misssicccka misssicccka komentáře u knih

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Toto nepotřebuje žádný komentář. To se musí přečíst.

30.11.-0001 4 z 5

Prostě spolu Prostě spolu Anna Gavalda

Mám pocit, že každý, kdo tuhle knihu přečte (jak jinak než jedním dechem - autorčiny knihy by se mohly nazývat "jednodechovky"), se najde trošku v každé z postav.
Zaznamenala jsem, jak se autorka mezi prvním dílem "Kdyba tak na mě někdo někde čekal" a "A taková to byla láska..." a "Prostě spolu" udělala pokrok....
Doporučuju všem. Geniálně propracované dialogy a psychologie postav a perfektně vybrané profese, od kterých se psychologie odvíjí...

30.11.-0001 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Po Saturninovi sahám vždy, když potřebuju vzpružit a dobít baterky.
Považuji ho za naprosto TOP české literatury. Nedá se tomu snad nic vytknout :).
Stejně tak filmovému zpracování a pozor: také divadelní zpracování divadla v Příbrami (hostují v Žižkovském divadle Járy Cimrmana) je nádherné - nápadité zpracování....vřele doporučuju fandům této knížky..

30.11.-0001

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Dobrá věc, která se dočkala nádherného filmového zpracování...

30.11.-0001 4 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Zajímavý příběh dvou mladých lidí a jejich osamělosti. Autor využívá svého matematického vzdělání a příběh se odvíjí od teorie osamělosti prvočísel. Stěžejní momenty jsou naprosto dokonale popsány. Román nutí přemýšlet. Osamělost je totiž někdy životní volba. Někteří lidé na své samotě už nechtějí prostě nic měnit.

30.11.-0001 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Perfektne napsane.
Perfektne nactene od Veroniky Lazorcakove.
Hodne velkej fialovej hnus v podobe manipulace osoby. Tento pribeh mi neda dlouho spat.

15.06.2024 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Strhavam jednu hvezdu za to, ze me to nestrhlo tak, abych u nekterych pasazi neztratila pozornost.
Jinak skvela kniha, jakych je potreba vice. O Vietnamu vime porad malo a tato kniha je plna zvyku, pisni, prislovi, jidel a napoju. A plna informaci v pozadi rodinne tragedie vypravene vnuckou a babickou.

28.05.2024 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Prvnich sto stranek jsem misty premyslela, jak tuto knihu budu hodnotit a o cem to jako vlastne je.
Pak me to vcuclo jak vysavac a cetla jsem a cetla jsem.
Pokud je to o zoufalstvi, lasce ve vsech podobach, odrikani, zklamani, nadeji, pak jsem to pochopila.
A take myslim, ze je to o tom, ze nemame soudit chovani druhych, kdyz vime kulovy.
Vlastne chapu vsechny postavy.
Vsichni jsou vlastne nestastni.

Kazdopadne ja miluji tento styl psani. Autorka ty vety jakoby strili. Je to jak strohy skolni sloh z jednoduchych vet, pouhe vykriky, ktere funguji dohromady.

17.05.2024 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Kniha je to velmi zajimava tematem a nametem. Moc se mi libi napad tech dvou perspektiv.
Ale na me to bylo chvilemi vtipne akorat a chvilemi vtipne az na pest. Byl tam usek, zhruba tretina, ktera me neskutecne nudila az stvala.
Zaver byl skvely.

11.05.2024 3 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

To byla takova nadhera. Kniha je nabita knihami. Odnesete si z ni mozna jako ja seznam knih, ktere si budete chtit precist.
Pribeh je silny. Necekejte zadny valecny naturalismus, ale i tak vas valka v Parizi zasahne. A stejne tak vas zasahne Montana.
Mela jsem to lehci v tom, ze jsem poslouchala audioknihu a ta byla proste skvela a bezvadna.
Drobne minus to ma. Trosku premyslim, jestli ten konec je odvaha nebo zbabelost. Takze? Kniha me nuti premyslet a to je to, co ma kniha udelat.

