nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Říkala jsem si, že knihy od N.S. jsou příliš přeceňovány. Názor jsem změnila v moment, kdy jsem se "přečetla" do půlky knihy.
Skvělý příběh, skvělá zápletka a autor tahal čtenáře až do samého konce a nechával otevřený konec, až do poslední stránky.
Rozhodně to není poslední kniha, kterou jsem od něj četla.

03.03.2016 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Knihu jsem četla jedním dechem, i když toto téma nemám moc ráda.
Dala bych 5 hvězdiček, ale neskutečně mi bylo proti srsti, jak byla Tessa hrozně naivní.
Do druhého dílu se pustím až později, protože už teď mi je jasné, že celý druhý díl bude o tom, jak se ji Hardin omlouvám, chce se k ní vrátit a celou dobu se k sobě budou vracet a do toho se mi moc teď nechce.
Ale určitě budu doporučovat dál, skvělá oddychovka :)

25.02.2016 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Detektivky jsem ráda neměla. Po přečtení již druhé knihy v řadě od Nesba jsem se přesvědčila, že ty jeho naprosto miluju!
Knihu doporučuji všem. Je skvělá, čtivá a dobře si u ní odpočnete :)

03.02.2016 5 z 5

Příběhy obyčejného šílenství Příběhy obyčejného šílenství Charles Bukowski

Pár povídek mě opravdu pobavilo, nad většinou jsem jen kroutila nechápavě hlavou. S panem Bukowským asi nemáme stejný smysl pro humor. Škoda, čekala jsem od něj hodně, ale zklamaní přišlo.

25.01.2016 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Kniha byla skvělá!
Líbilo se mi, jak autorka vychytala detaily, díky kterým jsem se dokázala krásně vcítit do kůže hlavní hrdinky. A kdybych řekla, že jsem na konci knihy neuronila ani jednu slzu, lhala bych.

02.01.2016 5 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Skvělá kniha! Byla jsem naprosto nadšená, krásně se četla a děj byl také zajímavý. Dávám ale 4 hvězdičky, protože se mi nelíbil konec, kde vlastně všechno vyřešili díky sexu. V realitě by to zcela jasně dopadlo jinak.
Hodně se mi líbilo popsání sexuálních scén a celkově prostě to, jak je kniha napsaná. Ještě jsem nečetla sérii Božský, ale všichni tu píší, že je mnohem lepší než Vášnivý, takže už zcela jistě vím, co budu číst jako další :)

17.11.2015 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Do knihy jsem se musela nutit, abych ji vůbec dočetla.
Kdybych nebyla člověk, který musí vše "dotáhnout do konce", na 100% bych ani ne v půlce knihu přestala číst. Nezáživné, nic se tam nedělo.
Kniha mi přišla zajímavá až v ten moment, kdy britská rodina slavila Vánoce u americké rodiny.
Nejvíce jsem byla zklamaná z konce knihy. Skončila jako všechny americké romantické filmy.
Dávám dvě hvězdičky. Jedna a půl hvězdy patří pro Elliota, jako pro postavu, která mi přirostla k srdci a zbytek hvězdy dávám pár momentům v knize, kde jsem se zasmála.
Hodně se mi líbila pasáž, kde Tom stál při Penny a hezky ji podporoval.

31.10.2015 2 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Kniha mě z počátku opravdu nebavila, nedělo se tam nic, co by mě nutilo knihu dočíst ještě ten den, co jsem ji začala číst. Chytla mě až u páté kapitoly, ale pořád to nebylo to, co jsem od knihy očekávala. Do děje jsem se začetla až na samém konci knihy. Tak se konečně začalo dít něco zajímavého, něco, co mě nutilo číst dál a dál.

13.09.2015 3 z 5

My, sex a aférky My, sex a aférky Kamila Tomsová

Tak jako první díl se mi líbil i tento, ale už o trochu méně, protože děj byl podle mě hrozně předvídatelný. Co se týče humoru, tak ten tam opravdu nechyběl a musím říct, že né jednou jsem se u knihy opravdu nahlas zasmála.

