morava morava komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Nevim vlastne co napsat, i kdyz je toho tolik, co ve mne tato kniha zanechala. Nekdy staci jen naslouchat a slyset to, co jini neslysi, otevrit oci a videt to, co jini nevidi v ten spravny okamzik.A hledat male zazraky i v tech nejobycejnejsich vecech. Obalka, styl psani a pribeh samotny = nadhera!

27.11.2015 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Zase jedna cerstve doctena kniha na toto tema. Myslela jsem si, ze uz jsem na toto tema precetla dosti pribehu na to, abych byla na vsechny ty nelidske zverstva pripravena.Mozna, ze pripravena jsem byla, ale ne natolik, aby mi zase pri cteni teto knihy neukapla slza. Je to dalsi z knih, ktere budu doporucovat dale ke cteni, aby se nezapominalo a pripominalo.

22.11.2015 4 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Nejdrive jsem si precetla Ptacnika, ktery se me diky dosti nechutnym scenam az tak nelibil, a pak jsem si rekla, ze uz dalsi knihu od teto autorky, ktera na me cekala ve ctecce ,cist nebudu. Ale nejak mi to nedalo a rozecetla jsem ji. Rozecetla a precetla za dva dny.Tahle kniha byla skvele propracovana, napinava, proste super !

17.11.2015 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nadherna kniha, vic neni treba dodavat!

09.11.2015 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Tolik fantasie v tak utle knizecce, jednim slovem nadhera. Strasidelny pribeh, ke kteremu se rada vracim v tomto rocnim obdobi.

07.11.2015 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nadherna kniha!Je to kniha, kterou kdyz otevrete, tak uz jen ctete a ctete a ctete. Uzivala jsem si kazde kapitoly, kazde postavy, kazde budovy, kazdeho okamziku.

03.11.2015 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Zaujal mne namet. Libil se mi styl psani tohoto autora a kniha mne dokazala vtahnout do deje, ale pripadalo mi , ze je tam prilis mnoho nahod.

31.10.2015 3 z 5

Řeč květů Řeč květů Vanessa Diffenbaugh

Pekny roman plny citu a kvetin.

29.10.2015 4 z 5

Kytice balad Kytice balad Karel Jaromír Erben

Skvost nasi literatury, ma srdcova zalezitost.

20.10.2015 5 z 5

Těm nejmenším Těm nejmenším Josef Václav Sládek

Moc pekne rikanky s nadhernymi ilustracemi.

20.10.2015 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Tato kniha mne chytla hned od zacatku a nepustila mne az do konce. Nejvice jsem prozivala pasaze, ktere popisuji zivot Elsie v nacistickem Nemecku. Take mne dojal osud Elsiny sestry Hazel .Nejdrive jsem hodnotila plnym poctem hvezdicek, ale nakonec jsem se rozhodla pro 4, protoze casti, kde je popisovan zivot Reby a jejiho priele, mi prisly trochu nudne a konec se mi zdal take trochu uspechany. Ale jinak se mi kniha libila a urite doporucuji k precteni.

14.10.2015 4 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Libilo a to hodne.Nenechte se predem odradit poctem stran, ponevadz se to cte uplne samo a nakonec budete litovat, ze uz to konci.Nastesti jsou tu dalsi dily, i kdyz ja se do nich nepustim hned. Chci si nejakou dobu o teto knize popremyslet . Silny pribeh, ktery urcite stoji za precteni. Jen to Lazarevo mohlo byt o hodne kratsi.

30.08.2015 5 z 5

Pro mne je tato knizka hlavne vzpominkou na vecernicek a je nadherne napsana i ilustrovana.Krasna detska knizka, ktera vykouzli usmel i na tvari dospelaka.

29.08.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Trosku jsem se musela prokousat zacatkem, ale pak se to zacalo rozjizdet a uz se nedalo prestat. Skvele napsano, knihu jsem si opravdu uzila .

19.08.2015 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Vynikajici dilo velkeho spisovatele , vic nemam co dodat. A vy co vahate, jestli se do teto knihy pustit, nevahejte , precte si to.

11.08.2015 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Pro mne velmi zdarile dilo z obdobi totalitniho rezimu. Kniha mne pohltila hned ze zacatku a pak uz jsem se nemohla odtrhnout. Urcite vsem doporucuji, nudit se rozhodne nebudete.

24.06.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Na tento pribeh urcite nezapomenu, zaujal mne jak namet, tak styl psani i prolinani casovych linii. Konec knihy je take dobre vymysleny. Pri cteni mne mrazilo pri pomysleni na vsechny ty zverstva a zaroven tam byly pasaze, pri kterych jsem skoro citila vuni z pekarny a dostavala jsem chut na cerstve pecivo.Jsem nesmirne rada za to, ze jsem mela moznost si tuto knihu precist a urcite ji vsem vrele doporucuji.

14.06.2015 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Jak zacit hodnotit tuto knihu ? Bez uvazovani jsem udelila 5 hvezdicek a tajne pridavam jednu navic. Silny pribeh, tezko hledam slova. Jedno vsak vim urcite, ze na tuhle knihu se zapomenout neda.

02.06.2015 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Tato detektivka mne bavila od zacatku az do konce.Behem pribehu mne to nutilo premyslet nad tim, kdo by asi tak mohl byt vrahem a je to napsano tak, ze neni lehke behem cteni na to prijit. A to se me na te knize prave moc libilo, ze vas pribeh vtahne do deje a nenudite se.Charaktery postav v knize byli zajimave a celkove knihu urcite doporucuji tem, kdo maji radi detektivni pribehy.

31.05.2015 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Co na tuto knihu rict ? Jsem narozena v roce 1972 a teprve ted se docitam v knize, ktera ke mne prisla nahodou o udalostech, o kterych by meli vedet vsichni. Nemam slov, tolik utrpeni, ponizovani, a mrtvych jen z duvodu, ze to tak nekdo potreboval ?
Lina se mi jako postava libila svou povahou a svym vytvarnym talentem a v neposledni rade svou laskou ke kniham.Skoda, ze nebyla kniha ilustrovana obrazky, ktere Lina kreslila po celou dobu tohoto pribehu. A co dodat na zaver ? Urcite si knihu prectete a doporucujte i dalsim.

19.05.2015 5 z 5