Ptačí tribunál

Po veřejném skandálu opustí televizní moderátorka Allis Hagtornová svého partnera a práci ve městě a dobrovolně se vydá do vyhnanství v odlehlém fjordu. Brzy se ale ukáže, že její nová práce není tak docela tím, co čekala. Ani její tichý, nevrlý zaměstnavatel, čtyřicátník Sigurd Bagge, není tak starý, jak předpokládala. Zatímco čekají, až se Sigurdova žena vrátí z cest, jejich tichá a neklidná setkání se rozvíjejí v podivně obsesivní vztah a začíná být zřejmé, že pokání za minulé hříchy nebude stačit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369672/big_ptaci-tribunal-d1r-369672.jpg 3.7134

Vydáno: , Plus

Fugletribunalet, 2013

Kniha Ptačí tribunál

Yaruschka

Já teda tušila, že to nebude klasická slaďárna ....už jen proto, že to napsala norská spisovatelka:)) ...ale ono to bylo jako wtf, ty kraaaaaso:)) ... každopádně fakt doporučuju ️.... stručná, rychlá, temnější psychoromantika na jeden večer ️..... líbilo se moc ️:)) ️

bupilla

Kniha, po ktorej som siahla intuitívne presne v ten pravý čas a to je pri tomto druhu literatúry veľmi dôležité - aspoň pre mňa :)
Kniha, ktorú by som si bežne nekúpila, ale dostala som ju ako darček k nákupu u Dobrovského a zaujala ma anotácia (inak zvyknem darčeky vyhadzovať z košíka, našťastie sa to dá, niektoré "darčekové" knihy k nákupom by som určite nečítala a tak ich radšej ani nechcem dostať :))
Kniha, ktorá ma chytila od prvých riadkov, na jeden dych som prečítala tretinu a potom na dva záťahy až do konca. A to hlavne a predovšetkým kvôli spôsobu, akým je príbeh podaný, ako je vyskladaný - jazyk autorky je neskutočne pútavý.
Príbeh, kde sa nedeje nič a zároveň všetko. Príbeh, kde priam počujete hrdinov rozprávať, aj keď kniha vlastne neobsahuje priamu reč (nie sú tam úvodzovky).
Dalo sa predvídať, ako to dopadne, ale to vôbec nevadilo. Dôležitá bola cesta a nie cieľ.
Pre mňa naozaj príjemné prekvapenie a jednoznačne TOP darček k nákupu, aký som kedy dostala :D
Odporúčam, keď budete mať chuť na atmosferický komorný príbeh, trošku temný, uveriteľný, ale hlavne pútavý a nezvyčajne napísaný.

ZuzanaZ83
22.12.2021

Spíše lyrický příběh o Allis a Sigurdovi. Allis je vdaná novinářka, která je přistižena veřejně s jiným mužem a rozhodne se utéci. Najde si práci hospodyně v domě tajemného Sigurda. Tento muž je zprvu velmi nepříjemný. A kde je jeho žena?
Nejde ale ani omylem o scénář červené knihovny. Každý má svá tajemství a upřímnost děsí...
Celkovému ladění pomáhá i to, že v knize nejsou přímé věty v uvozovkách.

Imor
20.12.2021

Letošní rok jsem začala úžasnou knihou. Konec roku je za pár dní a já si nemohla vybrat lépe. Ptačí tribunál je psycho od začátku až do úplného konce. Popis prostředí i osob je perfektní. Úplně mě to okamžitě vtáhlo do tohoto neobyčejného příběhu.

Teclaireddy
11.08.2021

Nakonec docela milé překvapení (četla jsem po autorčině knize 53. týden, která mě dost zklamala, tak jsem neměla velké očekávání). Je to dobře vystavěný psychologický příběh, postavy sice nejsou moc sympatické, ale děj ubíhá svižně a udržuje čtenáře v napětí.

Penicuik333
11.05.2021

Něco mi tady chybělo. To pravé napětí, očekávání, zatajeny dech, překvapení, šok. Psychologie postav jede po povrchu a nikde se nedostává do hloubky, takže ke čtenáři postavy téměř nepronikaji.

capricorn__
08.12.2020

Knížka mi připomínala filmový snímek "Matka" s Jennifer Lawrence v hlavní roli.
Nejvíce se mi líbila hutná atmosféra a přemýšlení dvou bláznivých postav, jak se chovaly a jak reagovaly na podměty, co je k čemu vedlo... Připadalo mi to zajímavé, takový trochu oddechový thriller (nikdy by mě nenapadlo, že takové spojení napíšu :D), který je spíš zaměřený na psychologii postav.

MOu598
30.10.2020

Pěkná knížka, i když trochu ponurá. člověk je stále v napětí (to je super nasané). A člověk čte a čte zvědavě dál. Konci jsem moc nerozuměla.