Monyčí Monyčí komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla. Silný, dojemný, smutný příběh 2. světové války. Příběh Hany, Miry a všech lidí zasažených hrůzou války.

08.03.2018 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Ano, ano, ano. Jak je u Sparkse zvykem, kniha je citlivě, čtivě napsaná. Prostě čtete a ani nevíte jak. Kniha nejenže pojednává o lásce dvou mladých lidí, vypráví také vztah dcery a otce, který není zprvu úplně růžový. Kniha vás chytne a nepustí a troufám si říct, že tahle kniha snad rozbrečí každého a koho ne, tak asi nemá srdce. Na tuhle knihu nikdy nezapomenu. Ani nemůžu říct, že bych byla smutná. Byla a jsem vlastně šťastná.

20.03.2017 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Úžasná kniha! Je skvěle, čtivě napsaná a příběhem Vás hodně zasáhne. Příběh jak hlavní hrdinky, tak vlastně její rodiny, která je ovlivněna zdravotním stavem Alice je jednoduše za srdce beroucí. To jak je v knize popsán vývoj nemoci je úžasné a na druhou stranu strašné. Pro mě to je jedna z nejlepších knih jaké jsem četla. Ta ironie, že ona vyučuje kognitivní psychologii, zabývá se mozkem a pak ji ze dne na den začne mozek, část těla bez které si ona ani život neumí představit, požírat Alzheimerova choroba.

01.01.2017 5 z 5

Já za sebe musím říct, že jsem se čtení po vyslechnutí a přečtení různých recenzí bála. Nakonec mě to mile překvapilo. Jsem ráda, že jsem se mohla vrátit do Bradavic a nahlédnout do pokračování našich hrdinů, i když už tam samozřejmě nebyli ti hlavní. Opravdu jsem si oblíbila postavu Scorpiuse, který je prostě zlatíčko. Chování původních hrdinů už mi nepřišlo jako dřív, ale je to logické, vždyť dospěli a už zkrátka nebudou jako dřív. Občas jsem se hodně pobavila u hlášek Rona, který prostě nikdy nezklame. A Draco jako starostlivý otec, který život neměl a ani vlastně nemá jednoduchý byl zkrátka okouzlující. Za mě opravdu milé a úspěšné počtení.

07.01.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Volání netvora je neuvěřitelně smutný, dojemný a silný příběh, který se Vám dostane pod kůži a budete na něj muset i dlouho po dočtení myslet. Samozřejmě ilustrace Jima Kaye jsou třešničkou na dortu.

25.08.2017 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Ideální oddechovka na letní nebo zimní večery. Není to nic extra propracovaného, ale je to zkrátka milé, rychlé, roztomilé čtení. Zklamal mě trochu konec, celá kniha super, ale konec mi přišel nedotažený, tak doufám, že v dalších dílech to bude lepší. Také jsem čekala, že odeslání dopisů, co se tváří jako hlavní téma, nakonec tak úplně hlavní téma nebylo. Spíš to celé bylo o vztahy mezi Larou Jean a Peterem, což ale také nebylo vůbec špatné, protože buďme upřímní, Peter je boží.

26.04.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Jak je u Kiery zvykem, byl to svižný, zajímavý příběh se zajímavým koncem a celkově průběhem. Trochu jsem se ji obávala, ale nakonec mě mile překvapila a navíc ta obálka. Na to, že to byla její první knížka, kterou navíc vydala až po úspěšné série Selekce, tak klobouk dolů a oceňuji, že se to rozhodla ponechat u standalone knihy a neudělá z toho šíleně dlouhou sérii. Můžu jenom doporučit.

26.03.2017 5 z 5

Tato knížka je poklad. Design krásný, ale hlavně další pohled do kouzelnického světa J.K. Rowlingové. Jsem moc ráda, že se tady vracíme do minulosti, do toho, co bylo před Harryho generací a poberty. Jen pevně doufám, že toto není jediná kniha z této "generace", protože by mě hodně zajímalo, jaký vztah má třeba Mlok a Brumbál, a tak podobně. I když tím, že je to scénář, tak příběh je poměrně jednoduchý a mohl by být více propracovaný, ale věřím, že k tomu nám právě slouží filmové zpracování. Mlok je rozhodně sympaťák a už se na něj těším v podání Eddieho Radmeyna. Film jsem zatím neviděla, ale dávám tomu max. 2 dny.

