nadali nadali komentáře u knih

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Pokud se vám podaří překlenout první třetinu, zbytek slupnete jako malinu.
Příběh Evy, od které se očekává, že bude někým jiným, než je. Samostatná, cílevědomá žena je uvržena do společnosti chlapečka, který je prostě jiný anebo ho vidí jiného Eva? Měla udělat něco jinak? Měla mít vůbec dítě?
A co Kevin? Narodil se zlý? Měl těžký porod? Je smutný? Psychopat? Jak to s ním teda je?
Asi si prostě musíme promluvit o Kevinovi.

28.01.2024 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

(SPOILER) Kniha je velmi čtivá. Přečetla jsem ji na dovolené za necelých 14 dní.
Vím, že tady hodně čtenářů píše, že Stephen už vyměkl a kdesi cosi. Nepřijde mi. Princ s chapadly. Gogmagog. Zvrácené hry. Není to jen tím, že máme větší prostor naší fantazii?
Kdyby to tak bylo, mně to nevadí.
Trochu je to Srdce v Atlantidě. Trochu je to od každého trochu. Trochu je to pohádka.
Možná jsem čekala dramatičtější závěr.

05.08.2023 4 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Už jsem odcházela z knihovny s kupou knih o vzdělávání a ADHD na prázdniny, když na mě v regále vykoukla tahle podivná obálka. Paní knihovnice vždy otočí knihy na stojánky obálkou dopředu a tohle byl tah na branku.
Knihu jsem četla necelý týden a vzhledem k tomu, že mě toto téma zajímá a mám dospívající děti, dost mě to zaujalo.
Opravdu obdivuji všechny, kteří pečují o drogově závislé. Musí to být hukot.
Celé rodině přeji, ať je vše v pořádku a překonají tuhle otřesnou kapitolu života.
Jak jsem vděčná, za moje dcery. Za vnuka, který vyrůstá v milující rodině. Není to samozřejmost, jak je vidět.

25.06.2023 4 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Občas si dopřeju čtení pro mladé. John Green je moje sedcovka. Jeho Papírová města jsou pro mě nezapomenutelná.
Takže jsem se dala do čtení a nelitovala jsem. Bylo to čtivé, občas prostě zvláštní.
Po dočtení jsem ji postoupila patnáctileté dceři a ta byla taktéž spokojena. Akorát jsme každá měla radši jiného Willa :))

02.03.2023 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

V knihách, které obvykle čtu, musím pracovat se svou hlavou, hledat skuliny v ději, které mi utekly a dávat si věci do souvislostí.
Nic z toho zde nenajdete, děj je vám předestřen na stříbrném podnose s růžovou mašličkou a pocukrovaný marcipánovými srdíčky. A kdybyste té sladkosti měly málo (neboť toto je kniha pro ženy a myslím, že ji dočtou pouze ty vytrvalé), všechno je to ještě ozdobené opravdu sladkou šlehačkou.
Pro mě utrpení číst. Ale zapřela jsem se a vydržela do konce, kde jsem dostala ale pouze další dávku cukru. Uf.
Já vím, že my ženy potřebujeme vypnout, ale tohle je tak příšerná červená cukrárna (o knihovně se nedá mluvit), že jí odnesu do nejbližší knihobudky.
Úplný omyl v knihkupectví, žádnou z knih v té sérii už nedám.
Jedna hvězdička za hezkou obálku.

18.02.2023 1 z 5

Když Paříž spala Když Paříž spala Ruth Druart

Kniha má zajímavý děj a čte se jedním dechem.
Jednu hvězdu odebírám za úplný konec, ten tam nemusel být.
Doporučuji.

07.02.2023 4 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Navzdory všem názorům jsem knihu velice rychle přečetla a i když není uvěřitelná, bavila mě.

01.12.2022 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Opět skvělá Petra Soukupová.
Děj, prostředí a hlavně naprosto uvěřitelné hlavní postavy. Nemám co vytknout.
U této autorky mám kolikrát chuť vlézt do knihy a někomu už něco říct :))
Moc jsem si čtení užila.

