Češi 1989 - Jak se stal Havel prezidentem

Pohled do nitra sametové revoluce. Po letech komunistické totality vzniká něco nového, není ale úplně jasné co. Na první jednání Občanského fóra s komunistickým premiérem Ladislavem Adamcem nebyl Václav Havel ještě ani připuštěn, ta další už se odehrávala s ním v čele...

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/237371/big_cesi-1989-jak-se-stal-havel-prezide-3WJ-237371.jpg 4.256

Kniha Češi 1989 - Jak se stal Havel prezidentem

mol378
07.06.2021

Zakoupeno a čteno hned po vyjití, příjemným způsobem zpracovává dějinné období, které jsme někteří zažili a touto knihou můžeme přiblížit další generaci, vlastníme v rodině několik knih série a všechny jsou velmi zdařilé.

MadamC
17.11.2020

Jsem moc ráda, že tato série vznikla. Příjemně zpracované dějiny naší země, které si musíme připomínat, řekla bych čím dál častěji.
Trochu mě zklamalo, že neobsahuje Sametovou revoluci. Výtvarné zpracování mě také nadchlo méně než předchozí díl. Proto ubírám hvězdy, bohužel.

blackoutzuzi
18.05.2020

Skvělé zpracování toho, jak se Václav Havel stal prezidentem. A to jak po grafické, tak i faktické stránky věci. Opět se budu opakovat, ale celá tahle komiksová série o zásadních událostech naší republiky je prostě skvostná!

triatlet
29.06.2019

"Komunismus je pro líný,
kapitalismus pro chamtivý.
Ale jinak jsou oba určený
lidem, co se chtěj mít dobře."

Občas jsem nevěděl, kdo má slovo. Orientaci v politických představitelích by ulehčily důslednější popisky.
Líbila se mi jak obálka (Václav Havel v obraze), tak Havlovy vnitřní monology, které vede sám se sebou.

-Pečivo-
14.05.2019

Pokračuji svou zběsilou jízdu v literárním rychlíku a připojuji osmou recenzi za poslední dva dny. Kristepane taky se vám z toho tak točí hlava? Pečiho literární vrata se v roce 2019 rozletěly tak, že jsem zvědavej jestli je ještě zvládnu zavřít!

Takže - 1989 si pamatuji jako svědomitý občan a člen školky, do který jsem nikdy nechodil, protože jsem byl rozmachanej parchant.

Václav Havel to upekl s ostatníma pěkně a přes všechny neduhy a chyby, kterých se později dopustil, pro mne jednoznačně zůstává Jarda Jágr český politiky forever. Než teda Jarda začal jezdit s tím prasetem do Číny. Srdíčko, muck a love. 8/10

Terata
11.07.2018

Nejlepší díl z celé série :)

Mánička178
02.08.2017

Příjemné zpracování, radost číst :)

milan.krimsky
07.06.2017

O tom jak se stal občan Havel po sametové revoluci prezidentem