17.03.2017 5 z 5

Kniha mě zklamala. Nesedl mi styl psaní autora. Přišlo mi to, jako když chce být autor za každou cenu vtipný, ale moc mu to nevycházelo. Přišlo mi to trochu urážející a hrubé. Do dalších dílů se rozhodně pouštět nehodlám. Myslím, že čas se dá využít i mnohem zábavnější a kvalitnější literaturou.

05.02.2017 1 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Strašně znepokojující a dost krutý příběh. Při čtení jsem měla pocit, jako bych prožívala všechno s nimi, jako bych tam byla a absolutně jsem nevnímala okolí. Geniálně napsaná kniha, plná zvratů a konce, díky kterému musíte číst dál. Tuhle knížku budu mít ještě dlouho ve své mysli a rozhodně se už teď řadí do mých top knih roku 2016.

17.06.2016 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Už i já dočetla Miluju tě. Já vím. V lednu jsem četla jako betačtenář nefinální verzi a věděla jsem, že si určitě budu chtít přečíst i tu finální. A ono se to tak hezky sešlo, že jsem ji četla během zkouškového, na které je tahle kniha jako dělaná.

Je to čtivý, graficky vyňuňaný, plný popkulturních narážek, cosplayů a hlavně hudby! Je to feelgood romaňťárna, u které vypnete mozek, odpočíváte a je vám všechno tak nějak jedno. A to v období stresu prostě chceš!

Jsou knížky, které jsou dělané pro to, abyste o/u nich přemýšleli, aby o nich psali literární kritici a aby vyhrávaly ceny tipu Magnesia Litera. A pak jsou knížky, které jsou stravitelné pro širší veřejnost, které znají svoji cílovou skupinu a které vás hodí do pohody. To je přesně případ Miluju tě. Já vím a spousty dalších knížek... A to je skvělý a já za všem těm knihám děkuju!

24.06.2021 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Na úvod bych ráda napsala, že můj názor není nijak ovlivněn autorkou knihy a vše je z mé vlastní hlavy. Fakt :D

Tohle je podle mě naprosto ultimátní zlepšovač nálady a rozjasňovač ponurých podzimních dnů. Navždycky obsahuje prakticky vše, co si představíte, když se vysloví "Ola". No dobře...možná až na lego, ale to je alespoň v poděkování. Ale jinak je tam i nasírací umění :D
Jde o naprosto cute hate to love feel good romantiku, která je neskutečně vtipná, plná sarkasmu, a která obsahuje kromě klasického textu i chatové konverzace a hooodně dalších věcí jako je Harryho Pottera, čokoláda, písničky, Frozen a tak dále.
Musím říct, že jsem si naprosto zamilovala snad všechny postavy, které se v příběhu vyskytly. Mei, Avu, Travise, Liama i jeho ségry. Prosím, prosím, chci volné pokračování a je jedno, o kom bude.
Od téhle knihy jsem dostala přesně to, co jsem očekávala a neskutečně moc jsem si to užila. A jsem moc ráda, že se konečně i do českého rybníčku dostala nějaká pořádná YA odpočinková četba pro takové duše jako je právě ta moje. Díky moc za to, Olo.
Už teď vím, že až mi někdy v budoucnu bude smutno a budu naštvaná na celý svět, tak že si tohle znovu přečtu.

08.10.2020 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Minulý rok jsem si díky ambasadorství přečetla Zmizení Sáry Lindertové, letos Noci běsů a obojí jsem si zamilovala. Noci běsů ještě o krapet víc! Zbožňuju, jak dobře dokázala Katka popsat a navodit tajemnou atmosféru, která celou knihu provází. Absolutně obdivuju originalitu a nechápu, kam na to sakra někdo chodí. Tohle se prostě tutově vyrovná zahraniční tvorbě a rozhodně spoustu zahraniční tvorby překoná. Jde o takový mix fantasy, mystery, hororu… Nevím, čeho všeho, ale mám pocit, že skoro všech žánrů :D Každopádně to neskutečně dobře funguje a mám pocit, že si tam každý najde to svoje. Někdo třeba méně, někdo více, ale stopro najde. Je to trochu creepy, tajemný a občas celkem (hodně) drsný, takže se připravte, pokud na to moc nejste, ale stojí to za to.

