nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Už asi hodinu tu sedím a přemýšlím, co mám o knize napsat.

Terezka do knihy dala opravdu kus sebe a když říkám opravdu, tak to myslím vážně. Kniha je plná emocí, pocitů a také životní jízdy na horské dráze, která jezdila nahoru a dolu.

Musím popravdě říct, že tolik emocí jsem u čtení jedné, ještě tak malinké knihy, nezažila. Já se smála, byla jsem napjatá, jak to nakonec všechno skončí a byla jsem i smutná.

Kniha je ukázka toho, že se člověk nemá v žádném případě vzdávat svých snů!

Mně se na knize líbilo všechno, fakt všechno. Hlavně se mi hrozně zalíbilo slovo "čůrka", které budu používat všude :D

Hrozně by mě zajímalo, co za nejkrásnější moudro bylo v lahvi (kterou dostali s Johnem Erikem na svatbě) k druhému výročí .. a ještě mě zajímá to, jestli opravdu začala růst třešeň pod keřem, kam Terka plivala pecky od třešní :D

Tuhle knížky by si měli přečíst všichni. Fakt všichni. Můžu s klidem na duši říct, že tohle je opravdu jedna z těch nejlepších knih, co jsem četla.

Mně hrozně otevřela oči v tom, že život není jen procházka růžovým sadem a že ne vždy se všechno daří. Ukázala mi také to, že všechno zlý je pro něco dobrý a celkově mi takhle útlá a maličká kniha ukázala úplně jiný pohled na svět.

15.11.2017 5 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Pane bože! Kde se tak dlouho tento autor ukrýval?

Celý příběh začíná v psychiatrické léčebně, kde se sám uškrtí jeden z pacientů. Jenže je tomu opravdu tak? Jak se člověk dokáže sám uškrtit? Jde to vůbec?

Celý případ si vezme na starosti místní detektivka Sarah, která se dostane v případu tak do hloubky, že jí a jejímu "parťákovi" půjde několikrát o život!

Fakt jsem čekala, že se celý příběh bude odehrávat s psychiatrické léčebně, ale když tomu tak nebylo, zprvu jsem byla trochu zklamaná, ale pak se tam začalo dít to, to, to a to, že jsem na nějakou léčebnu úplně zapomněla!

Já jsem si příběh úžívala od první stránky až do té poslední a to taky díky tomu, že je příběh podložen skutečnými událostmi .. a jak pak sami uznáte, ten příběh je bláznivý, mrazivý a taky trochu psycho.

Trochu nalákám budoucí potencionální čtenáře a to tím, že se zde setkáváte s medicínou a jejímu pokusy v 20. století, akčními scénami, detektivními prvky a trochu i tu romantiku zažijete.

Ale pozor, když už jsem u té romantiky, ano, je tam, ale je tam nastíněná tak krásně a přirozeně.. a hlavně! není ji tam příliš. Je tam podána hezky a přirozeně, což já chválím. Protože fakt nemám ráda, když v thrilleru je až moc lásky, ta do těchto žánrů podle mě nepatří.

Musím říct, že nakladatelství xyz si mě díky těmto knihám a příběhům získává čím dál tím více. Je to přesně to, co se od dobře napsaného thrilleru dá očekávat a co čtenář tohoto žánrů chce držet v rukou.

Všechno v této knize dávalo smysl, bylo to reálné a autor umí tak dobře popsat napínavou situaci, že se budete cítit, jako byste byli hned vedle hlavních hrdinů.

Takže jo!! Tuhle knihu doporučuji všem, co si chtějí přečíst pořádný a kvalitní thriller s pořádnou dávnou akce a napětí!

11.11.2017 5 z 5

Bezlepková kuchařka vhodná i pro vegany Bezlepková kuchařka vhodná i pro vegany David Zmrzlý

Kuchařka plná netradičních jídel, která vám občas i zarazí dech (například čokoládova polévka s fazolemi), ano, opravdu je tak taková polévka a já stále sbírám síly a odhodlání na to, se do tohoto receptu pustit.

Nicméně, co bych chtěla pochválit je nejen to, jak je kuchařka krásné nafocená, ale také za jednoduchost receptů, ingredience tam jsou takové, že nemusíte běhat po celém městě, abyste jej sehnaly. Ale co se mi také líbí je to, že ty jídla jsou opravdu zvladatelná!

