Děti s cedulkou

Kniha příběhů o osudech lidických dětí odebraných po lidickém masakru rodičům a určených k poněmčení.
Na základě vzpomínek dětí, které přežily, se autorům podařilo bez zbytečného patosu popsat jejich osudy v nacistických "dětských domovech", v německých rodinách až po návrat domů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29732/deti-s-cedulkou-SKV-29732.jpg 4.863
Literatura faktu, Povídky
Vydáno:, Práce

Melaanie
včera

Tato slabá knížečka stojí za přečtení. Příběhy děti zde zmíněné by se neměly zapomenout. Opravdu doporučuji přečíst, je to silná kniha.

Ledvi
30.10.2017

Bylo to dávno,co jsem trávila jedno odpoledne na koupališti s kamarádkou a při cestě domů jsme si všimly malého stánku se starými knihami.

Zaujala nás kniha se jménem děti s cedulkou.

Bez jakéhokoli očekávání jsem otevřela knihu a již po pár stránkách jsem věděla, že tato kniha bude pro mě nezapomenutelná.

A tak to i je, uběhlo už pěkných 7 let a pamatuji si každý mráz po zádech, každou slzu, která mi kapala na stránky, když jsem četla pocity malých dětí, zatoulaných ve světě plný nenávisti.
Doporučuji!

Hanina61
15.04.2017

Co ti mám zpívat zrovna dnes,
když je tak smutné naše nebe?
Maličká, je tu Herodes!
Zpívejme, dokud máme sebe!

Tu knížku jsem vůbec neměla číst... Ano, přečetla jsem ji sice v "jednom zápřahu", po cestě vlakem, a pak doma ještě do noci, dokud jsem ji nedočetla... ale spalo se mi těžko... a teď j i mám pořád v hlavě... Jistě, o Lidicích jsem četla docela dost literatury, ale žádná z těch knih mne nezasáhla tak jako tahle, psaná z pohledu lidických dětí. A ještě víc myslím na ty, co nepřežily... před vnitřním zrakem se míhají tvářičky, tělíčka, strach, pláč odloučení od rodičů, neznámo, nelidské zacházení... a pro mnohé... smrt. Se slzami v očích jsem kdysi viděla lidický památník, kde v bronzovém sousoší stojí všechny tehdejší lidické děti... a se stejnými slzami v očích jsem četla a nakonec i dočetla tuto knížku. Stojí za přečtení, to ano, jako memento by si ji měli přečíst snad všichni, ale citlivým povahám, a především maminkám s malými dětmi ji rozhodně nedoporučuji. Za mě pět hvězdiček.

1alena1
29.11.2016

Nebudu už podobné knížky číst, protože mi nedělá dobře vstřebávat hrůzy, které se opravdu staly. Proč si neustále na něco stěžujeme, proč se nám nic nelíbí? Vždyť se dnes máme opravdu báječně.

chlo0opek
05.07.2016

Pohled na tuhle smutnou dobu opět z trochu jiného pohledu. A to z hlediska těch, kterých se to dost týkalo. Smutné, hrozné a věcné, ale holt pravdivé:(.

Sahaja
19.06.2016

Dojemné, hrůzné, smutné. Přečteno jedním dechem.

Blaženka1
05.06.2016

Knihu jsem četla před 30ti lety a nikdy na ni nezapomenu!! Musela to být naprostá hrůza!!!!

Denika
07.09.2015

Knihu jsem probrečela a dlouho na ni nemohla zapomenout. Je tak citlivě a smutně napsaná, že se snad nenajde nikdo, koho by nezasáhla. Za mě bez přemýšlení 5 hvězd. Jedna z nejlepších knih, které se mi kdy dostaly do rukou.

Landys
10.04.2015

Tahle knížka mě totálně dostala! Nádherně napsáno z pohledu dětí. U posledních cca deseti stránek jsem měla slzy v očích..doporučuji všem..

Natique
23.09.2014

Hrůza, která nesmí být nikdy zapomenuta.

Market = )
20.08.2014

Tahle knížka by měla být zařazená když ne do povinný četby, tak aspoň do dějepisnýho bloku o WW2 na základkách, člověk si řekne, že o tom ví a že to bylo strašný, ale když si to potom čte, vidí, že to vlastně bylo eště mnohem horší a že si to moc představit nedovede :-(. Moc hezky napsaný, působivý, čtivý, poučný. Na jednu stranu je škoda, že je to taková útlá knížečka (na druhou stranu je to tak hrozivý, že to vlastně ani nechcete číst...). Závěrem mě mile překvapil přístup "náhradních rodičů" po válce, málokdo asi kdy přemýšlel nad tím, že i pro ně to muselo být hrozně těžký...

dark.ma93
15.03.2014

Strhující, emotivní a jedinečná! Tohle a ještě mnohem víc je tahle kniha, málokde najdete tak autentickou knihu o Lidicích, psanou z pohledu dětí. Rozhodně se k ní ještě vrátím :=)

Lenous81
31.10.2013

Přečetla jsem na jeden zátah i když byly momenty,kdy jsem musela knihu na chvíli odložit a vstřebat dojmy,přes slzy se špatně čte.Doporučuji

Jančislava
22.04.2013

Kniha se mi líbila, velice dojemná. Poplakala jsem si a vůbec mi nevadilo, že sedím v autobuse...

corazon
09.01.2013

"Byl první máj a Vašek šel ruku v ruce s tatínkem Wagnerem do města na oslavy Svátku práce. Cesta vedla lesíkem, byl krásný den a ti dva si měli co povídat.
........Domů šli mlčky. Šli lesní cestou, ptáci zpívali, ale ti dva je neslyšeli. Šli - a už se nedrželi za ruce."

zuzosch
29.10.2011

Tuto knihu jsem četla několikrát. Je strhující.

bai.Cerna
13.08.2011