Murasaki Murasaki komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Mé čtvrté setkání s touto autorkou a musím říci, že jsem nebyla zklamaná. Opět jsem dostala poutavý thriller, který mě do konce držel v napětí. Jakožto matka malého dítěte jsem po celou dobu čtení byla v neskutečném stresu, protože si nedovedu představit, že bych se ocitla v takové situaci. A postupné odhalování mi vyrazilo dech.

30.09.2021 4 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Začátek knihy mi přišel trochu utahaný a trvalo mi se přes něj dostat, ale postupně to začínalo nabírat grády a rozjel se pořádný depresivní masakr. Během čtení člověku pomalu dochází, co se v určitých chvílích a s určitými postavami děje a po celou dobu čtení mě svíral opravdu ošklivý pocit. Po celou dobu čtení se nade mnou vznášela hodně depresivní aura. Ale dostala jsem se na konec knihy a to teprve bylo.

11.09.2021 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Nevim, jestli jsem si na čtení této knihy jen nevybrala špatný čas, ale.. co to bylo? Četla jsem autorovu předešlou knihu Ta přede mnou, ze které jsem byla naprosto nadšená, ale tohle byl pravý opak. Bylo to cele chaotické, překombinované. Dost jsem se ztrácela a celou dobu jsem u čtení vypadala dost zmateně.
Dvě hvězdičky jsou za krátké kapitoly, tudíž rychle kniha utíkala a za docela zajímavý konec. Ale ke knize se asi uz nevrátím.

18.08.2021 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Za mě zatím nejlepší kniha, kterou jsem doteď od autorky četla. Kniha pro mě byla záležitost na dvě klidná odpoledne, kdy syn spinkal. Četla se jedním dechem, nešla odložit, byla tam spousta zvratů, opět jsme se přesvědčili, že žádná rodina není dokonalá a konec mě opravdu překvapil. V této knize to byl pro mě jediný konec, který jsem neodhadla.

20.07.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Mé druhé setkání s touto autorkou a musím říci, že i o dost lepší než s knihou Někdo cizí v domě. Pravděpodobně je to tím, že autorku ještě nemám tak načtenou, ale já jsem s touto knihou byla moc spokojená, i když se děj dal trochu předvídat. Ale bylo tam pár pasáží, kdy jsem byla opravdu překvapená. Těším se na autorčiny další knihy.

20.07.2021 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Kdybych měla vybrat, jaké odhalení vraha mě šokovalo nejvíce, bylo by to rozhodně odhalení v tomto díle. To mi opravdu spadla čelist a ještě asi 5 minut jsem jen seděla a koukala na stránky. Pan Carter mě opět nezklamal. Sympatické krátké kapitoly, ještě sympatičtější Hunter a Garcia, brutální případ a šokující odhalení. Opravdu si mě svým psaním získal a po setkáním s ním mě ostatní detektivky nedokáží tak uspokojit.

03.07.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Jinak než pěti hvězdičkami hodnotit nemůžu. Dostala jsem opět to, co jsem od paní Marsonsové očekávala. Zapeklitý případ, dávku humoru, napětí, šílený akční konec. :D Ale vážně, divím se, že Kim je ještě celá.
Utvrdila jsem se v tom, že tato série je moje ze všech nejoblíbenější a hrozně mě deprimuje, že teď budu muset zase čekat na další díl. :D

17.06.2021 5 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Na knihu jsem v poslední době dost narážela, ale nebyla jsem si jistá, jestli je to kniha pro mě. Přeci jen je určena pro trochu jinou věkovou kategorii. Ale po vychvalování knihy na instagramu od knihomolů v mém věku i o trochu starší, jsem si řekla, že si ji pořídím. A světe div se, neskutečně mě knížka bavila a užila jsem si ji od začátku do konce. Musím říct, že i já jsem měla místy husí kůži. I když bylo našim hrdinům teprve 11 let, rozhodně na mě takto nepůsobili. Jejich myšlenkové pochody a odvaha se rovnala tak středoškolnímu věku. Chvílemi jsem v knize měla i takové Koralina vibes. :D Originální příběh, krásně čtivě napsaný. Doporučuji!

05.06.2021 5 z 5

Spolu a každý zvlášť Spolu a každý zvlášť * antologie

Kniha mě zaujala svým tématem láska v době covidove. Akorát jsem si na čtení této knihy nevybrala úplně nejlepší dobu, protože v tuto dobu mě celá ta covidova situace už pěkně irituje a mít ji ještě v knížce.. No, první dvě povídky jsem přečetla a knížku na chvíli odložila. O pár dní později jsem se k ní vrátila o něco lépe naladěná a už to jelo. Začetla jsem se a ačkoliv upřednostňuji detektivky a thrillery a tento žánr mě už tolik neuspokojuje, přesto se mi povídky moc líbily. Byly vtipné, roztomile. Nejvíce se mi líbily povídky Doručeno s láskou, Láska v režii osudu, Pod rouškou a Zahradnická sázka.

30.05.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Sérii Griša, jsem si chtěla přečíst už nějaký ten rok zpátky, kdy mě young adult literatura hodně zajímala, ale nedostala jsem se k tomu. Když teď přišel seriál, rozhodla jsem se před shlédnutím sérii přečíst. Myslím si, že kdybych knížku četla před těmi pár lety, asi bych z ní byla více nadšená. Líbila se mi, to ano, ale byla tam spousta ALE a hlavně mě lehce více štvala Alina. Ale jasné, naivní hrdinky a spousta klišé do young adult patří. Asi jsem jen přethrillerovaná. :D
Bylo ale prima se z vražd a dramatu vrátit do světa plného magie. Určitě si přečtu i zbylé dva díly.

