Prokletý dům

Prokletý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87577/mid_proklety-dum-4Eq-87577.jpg 4 214 28

Upíři z Morganville série

Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi... celý text

Detektivky, krimi , Romány , Fantasy

Vydáno: , Brokilon

Glass Houses , 2006

romca4180
romca4180
14.01.2022 3 z 5

Ani dobrý, ani špatný.. Průměr co stačí přečíst jednou :-)

kneslova
kneslova
10.11.2019 3 z 5

TAKOVÝ PRŮMĚR PRO MLADŠÍ ČTENÁŘE, NEPOROVNATELNÉ S THRILLERY OD TÉTO SPISOVATELKY

Vlasta155
Vlasta155
01.02.2019 1 z 5

Tohle asi nikdy nebude můj šálek kávy.

florentinas
florentinas
04.01.2019 1 z 5

Chtěla jsem zkusi nějakou fantasy, ale toto tedy nebyla dobrá volba.
Hlavní postava nesympatická.
Taková slátanina, upíři se tam objevují spíše okrajově.
Druhý díl si určitě nepřečtu.

Zylinder
Zylinder
11.06.2018 1 z 5

Claire. Už dlouho jsem nepotkala tak nesympatickou hlavní postavu.
Údajně nadprůměrně inteligentní dívka, u které se ale bohužel žádná chytrá věta či myšlenka neprojeví. A její rodinka mi pěkně pila krev (bohužel narozdíl od upírů, o nichž by tato kniha měla být a kteří se tam vyskytli pouze okrajově).
Claire, doufám, že vás na kolejích pořádně hlídají, aby za vámi nechodili kluci. Claire, víš přece, že jsme tě vychovali pod dohledem. Claire, je ti teprve 16, jsi ještě dítě. Co dělají piva v lednici v domě, kde bydlí šestnáctiletá dívka???
Při scénách, kde vystupovali její rodiče, mi bylo trapně, trapně, trapně. Líbačka s Shanem to nezachránila. Co na té "fakt chytré" holce vůbec viděl?
Hvězdička za to, že to bylo ojediněle trochu napínavé.

Klárka444
Klárka444
20.03.2018 2 z 5

Kniha mi nenabídla to, co jsem čekala, ale ráda bych ji dala ještě šanci, a tak chci brzy začít číst druhy díl. Autorka mě lehce navnadila na příběh Michaela a nemám příliš v lásce otevřené konce. Snad bude další díl lepší, ale na zabavení postačí.

Ciarra
Ciarra
15.11.2017 4 z 5

Oddechovka :) mám půjčený i další díl, ale nějak jsem se do něj nezačetla, tak odkládám a jdu na jiné fantasy :)

AKO
AKO
08.03.2017 3 z 5

Děj knihy byl docela zajímavý, bohužel mi ale vadil styl jakým autorka příběh napsala. Přišlo mi to spíše jako neosobní vyprávění. Kolikrát jsem se v tom úplně ztratila a vůbec netušila koho popisuje nebo kdo se s kým baví. Bylo to dost chaotické.

nakavusterezou
nakavusterezou
09.10.2016 3 z 5

Málo známá kniha, která si určitě zaslouží o to, aby se o ní víc vědělo. Nebo alespoň by o ní měli vědět milovníci fantasy, především upírů!

V brzké době hned sahám po druhém dílu.

Raven11
Raven11
20.07.2016 3 z 5

Docela průměrné čtení, děj by potřeboval možná výraznější zápletku. Kniha má být o upírech, ale upírování mi tam silně chybí, více se autorka zaměřuje spíše na přemrštěnou šikanu. Až na Michaela jsou všechny hlavní postavy lidé. Hlavní hrdinka mě moc nezaujala, je na mě moc ufňukaná a nudná. Co mě podrželo u čtení byly občasné vtipné komentáře. Nerada opouštím série a tak zkusím i další díly, uvidíme, jestli se to rozjede.

Betnka81
Betnka81
17.08.2014 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila a pěkně se četla, určitě se k ní vrátím.

Jajus
Jajus
10.07.2014 5 z 5

Moc pěkná knížka, pěkně se čte. DOPORUČUJI všem, kdo mají rádi temné fantasy a upíry :). Teď jdu na druhý díl

vaili
vaili
08.07.2014 3 z 5

No tak krásně jednoduchou knížku jsem nečetla dlouho :) vcelku zajímavé nic moc rozjezd uvidíme další díly, ale za mě teda vcelku dost depresivní postavení hlavních postav ve měste, když i policie nepomůže :)

Gabux
Gabux
18.05.2014 5 z 5

Miluji upíří knížky a tenhle děj mě pohltil. Kniha přečtena během dvou dnů a to se mi už dlouho nestalo :3

Evik30
Evik30
15.05.2014 2 z 5

Z knihy mám trochu rozporuplné pocity. V něčem byla dobrá, v něčem horší průměr. Logiku v této knize nehledejte. Na druhou stranu je to aspoň dobrá kniha na usínání. A upíři. Ti jsou tam prozatím jen tak okrajově. Pěkná obálka, menší brožovaný formát knihy je úplně ideální. Konec zůstává otevřen . . takže se jdu začíst do druhé knihy . . .

Teraslík
Teraslík
18.03.2014 5 z 5

úžasná kniha

lucka4
lucka4
12.11.2013 5 z 5

zaujali mě hlavní postavy i přístup mezi upíry a lidmi proto se tato kniha řadí mezi mé oblíbené

Aires
Aires
01.11.2013 3 z 5

Krásná obálka vzbuzuje dobrý první dojem, který se ale pokazí až se do knihy začtete.Problém jsem měla s hlavní hrdinkou Claire, která má být velmi chytrá, ale její uvažování a jednání její inteligenci moc neodpovídá.Vykoleduje si spoustu potíží, přičemž nejhorší je, že si neuvědomuje, že si za ně může sama.
Naštěstí tu jsou další postavy.Nejzajímavější postavou je Michael a i jeho příběh je na celé knize to nejlepší..
Celý příběh je vystavěný na tom, že městu vládnou upíři.Občané města se jich bojí a žijí v neustálém strachu..Celou dobu jsem si pokládala jednoduchou otázku- Proč všichni z města neodejdou?
A tak se ukazuje první nelogičnost této knihy a podobných situací v ní je více.Samotní upíři po většinu děje působí jako něco, co je tam navíc.Jaksi přebývají..

Misan1993
Misan1993
08.05.2013 5 z 5

Divím se tak slebému hodnocení, mě se ta kniha líbila a mít čas tak shltnu na ráz.

Nikolka001
Nikolka001
23.04.2013 5 z 5

Na knížku jsem se těšila a vůbec mě nezklamala.Příběh je fantastický a už se těším na další díly. :)