Co tím chci říct? Chci tím říct to, že i takový antikuchař, jako jsem já, dokáže hravě zvládnout zmiňované recepty bez toho, aniž by vybouchla celá kuchyň :D

Navíc je kniha rozdělená na snídaně, obědy, večeře, sváči a najde se tam i něco pro mlsaly, což jsem já ocenila snad nejvíce. Jo a ještě je tam sekce s polévkami, což je hned má druhé sekce!

A to ani nezmiňuji to, že je kniha určená pro vegany (jojo) a pro lidi, kteří se chtějí vyvarovat lepku - což je v dnešní době hodně moderní .. ale co moderní, taky hodně, fakt hodně dobré.

Co chci ještě vypíchnout je to, že v knize najdete i pár zajímavostí k určitým ingrediencím a to nikdy neurazí:)

Já jsem s touto kuchařkou naprosto spokojená. Je jednoduchá, vhodná spíše pro začátečníky a kuchaře a kuchařinky, co nejsou moc nároční, ale zároveň pro lidi, co chtějí zkusit něco nového, co zpestří jejich chutě :)

08.11.2017 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Já jsem se na tenhle komiks těšila skoro stejně tak, jako se těším každý rok na Vánoce.

Co k tomu říct. Opět se setkáváme s "příběhy", které zná opravdu každá žena, studentka, puberťačka i slečna. Je to nakreslené vtipně, stručně a ty ilustrace jsou naprosto boží! :D

Knížečka, u které jsem se zasmála, ve které jsem se našla a díky které jsem si připomněla, že nejsem jen já divná a pošahaná :D

Zde je ale něco jiného, co v prvním dílu není, a to jsou komentáře autorky, dá-li se to tak nazvat. Popravdě, to mě moc nebavilo, kdyby tam komentáře nebyly, nezlobila bych se. Ale na druhou stranu je to zas něco jiného :)

Abych byla upřímná, tak první díl byl za mě lepší, ale to tomuhle dílu neubírá na kráse. Mileráda se k němu budu vracet :)

Zkrátka a dobře, tuhle malou ilustrovanou knížečku by měla mít doma každá žena a při depresi či špatné náladě si ji otevřít a připomenout si, že to, jak se momentálně cítí není nic neobvyklého a že v tom není sama :D

Ach ty ženy,co ..? :D

07.11.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zde se setkáváme s dokonalým párem. Grace je krásná, pohledná a celý život se stará o svojí sestru, která má Downův syndrom. Jack je krásný, pracuje jako advokát, který hájí práva týraných žen a své ženě (Grace) by snesl modré z nebe. Jenže je to opravdu tak, jak to na první pohled vypadá? Nebo se za zdmi krásného domu děje peklo?

Abych byla upřímná, tak ze začátku mě čtení moc nebavilo, ale bylo to právě proto, že jsem už předem věděla, co se bude dít .. takže jsem spíš jen trpělivě vyčkávala, kdy se v knize začalo něco odehrávat.

Jsem z kniha nadšená. Kniha je psaná čtivým stylem, rozdělená do krátkých kapitol a děj je napsán tak lákavým a napjatým způsobem, že byste knihu nejraději přečetli na jeden zátah, věřte mi, až tak je to dobře napsaný.

Hrozně jsem fandila Grace a její sestře, protože to, co je čekalo a hlavně to, co už Grace prožívala bylo šílený. Bylo mi až zle z toho, že Jack se v tom, co dělal tak neskutečně vyžíval a měl z toho potěšení, fuj.

A ten konec?! Panebože! Nebudu lhát ani přehánět, když s jistotou řeknu, že lepší konec jsem u knihy dlouho nečetla. Konec byl sice předvídatelný, ale jeho provedení a hlavně jeho závěr mě fakt dost!!

Knize ale dávám 4*/5*, protože jsem na toto téma četla již jednu knihu a v té byly více popsány city a pocity hlavní hrdinky a hlavně to bylo podle skutečné události, takže tomu se asi těžko něco vyrovná.

Každopádně pokud si chcete přečíst knihu s tímto tématem, sáhněte po ní. Budete z ní nadšení a zůstane vám rozum stát nad tím, co vše se stalo a dělo, fakt! Já z toho mám ještě teď špatné pocity .. brrrr.

04.11.2017 4 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Další kniha ze série, kterou se svých jednaadvaceti letech naprosto miluju :D

Tentokrát se Poseroutka potýká neustále se svým starším bratrem, který mu vyhrožuje, že práskne všem lidem, co se mu stalo v létě ... prozradí to Rodrick? No, kdoví:D

Kniha je opět četla hrozně rychle, hlavně díky ilustracím - které jsou mimochodem fakt boží (jednoduché a vtipné, to mám ráda) - a také díky krátkým odstavečkům.

