Příběhy obyčejného šílenství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtyřiatřicet povídek z neobyčejně plodného období v životě Charlese Bukowského, konce šedesátých a začátku sedmdesátých let. Tehdy svými provokativními texty pravidelně zásoboval undergroundové časopisy, aby nonkonformním, drsně originálním stylem reflektoval své existenciální zoufalství, pijáckou samotu, smysl pro laškovnou perverzi a morbidní humor, ale i silnou potřebu lásky a upřímnosti. Samozvaný „starý prasák“ americké literatury ve svých povídkách brázdí bary, kriminály, milostná lože i psychiatrické léčebny, přežívá v drsných ulicích velkoměst, upíjí se k smrti, ubíjí prací, užírá láskou. Rád se oddává podivuhodným formám sexu, s gustem trousí životní moudra, tepe do literátů i politiků, utahuje si z hippies, je pronásledován šíleným ložním prádlem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405/pribehy-obycejneho-silenstvi-405.jpg 4373
Žánr:
Literatura světová, Povídky

Vydáno: , Argo
Originální název:

Tales of Ordinary Madness, 1983


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Příběhy obyčejného šílenství

syssyphus
30. září

Pár knih od Bukowského jsem přečetl na střední, což už je víc než 10 let. Nyní jsem sáhnul po tomto souboru, abych osvěžil svou děravou pamět. Pane jo! Je zajímavé, kolik emocí dokáže vzbudit člověk údajně bez špetky empatie. Buk mě baví svým humorem a nadhledem, ale taky tím, jak si přibarví kde co. Zároveň z nej čiší smutek a rozhořčení nad svou dobou. Příběhy opravdu promítají šílenství duše, avšak jak on by sám řekl, alespoň mu nějaká zbyla. Závěr zní, že nemohu jinak než pokračovat ve znovuobjevování jeho tvorby.

maruska283
25.02.2020

Doporučuji anglicky, přečtěte si první (!!) a pak už jen náhodně nalistujte pár dalších. Tak asi vyždímate z knihy nejvíc.


Lenka1386
12.02.2020

Tak já nevím. Povídky byly hrozně podobné-jazykově i tématicky. Mně by jich stačilo tak pět,u zbytku jsem se nudila.

Kutcho
29.06.2019

Stále je to Bukowski, ale musím sa priznať, že až na pár výnimiek ma tie príbehy moc nebavili, niektoré dokonca aj nudili a pripadali mi bez pointy. Možno je to ale spôsobené aj tým, že už je to od neho piata kniha, ktorú som čítal, takže som bol na jeho štýl a jazyk pripravený. Najlepšie kniha to nie je, ale pokiaľ máte radi Bukowského, nájdete v nej to, čo hľadáte a určite aj o kúsok viac.

Radim.01
16.03.2019

Mám rád Buka a hlavně jeho lidskost a neformální způsoby:-))
Nechte mě být, já se chci napít..

JamesHappy
04.02.2019

Buk opět nezklamal. Jako snad v každé povídkové knize se najdou slabší kousky, ale jako celek hodnotím velmi kladně.

Michalkotea
12.01.2019

Mám rád Bukowskeho ale niekedy ma to nudilo,hlavne keď sa jednako o dostihy. Ale jeho štýl mi veľmi sedí. Neostal nič dlžný svojmu humoru.

Patapuf
04.12.2018

Soubor povídek ve kterých zjistíte, že Buk je jenom vulgární vypitej levičáckej bisexuál.... Ale ve spoustě věcí má pravdu....

1