Kniha je neskutečně čtivá a ručím za to, že se nebudete moci odtrhnout. A víte, co nechápu? Jak to ta Katka dělá, že vždy píše o nadpřirozených věcech, které by se zdárně neměly nikdy stát, ale já ji to nějakým způsobem neskutečně baštím a po nějaké době vážně začnu věřit, že se to stát může, nebo že se to dokonce už stalo.

Neskutečně dobrá práce, smekám a smekám i před autorkou té boží obálky!

23.09.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha se mi vážně moc líbila. Jen úplně nedokážu říct proč, prostě ve mně něco zanechala a nikdy se mě nepustí. Jediné, co mi vadilo byly občas poměrně dlouhé a podrobné popisy, proto 4*

15.03.2017 4 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Knížka je opravdu nádherná, citlivá a rozhodně speciální. Knížek, kde by hlavní protagonistou bylo zvíře moc neznám a tahle byla asi i první kterou jsem četla. Rozhodně krásný příběh, se sympatickými hlavními hrdiny a hrdiny, kteří se konce nedožili. Knihu máte přečtenou raz dva, ale i přesto si ji dokážete vychutnat jako by měla o dost více stran a písma. Určitě doporučuji!

06.02.2017 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Knížka má rozhodně dobrou myšlenku, ale na můj vkus se celkem dlouho rozjížděla a čekalo se na nějaký zvrat. Nicméně v druhé polovině už nabrala spád a ačkoliv byla dost předvídatelná, tak se mi líbila. Nejvíc oceňuji téma, je to totiž téma o kterém se veřejně ani v knihách moc nemluví, a tak mi přijde fajn, že se to přes tuhle knížku může rozšířit alespoň mezi čtenáře.

05.05.2018 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha o hledání domova a přátelství. Čtivým a citlivým způsobem, očima devítiletého kluka se díváme na jedno z nejhorších období dějin. Určitě všem doporučuji. Stojí to za to.

07.05.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Hodně jsem se téhle knihy bála, bála jsem se, že to není úplně můj žánr. Po cca. 100 stranách jsem zastávala názor, že mě to moc nebaví a nevěděla jsem, co si o tom myslet. Pak přišla následujících cca. 300 stran, kdy mě to bavilo a byla jsem nadšená, oblíbila jsem si v této části hlavně Ezru, který mě naprosto bavil a užívala jsem si jeho části. A pak cca. 150 stránek před koncem se stalo něco, z čeho jsem nemohla, absolutně jsem to nechápala a musela jsem to prostě dočíst abych věděla, jak to skončí. A byla jsem nadšená.
Na styl psaní jsem si zprvu musela poměrně dlouho zvykat, ale jakmile se to zlomilo, tak to byla jízda. Už se těším na další díl, ale trochu se bojím, že si nedokážu nové postavit oblíbit tak, jako Kady a Ezru. Ale rozhodně jsem zvědavá, protože to, jak předpokládám, nebude klasické pokračování s nám již známými postavami.

02.04.2017 4 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Sluha dvou pánů je opravdu povedená komedie u které jsem se poměrně dost nasmála, což někdy v MHD není úplně přívětivé, ale doufám, že jsem pobavila ostatní. Námět je opravdu povedený, akorát na mě bylo místy hodně rychlé střídání postav až jsem se trochu ztrácela. Ale rozhodně je to jedna z té dobré a dokonce zábavné povinné a maturitní četby.

20.03.2017 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Kniha je mile, citlivě lehce napsaná. Určitě potěší každého milovníka psů. Ale po velké mediální bublině a chvále jsem zkrátka čekala od příběhu víc. Téma bylo zajímavé, ale vlastně mi to u příběhů méně rozvinutých psů přišlo stále jedno a to samé dokola. Mnohem více mě bavil právě život Ellie, který pro mě byl asi nejlepší z celé knihy. Sečteno podtrženo...kniha bylo hezká, ale nepředčila mé očekávání.

11.03.2017 4 z 5