Knihu jsem opět přečetla za dva večery, zrelaxovala jsem u toho svůj mozek od detektivek a krve - což už potřeboval - a párkrát jsem se i zasmála :D

Nic víc,nic míň k tomu není třeba psát. Přečtěte si knihu, ať je vám 10 nebo 60, každý si v tom najde to své :)

31.10.2017 5 z 5

Agnes a sedmý host Agnes a sedmý host Kati Närhi

Řeknu vám, že sehnat tuhle knihu těsně po vydaní v kamenném obchodě je fakt bojovka, ale tuto válku jsem zdolala úspěšně a konečně jsem si ji mohla přečíst!

Co vám povím .. je tu finské podivno a finská Wendy z Adamsový rodiny, která vlastní mě blízké připomínky k určitým věcem se kterými se musí Agnes vypořádat.

Čtení komiksu jsem si neskutečně moc užila, zasmála jsem se, v některých chvílích jsem se i přirovnávala k Agnes a jejího myšlení. Fakt super, jsem nadšená, až mi bylo líto toho, že je konec!

Nutně potřebuji, aby Paseka vydala další díl (a pokud autorka další díl ještě nenakreslila, tak ji žádám, aby další díl urychleně nakreslila a vydala!).

Popravdě, kdo ten komiks četl - našli jste v komiksu nějakou chybu, nebo máte k ní nějakou výhradu? Podle mě žádná neexistuje, a jestli jo, tak kecáte! :D

30.10.2017 5 z 5

Hilda se vrací Hilda se vrací Luke Pearson

Hned jak jsem dočetla první díl, musela jsem se pustit do druhého dílu.

Jak jsem již psala a zmiňovala u prvního dílu - tento komiks je opravdu rozkošný, roztomilý a slaďoučký. Dokonce i Hilda, i když ta má chování spíš takové průbojnice a nebojsy, než roztomilé holčičky.

Hrozně jsem si zamilovala Větvíka - ještě aby ne - když je tak roztomilý, vypadá jako polární liška a má růžky! ♥ No co víc k němu dodat?

Tento (i první) díl jsem měla vypůjčen z knihovny, protože jsem si nebyla jistá, zda se mi bude příběh líbit, no a helemese! Naprosto miliju Hildu, Větvíka, Tonta (nebo Tonty?) a i to naprosto velké monstrum, které řádí ve městě a žere lidi :D

Já už moc nevím, jak přesně bych měla mluvit o komiksu, už je mi i docela blbý je neustále chválit a být z nich tak nadšená, ale jak jinak to mám udělat, když to jinak nejde?!

Kdyby nakladatelství Paseka chtělo udělat radost nějaké duši, hlásím se všema deseti. Tady jo, jsem tady! Ta holka se 160 cm, která ani není vidět přes ten dav fanoušků a nadšenců Hildy.

30.10.2017 5 z 5

Tak nějak jsem si neustále říkala, proč jsou z tohoto komiksu všichni tak vedle... no po přečtení to už zcela chápu!

Nebudu přehánět, když řeknu, že je to boží komiks! Hrozně se těším, až se hned vrhnu na další díl. Komiks jsem si sice půjčila v knihovně, ale tohle prostě musím mít doma v knihovně!!

Hilda a její modrá lištička (teď mi vypadlo jméno) jsou naprosto úchvatní a okouzlující. Celkově ten svět a postavičky v něm jsou skvost!

Fakt nevím, co víc bych tu měla psát, asi bych musela opakovat slova všech lidí, co tento komiks četli.

Zkrátka a dobře ... ♥♥♥

28.10.2017 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Jedná se o průměrnou duchařskou povídku z pera Flynn.

Osobně bylo tohle první setkání s autorkou a sice mi chvilku trvalo, než jsem si zvykla na její styl psaní, ale po čase to bylo fajn.

Co mě dost překvapilo bylo to, že tato povídka je napsaná na žádost George R. R. Martina, vůbec by mě nenapadlo, že se tito dva pisatelé mohou znát.

No ale teď k příběhu.

Ze začátku jsem si říkala, o čem to bude, protože hned na začátku autorka mluví o věcech, které bych v duchařské povídce nečekala. Každopádně se to postupně rozjíždělo, a budu upřímná, trochu jsem se i bála (asi to bylo tím, že den předem jsem se koukala na duchařský horor :D).

Z konce jsem byla ale trochu zklamaná. Čekala jsem, že se tam stane něco BUM a PRÁSK, ale bohužel ... asi jsem v tomto žánru příliš náročná a ne vše ukojí mé čtenářské chutě.

