Murasaki Murasaki komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Díky své mamince jsem se dostala ke čtení knih s válečnou tématikou. A díky své mamince jsem si přečetla i tuto knížku. Hana byla mou první knihou od Aleny Mornštajnové. A byla to opravdu síla.
Hana ve Vás po dočtení zanechá mnoho pocitů. Nemůžete na ni přestat myslet. I po týdnu od přečtení knihy nad ní musím stále přemýšlet. Čtení knihy ve mně vyvolávalo obrovský smutek. Hana si ve velkém prošla velkou ironií osudu. Udělala několik, mnohdy dost špatných rozhodnutí, která jí tak moc ovlivnila život.
Ze začátku jsem nechápala, proč je na obálce věneček. Avšak brzy jsem vše zjistila a vím, že si věneček nějakou dobu asi nedám. Jakmile jsem knihu otevřela, nebylo možné se od ní odtrhnout. Ten příběh mě tolik pohltil, tak moc jsem chtěla zjistit o Hanině životě víc. Nejen o Haně. Bylo neskutečné, jak jsou všechny postavy propojené.
Opravdu silný příběh, který by si měl každý přečíst. Člověk si potom hned více váží toho, co v životě má.

06.10.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Jestli jsem si myslela, že první díl byl ten největší masakr, který jsem kdy četla, tak jsem byla dost naivní. Carter v Popravčím nasadil laťku brutálnosti ještě o něco výš a mnohdy mi při čtení bylo dost nevolno. Přečteno jsem měla za 2 dny. Nedalo se od knihy odlepit. Carterova série s Robertem Hunterem je naprosto dokonalá záležitost, která nesmí žádnému milovníkovi tohoto žánru chybět v knihovně.
Vrah mě na konci opět hodně překvapil.

24.02.2021 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Angela mě opět nezklamala. Další díl, který mě pohltil od první stránky a ke konci zapříčinil pěkně okousané nehty.
V tomto díle je Kim donucena spolupracovat bez svého týmu s člověkem, se kterým se v minulosti nerozešli v dobrém. Konečná pravda o těchto dvou mě ovšem zasáhla do srdíčka. Bryant musí pracovat s Dawsonem, o kterém zjišťuje, že není takový trouba, za jakého ho měl. A Stacey se rozhodla z osobních důvodů přijít na kloub sebevraždě mladého chlapce. Zjistit, co za tou sebevraždou stalo. Sama se díky tomu dostane do pořádného průšvihu. Všichni dělají odděleně na případech, které mají ovšem jedno společné.
Tento díl se zabývá tématem rasismu a obecně nenávistí k člověku, který je jiný. Opravdu v té nejhorší formě. Šílené, jaká zvěrstva jsou schopni spáchat na člověku, ktery se liší zvenku, ale uvnitř je stejný jako ostatní. Chvílemi mi ovšem nedávalo smysl chování Stacey. Ale jsem rada, že jsme se o této nenápadné policistce dozvěděli něco víc. Celkově se mi líbilo, že se díky rozdělení, styl pátrání změnil, než jak tomu bylo doposud v ostatních knihách. Jo a mimochodem.. doktorka A je láska. :D

04.07.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Pan Carter mě opět úplně odrovnal. U předchozího dílu si říkate "Wow, tak toto bylo šílené, to už snad nic šílenějšího napsat nemůže." Něco Vám povím, ano může. A Noční lovec byl zase o něco výš. A pokud máte hodně živou představivost jako já, budete mít při čtení opravdu krušné chvíle. Stažený žaludek, napětí až do konce, dechberoucí rozuzlení. Jo, Carter prostě umí! Odrovná Vás hned na začátku a nemůžete se odtrhnout až do úplného konce. Prostě nutně potřebujete vědět PROČ?!

18.04.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Lepší knihou jsem rok 2021 zahájit nemohla. Chris Carter nás nalákal na příběh hned od první strany. Nikde v celé knize jsem nenašla žádné hluché místo. Pořád se něco dělo. Huntera jsem si zamilovala a společně s Garciou jsou naprosto skvělá dvojka. V polovině knihy ve mně hlodalo tušení, že vím, kdo s tím má co dočinění. Samotné se mi tomu nechtělo věřit, ale trefila jsem se. :D Musím říct, že jsem se v knize nesetkala ještě s chytřejším vrahem. A ten konec... panebože. Každopádně moje milovaná Angela Marsons má u mě pořádnou konkurenci. :D

23.01.2021 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Co vám budu povídat. Další naprosto skvělý díl z pera Angely Marsons. Máme tu vraha, který vraždí své oběti jedinou přesnou bodnou ranou a nezanechava žádné stopy. Tady jsem byla opravdu v koncích a těžko se mi Pak na konci věřilo, kdo za tím stal. U Angelinych knížek musíte opravdu podezřívat každého. :D Na scénu se nám vrací také sociopaticka manipulatorka Alex , která se z vězení snaží zbavit všech, kteří by mohli zabránit jejímu propuštění. Neuvěřitelné, kam až dokáže zajít. Také odkryvame další kus Kiminy minulosti. A že to začíná být opravdu masakr. U knihy jsem tentokrát šíleně brečela, protože opravdu těžko snáším, když se v knihách koná násilí na dětech, nedejbože chladnokrevne vraždy.
Precteno za 4 dny. Nestarat se o miminko, zvládla bych to na jeden zátah. :D Nejde dát méně než 5 hvězdiček.

