Češi 1977 - Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77

Píše se rok 1976 a před pražským soudem probíhá proces se skupinou The Plastic People of the Universe, který poutá mimořádný zájem veřejnosti. V normalizačním bezčasí se cosi začíná měnit.

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262339/cesi-jak-z-rock-n-rollu-vznikla-cha-jY4-262339.jpg 3.747

Češi 7.

Komiksy, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Češi 1977 - Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77

MadamC
17.11.2020

Krásné zpracování formou koláže, skvěle edukativní.
Člověk si pořád potřebuje připomínat minulost, protože má velké tendence zapomínat...
Skvělé pro školáky. Rychle přečtené, zábavnou formou podané a rozhodně si z toho mnoho odnesou.

pismenkovyJoe
05.06.2020

Tak tohle si určitě schovám pro další generace :)

blackoutzuzi
14.05.2020

Za mě zatím nejlepší díl série! To grafické zpracování! Úpně jiné než u předešlých dílů - jsem naprosto nadšená! Perfektní, doporučuji všem, kteří si chtějí zopakovat historické události a u toho se pokochat :)

-Pečivo-
14.05.2019

Sedmý díl Čechů a první tvořen formou koláže. Protože nám babička pekla často makový a tvarohový koláže, tak se mi to velmi líbilo a úplně mě to hodilo zpátky do roku 1977, kdy jsem ještě nebyl na světě. To jsem ještě nemusel řešit věci jako kam jsem si zase položil klíče a jestli nebudu mít nedoplatek na plynu.

V roce 1977 komouši furt trýznili zemi a Václav Havel s klukama napsal Chartu, kam napsali, že to není úplně funky a ať toho nechaj. Docela by mne zajímalo jestli bych byl schopen něco podobného v roce 1977 podepsat a nebo co bych teda dělal. Jako undergroundový knižní kritik (tuto recenzi píšu ve sklepě) bych asi musel. Naštěstí ale žijeme v roce 2019 a já si nemusím dělat starosti a můžu teď v klidu jít na záchod listovat redditem. Peči out.

TaLu
02.08.2018

Z této řady se mi tento díl líbil nejvíce.
Forma koláže je opravdu zajímavá, informace kolem vzniku Charty 77 také.
Musím se přiznat, že pokud mě něčím ovlivnila propaganda minulého režimu, tak to bylo v pohledu na "máničky" ....nelíbila se mi vzdorná hudba, a přišlo mi, že opravdu berou drogy.
Snad proto se mi velmi líbil úryvek z tohoto komiksu:
"Jan Patočka: Protože co je to svoboda, pánové?
Je to schopnost vyznávat a uskutečňovat pravdu, kterou člověk vnitřně poznal. K tomu, aby to dokázal, musí překonat strach z následků. A kdy ten strach překoná? Když dojde k názoru, že mu pravda za tu oběť stojí.....Mistr Seifert mně řekl: Mně se ta jejich hudba nelíbí. Ale kdoví, jestli jim se líbí mé verše. "

anntine
19.04.2018

Pěkně zpracovaná knížka, dialogy jsou velmi dobře sepsané. Trošku mi jen vadí, že těm, kteří toto období nezažili, není úplně přehledně vysvětlen kontext, a tudíž se v příběhu mohou ztrácet. Předpokládám ale, že kompletní vysvětlení všech podrobností nebylo cílem autorů, tím bylo vykreslení dobové atmosféry, což se povedlo výborně.

OldaB
02.01.2018

Výborně zpracované formou koláží. Atmosféra.

Mánička178
30.07.2017

Vizuálně zajímavě zpracované, koláž mě překvapila :) Obecně jsem vděčná za kapitolku "Jak to šlo", kde se doladí obrysy, které třeba během čtení komiksu člověk v příběhu úplně nezachytí... Jinak parádní série a je skvělé, že do ní byla začleněna i událost vzniku Charty 77 :)

Autoři knihy

Pavel Kosatík