28.10.2017 3 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Kniha je sice určena o dost mladším čtenářům, mně je 21, ale i tak jsem si knihu užila, fakt :D

Člověk si u ní odpočne, zasměje se a nemusí u ničeho přemýšlet. Navíc je kniha doprovázena super ilustracemi, což mě bavilo.

Mně osobně bavilo to, jak Poseroutka je ironický, sakrastický a snaží se sebe víc, aby se líbil holkám, aby byl on ta hvězda, ale přitom mu všechno tohle bere jeho nejlepší kamarád Rowley, který o nic z toho ani nestojí :D

Fakt mě to bavilo. Hned se pouštím do dalšího dílu :D

24.10.2017 5 z 5

Voyeurův motel Voyeurův motel Gay Talese

No, asi začnu popořádku.

Ze začátku jsem nechápala, proč autor mluví o sobě a ne o voyerovi. Myslela jsem si totiž, že samotný autor byl majitel motelu, ale tomu tak není.

Autor převypráví příběh jednoho Voyera, který mu poskytl své deníkové zápisky.

Když se čtenář dostane přes tento úvod, dočká se toho, co mu anotace slibuje a to je to, co se ději za zdmi motelu.

Tato část se mi hodně líbila. Je to reálné, žádná pohádka, čistá realita. Autor to psal přesně tak, jak to Voyer zaznamenal ve svým poznámkách.

Jenže takhle má radost netrvala příliš dlouho, protože třetí část se spíš o životě autora, který, jak už jsem zmínila, nemá nic společného.

Sice se na konci knihy dozvíme, jak to bylo s motelem a jeho vlastníkem, ale to mi přišlo zcela zbytečné.

Ale pokud si někdo chce přečíst a hlavně dozvědět to, co se DOOPRAVDY děje za zdmi motelů, hotelů či samotných bytů, tato útlá kniha je přímo pro vás.Otevře vám oči a ukáže, jak to doopravdy chodí.

Čekala jsem úplně něco jiného, než jsem se dočetla v knize, proto knize dávám jen 2*/5*.

23.10.2017 2 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Kniha je rozdělaná na prózu a poezii a jelikož já si neholduji v poezii, hodnotím pouze část s prózou.

Z prozaické části jsem naprosto nadšená. Bože můj! V dřívějších dobách muži byli jak z jiné planety, vám, kdo to četl, nepřišlo vám?

Nejvíce mě asi uchválil Victor Hugo.

Já ani nevím, co víc bych o této knize řekla. Je to romantická kniha, která se plná lásky, touhy, něhy,ale i zklamání.

19.10.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Já snad ani tuhle knihu nemohu hodnotit, když jsem do jeho knížek zblázněná?!

Nesbo opět předvedl, že je to král detektivek (nebo aspoň pro mě).

Miluju to, že můžu v průběhu hádat, kdo je vrah, sama pro sebe si říkat, jaké k tomu měl motivy a když jsem si tím zcela jistá, můj pan Král (Nesbo), mě opět hezky a s úsměvem vyvede z míry. Tentokrát jsem na něj ale vyzrála a vraha jsem uhádla správně už po prvních 100-150 stránkách.

To ale nic nemění na tom, že je tohle super kniha, která je plná napětí, drama, zvratů, krve a hlavně hlavního hrdina Harryho Holea.

Opravdu nemůžu hodnotit Nesbeho knihy, protože u mě žádné negativy nenajdete. Já mu prostě žeru každé slovo, co napíše. Fakt! Kdyby v knize napsal, že je země placatá, já mu to prostě uvěřím.

Nesbo umí tak skvěle psát argumenty, vykreslovat děj, prostředí a hlavně pocity a myšlenky postav, až je to skoro nadlidské!

Jediný, s čím mám u jeho knih problém, jsou norské jména, hlavně za začátku.

Musím ale říct, že Nesbo není určitě pro každého. Jak se říká, sto lidí, sto chutí.

17.10.2017 5 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Kdybych měla srovnat první a druhý díl ze série, musím na rovinu říct, že druhý, čili se mi líbil více.

Ač nerada, tak prostě musím srovnat první a druhý díl, jelikož i sám autor si o to říká, když použil několik stejných prvků.

Začnu ale klady.

Začnu asi tím, že autor opět nezklamal v popisování pocitů, stavů, nálad a děje v katakombách - jako bych tam s hlavními hrdiny byla také. Kniha měla napětí, spád, chvilkami jsem se i bála a mrazilo mě v zádech, což by kniha tohoto žánru rozhodně neměla postrádat!

