MOu598 MOu598 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Klasika, výborné. Běhal mi mráz po zádech. Super bylo, že jsem neznala konec, a tak člověk stále ymýšlí a plete se.
Super vymyšlené, super napsané.

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Čím víc se mi knížka líbí, tím méně toho o ní umím napsat.

18.01.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Super napsáno, super vymyšleno. Tragické období z pohledu, který jsem neznala. Hezky se čte - samo. Milé, smutné, živočišné.
Asi nejlepší knížka, co jsem kdy četla.

10.06.2020 5 z 5

Praštěný příběh. Stále jsem si říkala, proč to čtu? A četla jsem dál a dál. Takže mne to hodně moc bavilo. Proto super.
Citát: "Rozdíl mezi hloupostí a genialitou spočívá v tom, že genialita má své meze."

29.01.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečetla jsem jedním dechem. Pěkné. Nelehké téma, zajímavě, živě podané. Člověk všem postavám věří. (Podobně napsané jako román M. Zusaka.)

05.06.2020 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Balady, skoro všechny krvavé, tragické. Některé znám celé zpaměti ještě ze školy. Přesto mne překvapilo, jak jsou hezké a melodické.
"Nenaříkejte, neštěstí a osud
že vás tak tvrdě potkaly,
však naříkejte, že jste jimi posud
rozumnější se nestali,"

10.06.2020 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Skvělá knížka (jsem v letech hrdinky), jen ke konci to už nebylo ono. Ale jinak jsem se smála nahlas, i když to vastně bylo k pláči.
Citát:
"Rozdíl mezi bydlištěm a domovem... ten rozdíl spočívá v péči."
"Někteří lidé ve dne v noci sní o tom, že někam pojedou a zažijí něco jiného, ale ona sní o tom, že zůstane doma a všechno bude jako obvykle."

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Víc nemusím dodávat.

18.01.2018 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Klasika. Krásné. Začnete číst a neskončíte. A bojíte se o svět.
Super napsané.
Zajímavé je také, že knihu přeložil /s další překladatelkou/ Josef Škvorecký - a napsal doslov.
Citát:
"Aspoň jsi dělal špatně dobré věci."

03.09.2018 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Četla jsem asi 6x.
Krásně napsáno.Vyprávění o sobě, o lidech s porozuměním, s ironií, s humorem, barvitě.
Citát:
"Moc velká čistota vydrhne srdce z těla."

13.09.2017 5 z 5

Milé, poetické pohádky, známé z večerníčků. Krásná jména lesních tvorečků. Nádherná poetika: "Tak dlouho jsme bloudili, až jsme zabloudili domů." Krásné.

15.04.2021 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Klasika. Četla jsem několikrát, i svým tehdy dost malým dětem a chtěly číst pořád dál. Mrzelo mne, když průvodkyně na Starém bělidle (při mém loňském výletu) stále zdůrazňovala, že kniha nemá nic společného s tehdejší realitou.

12.10.2017 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Nejdřív jsem někde slyšela chválu na knížku i film. Pak viděla film a přečetla útlou knížku. SUPER. Zvláštní, jak film i kniha dovedly vytvořit takovou atmosféru.
Chci věřit tomu, že tak hluboký cit a láska a propojení může potkat každého z nás. Jen nevím, zda hledat, nebo čekat na verandě.

12.04.2022 5 z 5

Sladko bolné, optimistické, milé, citlivé. K pláči.
Citát:
"To proto lidé dostávají šanci rozmazlovat vnoučata, tím totiž prosíme o odpuštění své děti."

30.04.2019 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Jako dítě jsem milovala černobílý televizní seriál.
Teď jsem si myslela, že mne čtení nebude bavit, že je to spíš klučičí. Ale ne - SUPER.
Ráda bych si přečetla i další 2 díly série, ale doma je nemám a v knihovně jsou beznadějně rozpujčované a zamluvené. Jsem ráda, že se tyto knížky čtou.
Napínavé. Chvílemi až tak, že jsem kvůli napětí musela přestat číst.
Moc se mi líbilo.

16.08.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

S ilustracemi autor - jsou barevné, četné, jemné, milé, naivní (prý vyšlo i s ilustracemi někoho jiného, což mi příjde jako blbost a neúcta)..
Četla jsem již po několikáté. Myslím, že v této knížce toho dospělý potká víc než dítě.
Milé. Sladkobolné. Super. Asi se celé naučím nazpaměť.
Citát:
"Hleď, abys byl šťasten."

01.09.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem v listopadu 2009. Podle mých poznámek:
V ich formě vypráví Pavel o své účasti na frontě za 1. světové války.
Mrazivé, tragické. Přesvědčivé.
Krásné.

31.08.2017 5 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Pěkná knížka, i když trochu ponurá. člověk je stále v napětí (to je super nasané). A člověk čte a čte zvědavě dál. Konci jsem moc nerozuměla.

30.10.2020 4 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Zlákalo mne výborné hodnocení knížky na obálce. A četla jsem a četla. Nešlo se odtrhnout, i když mi běhal mráz po zádech a místy se mi zvedal žaludek. Tak málo slov a řečeno vše potřebné. Konec už tak neplynul. Ale jinak super.
Citát: "Člověk si nadno něco nalže. Namluví si to, o chce slyšet."

09.02.2022 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Lidské, zajímavé, čtivé, pěkné.
Citát:
"Je moudřejší trápit se pravdou, než se utěšovat lží."

06.06.2020 5 z 5