MOu598

Statistika v terénních průzkumechStatistika v terénních průzkumechIva Pecáková

Knížka mé dcery, která problematiku studovala a v oboru pracuje.
Knížku jsem nečetla/nestudovala, považuji jí ale za dobrou a obor se mi vždy líbil.

Statistika pro ekonomyStatistika pro ekonomyRichard Hindls

Knížka mé dcery, která problematiku studovala a v oboru pracuje.

Programování v jazyku PASCALProgramování v jazyku PASCALJosef Jinoch

Neznám a neumím posoudit, zda by knížka nebyla pro někoho užitečná. A tak stojí vzadu v knihovně.

15.04.2021

Zpíváme vánoční koledyZpíváme vánoční koledykolektiv autorů

Většinu z 18 koled každý zná, v knížce jsou slova i noty, chybí akordy. Nádherné ilustrace, nádherný zpěvníček.

15.04.2021

Domluvíte se francouzsky?Domluvíte se francouzsky?Jana Kozmová

Líbí se mi jednoduché věty a krátká cvičení. Pěkné.

15.04.2021

Česká kuchyně pro každéhoČeská kuchyně pro každéhoJitka Höflerová

Mnoho receptů, tradiční jídla, pěkná kuchařka. Chybí rejstřík. Bídně svázaná knížka - lítají z ní listy.

Kuchařka Grand TourKuchařka Grand TourHannah Grant

Velká, těžká (váhou) knížka - 1 recept na stránce, naproti krásné barevné foto, člověk hned dostane chuť. Hlavně ovoce, zelenina, kuřecí, ryby, luštěniny - zdravé a nápadité. Krásná knížka.

Československá kuchyněČeskoslovenská kuchyněAntonín Nestával

Knížka je víc než 50 let stará a je to na ní vidět - především fotografie jídel vůbec nelákají. Recepty jsou často náročné na nějakou surovinu (drahou, nebo méně dostupnou). Recepty se mi zdají spíše z hotelů vyšší cenové skupiny.

15.04.2021

Velká domácí kuchařkaVelká domácí kuchařkaLadislav Nodl

Množství - 1000 - receptů z normálních surovin. Chybí mi pouze rejstřík a fotografie. Jinak pěkně uděláno.

15.04.2021

Houby - atlas hub a receptyHouby - atlas hub a receptykolektiv autorů

Reprezentativní knížka, velká barevná foto. Spíš kuchařka než příručka do lesa. Nicméně se mi moc líbí. Jdu vařit.

15.04.2021

Lexikon společenského chováníLexikon společenského chováníVladimír Smejkal

Pěkná, místy vtipná, přehledná knížka. Řada rad.

15.04.2021

Pravidla etikety: Být na úrovni v každé situaci, 300 otázek a odpovědí v kostcePravidla etikety: Být na úrovni v každé situaci, 300 otázek a odpovědí v kostceElisabeth Bonneau

Zajímavá knížka, je dobré po ní občas sáhnout. Chybí mi ale ilustrace nebo foto. Také mi v knížce chybí takové ty základy (např. uvolnění místa, držení místa ve vlaku apod). Připadá mi, že mladí toto neznají a v této knize nenajdou.

15.04.2021

Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a VochomůrkyPohádky z pařezové chaloupky Křemílka a VochomůrkyV. Čtvrtek (pseudonym)

Milé, poetické pohádky, známé z večerníčků. Krásná jména lesních tvorečků. Nádherná poetika: "Tak dlouho jsme bloudili, až jsme zabloudili domů." Krásné.

PsychohryPsychohryEduard Bakalář

Společenské hry pro velké skupiny lidí, aby se v kolektivu poznali a seznámili. Chytré, zajímavé.

15.04.2021

Slovník cizích slovSlovník cizích slovLadislav Rejman

Praktický pomocník ale: za víc než 50 let do češtiny pronikla spousta slov, hlavně z angličtiny a řada se jich ani nepřekládá.