18.06.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Ani tímto dílem má láska k této sérii nezeslabla, ba naopak, ještě více se prohloubila. Další úžasný případ Kim Stone od skvělé Angely Marsons. V této knize máme ukázáno, jak snadno a jakým způsobem se dá zmanipulovat osoba. Stačí jen sáhnout do traumatickych vzpomínek. Sociopaticka doktorka mi chvílemi opravdu nahanela strach. Obzvlášť u jedné zmanipulované osoby jsem se v jedné části šíleně rozbrecela. Vedle tohoto případu tu probíhá i vyšetřování znásilnění dvou malých holčiček, z jehož postupného rozuzlování mi bylo také pekne nevolno. Za mě další skvělá knížka s perfektní obálkou.

21.05.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jsem v šoku... Je pro mě nepochopitelné, jak Chris Carter s každým dílem zvedá laťku o kus výš. A jsem opravdu zvědavá, jestli toto překoná také, protože tento díl byl učiněný masakr. Díky své až moc živé představivosti jsem měla některé pasáže velký problém číst. A s tím, jak do toho zatáhl jednu osobu mi přivodil menší srdeční příhodu. Poslední stránky jsem četla se zatajeným dechem, hrůzou v očích a rychle bušícím srdcem. Pan Carter mě opět dostal.
Nejhorší na tom všem je, že takto společnost v dnešní době opravdu funguje. Je to smutné.
A také doufám, že ten úplný konec nemyslel Carter vážně.

05.05.2021 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Nad knížkou jsem se v knihkupectví rozplývala už delší dobu. Jsem opravdu velký milovník koček. Pořád jsem si ji odpírala neboť toho v knihovně mám dost nepřečteného ještě. Ale tak, zná to každý knihomol a knížka si ke mě našla cestu. :D
Příběh mě chytil za srdíčko. Tak nádherné pouto mezi Jamesem a Bobem. Díky Bobovi se dokázal odrazit ode dna a začít nový život. Já vždycky věděla, že kočky nejsou jenom mršky, které si dělají z lidí své otroky. :D
Náročný čtenář, který má načtenou hromadu knih, asi nebude spokojený s jednoduchým stylem, kterým je příběh napsán. Mně se to ovšem líbilo. Nějak to k tomu celému příběhu patřilo. Milé, dojemné a opravdu ze života.
Těším se na další Bobova dobrodružství v dalších dvou knihách. Jen škoda, že už jich nebude víc. :( Odpočívej v pokoji, Bobe.

16.10.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Opět knihu nemohu hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček. S každou knihou si říkám, že se pan Carter překonává, co se brutality týče a v tomto díle tomu opět nebylo jinak. Dostala jsem naservírované tak brutální scény, že mi chvílemi bylo dost nevolno. Ale takovým zvráceným způsobem právě to na jeho knihách miluju. Odhalení vraha mi úplně vyrazilo dech. Opravdu výborná série.

07.10.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Nevím, jak je to možné, že si v poslední době vybírám knížky, že kterých jsem naprosto nadšená a dokážou mě tak moc vcucnout. Thrillery a detektivky mají hold nějaké zvláštní kouzlo.
No a co se týče této knihy.. napínavá knížka od začátku do konce. Jako nastávající maminku mě ta bezmoc rodičů a strach holčiček tak vzal, že v určitých chvílích pro mě bylo opravdu těžké číst. Proto jsem ráda, že tu byl šťastný konec. Opakuji se u každé knížky poslední dobou, ale opravdu se četla sama, děj ubihal a ten konec byl tak neskutečně napínavý, že odložit knížku nešlo a chvíli nešlo napětím ani dýchat.
Rozhodně bych se rada pustila i do dalších případů Kim Stoneové!

12.10.2019 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Mohu hodnotit knihy od mé nejmilejší autorky jinak, než plným počtem hvězdiček? Opravdu nemůžu, protože její knihy jsou srdcovou záležitostí. Díky krátkým a napínavě zakončeným kapitolám je kniha během jednoho dne dočtená, ani nevím jak. :D Téma sekt a vymývání mozku bylo zajímavé a děsivé téma. Na tohle by si člověk měl opravdu dát pozor.

