Příběhy obyčejného šílenství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtyřiatřicet povídek z neobyčejně plodného období v životě Charlese Bukowského, konce šedesátých a začátku sedmdesátých let. Tehdy svými provokativními texty pravidelně zásoboval undergroundové časopisy, aby nonkonformním, drsně originálním stylem reflektoval své existenciální zoufalství, pijáckou samotu, smysl pro laškovnou perverzi a morbidní humor, ale i silnou potřebu lásky a upřímnosti. Samozvaný „starý prasák“ americké literatury ve svých povídkách brázdí bary, kriminály, milostná lože i psychiatrické léčebny, přežívá v drsných ulicích velkoměst, upíjí se k smrti, ubíjí prací, užírá láskou. Rád se oddává podivuhodným formám sexu, s gustem trousí životní moudra, tepe do literátů i politiků, utahuje si z hippies, je pronásledován šíleným ložním prádlem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/405/pribehy-obycejneho-silenstvi-405.jpg 4521
Žánr:
Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Argo
Orig. název:

Tales of Ordinary Madness (1983)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (45)

Kniha Příběhy obyčejného šílenství

Přidat komentář
Kutcho
29. června

Stále je to Bukowski, ale musím sa priznať, že až na pár výnimiek ma tie príbehy moc nebavili, niektoré dokonca aj nudili a pripadali mi bez pointy. Možno je to ale spôsobené aj tým, že už je to od neho piata kniha, ktorú som čítal, takže som bol na jeho štýl a jazyk pripravený. Najlepšie kniha to nie je, ale pokiaľ máte radi Bukowského, nájdete v nej to, čo hľadáte a určite aj o kúsok viac.

Radim.01
16. března

Mám rád Buka a hlavně jeho lidskost a neformální způsoby:-))
Nechte mě být, já se chci napít..

JamesHappy
04. února

Buk opět nezklamal. Jako snad v každé povídkové knize se najdou slabší kousky, ale jako celek hodnotím velmi kladně.

Blancheerka
17. ledna

Vulgární, chaotická, nevyrovnaná, zmateční - pravděpodobně stejná, jako Bukowskiho osobnost. Věřím, že sousta povídek je opravdu z jeho života, jako např. ta, kde na ZENové svatbě koupí novomanželům rakev coby svatební dar a potom zmlátí i ZENového mistra :D Věřím, že Bukowski byl nešťastné prase i za svého žití ...

Michalkotea
12. ledna

Mám rád Bukowskeho ale niekedy ma to nudilo,hlavne keď sa jednako o dostihy. Ale jeho štýl mi veľmi sedí. Neostal nič dlžný svojmu humoru.

Patapuf
04.12.2018

Soubor povídek ve kterých zjistíte, že Buk je jenom vulgární vypitej levičáckej bisexuál.... Ale ve spoustě věcí má pravdu....

Lujza031
13.11.2018

Druhá kniha Ch.B., kterou jsem četla také ještě na střední. Bylo to skoro to samé jako Šunkový nářez, ale trochu tvrdší a sprostější. Líbila se mi o dost méně. Vzpomínám si, že jsme ji četly s mou dobrou kamarádkou cestu v autobuse ze školy. Jak jsme ji četly spolu, tak jsme se smály současně a u jedné pasáže obě znechuceně užasly, ale celkově jsme se bavily. Myslím, že když mladé kluky nezajímá čtení, měli by sáhnout po tomto spisovateli, možná se tam místy poznají a rozhodně se zasmějí.
Další knihy jsem už nečetla, přišlo mi, že to je vše úplně stejné. Stejný typ hlavního hrdiny (ošklivý a bez peněz), sex a chlast. Ale kdo ví, možná se zase budu chtít zasmát, tak uvidím.

Daduna
28.09.2018

Moje první kniha od tohoto autora. Některé povídky byly slabší a zbytečně táhlé ale zbytek se mi líbil. Syrový styl psaní,bez servítek,což se mi líbí. Určitě se k tomuto autorovi ještě vrátím.


Štítky

zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Charles Bukowski
americká, 1920 - 1994

všechny knihy autora

Podobné knihy

Kniha Příběhy obyčejného šílenství je:

v Právě čtených15x
v Přečtených898x
v Čtenářské výzvě33x
v Doporučených26x
v Knihotéce238x
v Chystám se číst206x
v Chci si koupit43x
v dalších seznamech1x