Mudry Mudry komentáře u knih

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Po čtyřech letech jsem si dala prvotinu pana Hartla ještě jednou a musím říct, že jsem se nepobavila o nic méně než poprvé.

28.07.2020 5 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Pod tíhou knihy se mi doslova rozpadla její vazba. Válečné zrůdnosti jsem čekala, ale zvráceností hlavního hrdiny jsem byla trochu zaskočena. Pokud někdo označil Kosinského za jeho Nabarvené ptáče psychicky narušeným úchylem , pak musím konstatovat, že panu Littellovi v tomto ohledu nesahá ani po kotníky. Za nejlepší dílo o holokaustu bych Laskavé bohyně rozhodně neoznačila, nicméně hvězdičku proto neubírám a to ani za zbytečné množství stránek ( podle mého mohla být kniha poloviční, aniž by byl čtenář o cokoli ochuzen) a fekálií. Ubírám za několik nezodpovězených otazníků a za konec jen málo uvěřitelný.

21.07.2020 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Já jsem byla opět spokojená, četla jsem jedním dechem a ani první polovina knihy mi nepřišla méně záživná než ta druhá.

03.07.2020 5 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Já jsem moc spokojená, i když jsem pachatele tipla velmi brzy. Na druhou stranu jsem několikrát měla pocit, že můj tip není správný, tudíž jsem i tak byla zvědavá téměř do konce.

30.06.2020 5 z 5

Zabiják Zabiják Martina Cole

Děj mě vtáhl, bohužel, téměř od začátku jsem tušila, kdo v tom má prsty. Co mi opravdu vůbec nesedělo ? Styl jakým je kniha psaná. Prostředí zločineckého podsvětí ,drogy,prostituce,pornografie nejhrubšího zrna .... k tomu mi prostě nesedí spisovná čeština s výrazy jako " hloupý všivák, drzý mizera, potvora, darebák ... " . Je to má třetí kniha autorky, nevzpomínám si ale, že by mi to u prvních dvou vadilo. Místy jsem se také ztrácela v postavách díky množství a podobnosti jmen. Trochu jsem si připadala, že koukám na béčkový film, který by v kvalitnějším zpracování a s lepším obsazením nemusel být špatný.

23.06.2020 3 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Já musím téměř ve všem souhlasit s komentářem uživatele March až na to, že "rodinku" Blechy bych neoznačila za mínus. Jejich chování vrcholně rozdmýchalo mé emoce , ale právě to byl zřejmě záměr autorky. Hvězdičku dolů dávám hlavně za nedostatečné vysvětlení motivu vraha. Jestli je kniha čtivá ? Za mě rozhodně ANO.

17.06.2020 4 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Já jsem byla spokojená . Jiné detektivní série ( Carter , Nesbo např.) se s každým dalším dílem jeví jako psané přes kopírák nebo psané podle předem známé osnovy ( což neznamená, že bych je nečetla ráda..). V tomto případě "teprve" třetí díl a už je všechno trochu jinak.

12.06.2020 5 z 5

Zahrada lží Zahrada lží Eileen Goudge

Probírala jsem se starými fotkami a na jedné z nich zjevně čtu tuto knihu. Vůbec jsem si nevybavila její obsah a tak jsem si ji půjčila a přečetla znovu. Vůbec nebyla špatná, i když to zrovna není můj oblíbený žánr.

07.06.2020 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Až na konec malinko přitažený za vlasy nemám co vytknout. Jsem spokojená. Stejně jako Zloba je Nenávist "jiná" , což vítám. Četla jsem všech deset dílů v poměrně krátkém časovém úseku a kdyby nebylo Zloby a Nenávisti, asi by mě podobnost všech ostatních začala pomalu nudit. Takže... zase pět...

26.05.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Nemohu říct, že by to byla kniha špatná, ale asi jsem podle hodnocení ostatních čekala víc . Ani jedna z hlavních hrdinek si mé sympatie zrovna nezískala , možná i to je důvod, proč nesdílím nadšení ostatních . V každém případě jsem už četla jiné knihy podobného tématu a to mnohem povedenější.

07.05.2020 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Začátek knihy mě oproti minulým dílům úplně nepohltil. Silně mi to připomínalo autorovu knihu Jeden za druhým. Pak mě to zas "vcuclo" a hltala jsem až do konce, i když tentokrát si Hunter moc nezapátral. Řešení přišlo náhle , dopadení pachatele bylo tentokrát trochu chudé na napětí.

01.04.2020 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Vždycky si říkám, že další díl už nemůže být brutálnější, ale může....

21.03.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

V tomto díle Carter zjevně změnil svůj modus operandi a já se vlastně vůbec nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo víc nebo mín´. Nicméně i tak opět přečteno jedním dechem, takže nemohu jinak .... zase pět hvězd.

20.03.2020 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Zase super !!!! Jdu na další.

15.03.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

U Cartera zase žádná změna. Pět hvězdiček - jinak to nejde. Tentokrát se mé tušení , že já bych detektivem být opravdu nemohla, ještě několikrát násobilo. Netušila jsem do poslední chvíle.

09.03.2020 5 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Útlá knížka se silným obsahem. Mám ráda filmovou i knižní tvorbu na toto téma, miluji Karla Rodena, ale film Lidice se mě nedotkl ani z poloviny tak, jako toto celovečerní čtení.

25.02.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další kus tohoto autora přečtený v rekordním čase.

20.02.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pecka !!! Lepší než první díl série, což neznamená, že bych prvnímu dílu ubrala hvězdičku,spíš bych druhému ještě jednu přidala, kdyby to šlo. Skoro to vypadá, že na mém žebříčku oblíbenosti Carter předběhne Nesba.

31.01.2020 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Já jsem si to náramně užila. Místy dost přitažené za vlasy,ale do tohoto příběhu to prostě patřilo. A je tam všechno....napětí, zločin a trest, humor, láska, sex, lži a prachy....Neodolala jsem a pustila si i filmové zpracování. Filmu, bohužel,zoufale chyběl ten humor.

16.01.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nezklamal Nesbø ani Harry. Zase perfektní !!!

14.01.2020 5 z 5