nakavusterezou Online nakavusterezou komentáře u knih

Ostrov s majákem Ostrov s majákem Leena Lehtolainen

Do detektivky to má hodně, ale opravdu hodně daleko.
Je to spíš román o ženě, které se zabývá vraždou a trochu nás během vypracování o jejím životě zavede i k procesu vyšetřování.

Za mě nuda, ale autorka píše hezky.

Líbilo se mi to, jak popisovala krajinu a stát, kde se příběh odehrává. Já jako milovnice Finska toto ocením!

16.10.2016 2 z 5

Prokletý dům Prokletý dům Rachel Caine (p)

Málo známá kniha, která si určitě zaslouží o to, aby se o ní víc vědělo. Nebo alespoň by o ní měli vědět milovníci fantasy, především upírů!

V brzké době hned sahám po druhém dílu.

09.10.2016 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Této knize nemám opravdu co vytknout!
Skvělá, úžasná, dokonalá. Nic mi na této knize nechybělo a nic mi tam nepřebývalo.

29.09.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Skvělá kniha, která mě na konci dohnala až k slzám.

Všem vřele doporučuji. Není to pouze o soužití člověka s tučňákem, ale i o lidech a jejich chování k přírodě, dosti poučné.

14.09.2016 5 z 5

Kniha mne tak prvních 100 stránek opravdu nebavila, sem tam se našlo pár zábavných momentů, to ano, ale že bych se do knihy začetla až tak, že bych od ní neuměla odejít, to zas opravdu ne.

Celkově se mi líbila ta myšlenka, jak se celá kniha napsaná.

09.09.2016 3 z 5

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Varování, tato kniha je jen pro silné povahy!

Tuhle knihu bych pojmenovala jedním - dost výstižným - slovem - INCEST. Při čtení této knihy ale nesmíte toto slovo brát vážně a musíte knihu brát tak, jak ji sám autor napsal a pojal. Je psána někdy koncem 19. století a dost chápu, že autor této knihy je dodnes neznámý. V této době (19. století) by ho ihned ukamenovali a dnes by to byl autor hodně lidmi opovrhovaný.

Nejprve bych chtěla říct, že před četbou této knížky musíte vědět, do čeho jdete. Dílo je mnohem, mnohem zvrácenější než třeba Padesát odstínů šedi (a jejich další pokračování), a pokud vám toto dílo přišlo už hodně přes čáru, nemyslím si, že Kronika L. F. vás bavit nebude.

Co se mi na knize líbilo bylo to, jak při neslušných návrzích, do každé věty nezapomněl autor cpát alespoň dvakrát jméno toho, komu neslušné návrhy byly sdělovány.

Hodně mě překvapila poslední kapitola v knize, jelikož jsem si myslela, že náboženství jako takové, v té době, bylo bráno jako jedno z nejdůležitějších, ale opak je pravdou. Knězi byli snad ještě více zvrhlí a sexuálně nabiti než obyčejní vesničani.

Musím podotknout, že tuto knihu musíte číst s hlavou v oblacích, protože jednak byste byli knihou znechuceni, než abyste si "užili" děj.

25.08.2016 5 z 5

Výroky slavných Výroky slavných Irena Foralová

Skvělá kniha. Naleznete tu zda citace, které ani na internetu nejsou.
Nejvíce se mi líbila ta poslední pasáž, kde byla výroky slavných těsně před smrtí.

25.08.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tak po - skoro - dvou měsících jsem knihu HP a Tajemná komnata zavřela na poslední stránce. Nikdy mi netrvalo dva měsíce, než dočtu knihu, ani ta, která měla přes 700 stránek. Přemýšlela jsem, čím to je, že mi to tak dlouho trvá a došla jsem k závěru, že je to tím, že už od první stránky vím, jak příběh skončí, čili mě to nenutilo a hlavně netlačilo číst dál, abych se dozvěděla, jak příběh skončí. Dost mě také mrzí to, že mě kniha do příběhu vtáhla až na posledních 100 stránkách.