09.11.2022 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Skvělá a napínavá kniha.
Z filmových zpracování mám mnohem raději starší verzi, Noomi je v té roli jako doma :)

04.09.2022 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Knihu jsem poslouchala jako čtení na pokračování. Až pak jsem četla.
Najdete tu historii, lásku, smutek a občas i beznaděj.
Každopádně Zuzanin dech rozhodně stojí za přečtení, i když se nečte vůbec lehce.

07.08.2022 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

Kniha se čte velice dobře a rychle.
Jednu hvězdu ubírám za ten překombinovaný závěr.
Jinak nemám co vytknout, skvělá detektivka.

07.08.2022 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Kniha je jemná a delikátní. Za pár dní přečtená. Od poloviny do konce nešlo přestat číst.
Čas ubíhá jako v mašince Ššš-šš. Snad ještě budeme mít co číst.
Říkám díky.
A nechť jsou tvé dny dlouhé a noci příjemné, sai.
A tu jednu hvězdu jsem ubrala za ten konec, i když se dal očekávat :)

30.07.2022 4 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Na vydání knihy jsem se moc těšila. Musím potvrdit názory ostatních. Kniha je opravdu slabá, četla jsem ji půl roku a mezitím jsem nahltala 6 knih. Ke čtení jsem se vyloženě nutila. Bohužel.

13.07.2022 2 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Po 20 letech jsem se ke knize vrátila a nechala se pohltit, jako se mi to obvykle u tohoto autora stává.
Musím přiznat, že v mém věku už mi ty pomalé rozjezdy ani trochu nevadí. Je to svět, ve kterém si užívám každou chvíli. Nikam nespěchám a vzpomínám na minulé i budoucí příběhy, které se propojují tak, aby se na konci staly součástí paprsku.
Poslední čtvrtina knihy je jako obvykle sjezd z prudké klouzačky.
Přeji příjemné čtení a držte Alanovi, Brianovi, Norrisovi i Triše palce. Však sami uvidíte, že to budou potřebovat :)

02.05.2022

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Je to trochu jiné.
Zpočátku se ztratíte. Několikrát jsem se musela vracet k určitým pasážím, jako audioknihu bych to nedala ani náhodou.
Konec se mi četl už lehce, i když jsem nesnášela Robin, Vladěnu (asi mi jí bylo vlastně líto), její mámu i Pepika. Ale, kde je vlastně pravda a jak se vymanit z opakujících se chyb? Tak to si budete muset přečíst sami :))

05.02.2022 3 z 5

Vraždící děti Vraždící děti Cliff Linedecker

Knihu jsem si půjčila před mnoha lety v mostecké knihovně, která dříve stávala poblíž nádraží. Čekávala jsem tam na nejstarší dcerku, která zpívala v Permoníčku. Tehdy jsem objevila svět S. Kinga. A tahle knížka tam zapadla, úplný horor.
Každopádně je to děsivá a popisná knížka.

04.02.2022 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Je to prostě moje oblíbená kniha.
Prolínání Kingových světů mi nevadí, někdy je prostě dobré nechat věci plynout :)
Po 28 letech je to stále můj oblíbený autor. Vždy to ve mě cvakne, když ho čtu. Jako že to je cajk :)
Jako první Kingovu knihu ji ale nedoporučuji. Zábavnější pro vás bude, až si něco načtete :))

25.01.2022 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Příjemný a napínavý příběh, na konci s neočekávaným (nebo možná ocekávaným?) zvratem. Ponurá atmosféra je skvěle vykreslená do nejmenších detailů, budete si připadat, že jste se ocitli na blatech v opuštěné hospodě u nevrlého strýce a tiché tetičky. Možná ucítíte slaný vítr od moře a také se vám zježí chloupky na zátylku, neboť víte, že tady ale vůbec nic není v pořádku.
A konec, tak ten se mi fakt líbil :)

11.09.2021 4 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Knihu jsem poslouchala jako čtení na pokračování, načetl Martin Pechlát. Bylo to výborné jako samotná kniha.
Konstrukce toho příběhu je skvělá, ale samotný jazyk knihy graduje celý příběh až do konce. Doporučuji.

11.09.2021 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Mně se příběh líbil, dobře se četl a i když tušíte, že všechno je jinak, tak nakonec je všechno jinak :)))

26.04.2021 4 z 5