nadali nadali komentáře u knih

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Knihu jsem poslouchala jako čtení na pokračování, načetl Martin Pechlát. Bylo to výborné jako samotná kniha.
Konstrukce toho příběhu je skvělá, ale samotný jazyk knihy graduje celý příběh až do konce. Doporučuji.

11.09.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nádherný dojemný příběh. Vždycky u něj brečím :-D

18.11.2018 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Opět skvělá Petra Soukupová.
Děj, prostředí a hlavně naprosto uvěřitelné hlavní postavy. Nemám co vytknout.
U této autorky mám kolikrát chuť vlézt do knihy a někomu už něco říct :))
Moc jsem si čtení užila.

09.11.2022 5 z 5

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Oddychovka. Nesrovnávat nejlépe s ničím, co King napsal.

29.12.2020 3 z 5

Princ a Skřivánek Princ a Skřivánek Valja Stýblová

Jedna z oblíbených knih mého dětství, bylo mi vždycky obou kluků líto.

08.08.2020 4 z 5

Dům u nemocnice Dům u nemocnice Valja Stýblová

Dojemný příběh, příjemně se tehdy četl, dnes ve mě probouzí nostalgii.

08.08.2020 4 z 5

Člověk musí hořeti Člověk musí hořeti Aleš Palán

Dobře položené dotazy a moudré a laskavé odpovědi :-) Krásná kniha, ve které - přes všechna úskalí - naděje neumírá.

09.07.2019 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Kohokoli bych oželela, ale jí ne, měla jsem k ní vztah. byla mi blízká - je mi fakt smutno. Některé z předchozích dílů se vlekly, ale tuhle knihu mi četl Hynek Čermák, byla jsem nadšená. Ale smutná, fakt smutná.
Přeji krásné čtení a jestli budete chtít někomu rozbít při čtení dršku, tak se fakt nedivím :))) Já osobně mám dva favotrity :D

08.04.2018 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje druhá kniha od tohoto autora. Je vidět, že autor a hlavní hrdina jsou ještě v rozjezdu :)

16.10.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Napínavé čtení, pro mě první setkání s Jo Nesbem.
Překvapivé zvraty a nepředvídatelné momenty :)
Doporučuji všem, co mají rádi napětí.

16.10.2017 4 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Kniha se čte velice dobře a rychle.
Jednu hvězdu ubírám za ten překombinovaný závěr.
Jinak nemám co vytknout, skvělá detektivka.

07.08.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Na vydání knihy jsem se moc těšila. Musím potvrdit názory ostatních. Kniha je opravdu slabá, četla jsem ji půl roku a mezitím jsem nahltala 6 knih. Ke čtení jsem se vyloženě nutila. Bohužel.

13.07.2022 2 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Je to prostě moje oblíbená kniha.
Prolínání Kingových světů mi nevadí, někdy je prostě dobré nechat věci plynout :)
Po 28 letech je to stále můj oblíbený autor. Vždy to ve mě cvakne, když ho čtu. Jako že to je cajk :)
Jako první Kingovu knihu ji ale nedoporučuji. Zábavnější pro vás bude, až si něco načtete :))

25.01.2022 5 z 5

Dětská farma Dětská farma Eduard Štorch

Tahle zapomenutá knížka opravdu stojí za přečtení.
Dostala se mi do rukou po zapojení naší školy do programu Les ve škole. Naprosto výborná. Tamtéž ji najdete zdarma ke stažení. Doporučuji všem lidem, kteří pracují s dětmi.

29.12.2020 4 z 5

Nedokončený portrét Nedokončený portrét Mary Westmacott (p)

Knihu jsem četla ušima, předčítal Jan Vlasák, proto se to možná dalo vydržet a proto dávám tak vysoké hodnocení.
Kromě toho jsem. Vůbec netušila, jak těžký život Agatha měla. Pro mě zajímavé a obohacující.

29.12.2020 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Jestli někdy nemůžu přestat číst, není to moje vina, ale vina Jo. A jestli nás, věrné čtenáře, chtěl naštvat, tak se mi to povedlo skvěle. Na pointu příběhu jsem doslova čuměla jako puk. Herry už by usnout a spát. Doufám, že to tak zůstane.

26.01.2020 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Pro mě klasika a jsem prostě spokojená.
Knihu jsem přečetla za tři večery, konec jsem u čištění zubů a koupele vstřebala a vplula jsem tak do starých pantoflí, kdy obludy pod postelí probudíte, ale umíte je strčit zase tam, kam patří.
Název Cizinec by byl vážně asi lepší.
Tohle ka-tet bylo příjemně sourodé.
Dlouhé noci a příjemné dny, sai.

17.08.2019 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Svěží sloh, některé dějové linky předvídatelné, ale i tak moc pěkná detektivka :-)

08.07.2019 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělá kniha. Doporučuji čtenářům, kteří mají rádi napínavé příběhy. Přečteno za dva večery, nešlo se odtrhnout.

18.11.2018 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Je to trochu jiné.
Zpočátku se ztratíte. Několikrát jsem se musela vracet k určitým pasážím, jako audioknihu bych to nedala ani náhodou.
Konec se mi četl už lehce, i když jsem nesnášela Robin, Vladěnu (asi mi jí bylo vlastně líto), její mámu i Pepika. Ale, kde je vlastně pravda a jak se vymanit z opakujících se chyb? Tak to si budete muset přečíst sami :))

05.02.2022 3 z 5