Chlapec z lesů

Wilde je pro všechny záhadou. Před třiceti lety ho jako malého kluka našli v lesích, kde přežíval úplně sám a nevzpomínal si na nic ze své minulosti. Policie se snažila vypátrat jeho rodinu, ale nepodařilo se jí najít žádné příbuzné, a tak byl umístěn do pěstounské rodiny. Navíc Wilde dodnes netuší, odkud pochází, a jako dospělý žije dobrovolně v mobilním domě v lesích za městem. Když zmizí náctiletá Naomi, slavná právnička Hester Crimsteinová požádá Wildea, se kterým ji pojí dávná tragická událost, aby jí pomohl dívku najít. Krátce nato se ztratí Naomin spolužák a případ, který zpočátku vypadal jen jako útěk problémové a šikanované studentky, nabývá mnohem větších rozměrů. Chlapec je totiž synem slavného televizního producenta a blízkého přítele kontroverzního kandidáta na prezidenta. Kolem obou zmizení se vynořují nové a nové záhady a Wilde jim musí přijít na kloub, aby měl šanci pohřešované zachránit. Jenže při pátrání se vyjevují některá tajemství i z jeho vlastní minulosti… Chlapec z lesů je dalším z napínavých, překvapivých a skvěle propracovaných thrillerů mistra tohoto žánru a autora bestsellerů Harlana Cobena....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445187/chlapec-z-lesu-drV-445187.jpg 3.874
Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno, Kalibr

The Boy from the Woods, 2020

Kniha Chlapec z lesů

Květ

Cobenovy knížky mám moc ráda a i tato se mi líbila, i když bych měla pár výhrad. Ty si nechám pro sebe, abych neprozradila nic z děje :) Chlapec z lesů je dobrodružný detektivní román, originální, propracovaný a není ochuzený ani o překvapivé momenty. Není tak akční a napínavý jako některá jiná autorova díla, ale stále je to zdařilé a zajímavé čtení.

certik003

Knížky Cobena jsem kdysi dávno objevila v knihovně a teď jsem moc ráda, že ho nakladatelé znovu začali vydávat. Postupně bych si chtěla dokoupit všechny jeho knížky, protože bych autora ráda měla ve své knihovně. Mám moc ráda jeho styl psaní, kdy se zdá, že ta spousta postav a různých dějových linek nejde pospojovat, ale autorovi se to vždy podaří. A to hodně čtivým a pro mě brilantním způsobem. Chlapec z lesů není žádná výjimka, tam mi jenom chybí objasnění minulosti Wildea, zase na druhou stranu mi to dává naději, že se k postavě chce autor vrátit. Co mi ale v téhle knížce přijde jako hodně geniální, je popis uvažovaní politiků, jak z negativa vytřískat pro sebe to nejlepší. To je přímo až hrůzostrašné, když si uvědomím, že takhle si s námi politici hrají běžně a my o tom vůbec nemáme tušení. Za sebe knížku opravdu doporučuju.

AD777

dobré, napínavé až do konce

pch1976

Nějak jsem se nemohla začíst. Dočteno pouze do poloviny. Chybělo tam napětí a celkově to bylo takové nezáživné.

L.Helena

(+ SPOILER) Kniha se mi jeví jako takový románovo-detektivní mišmaš. Mnoho postav, spousta lidských osudů, hodně případů (nejasný původ hlavní postavy, která dala celé knize název, šikana, záhadné zmizení, nehoda, únos, vražda…), zápletky z různých oblastí (škola, rodina, politika, právo, média…). Jenže i přes to všechno se autorovi povedlo, že kniha působí celistvě a v závěru se dokonce našel prostor i pro romantický happy end tak trochu ve stylu červené knihovny. Všechny případy a dějové linie se vyřeší nebo alespoň rozklíčují a vyjasní, jenže skutečnost, kvůli které si myslíte, že celá kniha vznikla, stejně nakonec zůstane nedořešená.

jasmína

Nemůžu dát plný počet hvězdiček, protože jsem se koncem ztratila v ději, mírné zklamání u konce......

čef

Chlapec z lesů je chytrý, pilný a plný energie. Nyní rozmotává složitý případ, který je pro čtenáře plný překvapení, přitom navštěvuje řadu pěkných děvčat, sem tam se s někým také pobije a nakonec…. To si hravě zjistíte sami, určitě se dobře pobavíte.

jeny-v

Mně se tento nejnovější detektivní román od Cobena líbil. Je pravda, že jsem přehnané "politické, právnické a společenské" odstavce rychle přelétla a za ně nedala jednu hvězdičku. Středoškolák Matthew požádá svoji babičku, právničku Hester Crimsteinovou, aby našla jeho spolužačku Naomi, která zmizela. Přiznává, že byla ve škole šikanovaná a terčem posměchu všech spolužáků. Do hledání se zapojí i rodinný přítel Wild, který byl kdysi nalezen jako chlapec v lese v podhůří Ramapo kousek od Westvillu / pro mě sympatická a tajemná postava /. Po té se ztratí další student - Crash, syn producenta reality pořadů Dashe Maynarda, blízkého známého kandidáta na prezidenta Rusty Eggerse. K pátrání se připojuje šéf ochranky Maynardových plukovník Gavin Chambersi a policejní šéf Oren Carmichael, se kterým má blízký vztah Hester. Odkrytí tajemství Delie i konečná úloha učitelky Avy byly "třešničkou" na konci knihy.

Harlan Coben
americká, 1962

všech 21 knih autora

Kniha Chlapec z lesů je v

Právě čtených5x