Dům u nemocnice

Dům u nemocnice https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15056/bmid_dum-u-nemocnice-cv0-15056.jpg 4 194 25

Víťa přijede z vesnice do Prahy na přijímací zkoušky na zdravotní školu. Chybí málo, aby se na školu nedostala. Mezi spolužačkami v ročníku je nápadná svou skromností, tichým chováním, nesmělostí a skromným šatníkem. Postupně začíná zvládat problémy se studiem a sbližuje se se spolužačkami. Během let studia se ukáže, že Víťa je šikovná a praktická, jenom v domě s macechou, trochu jako v pohádce, dělala spíš služku, než aby sama byla hýčkaným dítětem.... celý text

SweetCake
28.10.2023 3 z 5

Oddechový a čtivý příběh.

Zemlja
30.08.2023 4 z 5

Koupila jsem za pár korun ošuntělý exemplář na bazárku v Babiččině údolí. Dobře jsem udělala. Hezký, citlivý příběh o outsiderovi, kterému nemůžete nefandit.

sajanka
24.08.2023 4 z 5

Kdysi jsem četla. Ano, je to dobrý dívčí román.

Radka1911
03.05.2022 4 z 5

Pěkný dívčí románek. Když jsem byla "cílovka", knížka se mi moc líbila.

Lka
26.01.2022 5 z 5

Moc hezký příběh, u kterého jsem si za vzpomínala i na mé začátky na zdravotní škole.

Medunkavera
17.08.2021 5 z 5

Jedna z nejoblíbenějších knih mé dcery.

jindra544
05.01.2021

Ke knihám paní Stýblové se ráda vracím vždy. Doprovází mě už od puberty.

Kubikuli
27.11.2020 4 z 5

Krátký, ale hezký a čtivý příběh :)

nadali
08.08.2020 4 z 5

Dojemný příběh, příjemně se tehdy četl, dnes ve mě probouzí nostalgii.

intelektuálka
15.07.2018 4 z 5

A trochu potěšení - i když mi dávno není -náct ...

Po všech psychoanalýzách a krimi lidské čtení o malé a statečné Vítě, která touží stát se zdravotní sestrou.

A na to volně navazuje Až bude padat hvězda.

Valju Stýblovou čtu stále ráda, z jejich knih je cítit vztah k člověku a její lékařská profese k tomu přidává detaily z oblasti medicíny.

Tohle musím doporučit.

blaninka3
19.05.2018 3 z 5

Dům u nemocnice a Až bude padat hvězda jsem četla během studia na zdrávce. Naivní hlavní hrdinka Víťa mě něčím neskutečně iritovala, ale stejně jsem si jí docela oblíbila.

evelýny
17.11.2017 4 z 5

S knihou nostalgicky vzpomínám na mé čtyři roky prožité ve zdech ,,domu u nemocnice", i když můj příběh nebyl až tak ,,srdceryvný" jako příběh Víti.
Pro dnešní přetechnizovaný a komerčně laděný svět trochu naivní téma. Škoda ...
P.S: Jak ráda bych se vrátila za zdi jedné zdravotní školy a ještě aspoň na chvíli pocítila její atmosféru a ke studiu bych přistupovala určitě zodpovědněji ..., nebo ne? :-))
P.P.S: Tato kniha mi atmosféru ,,mého studia" přiblíží vždy. Stačí natáhnout ruku a sáhnout do té správné přihrádky.
P.P.P.S: Tímto zdravím moji třídní profesorku, protože momentálně v mých uších zní její hlas: ,,Já vám to říkala, Evo!"
Nostalgie na entou ... :-)))

Olivie11
07.05.2017 5 z 5

Krásné čtení,které se neobešlo bez slz.

Hanulka25
12.02.2017 5 z 5

Tahle knížka patří k těm, které jsem kdysi četla pořád dokola a nemohla se jí nabažit. Jenom nevím, jestli dnešní náctileté něco takového ještě baví.

Markette
31.01.2016 4 z 5

Krásné, oddechové čtení, nenutí vás to teda při odložení čapnout a číst číst a číst, ale je to krásné a ráda jsem si udělala pro tu knihu čas...

angelice
04.12.2015 5 z 5

krásné, krásné, ubrečeně krásné, krásné...četla jsem ji mnohokrát, pořád mi přijde dojemně prostá a nádherná

ovpana
30.07.2015

Hezká kniha i když je konec trochu smutný

dark.ma93
25.07.2015 5 z 5

Vlastně pokračování. Smutné i veselé pasáže o Vítě, která mi jako postavala byla sympatická. Opravdu ráda jsem na tuto knihu narazila.

sandra.sancho
31.12.2014 5 z 5

Vzhledem k tomu že mám za sebou zdrávku, tak jsem si představovala na místě Víti trochu sama sebe, i když mi rodiče školu nezakazovali :) Zhltla jsem ji během jednoho dne.

vikikl
17.05.2014

Knížku jsem četla kdysi dávno, ale moc se mi líbila. Přečetla jsem na doporučení mojí maminky, která jí četla taky jako mladá a pojmenovala mě podle hlavní hrdinky :o)