Franz Kafka - Člověk své a naší doby

Výpravná kniha o nejslavnějším pražském rodákovi Franzi Kafkovi přibližuje jeho život a dílo všem, kdo chtějí podrobněji poznat jeho svět. Ožívá v ní svět pražské německy psané literatury, svět jeho zájmů, rodiny a přátel a také svět prazvláštních příběhů, nad kterými si dodnes lámou hlavu čtenáři i odborníci na slovo vzatí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339111/franz-kafka-clovek-sve-a-nasi-doby-oNg-339111.jpg 4.661
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Práh

Kniha Franz Kafka - Člověk své a naší doby

zuzulique

Autorov život je "opradený" množstvom mýtov, ktoré sa zahniezdili v našich predstavách. Kniha od Radka malého vyvracia či uvádza na pravú mieru mnohé z nich a umožňuje nám bližšie spoznať postavu tajomného Kafku. Textu nie je veľa, no bohato stačí (v duchu niekedy je menej viac). Nádherné kresby v knihe, od ktorých sa nedá odtrhnúť, dodávajú celku tajomnú atmosféru.

oladnb

Perfektni! Nadherne mysticke kresby, ktere celemu dilu dodavaji neuveritelnou atmosferu a tajemno.
Vse moc pekne strucne a srozumitelne popsano, krasne se cetlo. Dekuji za tento zazitek.

Micha-Él
23.12.2018

Výborná knížka, která provede čtenáře životem i dílem Franze Kafky, moc mě bavila. Nelze opomenout ani působivé ilustrace Renáty Fučíkové, které knize dodávají pravou kafkovskou atmosféru. Za mě velmi povedené umělecko-didaktické dílko, podle mě by se hodilo klidně jako učebnice pro SŠ :)

Morgaine07
04.12.2018

Krásně ilustrovaná kniha o F.K.

Gabi13
24.11.2018

Velmi krásně zpracován život Kafky. Přiblížení se jeho tvorbě i osobě samotné. Velmi krásné ilustrace a celý design knihy.

anna0480
22.11.2018

Kafka patří už několik let mezi mé oblíbené spisovatele a tudíž pro mě další kniha o jeho životě nepředstavovala moc nových informací. Co ale chválím jsou naprosto božské ilustrace a milé zpracování. Ať už tedy o Kafkovi něco málo víte nebo jste naopak jeho velkým obdivovatelem, je pro vás tato kniha něčím, co by vám v knihovně rozhodně nemělo chybět.

VČJKR
09.11.2018

Nádherná, nádherná, nádherná knížka!

milamarus
05.07.2018

„(…) Kafka měl zkrátka problém se světem. A svět má dodnes problém s Kafkou.“, stojí na začátku knihy. Mohu-li, jakožto docela nepatrná součást světa, mluvit za sebe, není to ani tak problém s ním, jako přitažlivost k němu. Duševní, nežárlivá, a od jistého dne nekolísavá.

Franz Kafka, 1883-1924

Radek Malý