Češi 1948 - Jak se KSČ chopila moci

Únor 1948. Velká chvíle premiéra Klementa Gottwalda. Dvanáct demokratických ministrů jeho vlády podává demisi s vidinou, že Gottwald padne a prezident Beneš jmenuje prozatímní úřednickou vládu, která zemi dovede k předčasným volbám, v nichž už by komunisté rozhodně nevyhráli. Během několika rozhodujících dnů se ale tento taktický manévr ukazuje jako politická hloupost a hrubé podcenění protivníka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310962/cesi-1948-jak-se-ksc-chopila-moci-GEv-310962.jpg 3.734

Češi (4.)

Komiksy, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Češi 1948 - Jak se KSČ chopila moci

Ellen16

Celkem zajímavé zpracování února 1948, takový úvod do tématu zábavnou formou.

Makrela Liška
13.09.2018

Musím říci, že mě tento díl překvapil a vtáhl. Bavilo mne, jak byl příběh vyprávěn a ani k výtvarnu nemůžu mít větší výtky. Dohromady vytvořily padnoucí atmosféru k tak temnému tématu.

Terata
09.06.2018

Jelikož o této problematice nevím zas tolik, jako o předchozích tématech, čtení mě trochu nudilo. I přes to jsem ale získala informace, které mi danou situaci dovysvětlily a ujasnily :)

Jana K
12.04.2018

"Pan prezident všechny mé návrhy, přesně tak jak byly podány, přijal." Touto památnou větou, jež už navždy zůstane součástí té temnější stránky našich dějin se uzavírá ponurý komiks, jemuž předcházel úspěšný televizní cyklus České století. A je to určitě povedený komiks, byť pojednávající o neblahé kapitole naší historie. Rozhodně mohu doporučit.

OldaB
31.12.2017

Gotwald jako temný mág, mystérium útočí. Zase jiné zpracování, ale přesto dobré.

Mánička178
19.08.2017

Hrůzu nahánějící kapitola našich dějin a tento díl ze série Češi tuto skličující atmosféru velmi úspěšně zachytil. Kdyby tak lidé tehdy tušili, na jak dlouho a kolik se toho změní...

Mercatino
20.04.2017

Tento komiks má svou krásnou českou depresivní sílu. Klement Gottwald jako zlý vlk a prezident Beneš jako ubohá stará ovce, která se nedokáže vzpamatovat z minulosti. Vedlejší příběh mi přišel jako hororová vsuvka nepovedeného dobrodružství rychlých šípů, vsunutá už do tak dost depresivního příběhu. Člověka kterého to napadlo musím pochválit. Příběh dětí je naprosto zbytečný, ale přesto s příběhem jde v ruku v ruce, takže nepřekáží, ale doplňuje atmosféru.

jarynek
21.03.2017

Ponuré, depresivní, vykreslující nevyhnutelnost věcí, které přišly. Ale bohužel je to naše historie. Druhý příběh mne zpočátku vadil, ale nakonec dokreslil příběh stěžejní.

milan.krimsky
15.02.2017

2 příběhy v jedné knize

martinstefko
26.12.2016

Z čtení komiksu "Češi 1948: Jak se KSČ chopila moci" mě až mrazilo. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1336-cesi-1948-jak-se-ksc-chopila-moci.html