Na knize mě bavilo a hlavně zaujalo to, že hned na začátku se dozvíme, kdo přežije a kdo ne. Dále se mi také zamlouvalo to, že v tomto dílu už nebylo tolik vratek do minulosti hlavního hrdiny Willa.

Dále, co se mi přišlo pestré a rozhodně to příběh okořenilo, byly výtažky z novin a také to, že se v knize objevovaly i samotné kapitoly o vedlejších postavách a toho, jak daný moment prožívají oni (viz. Pascal, Daniele a Rob).

Kdybych se měla zmínit i o konci knihy, přišel mi super, protože sám autor nám vyvrátil jednu věc, kterou jsme se dozvěděli na začátku a se kterou jsme do příběhu šli. Na konci to bylo jinak.

Ještě se mi líbilo provedení toho něčeho (nechci teď spoilerovat), co v katakombách žilo a co nebo kdo tam dělalo neplechu - snad mě chápete.

Jinak kniha měla spád, nemusela jsem čekat skoro do půlky knihy, než se tam něco začne dít a ve výsledku se mi četla o hodně lépe, než první díl ze série.

Teď bych asi ráda zmínila to, co se mi na knize nelíbilo.

Byly to především ty stejné prvky, co autor použil již u prvního dílu, například to, že autorovi umřela blízká osoba (víc jmenovat nebudu). Samozřejmě jich tam bylo 100x víc, ale nechci toho zbytečně moc prozrazovat, kdo si knihu přečte, dá mi určitě za pravdu.

Ještě co bych chtěla zmínit a trošku si postěžovat bylo to, jak na mě působil hlavní hrdina Will. Přišlo mi totiž, jako bych četla příběh, kde vystupuje Ethan (z prvního dílů) a né úplně jiná osoba. Co tím chci říct je to, že si podle mě autor málo pohrál s charakterem hl. hrdiny (a ne jen s jeho).

Jinak se výsledku se mi tento díl líbil více. Asi to bylo také tím, že u Lesa Sebevrahů jsem čekala trošku něco jiného, než co mi autor ve výsledku nabídl. Do četby této knihy jsem šla bez očekávání a helemese, ono se to vyplatilo :)

04.10.2017 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Nejprve začnu tím pozitivním.

Kniha se mi opravdu četla jedna báseň, autor umí psát čtivě, poutavě a hlavně tak, že vás to prostě nepustí od knihy, což oceňuji. Dlouho jsem u knihy neseděla do půl 12 do večera (u mě je to opravdu strop, vždy po pár minutách u knihy usnu).

Dále bych také chtěla vyzvihnout to, že byly i místa, ač jich nebylo tolik, u kterých jsem se bála, až mi jezdil mráz po zádech.

Co se mi na knize nelíbilo bylo to, jak autor neustále zmiňoval historii všech vystupujících postav. ALE! Zas asi díku tomu jsem se dokázala pořádně seznámit s hlavními hrdiny a asi také proto jsem s nimi tolik příběh prožívala.

Teď ještě něco ke konci knihy. Z toho jsem byla zklamaná. Čekala jsem, že se kniha bude odvíjet jiným směrem, a i když jsem se v tomto mýlela, čekala jsem aspoň, že to bude trochu jinačí konec a především průběh konce.

19.09.2017 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Knize bych spíš dala 4,5*, ale to tady bohužel nejde.
Kniha byla super, až na poslední část, ta mohla být klidně o 100 stránek delší. Skvělá thriller, který vás prostě donutí číst až do konce knihy!

12.09.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha mohla mít klidně o 100 stránek méně, na mě tam toho bylo občas až moc. Navíc jsem čekala, že u knihy budí brečet, jako skoro všichni, a ono nic.

Konec byl očekávaný, nic, co by ke překvapilo. Kniha se četla hezky, ale pro mě YA žánr prostě není to pravé ořechové.

07.09.2017 3 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Pro fanoušky Game of Thrones netbytností. Pro milovníky a milovnice Tyriona Lannistera je to nutnost!

02.09.2017 5 z 5

Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Ladislav Fred

Silný příběh, u kterého vám zůstane rozum stát. Celou dobu jsem byla napnutá, jak to vše dopadne a ke konci, když jsem zjistila, že příběh byl skutečný, že to není žádný smyšlený příběh, nabralo mé zvídavosti o 180 obrátek více a kniha se stala jednou z nejlepších, co jsem letos četla. DOPORUČUJU!

24.08.2017 5 z 5