Padající hvězda

Kniha Padající hvězda je založena na zápiscích v deníku, který si autorka vedla během své cesty po horách Severní i Jižní Ameriky. Poetické a zároveň napínavé texty provedou čtenáře po krásách přírody, ale zároveň i lidské duše, která se nechce poutat, která chce vzlétnout a letět vstříc vlastnímu naplnění. Ve Španělsku se kniha dočkala již osmého vydání. Český horolezecký časopis Montana se tedy rozhodl knihu předložit i českým čtenářům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233687/padajici-hvezda-ALe-233687.jpg 3.610
Vydáno, Montana

Bájame una Estrella, 1988

Kniha Padající hvězda

Mánička178
22.08.2015

Hmmm... jak jsme se shodli s kamarádem: máme pocit, že jsme o něco přišli, že se z toho dalo vytřískat mnohem víc... Miriam jistě měla zajímavý a nabitý život, ale knížka mapuje jen krátký, i když zřejmě intenzivní part strávený v horách Ameriky (nejen USA). Kniha je založena na deníkových zápisech Miriam, nic víc, nic míň. I když je pravda, že je v ní pár myšlenek, které mě zaujaly a utkvěly mi v hlavě (i na papíře :)).
Co mi na Padající hvězdě přišlo vážně moc prima vystihuje poznámka Heleny Lipenské na přebalu knihy: "Příběh odvážné, až 'horami posedlé' dívky, který je okořeněn detaily, jež, troufám si říct, vidí jen ženy."
A to se mi na ní opravdu líbilo - pro mě první knížka o horách a lezení, kterou napsala holka :) Jak hory cítí žena, jak cítí lezení a touhu po svobodě v horách žena, co cítí, co se v ní míchá za emoce, boj s porážkami, bolestí, samotou... I když je ta knížka v určitých ohledech ochuzená, je na ní i nějaká přidaná hodnota, ženský pohled. Je to prostě trochu jiné, než když o zlézání vršků píše chlap :)

Ať vám nikdy nechybí vaše hora... :-)

Terata
29.01.2015

Kniha má zajímavý obsah, ale chyběla mi tam nějaká pořádná zápletka.