mschmidtova mschmidtova komentáře u knih

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Teda, to byla jízda! Kdybych mohla, dám 6 hvězdiček. Už dlouho se mi nestalo, že bych četla od jedné kapitoly ke druhé a nemohla se zastavit. Byla jsem tam s Alicí, prožívala s ní, když se probudila, když nevěděla, kde je...dívala jsem se jejíma očima na její děti, když obdivovala, jaké jsou úžasné. Byla jsem i u toho, když toužila po svém starém Nickovi z doby, kdy jí bylo 29. Prostě báječná kniha. Když jsem přečetla Sedmilhářky, nechtělo se mi z tohoto knižního světa pryč, a tak jsem si hned koupila tuhle knížku a rozhodně jsem udělala dobře. Už se těším na další knihy.

19.08.2016 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tuhle knihu rozhodně zařadím mezi svoje "nej". Konec se mi moc líbil, nečekala jsem to a naopak mě to velmi potěšilo. I přesto, že umím hodně kombinovat, tohle mě naprosto překvapilo.
Kdo má rád zvířata, přijde si taky na své, při čtení jsem měla několikrát chuť zajít se podívat na slony a zjistit o nich něco navíc.
Knihu určitě doporučuji a klidně bych ji přečetla znovu.

12.11.2015 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Krásná kniha, i když jsem si nejdříve musela zvyknout na styl vyprávění. Začátek mě chvilkami i nudil. Když se ale poskládaly všechny nitky dohromady a pochopila jsem, jakou roli hráli jednotliví lidé roli v životě hlavní postavy, kniha se mi moc líbila. Dokonce mi všechny postavy chybí, a to se mi stává jen opravdu u dobrých knížek.

14.07.2015 4 z 5

Vidlačka z Chytrova Vidlačka z Chytrova Gabriela Doušová

Pro mě super knížka pro zlepšení nálady. Děj není nijak náročný, ale mně knížka přinesla přesně to, co jsem chtěla. Vtip, nadsázku, naději, že dobří lidé existují. Stojí za přečtení.

26.09.2014 4 z 5

Na čem záleží Na čem záleží Emily Giffin

Hodně zajímavá kniha ze současnosti. Pořád jsem čekala, jak se to vyvine a potom s napětím sledovala, jak to dopadne. Ten samý příběh je vyprávěn z pohledu dvou žen - příběh, který se může stát každé z nás. Nevěděla jsem, na kterou stranu se přiklonit, až jsem se nemohla odtrhnout a dočetla do konce. Bála jsem se, že to dopadne špatně, i když není úplně jasné, co je špatně. Kniha určitě stojí za přečtení.

13.02.2014 5 z 5

Těla Těla Klára Vlasáková

(SPOILER) Knihu jsem četla ráda a těšila jsem se na ni. Líbil se mi i styl, kterým je napsaná. Dala bych jí 5 hvězd, ale:
Nesedělo mi, co Marie prováděla se seniory, o které se starala. Nehodilo se mi to k ní, přišlo mi, že taková není. Kromě toho se tím moc nezabývala, podle mě to měla víc řešit...
A nelíbil se mi konec. Čekala jsem nějaké vysvětlení, rozuzlení, prostě zakončení. Jenže tady žádný konec není, prostě najednou někde skončí děj a já vlastně ani nevím, jak to celé skončilo a proč. Konec jsem prostě nepochopila. Jak to tedy s Marií dopadlo a proč? Nevím?
Kdyby byl konec trochu jiný, byla bych nadšená. Takhle jsem ale bohužel trochu zklamaná.

28.08.2023 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Kniha se mi líbila, to ano. Ale nějak jsem nemohla poznat svoji oblíbenou autorku. Na jejích příbězích miluju rozmanitost postav, jejich povahy, vše co skrývají, jak žijí atd. Tady se mi toho ale dle mého názoru moc neodkrylo. Někde to drhlo. Přesto se mi příběh líbil, i když jsem si asi do poloviny knížky říkala, že už toho tajemství je až moc, že bych se už konečně tedy mohla dozvědět, co se stalo a všichni by mohli přestat vyvádět. Pak jsem ale pochopila, proč tak vyvádějí. Stejně to ale tak nějak nebylo ono, knihu ale stejně doporučuji.

27.01.2018 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jsem nadšená. Ještě nikdy jsem nepřečetla historickou ságu, tohle je moje první. Už teď mi ten svět chybí.
Moc se mi líbí také úvod autora, kde popisuje okolnosti vzniku tohoto románu. Myslím si, že takhle nějak svět dříve opravdu vypadal. Všechny postavy jsou popisovány naprosto věrohodně a já jsem neměla problém ději uvěřit. Ke konci mě už trochu vadily neustálé naschvály záporných postav, to ale neovlivnilo moje hodnocení nijak výrazně.

