Zabiják

Zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1719/zabijak-1719.jpg 4 126 7

Inspektorka Annie Carrová série

Na různých částech města byly nalezeny malé děti v bezprostředním ohrožení života – jedno v domě určeném k demolici, druhé v drtiči odpadků… Některé měly štěstí a podařilo se je v poslední chvíli zachránit, jiné zemřely hrůznou smrtí. Matky těchto dětí, zpravidla prostitutky, povalečky a narkomanky, pocházejí z nejspodnějších vrstev společnosti a ve svých potomcích nevidí nic než výnosný obchodní artikl. Za příslušný obnos jsou ochotny propůjčit své děti k natáčení pornofilmů či k hrátkám se svými pedofilními zákazníky… Alarmujícího případu se ujímá inspektorka Kate Burrowsová, která se proslavila v případu grantleyského rozparovače. Neprožívá právě šťastné období: její vztah s Patrickem Kellym prochází hlubokou krizí, neboť vyšlo najevo, že Patrick navzdory svým slibům dále kraluje londýnskému podsvětí a ohrožuje tím Katinu kariéru. Po tragické události v jednom z Patrickových nočních klubů se Kate rozhodne partnerský vztah ukončit. Musí se totiž soustředit na řešení složitého případu, do nějž je zapojena nejen dobře organizovaná síť pedofilů, ale i velmi vlivné osobnosti… Dotisk 1. vydání v r. 2003.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

Broken , 2000

Madi
08.12.2023 3 z 5

Ano i ne. Některé pasáže se mi líbily hodně a pak jsem se zase nudila. Zbytečně moc postav. Dost brzy jsem odhalila hlavního pachatele.

Mudry
23.06.2020 3 z 5

Děj mě vtáhl, bohužel, téměř od začátku jsem tušila, kdo v tom má prsty. Co mi opravdu vůbec nesedělo ? Styl jakým je kniha psaná. Prostředí zločineckého podsvětí ,drogy,prostituce,pornografie nejhrubšího zrna .... k tomu mi prostě nesedí spisovná čeština s výrazy jako " hloupý všivák, drzý mizera, potvora, darebák ... " . Je to má třetí kniha autorky, nevzpomínám si ale, že by mi to u prvních dvou vadilo. Místy jsem se také ztrácela v postavách díky množství a podobnosti jmen. Trochu jsem si připadala, že koukám na béčkový film, který by v kvalitnějším zpracování a s lepším obsazením nemusel být špatný.

DickBach
12.02.2018 3 z 5

Další z řady Martininých "večerníčků pro dospělé". Možná hodnotím kritičtěji, než kniha doopravdy zaslouží, protože zmínka o Maiakovi mne navnadila na dobré čtení, které se prostě nekonalo. Návaznost děje lze spatřovat pouze a jenom v pokračování inspektorčina vztahu, jinak se neprolíná vůbec nic.
Kniha úplně špatná není, jen mi prostě nesedí, jsem si jistá, že není realistická což jí v mých očích snižuje hodnotu.

aachilovka
01.02.2018 3 z 5

moc pěkné čtení, občas jsem se ztrácela ve jménech, ale rychle jsem se zorientovala, opravdu čtivé

petym
13.11.2017 5 z 5

Volné pokračování knihy Maniak. Krásně navazuje na vztah s Patrikem ,takže si připomenete knihu Maniak. Povedené. Doporučuji.

Bibinky
14.03.2013

Opět kniha nezklamala, od začátku dokonce napínavé a velmi čtivé.. Můžu jen doporučit, jako každou knihu od této spisovatelky.

Rampelnik
03.02.2012 5 z 5

Je to volné pokračování její knihy Maniak a je taky velmi povedená.Doporučuji

Martina Cole
anglická, 1958