mulder mulder komentáře u knih

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Jsem takový fanoušek Tima a jeho Davida, že mě nemůže nikdy zklamat. Ta knížka se čte sama, pevně věřím, že obrovskou zásluhu na tom má i paní překladatelka Alžběta Lexová! Netrpělivě budu očekávat další díl.

15.01.2024 5 z 5

Největší strach Největší strach Alex Finlay

Knížka napsaná pro mě. Spokojenost.

05.05.2023 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Jen více knih s náčelníci Kate!

31.03.2023 5 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Těším se na další díl.

02.12.2022 5 z 5

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Zábava na jeden den. Hezky se to četlo. Tak nějak v klidu bez výkyvů, zvědavý jsem byl hlavně na závěr knihy, který překvapil a nezarmoutil.

08.11.2022 5 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Začátek knihy mě zaujal, výborně to autor "rozehrál", uvěřil jsem, že jde o psychothriller jako hrom. Postupem času jsem vystřízlivěl, protože se z toho stal spíše akční thriller. Ale jednoduché čtení, krátké kapitoly, to fungovalo. Nejsem náročný čtenář, pro mě hezky strávený čas v práci .

25.10.2022 5 z 5

Další oběť Další oběť Helen H. Durrant

Vážím si každého autora, sám bych nevymyslel, ani nenapsal, dvě stránky textu. Po přečtení této knihy jsem měl pocit, že jsem se stal další obětí, protože mi tato kniha v mnoha směrech nesedla, v mých očích se nepovedla, ale cením si snahy.

19.08.2022 3 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Taková knižní "jednodenka". Krátké kapitoly, jednoduché a nekomplikované čtení, které mnohé (dle zdejšího hodnocení) zaujme a potěší. Autor může být se svou prací spokojen.

07.08.2022 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Celkem průhledné, ale čtivě a jednoduše napsáno. Spokojenost.

04.08.2022 5 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Jednoduché a rychlé čtení, k tomu krátké kapitoly, to mi vyhovuje. Baví mě komentáře v recenzích, ve kterých si čtenáři stěžují na hlavní postavu, že je nesympatická, chová se divně, ...ale takovou ji autorka přece chtěla mít.

21.06.2022 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Čím jsem starší, tím jsem asi větší měkkota. Sám jsem nevěřil, že tu knížku přečtu do konce, protože jsem si často říkal: "Tak na to nemám", ale zajímal mě závěr knihy a nerad knížku odkládám. Fanouškem Larse Keplera jsem se nestal.

19.05.2022 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Knížku otevřete a za několik hodin zavřete. Tak lehce se čtou příběhy náčelnice Kate, kterou musíte mít rádi. A souhlasím s autorkou, proč by nemohla být v mnohém odolnější než třeba já.

04.03.2022 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tleskám nejen odvaze kapitána Servaze.
Ať neskončí u mě éra knih Bernarda Miniera

14.02.2022 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Žít v takovém údolí, to u srdce zabolí.

08.02.2022 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Čtení každé knížky Tima Weavera byl pro mě svátek. Tato knížka, bez Davida Rakera, byly takové Vánoce bez dárků. Každopádně se těším na další knihu!

21.01.2022 4 z 5

Chlapec z lesů Chlapec z lesů Harlan Coben

Harlan Coben je jeden z mých nejoblíbenějších autorů, záruka dobrého čtení. Je nemožné držet stále vysokou laťku a asi jsem už zmlsaný, Chlapec z lesů za mým očekáváním.

22.12.2020 4 z 5

V troskách tornáda V troskách tornáda Linda Castillo

Moje sedmá kniha této oblíbené série. Je to lehké čtení na krátkou dobu.Hodnotím vysoko, asi proto, že mám autorku a její hrdiny rád. Malinko bojuji s tím, že vnitřně už nejsem přesvědčený, jestli je moje hodnocení objektivní. Mám pocit, že už byly vyčerpány nápady, že už mě nemůže nic překvapit. Na zbývající knížky se přesto těším:-)

16.08.2020 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Pokud začnete číst knihy tohoto autora, opravdu: "Není cesty zpět!" Přepadává mě smutek, z této série mi chybí přečíst už jen jedna. Netrpělivě budu čekat na další knihy nebo hledat podobného autora. Zároveň často myslím na člověka, díky kterému se mi ty knížky dobře čtou. Je to paní Andrea Lexová - překladatelka:-)

27.06.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Nemusím jíst, nemusím pít, chci takové knihy číst, co budu žít!

17.06.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Tim Weaver a David Raker jsou mí hrdinové. Svou práci odvádějí na jedničku (u mě na pět hvězdiček), myslím, že si získali a ještě získají spoustu fanoušků, a to zaslouženě. Neřeším, která kniha v sérii je lepší nebo horší, všechny mají svou kvalitu a autor udržuje stejnou laťku. Vůbec mi nevadí, že knihy nečtu v pořadí, jak byly napsány, hlavně, že mi ještě některé k přečtení chybí a při svém mládí autor jistě napíše ještě spoustu takových lahůdek. Údolí mrtvých je výborná kniha, doporučuji! A moje nová dětská knížka "Směj se, nebolí to!" prý taky není špatná:-) A hlavně pomáhá nemocným dětem!

07.06.2020 5 z 5