Padající hvězda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Padající hvězda je založena na zápiscích v deníku, který si autorka vedla během své cesty po horách Severní i Jižní Ameriky. Poetické a zároveň napínavé texty provedou čtenáře po krásách přírody, ale zároveň i lidské duše, která se nechce poutat, která chce vzlétnout a letět vstříc vlastnímu naplnění. Ve Španělsku se kniha dočkala již osmého vydání. Český horolezecký časopis Montana se tedy rozhodl knihu předložit i českým čtenářům....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233687/padajici-hvezda-ALe-233687.jpg 3.610
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Montana
Orig. název

Bájame una Estrella, 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Padající hvězda

Přidat komentář
Mánička178
22.08.2015

Hmmm... jak jsme se shodli s kamarádem: máme pocit, že jsme o něco přišli, že se z toho dalo vytřískat mnohem víc... Miriam jistě měla zajímavý a nabitý život, ale knížka mapuje jen krátký, i když zřejmě intenzivní part strávený v horách Ameriky (nejen USA). Kniha je založena na deníkových zápisech Miriam, nic víc, nic míň. I když je pravda, že je v ní pár myšlenek, které mě zaujaly a utkvěly mi v hlavě (i na papíře :)).
Co mi na Padající hvězdě přišlo vážně moc prima vystihuje poznámka Heleny Lipenské na přebalu knihy: "Příběh odvážné, až 'horami posedlé' dívky, který je okořeněn detaily, jež, troufám si říct, vidí jen ženy."
A to se mi na ní opravdu líbilo - pro mě první knížka o horách a lezení, kterou napsala holka :) Jak hory cítí žena, jak cítí lezení a touhu po svobodě v horách žena, co cítí, co se v ní míchá za emoce, boj s porážkami, bolestí, samotou... I když je ta knížka v určitých ohledech ochuzená, je na ní i nějaká přidaná hodnota, ženský pohled. Je to prostě trochu jiné, než když o zlézání vršků píše chlap :)

Ať vám nikdy nechybí vaše hora... :-)

Terata
29.01.2015

Kniha má zajímavý obsah, ale chyběla mi tam nějaká pořádná zápletka.