Češi 1977 - Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77

Píše se rok 1976 a před pražským soudem probíhá proces se skupinou The Plastic People of the Universe, který poutá mimořádný zájem veřejnosti. V normalizačním bezčasí se cosi začíná měnit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/262339/cesi-jak-z-rock-n-rollu-vznikla-cha-jY4-262339.jpg 3.736

Češi (7.)

Komiksy, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Češi 1977 - Jak z rock’n’rollu vznikla Charta 77

TaLu
02.08.2018

Z této řady se mi tento díl líbil nejvíce.
Forma koláže je opravdu zajímavá, informace kolem vzniku Charty 77 také.
Musím se přiznat, že pokud mě něčím ovlivnila propaganda minulého režimu, tak to bylo v pohledu na "máničky" ....nelíbila se mi vzdorná hudba, a přišlo mi, že opravdu berou drogy.
Snad proto se mi velmi líbil úryvek z tohoto komiksu:
"Jan Patočka: Protože co je to svoboda, pánové?
Je to schopnost vyznávat a uskutečňovat pravdu, kterou člověk vnitřně poznal. K tomu, aby to dokázal, musí překonat strach z následků. A kdy ten strach překoná? Když dojde k názoru, že mu pravda za tu oběť stojí.....Mistr Seifert mně řekl: Mně se ta jejich hudba nelíbí. Ale kdoví, jestli jim se líbí mé verše. "

anntine
19.04.2018

Pěkně zpracovaná knížka, dialogy jsou velmi dobře sepsané. Trošku mi jen vadí, že těm, kteří toto období nezažili, není úplně přehledně vysvětlen kontext, a tudíž se v příběhu mohou ztrácet. Předpokládám ale, že kompletní vysvětlení všech podrobností nebylo cílem autorů, tím bylo vykreslení dobové atmosféry, což se povedlo výborně.

OldaB
02.01.2018

Výborně zpracované formou koláží. Atmosféra.

Mánička178
30.07.2017

Vizuálně zajímavě zpracované, koláž mě překvapila :) Obecně jsem vděčná za kapitolku "Jak to šlo", kde se doladí obrysy, které třeba během čtení komiksu člověk v příběhu úplně nezachytí... Jinak parádní série a je skvělé, že do ní byla začleněna i událost vzniku Charty 77 :)

milan.krimsky
26.01.2017

Nezvyklý komiks pomocí fotografií; o něco jsem moudřejší z české historie

renpavlicek
07.12.2016

Tak tento typ knihy není pro všechny

habs
09.09.2016

Líbil se mi seriál, líbí se mi i komiksy. Především tento díl bych dal jako povinnou komiksovou četbu pro deváťáky - mohlo by zaujmout, jaký měly máničky podíl na sepsání Charty 77.

Damato
12.08.2016

Měla jsem ji půjčenou jen na zlomek času, ale i v tom zlomkovém čase jsem okamžitě slyšela dunět muziku ze starých kotoučových magneťáků a pro mě i to, že jsem se dostala k (samozřejmě ne osobně, ale přes kamarády kamarádů jejich kamarádů) k Paulu Wilsovi, který sice v době, kdy já jejich muziku poslouchala byl dávno za mořem, ale i tak to byla moje srdcovka a tatínkovy zlé sny, kdy mě po šuplících hledal nahrávky. To že jsem je měla schované ve školních přezůvkách, které jsem musela v baťohu nosit jsem se přiznala až hluboce po revoluci - dost mu totiž tenkrát srazilo rodičovskou autoritu to, že učil na stejné střední škole, kde já studovala a přezůvky už tenkrát studenti fakt nenosili... :-)

martinstefko
21.06.2016

Musím uznat, že i když se mi vizuální stránka tolik nezamlouvá, Jiřímu Husákovi se díky ní podařilo vystihnout podstatu a atmosféru celého historického období a jedné zásadní události, která bude ještě dlouho vzpomínána. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/06/1196-cesi-1977-jak-z-jak-z-rocknrollu.html

Autoři knihy

Pavel Kosatík