mrliš mrliš komentáře u knih

Kronika konce světa Kronika konce světa Shigor Birdman (p)

Vynikající! Napsaný tak živě a svižně, že mě to bavilo od začátku do konce. Ústřední dvojice Tryskáč a Johan jsou prostě parádní. Doporučuji.

31.12.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Na knihu jsem se těšil a na konec jsem spíše zklamán. Příběh není kdo ví co úžasného aby tato kniha byla zařazena jako Bestseller. Pro mě se jedná o podprůměrný příběh, který je místy i takový divný až jsem měl chuť i knihu odložit a nedočíst. Nakonec jsem dočetl a nadšení žádné.

26.12.2018 2 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Mazec! To je na víc než pět hvězd. Skvěle napsané. Celá parta zelené míle s velkým hochem Johnem Coffey a podlým Percym Wetmorem se člověku dostane hluboko pod kůži. Toto je jedna z těch Kingových knih, které se řadí mezi špičku. Místy mi běhal mráz po zádech. Musím konstatovat, že film se neuvěřitelně drží předlohy. Ale ač je film skvělý, tak kniha mi dala mnohem více.

05.05.2017 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Nelíbilo se mi to. Horor to snad ani není. Snaha o nějakou strašidelnou atmosféru asi je, ale nepovedlo se knize u mě navodit ani sebemenší náznak napětí či strachu. Příběh je vcelku podobný spousty jiným a nic originálního nebo něco co by mě přesvědčilo o tom, že je dobrý, natož poutavý. Za mě nedoporučuji a docela se i divím jak vysoké hodnocení kniha má.

14.07.2020 1 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Kniha je úžasná záležitost. Prvotně jsem před lety viděl film, který je pro mě pěkný, ale takový zmatený (U filmu se měli více držet předlohy). Proto jsem si sehnal knižní předlohu a jsem neskutečně nadšený! Toto je Crichtonovo skvělé dílo. Od začátku do konce je kniha svižná s neustálou akcí. Těžko jsem se od čtení odtrhával. Navíc osvětlení koule je v knize mnohem lepší, než je podáno ve filmu.

27.03.2016 5 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Nejsem úplně nadšený. Z počátku se zdálo, že by mohlo jít o fajn horor, ale nějak se to zvrtlo v ne moc záživný příběh. Škoda, mohlo to být mnohem lepší.

09.03.2023 2 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Za mě spokojenost. Čtivé, svižné. Asi tak do dvou třetin mě to bavilo moc - poté se příběh začal ubírat k závěru, který bych uvítal nějak jinak. Proto nedávám plných 5 hvězdiček ale 4. Za mě se jedná o povedenou knihu. Doporučuji.

08.12.2019 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Nápad není špatný. Začátek vypadá velmi slibně. Ale potom co začne ústřední dvojice cestovat krychlí mě to víc a víc přestávalo bavit. A závěr - dle mě přeplácanina, která mě už vážně dost nebavila. Ještě že to skončilo rychle. Za mě zklamání.

02.09.2019 1 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Můj první pocit po dočtení? Zbytečné pokračování Osvícení. Za mě bych uvítal rozhodně kratší a svižnější verzi. King text zbytečně roztahuje, až je to někdy otravné. První část, než se Dan seznámí s Abrou je takový více nudný. Jak se tyto dva seznámí, začne to být alespoň poutavější. Co se týká pravého rodu, tak mi tam hrozně vadili jejich přezdívky. To mi do knihy vůbec nesedělo. No za mě se jedná o slabší průměr. Kdo má rád osvícení, tak možná stojí za přečtení, ale nijak moc nedoporučuji.

24.02.2019 3 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nadaný žák se mi libil o moc víc než Tělo. Nadaný žák mě vtáhl do děje a příběh jsem doslova hltal. Zato Tělo mě doslova nudilo a vůbec mě neoslovilo.

14.05.2018 3 z 5

Ve špatný čas na špatném místě Ve špatný čas na špatném místě * antologie

Celkově knihu povídek hodnotím jako lehký nadprůměr. Nějaké byly slabší ale jinak se jedná o povedené čtení.