22.05.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Musím říct, že podobnou knihu jsem ještě nečetla. Opravdu sympatické mi byly krátké kapitoly, tudíž se knížka četla opravdu rychle. Chvíli jsem se bála, že mi střídání pohledů Jane a Emmy bude dělat problém, že se mi bude minulost a přítomnost míchat dohromady, ale nebylo tomu tak. Konec byl pro mě opravdu velkým překvapením. Knihu jsem zavírala s otevřenou pusou. Opravdu jsem z knihy nadšená a určitě si od autora přečtu další jeho tvorbu.

22.05.2021 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Nemůžu se rozhodnout jak knihu ohodnotit. Kniha byla hodne čtivá, to ano, ale děj byl strašně předvídatelný. Jediné, co mě překvapilo, byla poslední kapitola, co se týkalo Karen. Postavy mě iritovaly. Ale i přes mé negativní pocity jsem pořád četla a četla, až jsem během krátké chvíle došla na konec knihy. Autorka píše stylem, že i když Vás v knížce vsechno štve, prostě musíte číst dál.
Kniha byla mým prvním setkáním s autorkou a jsem zvědavá na její další knihy.

19.05.2021 3 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Jsem v šoku... Je pro mě nepochopitelné, jak Chris Carter s každým dílem zvedá laťku o kus výš. A jsem opravdu zvědavá, jestli toto překoná také, protože tento díl byl učiněný masakr. Díky své až moc živé představivosti jsem měla některé pasáže velký problém číst. A s tím, jak do toho zatáhl jednu osobu mi přivodil menší srdeční příhodu. Poslední stránky jsem četla se zatajeným dechem, hrůzou v očích a rychle bušícím srdcem. Pan Carter mě opět dostal.
Nejhorší na tom všem je, že takto společnost v dnešní době opravdu funguje. Je to smutné.
A také doufám, že ten úplný konec nemyslel Carter vážně.

05.05.2021 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Autorku jsem si tak oblíbila, že jsem ji dokonce už i odpustila její přehnaně sluníčkové konce. Předobjednávka knihy u mě byla samozřejmostí.
Děj byl sice poněkud předvídatelný, jedna pasáž taková trochu postavená na hlavu, ale jinak jsem byla moc spokojená. Opět mi stránky ubíhaly pod rukama a kniha si zasloužila čestné druhé místo za Duchem domu Ashburnů.

29.04.2021 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Vážně už mám dočteno? Potřebuji ještě víc Avy! :D
Každopádně.. myslela jsem si, že po více jak roce na mateřské už jsem ze vší té romantiky vyrostla. Ale při čtení této knihy jsem měla pocit, že jsem zase na střední, žiju v knížkách a ve svém vlastním světě, kde si vysnívám toho svého prince a taková ta klišé. :D Po celou dobu čtení jsem se culila, prožívala s Avou každý moment, protože ona je spřízněná duše a nutně potřebuji kamarádku jako je ona! I své neodpustitelne mezery ve Star Wars bych si doplnila. :D
Navzdycky byla super, ale Mei mi neprirostla k srdci tolik jako Ava. V ní jsem se fakt videla.
Od knížky jsem dostala přesně to, co jsem čekala a troufám si říct, že ještě trochu víc. Moc ráda se k ni časem ještě vrátím.
Také jsem moc ráda, že jsem se tentokrát dostala i k bonusové kapitole. U Navzdycky jsem ji nestihla a porad me to mrzí.

26.04.2021 4 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

Krásná jednohubka k zakončení knih o Kocourovi Bobovi. Pro mě byly ty příběhy velmi motivující. Myslím si, že bychom se od Boba mohli něco naučit.

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Opět krásný příběh nádherného přátelství mezi Jamesem a kocourem Bobem. Jako milovnice koček mě tato dvojice nemohla minout. Napsané od srdce, spousta věcí k zamyšlení. Krásné.

Sběratel trofejí Sběratel trofejí Sarah Flint

Nebyla jsem z knihy tak nadšená jako z předchozího dílu Maminčin mazánek, ale rozhodně jsem se nenudila. Zajímavý děsivý případ, šokující rozuzlení. Jenom to vyšetřování bylo pomalé, táhlo se a byla tam spousta popisů, které by tam asi ani být nemusely. Ale 4* si rozhodně zaslouží.

18.04.2021 4 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Oceňuji výpis postav na začátku knihy. Trochu mi to pomohlo, ale i tak pro mě bylo těžší se do těch jmen dostat a v průběhu se mi stále trochu pletla. Začátek knihy byl pro mě taky trochu oříšek. Trvalo mi, než jsem se dokázala začíst, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem přestat. Byla to pro mě moc příjemná první zkušenost s čínskou literaturou. Rozhodně se těším na další díly, které u nás, doufám, budou brzy.

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Pan Carter mě opět úplně odrovnal. U předchozího dílu si říkate "Wow, tak toto bylo šílené, to už snad nic šílenějšího napsat nemůže." Něco Vám povím, ano může. A Noční lovec byl zase o něco výš. A pokud máte hodně živou představivost jako já, budete mít při čtení opravdu krušné chvíle. Stažený žaludek, napětí až do konce, dechberoucí rozuzlení. Jo, Carter prostě umí! Odrovná Vás hned na začátku a nemůžete se odtrhnout až do úplného konce. Prostě nutně potřebujete vědět PROČ?!