09.08.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Jinak než pěti hvězdičkami hodnotit nemůžu. Dostala jsem opět to, co jsem od paní Marsonsové očekávala. Zapeklitý případ, dávku humoru, napětí, šílený akční konec. :D Ale vážně, divím se, že Kim je ještě celá.
Utvrdila jsem se v tom, že tato série je moje ze všech nejoblíbenější a hrozně mě deprimuje, že teď budu muset zase čekat na další díl. :D

17.06.2021 5 z 5

Za ta léta jsem knihu rozečetla tolikrát, avšak nikdy jsem ji nedočetla do konce. Zato filmové zpracování jsem viděla nespočetněkrát. Tentokrát jsem Hobita dočetla. Zamilovala jsem se do způsobu, jakým Tolkien Hobita napsal. Zjistila jsem také, že se kniha od filmu podstatně liší. Ostatně, aby film působil více akčněji. Ovšem v knize vše dávalo mnohem větší smysl, všechno do sebe zapadalo. Bylo vysvětleno vše, co film zapomněl. Určitě se k Hobitovi zase někdy vrátím.

30.11.2020 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Opět krásný příběh nádherného přátelství mezi Jamesem a kocourem Bobem. Jako milovnice koček mě tato dvojice nemohla minout. Napsané od srdce, spousta věcí k zamyšlení. Krásné.

18.04.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

To jsem si zase vybrala čtení, jakožto matka půlročního miminka. Autor se s tím nepáře a rozjel to už od první stránky. Nedovedu si představit, že bych se sama ocitla v takovéto situaci. Po dočtení knihy jsem zažívala stavy, kdy jsem se při procházce s kočárkem pořád rozhlížela kolem sebe a měla staženou zadnici, když kolem mě prošel někdo. :D
Celé to téma je celkem k zamyšlení. Co všechno je matka schopna udělat pro své milované dítě. Jsou schopné zajít i za hranice všeho.
Líbilo se mi, že tu bylo i vyprávění z pohledu tvůrců Řetězu. To se mi líbilo asi nejvíce. Konec... no.. řekněme, že vzhledem ke zdravotnímu stavu Rachel nedával moc smysl.
Knihu jsem během čtení shrnula do jediné věty "Ze s**ček do ještě větších s**ček." :D

14.09.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Za mě nejlepší díl z celé série. Napínavý jako kšandy od první stránky až po tu poslední. Také jsem ho přečetla v rekordním čase. Nešlo se odtrhnout. Bylo v tom zase něco trochu jiného než v předešlých dílech.
Z anotace další knihy jsem se dozvěděla zdrcující informaci a celou knihu jsem četla se sevřeným srdcem až do onoho momentu. Cítila jsem se opravdu zničena. Za všechny díly jsem si k celému týmu vytvořila velké pouto a Marsonsová udělá tohle?! Proč?! :(
Na další díl si budu muset udělat menší pauzu.

22.07.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět naprosto skvělá kniha. Měla jsem sice trochu problém se zorientovat v postavách, kterých tam bylo opravdu mnoho, ale později jsem si všechno dala dohromady a užívala si čtení. Ten konec?! Zase odhalení, které jsem nečekala. Musím si těch detektivek načíst víc. :D

15.07.2020 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Můj čtvrtý díl od Angely a sakra, já tu sérii zbožňuji čím dál víc!
V tomto díle se dozvídáme o minulosti reportérky Tracy Frostové. Ano, je to dotěrná reportérka, která mi dost lezla na nervy, ale do konce knihy jsem k ní začala pociťovat sympatie.
Uprostřed knihy, jsem si vytvořila teorii o vrahovi, která se mi potvrdila, z čehož jsem měla radost, to se mi nestává normalne. ???? Každopádně konec přinesl nečekaný zvrat a já dočítala knihu s pusou dokořán. Opravdu, každé trauma z dětství se odráží na osobnosti člověka v dospělosti. Tady to bylo opravdu neskutečné, kam až to zašlo.
Musím vyzdvihnout autorčiny detailní popisy, díky nimž jsem si vše dokázala živě představit (fuj). Angela mě ve svých knihách naučila podezřívat úplně každého.
I když na první pohled působí Kim chladně a odměřeně, srdce má na správném místě. Neprožila zrovna idylické dětství. Fascinuje mě, jak Kim dokáže i že sebemenší maličkosti vyvodit stopu, která jim pomůže posunout se vpřed v případu. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že je to naprostá prkotina, Kim neponechá nic náhodě.

11.06.2020 5 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Dá se snad kniha od Chrise Cartera hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami? U mě tedy ne. Moje nejoblíbenější detektivní duo Robert Hunter a Carlos Garcia jsou zpět a řeší doposud nejbrutálnější případ. Myslela jsem si, že pan Carter už dál zajít nemůže, ale dost jsem se mýlila. A po celou dobu čtení se v příběhu dost odrážela tragédie z jeho osobního života, kdy přišel o svou milovanou ženu. Hodně apeluje na problémy duševního zdraví a následné sebevraždy. V knize je ukryto hodně poselství.
Tento autor má v mém knihomolském srdci speciální místo a doufám, že se ještě někdy dočkáme dalšího příběhu o Robertu Hunterovi.

19.03.2023 5 z 5