Samotný příběh je naprostou kouzelný - nečekaně - a četl se skvěle. Na knize jsem si užívala hlavně to, že jsem mohla srovnávat knižní a filmovou verzi a říkat si v duchu, co bych do filmu ještě z knihy přidala a že je škoda, že některé pasáže do filmu nedali, nebo je udělali úplně jinak.

Je jedna zvláštnost, kterou musím zmínit a to je ta, že ve filmu jsem neměla ráda Hermionu - typický šprt - nic pro mě, ale v knize jsem ji měla skoro radši než Rona - kterého jako postavu naprosto hltám.

Knize dávám 4 z 5 možných hvězdiček. Nemůžu ji dát 5 hvězdiček, jelikož jsem ji nečetla s naprostým nadšením, které bych si u knih s pěti hvězdičkami představovala.

Musím smeknout před J. K. R. za to, jak vůbec mohla něco tak úžasného, s tak skvělým a půvabným příběhem sepsat a pobláznit tím celý svět. (Teď samozřejmě nemám na mysli jen tuto knihu, ale celou sérii HP).

21.08.2016 4 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Jak jsem se před nedávnem dozvěděla, Paulo není v Česku moc oblíbený spisovatel a opravdu nechápu proč. (Co jsem tak pochopila, tak jen proto, že myšlenky, které vypustil do světa někdo jiný, dost často používá ve svých knihách.) Ale co je na tom špatného? Já tohoto autora mám ráda, libí se mi, jak tolik myšlenek dokáže sepsat do kratičké knihy, dokáže to napsat inteligentně a hlavně tak, aby nad tím čtenáři přemýšleli. Jako spisovatel u mě má můj obdiv, ale teď k samotné knize.

Tato kniha se mi už nelíbila tolik, jako předešlá kniha, co jsem od něj četla "Veronika se rozhodla zemřít". Bylo to nejspíše tím, že celý děj byl odkázaný na Bibli a na Dobro a Zlo a jelikož nejsem nábožensky založený člověk, neviděla jsem v tom takovou oblibu, jako v knize Veronika. Neříkám ale, že jsem u této knihy nepřemýšlela, přemýšlela. Paulo chtěl ukázat lidem, co všechno jsou schopni podstoupit jen kvůli penězům (v tomto případě zlatých cihel a následnou záchranu malého města).

Knize dávám ale jen 3 hvězdičky, není to proto, že by mne příběh nebavil nebo dokonce nudil, dávám to proto, že mě kniha neuchvátila tolik, jako Veronika a také pro náboženský kontext, ke kterému nemám blízko.

20.08.2016 3 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha byla naprosto špičková! Jen bych ji vypíchla to, jak mi přišlo všech 12 žen stejného charakteru, nevím, zda to tak přišlo jen mě, ale je to tak, proto nemůžu dát knize 5 hvězdiček. Ale i přes to, si získala místo na mým pomyslném seznamu TOP knížek a v brzké době se k ní určitě vrátím :)
Rozhodně bych uvítala další díl, jelikož nemám ráda otevřené konce. A nebylo by na škodu, kdyby autorka třeba přemýšlela o tom, že by stejnou knihu mohla napsat jako z pohledů těch mužů, určitě by to také nebylo špatné :)

19.08.2016 5 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Toto je první kniha, u které jsem si v půlce čtení řekla, že mě opravdu nebaví. Zaprvé jsem věděla, jak kniha dopadne, čili mě to nějak nenakopávalo, abych to dočetla a zjistila, jak to skončí a zadruhé, hrozně, ale opravdu příšerně mě nudilo to, jak Grey popisoval své pocity. V knize FSOG se mi líbilo, že tam byl vyobrazen jako člověk, který má Anu pouze na hraní a nemá city, tato kniha mi ukázala, že i on je má a že patří mezi normální lidi s city, proto mě to tak zklamalo.
Dávám 1 hvězdu.

28.07.2016

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Kniha mě ohromně bavila. Abych řekla pravdu, když jsem knihu otevřela a věděla jsem, že část knihy napsal John Green (jako autor mi prostě nesedl), byla jsem vůči celé knize dost skeptická. Ale díky bohu za to, že příběh začínal povídkou od (pro mě doteď) neznámé autorky.
S překvapením musím říct, že mě nejvíc bavila část, kterou napsal právě J.G., sama se tomu divím, ale on tam měl podle mě nejvíce vtipným pasáží.
Knize dávám 5 hvězdiček!
Jen mě mrzí, že jsem knihu nečetla během Vánoc, věřím, že krásně navodí atmosféru Vánoc.

