Saturnin

Humoristický román, jenž je vtipnou satirou na konvenční měšťáctví. Hrdina, filosofický sluha Saturnin, rozmanitými úskoky a s neúprosnou logikou přivádí celou společnost měšťáků do groteskních situací, kdy jsou nuceni ukázat své pravé jádro.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30773/saturnin-30773.jpg 4.65180

Saturnin (1.)

Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Simonov
včera

Krásné vyprávění, strašná sranda. Skvěle jsem se bavil. Určitě si přečtu v budoucnu znovu.

pavel.2

Jasných 100%, skvělé dílo. Příběhy jsou zábavné, asi Jirotkova nejlepší kniha.

angloumene

Nestárnoucí klasika, která svým lehkým, letně laděným humorem nemůže nikoho urazit. Čtení doporučuji každému bez rozdílu. Kniha dokáže i při sebe škaredějším dnu zvednout náladu.

Ivana.Ka

Chcete-li si zlepšit náladu a potrénovat své břišní svalstvo, sáhněte po této knize... A audiokniha v podání pana Víznera? Moc povedený kousek...

lenkaabooks

Moje srdcovka. A moc se mi líbil i filmový Saturnin v podání pana Víznera. A teď mám vydání s ilustracemi pana Borna, takže jsem naprosto :-)

terpin

Zpocatku se mi kniha cetla spatne. Nemam rada, kdyz v textu je malo prime reci. Ale pak me proste dostala. Krasny humor!!!

Polinka92

Příběh plný sarkasmu, který má hlubokou myšlenku. Doporučuji všem, kteří se rádi zasmějí, přičemž se snadno vžijí do postav z příběhu

Gaspoda963
29.12.2018

Klasika, která nikdy neomrzí ani jako kniha ani jako seriál. :)

Ninjer
22.12.2018

Asi nejmilejší knížka o psychopatovi, co existuje.

Saturnin je komorník, jenž elegantně, nenápadně a často s humorem terorizuje fyzicky i psychicky všechny, kteří jakýmkoliv způsobem stojí ve štěstí hlavnímu hrdinovi. Ten je zase pro změnu roztomile nevinným a jemným džentlmenem, který se zamilovává do krásné Barbory.

Ale bez nějakého zbytečně hlubokého rozboru - Saturnin je především velice zábavná knížka. Působí originálně, a když už si čtenář myslí, že se bude děj trochu opakovat, začne se v ní úžasně parodovat tehdejší kýčovitá literatura.

Super. Osm nebezpečných komorníků z deseti.

barbarera
20.12.2018

Není třeba komentovat...

DericCaster
20.12.2018

Co k tomu dodat? Knihu jsem četl poprvé, ale samozřejmě znám seriál a myslím, že knížka není lepší a není ani horší. Stejně jako u seriálu jsem se bavil od začátku do konce.

Denisa232623
16.12.2018

Knihu jsem četla už nějaký ten rok zpátky jako maturitní četbu, ale musím říct že mne kniha velmi bavila a někdy si ji přečtu znovu.

Rogi72
14.12.2018

Poprvé jsem četl před 30 lety. A od té doby mnohokrát. Pořád mně baví.

Džerkys
12.12.2018

Pohodová humoristická četba :)

Junjun
10.12.2018

Tak tohle mě dlouho míjelo, ale jak bavilo:-) Fakt jsem se u knížky už tak dlouho nezasmála, ale třeba je to tím, že mi to prostě sedlo:-)

Roselunda 1928
09.12.2018

Miloučké. Čtení jsem si užila, kniha má svůj nesmazatelný nádech.

KaraD
06.12.2018

Nejlepší , a bohužel zatím, jediná vtipná kniha, jakou jsem kdy četla.
Dlouho jsem se k ní přemlouvala. Pak jsem nechápala proč vlastně.
Skvěle napsáno.

Lukyn96
03.12.2018

Příběhy byly úsměvné, ale že bych se z toho smál na celé kolo, to zase ne. Nejlepší mi přišla hned ta první kapitola s mísou koblih. Moje nejoblíbenější postavy jsou oddaný sluha Saturnin a elegantní slečna Barbora.

PeterBahn
27.11.2018

Velmi příjemné oddechové čtení, nic víc, ale rozhodně ani nic míň...

Salen86
27.11.2018

Nádhera, přečteno několikrát a jistě ne naposledy.

danny_21
27.11.2018

Průměrný humoristický román, který mi nijak zvlášť vtipný nepřišel a celkové kouzlo, které většinu z přispívajících omámilo, mě minulo - 55 %

Tyyynab
26.11.2018

Trochu zklamání, to nejlepší je zaneseno ve filmu, který je lepší než kniha sama. Nevím, co si z toho odnést, kdovíjak vtipné to nebylo... Opravdu jeden z mála případů, kdy doporučuji spíše film než četbu.

darksterka43
18.11.2018

Četla jsem tuhle knížku v rámci povinné četby k maturitě. Moc se mi líbila byla vtipná poutavá a četla se jedním dechem.

bobo7592
15.11.2018

Klasika českého - i když tak trochu anglického - humoru. V podstatě povinná četba pro všechny co mají rádi jemný laskavý humor. A bláznivé nápady.

heliiinka
13.11.2018

Ze začátku jsem byla nadšená z každé příhody, postupně mi doba návštěvy u dědečka přišla trošku přetažená. Ale jinak je kniha velmi vtipná a originálně napsaná.

jfialova
12.11.2018

Teta Kateřina je nepřekonatelná.

LaCucaracha
08.11.2018

Konečně jsem se dokopala ke klasice českého humoru. Nemá cenu o Saturninovi něco psát, všichni ho znají. Ale upřímně - čekala jsem víc. Snad nikdy jsem se opravdu nezasmála jako u Wodehouse. Vlastně jednou asi jo. A co mi vyloženě vadilo, to byly ty historky, které si vyprávěli za dlouhých letních večerů, ty bych s chutí přeskočila. Ale tak je to takové příjemné pohodové čtení, to zase ano, knížku si určitě nechám.

Whitecat
04.11.2018

Jedna z mála knih, ke které se ráda vracím. I když už to znám skoro z paměti, stejně si nedokážu představit letní prázdniny bez Saturnina. Televizní seriál je sice fajn, ale knihu mám mnohem, mnohem radši!

sicilia14
02.11.2018

skvelý humor, úžasne vykreslené postavičky, ale pri čítaní vidím presné gestá a mimiku a počujem hlas hercov. Opačné poradie najprv má byt kniha, nie vždy sa to podarí

kachnat
01.11.2018

Vtipné, čtivé, moc se mi líbila (klasika)