27.05.2017 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Podle mě je kniha stejně dobrá jako ostatní od této autorky. Já jsem se rozhodně nenudila, přečetla jsem knihu jedním dechem. Líbí se mi opět pohled na situaci očima všech postav. Nic není černobílé a dozvídáme se motivy každého a opět zjišťujeme, že ani jedna z postav není taková, jak jsme si mysleli na začátku. Příběh je poučný, pro mě tedy hodně, a jsem ráda, že mě v životě nic takového nepotkalo.

17.04.2017 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Super! Je pravda, že jsem už od poloviny knihy věděla, jak to bylo, ale jak to dopadne, tím jsem si jistá nebyla. Nesouhlasím s komentáři, kde se píše, že se stále opakují dokola stejné věci. Neopakují se, vždycky je situace a okolí trochu jiné. V tom je autorka právě perfektní. Ví o tématu tolik věcí, že ho dokáže popsat a nastínit z mnoha jiných úhlů a já ji obdivuji za to, jak se jí toto téma povedlo. Opravdu zde nejde o vraždu a o její vyřešení. Jde o podání obrázku Chlapce s Aspergerovým syndromem a to se Jodi opravdu perfektně povedlo. Další její podařená kniha.

08.04.2017 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Další super kniha, která mě naprosto pohltila. Mně se tenhle typ románů líbí, líbí se mi i styl, jakým autorka píše. Příběh mi vůbec nepřišel předvídatelný, ani nudný. Naopak, někdy jsem se až zarazila, jaký život se může skrývat za zavřenými zdmi. A tyto příběhy se opravdu dějí. Dávám 5 hvězdiček, a to zaslouženě.

11.08.2016 5 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Moc hezká kniha a poučná. Autorka má příběhy velice dobře propracované a ve všech třech se skrývá velké množství mouder. Doporučuji k přečtení.

09.06.2016 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Ove mi tedy dal zabrat! Většinu knihy jsem se spíš do čtení nutila. Ano, bylo to vtipné. Bylo to originální, ale nějak mě to nepřitahovalo.
No a pak se děj rozjel a byla to tedy jízda! Ove je sympaťák, i když dá práci to v něm najít. Má velké srdce, ale dává to najevo velice skrytě a nenápadně. Chová se protivně, ale motivy jeho chování jsou krásné. To vám dojde až na konci, až když se vše mezi sebou propojí a vám to všechno zaklapne.

08.03.2016 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Knihu jsem přečetla na doporučení a opravdu nelituji. Ještě teď mám v hlavě Lauru a Barneye a dost mi chybí. Do příběhu jsem se opravdu dostala a teď mám pocit, jako by mě opustili nejlepší přátelé. Kniha mi nepřipadla ani moc dlouhá, ani vleklá, já jsem si ji opravdu užila.

03.03.2015 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Mně se tahle kniha moc líbila. Líbilo se mi, jak se prolínají příběhy mezi sebou. Na začátku se to rozjede a na konci zase sejde. Příběh je vyprávěn emotivně, pohledem několika lidí. Zvláštním, novým způsobem. Kniha ve mně ale zanechala příjemný dojem, pocit, nevím jak to pojmenovat. Dávám 5 hvězdiček.

02.01.2015 5 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

U této knihy jsem se opravdu skvěle bavila. Místy je děj už opravdu hodně přehnaný, ale to je celá knížka. Opravdu stojí za přečtení, když si chcete zlepšit náladu.

26.09.2014 5 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Moc hezký příběh jedné rodiny, ostrova, lidí, co se nevzdávají a překonají všechny krize.

21.11.2017 4 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Moc hezká kniha pro letní dny o tom, že když člověk není sám, je šťastný. Místy jsem už sice měla pocit, že se děje až moc náhod najednou, ale to autorce odpouštím. Díky za poselství, které si tam najde každý, kdo pochopí.

09.08.2017 4 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Jestli hledáte knihu na dovolenou, určitě bude tato kniha příjemnou volbou. Už si ji znovu nepřečtu, ale líbila se mi.

10.07.2017 4 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Tess mě opět nezklamala. Její knihy jsou pro mě zárukou dobrého příběhu, zajímavé zápletky, čtivosti, mám její knihy prostě ráda.

Do poslední chvíle jsem netušila, jak se hlavní hrdinové dostanou z toho, co si natropili. Rozuzlení mě překvapilo, vůbec mě to nenapadlo.

26.07.2016 5 z 5