Češi 1968 - Jak Dubček v Moskvě kapituloval

Srpen 1968. Intervence armád Varšavské smlouvy definitivně dusí Pražské jaro. Po pár dnech strachu, nadějí i zmatků odjíždí československá delegace na jednání do Moskvy. Prezident republiky generál Svoboda, šéf komunistické strany Dubček, šéf vlády Černík, šéf parlamentu Smrkovský, Husák, Mlynář a další smutní i rozporní hrdinové této tragické chvíle stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života. Jak se k němu postaví?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278910/big_cesi-1968-jak-dubcek-v-moskve-kapit-Z0f-278910.jpg 4.353

Kniha Češi 1968 - Jak Dubček v Moskvě kapituloval

MadamC
02.04.2021

Zatím nejhezčí komiksové zpracování. Malba opravdu skvělá! Dinosauři byli skvělí a zachycovali místy i víc lidské duše, než by člověka vůbec napadlo. A navíc si člověk zase něco připomene, něco co by se zapomínat nemělo...

-Pečivo-
14.05.2019

Peči jede jak tanky! K snídani jsem si dal kafe a další díl, tentokrát o Dubčekovo dovolený v Moskvě.

V 68 přijely na pomoc přátelé s tankama a odvezli si Sašu, Svobodu a další komouše na vyjednávání do Kremlu. A o tomhle je tento díl.

Oproti ostatním dílům hodnotim toto grafické zpracování 9/10 - vzhledem k dinosauřím hlavám komoušů jsem jako čtenář konečně mohl rozeznávat kdo je kdo aniž bych si musel dělat zápisky nebo listovat tam a zpátky. A to je po třiceti k nezaplacení.

Celkově hodnotim 8/10, zatím nejlepší díl.

Jane2016
27.08.2018

Za mě nejlepší komiks z celé řady! :)

Mánička178
30.07.2017

Hmm, tak jsem se obávala, že ty dinosauří obličeje budou rušivé, ale nakonec to naopak bylo ku prospěchu věci :D Ilustrátor perfektně zvýraznil a přenesl reálné obličejové charakteristiky do dinosauřích hlav a člověk se nemusel ztrácet v reálných lidských obličejích (jak se mi to občas stávalo u předchozích dílů série Češi). Brežněv, Husák, Jakeš - opravdu parádní zpracování :)
I scénáristicky to mělo skvělý spád a doposud tento díl hodnotím jako zatím nejpovedenější :)

jarynek
19.03.2017

Výborně vystihnutá atmosféra zmaru a bezmoci a na druhé straně touhy po moci jiných. Dobrá kresba, kde jednotliví aktéři jsou vyobrazeni jako dinosauři, což hodnotím jako skvělý nápad.

milan.krimsky
10.02.2017

Co k tomu jen dodat? Komiks na téma "Srpen 1968"

OldaB
25.01.2017

Kresebně výborné, scénář také plný atmosféry. Jo neveselá doba to byla.

MayB2
21.01.2017

První reakce – dinosauři – to jako vážně? Ale je to skvělá metafora, postavy jsou k poznání a dinosauří obličeje mají velkou škálu výrazů. Ty zoufalé Dubčekovy oči, když kolem dupe a prská Brežněv a chystá se ho rozsápat...