05.09.2015 4 z 5

My, sex a podpatky My, sex a podpatky Kamila Tomsová

Knihu jsem přečetla za 3 dny. Musím říct, že je to skvělá kniha, u které se každá žena zasměje a v jedné z postav se zcela jistě najde, byť je trochu. Já osobně jsem se nejvíce ztotožnila s praštěnou Andulou. Knihu určitě doporučuju všem ženám, které hledají lehkou oddechovku :)

05.09.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha byla skvělá, jen mě mrzí, že jsem knihu nečetla dřív než vyšel film. Nemohla jsem tím pádem dát šanci své představivosti a představovala jsem si herce, kteří ztvárnili postavy ve filmu. Ale jinak určitě doporučuji všem, každý, kdo má rád kouzla, záhadné zápletky a tajemno.

02.09.2015 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Skvělá, skvělá a ještě jednou skvělá kniha. Určitě se k ní v budoucnu vrátím. Přečetla jsem ji jedním dechem. Přesně tak má vypadat kniha, se sexuálním téma, ne žádné Padesát odstínů šedi/temnoty nebo svobody.
Hodně se mi líbilo, jak zvrhlé to bylo. Wilde se nebál psát všechno tak, jak se mu to honilo v hlavě a to se mi hrozně líbí.

04.08.2015 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Knihu jsem četla v anglickém jazyce a musím říct, že byla skvělá. Za mě rozhodně první počet hvězdiček. Později se k ní určitě vrátím :)

29.07.2015 5 z 5

Člověk Jágr Člověk Jágr Petr Čermák

Kdybych mohla dát více hvězdiček než je 5 udělala bych to. Skvělá kniha a pokud se chcete dozvědět víc o hokejovém Bohu z Čech, tahle knížka je skvělá volba. Kniha je doplněna obrázky a text se čte sám od sebe.

04.07.2015 5 z 5

Co mají vědět ženy, aby byly milovány Co mají vědět ženy, aby byly milovány Eduard Martin (p)

Kniha mě bavila, ale přesto se našly kapitoly, které mě nezaujaly. Hodně se mi líbil nápad, že děj se bude psát ve 23. století.

19.06.2015 4 z 5

Knihu jsem bohužel nedočetla až do konce, jelikož poezie není můj šálek čaje. Děj mě ale rozhodně zaujal, když jsem byla na divadelním představení E. Oněgina. To mě také dovedlo k tomu, abych si dílo i přečetla, ale bohužel ... Proto dávám 3 hvězdičky.

13.06.2015 3 z 5

A kdo má rád mě? A kdo má rád mě? Hortense Ullrich

Dávám 3 hvězdičky, protože mi přijde, že kniha je jen další do kusu, co se týče mladé lásky. Nic co by mě nadchlo a četla to od nevidím do nevidím, ale zas to není něco, co bych měla opovrhovat. Toto není můj šálek kávy, ale před pár roky, ve třinácti by mě kniha určitě bavila.

21.05.2015 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Kniha mě zklamala. Musela jsem se nutit, abych ji vůbec dočetla. Příjde mi, že autorka úplně odbočila od téma triologie knih a stává se z toho druhé stmívání. Myslela jsem si, že se děj bude odvíjet úplně jiným směrem, ale to, jak tento díl končí mě nenadchl a musím říct, že i zklamal. Opravdu jsem čekala, že tyto knihy budou něco nového, zcela jiného a že autorka ukončí příběh jinak, ale bohužel.

12.05.2015 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Ze začátku mě kniha moc nebavila, detektivky nejsou zrovna můj šálek čaje. Poslední tři dny jsem se do ní tak začetla, že jsem za tak krátkou dobu přečetla 350 stránek a všem, co nad četbou této knihy přemýšlí říkám, ať do ní jdou. Jsem z ní nadšená a nutí mě nad tím přemýšlet.

14.03.2015 5 z 5

Padající hvězda Padající hvězda Miriam García Pascual

Kniha má zajímavý obsah, ale chyběla mi tam nějaká pořádná zápletka.

29.01.2015 3 z 5