15.04.2021

Česko-anglický Anglicko-český kapesní slovníkČesko-anglický Anglicko-český kapesní slovníkVěra Hegerová

Šikovné vydání.

15.04.2021

Německo-český - česko-německý kapesní slovníkNěmecko-český - česko-německý kapesní slovníkJosef Beneš

Užitečné, ale já německy neumím a už se učit nebudu, takže slovníku: čau.

Pán prstenů: souborné vydáníPán prstenů: souborné vydáníJ. R. R. Tolkien

Jednotlivé díly jsem již několikrát četla. Toto souhrnné vydání je trochu těžké do ruky, ale čtení jsem si užila víc než dřív. I jsem pochopila některé detaily.
Pěkné.

13.04.2021

Z našeho dvoraZ našeho dvoraEva Opravilová

Knížka je dost "jetá". Takže jsme jí s dětmi hodně používali. Milé.

13.04.2021

Těšíme se do školyTěšíme se do školyJarmila Hřebejková

Z doby bez mobilů, počítačů, internetu. Milé, částečně jsem se svými dětmi před školou procházela. Mám obavu, že dnes jsou nároky jiné a děti otrlejší..

Ferdův slabikářFerdův slabikářOndřej Sekora

O písmenech abecedy. Hodně černobílých a oár barevných obrázků. Ale něco se mi na stylu knížky nelíbí, nevím co, ale trvá to už od doby, kdy byly mé děti malé a knížku řádně pocuchaly.

BudulínekBudulínekFrantišek Hrubín

Hezké, dětské, převyprávěné. Pěkné ilustrace. Hezká knížka - že byla čtená dokládá to, že některé stránky jsou natržené a zmačkané.

13.04.2021

Zelenina pro každéhoZelenina pro každéhoZuzana Hlavová

Nehezká knížka, ale dostala jsem jí před lety od spolupracovníků. Kladem je, že recepty jsou seřazeny podle druhu zeleniny. Recepty jsou divné - třeba 6 g porku, 1/4 vejce, atd. A u všeho uváděny kilojouly - to mne vždy pořimělo knížku zavřít, ještě než jsem začala vařit.

13.04.2021

Francouzská domácí kuchyněFrancouzská domácí kuchyněVlasta Lavalová

34 receptů - nezvyklé pro Čechy, dříve i nezvyklé suroviny. Hodí se pro inspiraci.

13.04.2021

Čínská domácí kuchyně - polévky, maso, zeleninaČínská domácí kuchyně - polévky, maso, zeleninaThang Jüngling

33 receptů, hlavně zelenina, občas maso a Solamyl - a pánev. Takto občas vařím spíš bez receptu, z toho, co mám po ruce.

13.04.2021

Co budu dnes vařit?Co budu dnes vařit?Renata Zlatá

Řada receptů, pár foto, jednoduše napsané, ne moc surovin. Připadá mi to takové domácí.
Nějaký šotek 4 stránky nepotiskl.

Top recepty: 100x drůbežTop recepty: 100x drůbežkolektiv autorů

Knížku jsem koupila svému synovi, on mi jí nechal a já zatím nepoužila. Asi škoda, u mne kuře chutná vždy jako kuře.
Knížka je hezká, doplněna barevnými foto.

13.04.2021

Saláty - 405 nových vyzkoušených a chutných receptůSaláty - 405 nových vyzkoušených a chutných receptůAlena Winnerová

Hezká knížka, bohatá na foto u většiny receptů. Recepty jsou z různých surovin, většina jich je běžně dostupná.
Pěkné, něco jsem již vyzkoušela.

13.04.2021

České smoothie - Kuchařka s dušíČeské smoothie - Kuchařka s dušíKateřina Kuranova

Hezky zpracovaná knížka. Recepty mi ale připadají náročné na suroviny. Myslím, že smoothie bylo též otázkou mody. Ale občas - proč ne, já ne.

Vaříme s Láďou HruškouVaříme s Láďou HruškouLadislav Hruška

Vizuálně hezká knížka. Mám ale radši nešizená jídla - co by člověk pak na světě měl.