13.05.2019 4 z 5

V horách šílenství V horách šílenství Howard Phillips Lovecraft

Hrozně rozvlekle psané. Zbytečně dlouhé věty, kde autor použije jedno slovo na deset způsobů, je prostě odrazující. Poslední povídku v knize jsem už ani nezačal číst, protože při prvních větách se jednalo o stejnou omáčku, kterou nám autor cpal předchozí povídky. Další špatná věc na stylu psaní je, že povídky jsou zbytečně rozvleklé. Pokud by Lovecraft tisíckrát za sebou nepsal že je to děsivé, strašné, hrozné, nejděsivější, nepředstavitelná hrůza atp., tak povídku nasouká do 10 stránek a rozhodně by to stačilo. Úplná myšlenka samotného námětu na příběhy není tak špatná, proto taky dávám jednu hvězdičku. Ve své době šlo asi o něco děsivého, ale v současnosti se jedná jen o zbytečný dlouhý text. Povídky nedokáží navodit ani ten nejmenší náznak strachu nebo napětí. Navíc Lovecraft nedokáže moc dobře popisovat události, prostředí a ani oné hrůzné bytosti. Častokrát se popisu vyhýbá tím, že napíše, že je ta věc tak děsivá, že se nedá ani popsat. A je vyřešeno. Nevím co se mu při psaní honilo hlavou, ale opravdu škoda ztraceného času. Nevím, jestli ještě zkusím některou z jeho povídek - třeba jo, ale zhodnotím hned na začátku, jestli stojí za to pokračovat či nikoliv. Rozhodně tak vysoké hodnocení, které mě i ke čtení jeho děl dopomohlo, nechápu. Za mě nedoporučuji.

07.08.2016 1 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Svižné, pěkné čtení. Dal bych plných pět hvězdiček, ale nedám z důvodu, že je na takto krátký příběh použito tolik vedlejších postav, že se v nich nedá moc dobře orientovat. Jinak samotný příběh Carrie je velmi poutavý. Knihu doporučuji.

12.03.2016 4 z 5

Absolutní zlo Absolutní zlo Alex Kava (p)

Kniha se četla úplně sama. Děj mě držel od začátku do konce. Vřele doporučuji!

13.10.2014 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Asi jsem očekával něco víc a proto jsem spíše zklamaný. Začátek v nemocnici,který nás uvádí do příběhu je pěkný, ale potom příběh ztratí na své zajímavosti. Čekal jsem knihu o trifidech a ne to, že se v celé knize berou trifidi jen jako taková okrajová záležitost. Povětšinou se o nich autor zmíní v kapitole jen pár slovy jako - kolébá se, vykukuje kalich s žahadlem, ale to je tak vše. Pro mě zklamání. Na závěr chci jen podotknou - Škoda nevyužití zajímavého námětu.

30.03.2014 1 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Opravdu velké zklamání. Příběh je utahaný a téměř 1000 stránek se jenom povídá a kecá o událostech. Čekal jsem nějakou akci, ale když k ní došlo, tak to trvalo vždy jen tak deset stránek a pak následovalo nové úmorné plahočení stovkami stran nudného textu.

09.01.2014 1 z 5

To To Stephen King

Úžasný román, který vás nepustí do konce. Nádherně popsané prostředí městečka Derry. Do hlavních postav se rychle vžijete. Pro ty, kdo nečetly, mám jen jednu radu - rychle sežeňte a dejte se do čtení.

06.12.2012 5 z 5

Les Les Jan Hlubek

Bída. Nijak mě to neoslovilo. Téma už nesčetněkrát proprané ve filmech i knihách. Autor nepřišel s ničím zajímavým. Navíc je to napsané tak, že to docela nudí. Za mě nedoporučuji. Ztráta času.

05.02.2022 1 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Průměrný thriller. Dá se říci šablonovitý jako spousta ostatních. Ničím nevyčnívá. Podle hodnocení jsem čekal, že to bude hodně dobré, ale bohužel. Neurazí, nenadchne. Alespoň , že se kniha čte dobře.

07.11.2021 2 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Je to zajímavá kniha. Není nijak akční, spíše psychologická s pomalejším tempem. Většina knihy se odehrává z pohledu malé dívky, která zná jen jediný svět na ostrově oddělený od civilizace a vyrůstá v područí psychicky narušeného otce. A však tento styl života nemůže trvat věčně. Za mě doporučuji.

09.10.2021 4 z 5