Člověk Jágr

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Že je Jaromír Jágr sportovním gigantem, který má zlato z olympiády 1998 v Naganu, pyšní se dvěma tituly mistra světa a vlastní dva prsteny za zisk Stanley Cupu s Pittsburgem Penguins, fanoušek hokeje dobře ví, nejlepšího českého hokejistu všech dob ostatně obdivuje pomalu každý malý kluk. Autor i proto záměrně upouští od běžného životního portrétu výjimečného sportovce, který proslavil Česko více než stovka vládních delegací, a snaží se vstoupit nejlepšímu hokejistovi světa konce minulého století a držiteli vysoce prestižního ocenění pro nejužitečnějšího hráče NHL Hart Trophy za rok 1999, kdy Jágra experti povýšili na úroveň velikánů Wayna Gretzkého i Maria Lemieuxe, do jeho duše. Jaký je Jágr vlastně člověk a kde jsou prameny jeho lidských vlastností a kořeny sportovní mimořádnosti. Jak je možné, že obyčejný venkovský synek Jarda z Hnidous dobyl Ameriku a podmanil si hokejový svět? Stojí za jeho úspěchem stejnojmenný otec, čím obohatil jeho fenomenální geny? Je opravdu největší ženou Jaromírova života maminka, jak se píše? Která z jeho krásných přítelkyň byla jeho srdci nejblíže. Snad Andrea Verešová, přenádherná Slovenka a současně intelektuálka, anebo současná přítelkyně, modelka Inna Pluhajková? Autor se ptá a také na tyto a jiné otázky odpovídá společně s osobnostmi, kteří s Jaromírem pracovali, jako jeho osobní dtrenér Marian Jelínek, a hráli, mezi jinými Martin Straka, anebo ho měli možnost blíže poznat. A tak o něm hovoří plejeři Dominik Hašek, Václav Prospal, trenéři Vladimír Růžička a také Alois Hadamczik, trenér dnešního Česka, a to je rovněž znamením, že mistrovství světa na Slovensku, kde budeme obhajovat loňské zlato je za dveřmi. Hokejový gladiátor Jaromír s číslem 68 a současně obdivuhodný ČLOVĚK JÁGR povede jako hrdý reprezentant v dresu se lvíčkem na prsou náš tým…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73692/big_clovek-jagr-srG-73692.jpg 3.742
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Člověk Jágr

Delphín
10.01.2021

,,Jsi sám, bez rodiny, dřeš jako kůň, nikdo na tebe doma nečeká. Proč to pořád děláš? Protože to miluji. Láska je to nejkrásnější, nejkrásnější a nejúžasnější, co člověk může pocítit."
Skvěle sepsána kariéra JJ68. Klaním se Jágrovi, co vše v kariéře dokázal, jak skvěle řadu let na vrcholu reprezentoval naší zem. Časté lezení autora Jágrovi do prdele bohužel knížce dost podraží nohy. Když to ale přejdete a rovněž jste jako já, velcí milovníci Jágra, tuto knihu si užijete.

ondra1995
08.06.2020

Jaromíra Jágra jako hokejistu samozřejmě obdivuji a respektuji. Nicméně autorovo rozplývání nad "68", Mariem a Pittsburghem je přemrštěné. Když se Jágrovi nedařilo, vždy za to někdo mohl - nevhodní spoluhráči, trenér, třísla, novináři či majitel týmu. Nikdy není chyba na Jágrově straně. Nevěřím tomu, že za celou kariéru byl opravdu tak bezchybný. Autor rovněž často opakuje již zmíněné. Našel jsem i pár faktických chyb. Jak se "děj" blíží současnosti, je vyprávění o působení v klubech strožejší a řekl bych i zmatečnější.
Líbily se mi části o Jágrově dětství, hokejových začátcích a začátku v Pittsburghu.


vlastimil577
29.03.2018

Je to borec !!!!!!

anetka.repova
13.04.2016

Jaromíra Jágra mám rada. Po přečtení životopisu jsem si ho ještě více oblíbila a utvrdila se v tom jak je to báječný člověk, jaký má neskutečný charakter. Co všechno za svoji hokejovou kariéru dokázal a dokazuje stále dál je neuvěřitelné. Jak na sobě už od makal a měl vůli, hodně silnou vůli. Chtěl být vynikajícím a nejlepším hokejistou na světě a to se mu podařilo. Je skromný, milý, usměvavy, se smyslem pro humor, ten u něho zbožňuju.

Zbožňuju Jardu. Knihu všem doporučuji, je velice zajímavá.

evarec
28.03.2016odpad!

Jarda Jágr je skvělý hokejista. Bohužel o knížce to říct nemůžu. Některé úseky by napsal do slohovky lépe žák základní školy. Navíc se má jednat o aktualizované vydání, takže jsem předpokládala, že bude aktualizovaná celá knížka. Ale některé údaje jsou staršího data, aktualizované bylo jen něco, takže ani nevíte, které údaje jsou aktuální a které zastaralé.

Terata
04.07.2015

Kdybych mohla dát více hvězdiček než je 5 udělala bych to. Skvělá kniha a pokud se chcete dozvědět víc o hokejovém Bohu z Čech, tahle knížka je skvělá volba. Kniha je doplněna obrázky a text se čte sám od sebe.

lubosh
11.05.2015odpad!

Plagiát.

lubosh
11.05.2015odpad!

Plagiát.