02.05.2024 5 z 5

Ja tedy nadsenim neoplyvam. Poslouchala jsem audioknihu. Byt Kamila Janovičová byla drsnější, tak byl jeji hlas stale prilis jemny na toto tema.
Co mi vadilo nejvic, bylo to, jak se postavy stale vracely k minulosti. Nekdy to narusilo dej na delsi dobu, nekdy to bylo nevhodne uplne vzhledem k tomu, ze ctete druhy dil. Misty mi to prislo jak vypln prazdnych stranek, aby autor splnil normu poctu stran.
Zminka o Paule me uz jen rozcilovala.
Je to skoda, myslim, ze od autora se ocekava stale vice, tema je to dulezite, kniha je ctiva, plna svedectvi o tom, jake zverstva komunisti pachali a pachat by chteli, ale sama nevim, jestli se budu tesit na treti dil.

26.04.2024 3 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Kdyby kniha mela doslov, tak bude urcite delsi nez ona sama. Nekdo se nekdy pokusi vysvetlit, o cem to je, ci melo byt.
Cetlo se to dobre, vlastne mi tam nic extra nevadilo, ale zrejme mi tak nejak unikl smysl tohoto pocinu.
Bohuzel mam nekdy pocit, ze oceneny jsou knihy, kterym ani sami kritici nerozumi a boji se to priznat. Ale treba se pletu.

10.03.2024 3 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Vlastne se to tezko hodnnti. Je to ctive, je to zahadne, je to prekvapujici, je to az sokujici. Je to krasne a zaroven desive. Je to na premysleni.
Je to asi typicky asijske.

10.02.2024 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Pockalo to u me v knihovne az do mych vice jak ctyriceti let. A bylo to tak dobre.
Krasna kniha. Sveho casu opravnene top.

31.12.2023 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Nezklamala, stejne jako prvni dil, svizne cteni tak akorat na vikend ;)

13.03.2023 4 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Nadhera.
Nadherne ilustrace. Skvely text.
Nadchlo me, jak se z kratkeho pribehu da udelat plnohodnotna kniha a ne leporelo.
Prectete na 1 zatah.

19.10.2022 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Toto ma 83%?
Proc?
Ctive to je, ale je lehke. Neuveritelne precenena hodnoceni uz na obalce knihy.
Na jednu ulici az moc, ne? Vsichni se znaji, vsichni pracuji na stejnem miste, vsichni spi s jednou zenskou, ale nikdo nic nevi.
a jeste to snad bude mit pokracovani.
No ja se zlakat nedam.
Je to ctivo pro dovolenkove ctenare. Pro ostatni ztrata casu.

02.03.2022 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Marika Šoposká

zadna ocekavani, zadna zklamani ;)
Zas tak strasne to nebylo. Zvatlani dvou "mladych" holek, nic vic, nic mene. Nektere myslenky jsou trefne a velmi vtipne.
Je to blog, kurna, zadna velka hodnotna literatura.
Lehke cteni. Treba pri rymicce, izolaci v covidu uplne idealni. Za den hotovo.
Neaspiruji na Magnesii, samy ale ctenarky narocne literatury jsou (zmineni autori)

20.01.2022 2 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Je to zvláštní...
Zpočátku jsem měla velký problém, rozporuplné pocity po první kapitole mne nabádaly knihu odložit a označit ji jako "nedočteno" a pořádně se tady rozepsat, pak ale...
pak ale jsem vydržela, překonala odpor k formě psaní a začetla se. Ó jak já jsem se začetla. Úplně mne to vtáhlo a nemohla jsem přestat. Nechci porovnávat první a druhou polovinu knihy, každá je napsána trochu jinak a to je dobře, ty holky, ty opravdové přítelkyně přece nebyly stejné, nenapsaly by to stejně. Napsaly by to asi přesně tak, jak to je.
A doslov, ve kterém se autorka doznává k tomu a tomu je rovněž skvělý.

11.09.2021 4 z 5

Nadhera.
Bohuzel ja takoveho ucitele nemam.

05.09.2021 5 z 5