miseb Online miseb komentáře u knih

Divoška Kim Divoška Kim Fan Vavřincová (p)

Knížku mám po mamince, zakoupenou v roce 1957 v antikvariátu. A když potřebuji zvednout náladu a odreagovat se, vezmu tohle "salátové" vydání. A i když ji znám nazpaměť, čtu a ona hladí.

08.07.2018 5 z 5

Měla jsem velký problém knihu vůbec dočíst. Pokud mě něco bavilo, tak kapitoly týkající se minulosti.

16.04.2018 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Když čtu všechny ty nadšené komentáře, až se stydím přiznat, že mě se knížka vůbec nelíbila a vlastně jsem ji zatím ani nedokázala dočíst.

16.04.2018 2 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Občas, když se vrátím ke knížce, kterou jsem četla před x lety, se mi stává, že mi knížka přijde rozvláčná, bez děje, a nemohu pochopit, proč jsem ji tenkrát tolikrát četla.
To ale určitě není případ "Z neznámých důvodů". I po tolika letech se mi četla sama, děj ubíhal a vůbec mi nepřišlo, že od vydání uběhlo tolik let.

15.04.2018 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

V ostatních komentářích je již vše napsané, není co dodat. Prostě nádherná kniha.

11.04.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Začátek se mi zdál trochu rozvláčný, ale potom se příběh rozběhl. Vždy, když jsem si myslela, že vím, jak to bude dál, objevily se nové skutečnosti a kniha mě opravdu bavila. Konec už mi přišel opět přehnaný, moc sladký. Ale jinak knížka nebyla vůbec špatná.

01.04.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha.

26.03.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Zvláštní kniha. Ze začátku jsem měla velký problém se začíst, několikrát jsem měla chuť přestat číst, ale zároveň jsem musela pokračovat, chtěla jsem vědět jak vše dopadne, jak se bude děj rozvíjet dál. Nakonec přečteno za jeden den. A určitě chci zkusit i jiné knihy autorky.

18.03.2018 4 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Ze začátku zajímavé čtení, spousta nových informací (polští občané zavlečení do Ruska Stalinem a jejich další osudy a pomoc spojenců). Ke konci neustálé odkazy na starší knihy autorky, děj začal být rozvláčný, někdy mi připadalo, že autorka nemá co psát a chce to mít co nejdříve za sebou.

14.03.2018 3 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Vše je již napsáno v ostatních komentářích. Knížka, od které se nemůžete odtrhnout, na kterou musíte myslet.

04.03.2018 5 z 5

Čingischán a utváření moderního světa Čingischán a utváření moderního světa Jack Weatherford

Skvělá kniha, určitě doporučuji

04.03.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Čekala jsem víc historie, popis života z té doby a nakonec to bylo jen oddechové čtení na téma "jak spravedlnost zvítězila a Popelka ke štěstí přišla". Ale proč ne.

04.03.2018 3 z 5

Skvělá kniha.

26.02.2018 5 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Krásná kniha, v dnešní době by měla být povinnou četbou.

28.01.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přečteno za necelý den. Krásná, i když smutná knížka. Trochu mě to nutilo srovnávat s knihou "Jaká je cena člověka". Zatímco té jsem moc neuvěřila, kniha "V šedých tónech" mě naprosto dostala. Toto by měla být povinná četba pro ty, kdo neustále vzpomínají na to, jak údajně bylo lépe. Aby všichni pochybovači věděli, co ty zrůdy provedly miliónům lidí, i vlastních lidí.

29.10.2017 5 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Když jsem se konečně donutila vzít ji do ruky, překvapilo mne, jak snadno jsem se začetla. Kniha se velmi dobře četla a nepřišla mi vůbec špatná. Nemyslím sice, že bych se k ní vracela, ale příběh to byl zajímavý a hlavně uvěřitelný.

04.02.2015 4 z 5

Bratři Bělští Bratři Bělští Peter Duffy

Krásná knížka. Viděla jsem film a byla tedy zvědavá, jak bude tento příběh vypadat v knižní podobě. Příběh je postavený na vzpomínkách a rozhovorech s pamětníky, využívá i dokumenty z archivů a dobové fotografie. V knize je detailně popsán život bratrů Bělských, od narození, po okupaci jejich země Němci, až k osvobození. Seznamuje nás s životem židovských partyzánů, kterým se povedlo v běloruských lesích vystavět vesnici určenou pro židovské uprchlíky, nejen bojovníky, ale i ženy, děti a starce. Vesnici se říkalo "lesní Jeruzalém". V této obci založili i školu, jesle, nemocnici a velké množství dílen. Podařilo se jim spolupracovat s ruskými partyzány a tím zabránit napadání židů z této strany. Konce války se díky neuvěřitelné odvaze bratrů Bělských dožilo kolem 1200 židovských osob.

25.01.2015 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Nemohu napsat, že by tenhle díl byl slabší, nebo horší než ostatní. On byl trochu jiný. Možná zdlouhavější, chvílemi se vlekoucí, ale zase ukázal, jak těžké bylo pro lidi, kteří zažili tu hrůzu, zapomenout (no zapomenout asi nemohli nikdy), spíš se zapojit do normálního života a začít normálně fungovat, překonávat noční můry, zase se začít radovat.
Všechny tři díly mě dostaly, nemohla jsem se od nich odtrhnout a určitě doporučuji k přečtení.

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Krásná knížka, stejně jako první díl. Člověk se nemůže odtrhnout, je zvědavý, jak to dopadne a vůbec se u knihy nenudí.

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Ze začátku jsem měla trochu problém se začíst, kniha mi přišla zdlouhavá. Ale jak vše začalo do sebe zapadat, děj se trochu zrychlil, nemohla jsem se odtrhnout. Četla jsem a četla, jenom abych už věděla, jak to dopadne. Během tří dnů jsem stihla tři díly, ale tenhle první byl asi nejlepší. Určitě doporučuji. Vím, že je to knížka, kterou si nechám a určitě se k ní někdy vrátím.