24.07.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Marušku mám ráda jako herečku, ale jako spisovatelku ji miluju! Je to asi hlavní tím, že píšu blog o herectví, o které jsem se jakživ zajímala, proto si blog v knižní verzi ode mě po právu zasluhuje 5 hvězdiček.
Věřte, že kdybych jich mohla dát víc, udělala bych to.
Pěkně věřím, že se časem dočkám i dalšího dílu Kafe a cigárko!

17.07.2016 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Skvělá kniha.
Jako u všech knih, chvilku mi trvalo, než jsem do knihy začetla, proto mi také trvalo skoro měsíc, než jsem ji dočetla. Za dva dny v práci jsem knihu dočetla a ještě dnes začnu číst další díl.

06.07.2016 5 z 5

Filmové umění Filmové umění Ernest Lindgren

Skvělá kniha, která mi otevřela oči a ukázala, co vlastně všechno stojí za tím, než vznikne film. Vyvrátilo mi to názor, že film není jen o efektech a natáčení herců.

08.06.2016 5 z 5

Tak málo času - Příliš krásný sen Tak málo času - Příliš krásný sen Mary-Kate Olsen

Pořád jedno a to samé, jen pokaždé v jiné barvě.
Děj zajimavý, ale ne nic pro 20letou holku jako jsem já. Olsenky jsem milovala jako malá, určitý sklon k nim mám i teď.
Kniha by mě bavila, kdyby mi bylo stejně jako hlavním hrdinkám (13-14 let).

08.06.2016 3 z 5

Tak málo času - Kluk snadno a rychle Tak málo času - Kluk snadno a rychle Mary-Kate Olsen

Hezky napsaná, ale příliš pohádkové na to, aby se toho někomu kdy stalo v životě.

03.06.2016 3 z 5

Tak málo času - Jak vycvičit kluka Tak málo času - Jak vycvičit kluka Mary-Kate Olsen

Olsenky jsem jako malá milovala. Vždy jsem chtěla být jako ony. Milovala jsem na nich to, jak jsou přirozeně krásné, vtipné a že se do nich vždy zamiloval nějaký kluk.
Tuto knihu jsem si koupila ještě za dob, co jsem navštěvovala základní školu, někdy v páté nebo šesté třídě. Již v ten moment jsem přelouskala první sérii - Dvě z jednoho těsta, ale časem jsem úplně zapomněla, že mám ještě sérii druhou, tedy tuhle (Tak málo času). Vzpomněla jsem si na ni a řekla si, že si pozvpomínám na své mládí a dala se do čtení této knihy.
Je to prostě takové oddychovka, která žádnou holku, která milovala nebo ještě trochu miluje Olsenky, nezklame. Nedávám ale 5 hvězdiček, protože mi to přišlo moc pohádkové, jinak super kniha :)

31.05.2016 4 z 5

Dědeček Večerníček Dědeček Večerníček Jozef Pavlovič

Nebudu hodnotit hvězdičkami, pouze slovy.
Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě (oblíbená kniha v dětství). Bylo prima si opět připomenout dětství. Ale bohužel kniha mně již v tomto věku nebavila, spíše nudila.
Rozhodně ji přečtu svým budoucím dětem :)

29.03.2016 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha mě bavila tak prvních 50 stránek.
Pro mě příliš dlouhý a nezáživný děj, který se zbytečně dlouho táhnul. Bavila mě postava Hassana, ale to je vše. Bylo tam pár vtipných momentů, u kterých jsem se zasmála i nahlas - za to je první hvězdička. Druhá je za to, jak měl autor promyšlený "graf rozchodů" (i když sám psal, že to celé nevymýšlel on).
Tato kniha mě zklamala, čekala jsem od Greena mnohem, mnohem víc.

14.03.2016 2 z 5