MOu598 MOu598 komentáře u knih

Itálie Itálie Tim Jepson

Pěkná knížka, ale do malého zavazadla trochu těžká.
Prošla jsem si část o Toskánsku, které jsem na týden navštívila.
S výletem i knížkou jsem spokojená.

Florencie - Inspirace na cesty Florencie - Inspirace na cesty kolektiv autorů

Akorát do kapsy, pěkné, řada informací, i foto, i mapky a plánky. Hodilo se na cestu.

Umění a historie Pisy Umění a historie Pisy Valdes Giuliano

Určitě si před cestou, nebo na místě přečtěte, prohlédněte. Tisíce informací o všem v Pise, krásné, velké barevné fotografie.
Český překlad trochu krkolomný, ale jinak super.

Oskar Kokoschka Oskar Kokoschka Jan M. Tomeš

Pěkně udělaná knížka, 54 barevných reprodukcí. Líbí se mi hlavně květiny a města, ostatní dost barevné.

30.05.2022 4 z 5

Toskánsko a Umbrie Toskánsko a Umbrie kolektiv autorů

Sice starší vydání, ale pěkné. Malé, do kapsy. Přehledné, i mapky, plánky a foto (sice malá). Hodilo se na cestu.

30.05.2022 5 z 5

Zajímavé. Věřím v sílu uvedených zásad, ale ne všech. Nechce se mi ale věřit, že by autorka chtěla vše vytříděné poslat na skládku - určitě existuje řada způsobů, jak věci poslat dál. Také si myslím, že žijeme nad poměry, snad nám současné problémy (kovid, válka, inflace,...) pomohou se vzpamatovat.

15.05.2022 4 z 5

Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Žít s radostí – ilustrovaný průvodce uměním třídění a úklidu Marie Kondo

Pěkná knížka, milé je doplnění obrázky - lépe se zásady stráví.
Zkusím rady z knihy respektovat, už vím, že ne všechny.

15.05.2022 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Útlá knížka. Rychle jsem přečetla a moc se mi nelíbila. A den poté běžel TV film - tento styl parodie se mi vůbec nelíbil.
Na knížku jsem se těšila, ale zklamala mne.

17.04.2022 3 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Nejdřív jsem někde slyšela chválu na knížku i film. Pak viděla film a přečetla útlou knížku. SUPER. Zvláštní, jak film i kniha dovedly vytvořit takovou atmosféru.
Chci věřit tomu, že tak hluboký cit a láska a propojení může potkat každého z nás. Jen nevím, zda hledat, nebo čekat na verandě.

12.04.2022 5 z 5

Aby vás rostliny milovaly Aby vás rostliny milovaly Summer Rayne Oakes

Od knížky jsem čekala něco jiného, nějaké konkrétní rady, jak co pěstovat. Tady je to taková směs různých poznatků a pocitů nejen autorky, ale i dalších (které cituje).
Vzala jsem si z toho, že aby nás rostliny milovaly, musíme milovat my je. A platí to i pro zvířata a lidi, a i pro nás samé. Mějme se rádi.

12.04.2022 3 z 5

Trénink paměti pro seniory Trénink paměti pro seniory Jitka Suchá

Zajímavá knížka. Hezké úkoly, jen možná málo obrazových. Pěkné.

Líný cestovatel Líný cestovatel Dan Kieran

Knížka mi padla do noty, i když to občas byla nesourodá směs myšlenek, příběhů. Ale přinesla mi spoustu podnětů k přemýšlení a potvrzení mého přístupu: i cesta může být cíl.
Pěkné.

16.03.2022 5 z 5

Opravník zahrádkářských omylů: pokojové květiny Opravník zahrádkářských omylů: pokojové květiny Čestmír Böhm

Hezká knížka pro inspiraci, jaké květiny pořídit do bytu, do chalupy. Základní popis i základní info o pěstování. U víc než 1/3 květin hezká barevná foto.

Cézanne Cézanne neznámý - neuveden

Hezky udělaná knížka, pěkné barevné reproduce (asi 120) včetně detailů. Trochu odbornější text, ale srozumitelný, vadilo mi však, když se zmiňoval o obrazech, které nebyly v knize.
A malby: nejvíc se mi líbily krajinky a barevnost.

11.03.2022 5 z 5

V prachu cest V prachu cest Jeanine Cummins

Přečetla jsem jedním dechem. Místy mi něco nesedělo, ale celek super. I když krutý. A současná situace nás Čechy myslím posunula ještě před níže uvedený citát z doslovu autorky:
"Až příště uvidíme migranty v televizních zprávách, možná si vzpomeneme: ti lidé jsou lidé."
Doporučuji.

08.03.2022 5 z 5

Průvodce stylem pro šarmantní plnoštíhlé krásky - Kila navíc? No, a co? Průvodce stylem pro šarmantní plnoštíhlé krásky - Kila navíc? No, a co? Hana Skálová

Knížka se mi docela líbila. Je pravda, že to bylo pouze pár opakovaných zásad, ale opakování je matka moudrosti.

02.03.2022 4 z 5

Vincent van Gogh Vincent van Gogh Miroslav Lamač

Hezká knížka - pěkně napsáno.

25.02.2022 5 z 5

Když psi pláčou Když psi pláčou Markus Zusak

Útlé, čtivé, přečetla jsem jedním dechem. Zpočátku jsem si sice říkala, že nejsem cílová skupina, ale čím dál víc se mi to líbilo. Teď říkám super - nádhera.

25.02.2022 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Zlákalo mne výborné hodnocení knížky na obálce. A četla jsem a četla. Nešlo se odtrhnout, i když mi běhal mráz po zádech a místy se mi zvedal žaludek. Tak málo slov a řečeno vše potřebné. Konec už tak neplynul. Ale jinak super.
Citát: "Člověk si nadno něco nalže. Namluví si to, o chce slyšet."

09.02.2022 5 z 5

Dřív jsem četla Analfabetku a nemohla jsem přestat, i když to byla blbost. Tato knižka mne už tolik nezaujala, protože to bylo podobné (připomíná též knížky Paasilinna a Forest Gampa). Všeho moc škodí.

29.01.2022 4 z 5