mischa5364 mischa5364 komentáře u knih

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Od knihy jsem čekal přeslazenou romantiku ve stylu Popelky. Ale dostala jsem velmi emotivní příběh. Kniha se čte prakticky sama a člověk se od ní nechce odtrhnout.
Ella je neuvěřitelná bojovnice. Zamilovala jsem si ji na prvních stránkách a snad ještě vic u konce. Bylo mi jo strašně líto a nechápu jak lidi dokaží být tak zlí. Ona si doslova prošla peklem.
Cinder (Brian) ten Vás taky okouzlí. Na to, že je to herecká hvězdička, byl dokonalý. Jeho řešení vyhrocené situace na konci mě dohnalo k slzám.

Cinder & Ella je nádherný příběh o tom jak se člověk musí znovu najít, jak se vypořád s okolním světem, šikanou a hlavně sám se sebou.

27.08.2023 5 z 5

(Bez)vadní (Bez)vadní Marta Łabęcka

Tohle je tak krásný příběh. Jose je z velmi ambiciózní a bohaté rodiny a ač by si člověk mohl myslet, že ji nic nechybí opak je pravdou. Chase pochází z chudší rodiny kde má matku narkomanku a chová se k němu jak ke kusu hadru.
Oba mají něco společné. A to samotu, která je pomalu užírá.
Když se potkají vypadá to, že z nich ani kamarádi nebudou. Ale postupem času jak se poznávají mají více a více společného. Odkrývá se nám jedno tajemství za druhým.
V knize vystupují i další postavy kamarádka Val, její přítel Ethan a Archer. Celá parta spolu je prostě dokonalá. Ladí spolu a co si budeme kdo by neměl rád Archera?
Sice má kniha pomalejší rozjezd. Pro někoho to může být trochu nudné, ale mě to vůbec nevadilo. Pocity z knihy mám kladné a moc se těším na druhy díl. Protože ten konec ? WHY?

Za knihu moc děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter . Bylo mi ctí být její Ambasadorka.

27.08.2023 4 z 5

Twisted Love: Láska na ostří nože Twisted Love: Láska na ostří nože Ana Huang

Twisted games vítej v klubu mých oblíbených knih. Už když jsem četla anotaci věděla jsem prostě, že se mi kniha bude libit. Bad boy a romantička to k sobě prostě jde. Alex má za sebou svoji minulost a jeho temná stránka je silně vzrušující. Při jeho vzpomínkách a vyprávění co zažil v dětství jsem brečela. Jsem hrozná já vím. Ava je úžasná. Strašně jsem si ji oblíbila. I ona má minulost, která jí pronásleduje a teda z rozzuzlení jejího příběhu mi spadla brada . To jsem fakt nečekala. Ani teda Alexuv plán na pomstu. Chytrý chlapík. Erotiky bylo taky dost a pěkné peprné mužu říct.
Takže za mě ?
Jsem nadšena.

15.08.2023 5 z 5

Kráva a kretén Kráva a kretén Jana Slaninová

Jojo další jednohubka na jeden den.
Upřímně mám z knihy zvláštní pocit. Některé scény mi přišly zvláštní, úspěchené a ani mi moc nedávaly smysl.
Na druhou stranu tu byly stránky, které jsem hltala a těšila se na další.
Co se mi fakt nelíbilo bylo, jak hlavní hrdince Furt říkali Klárko. U konce mě to už strašně vytáčelo. Jinak jsem měla Kláru jako postavu ráda. Ani Adam mi nevadil. Jejich scény jsem zbožňovala a těšila se na další.
Kdo mě vadil byla ovšem kamarádka Vanesa. Ta mi nesedla od začátku a celou dobu jsem tušila kam kniha povede. A je pravda, že jsem teda u konce byla zklamaná i z Adama.
Konec mě dostal asi jako každého a i slza ukápla.

28.07.2023 3 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

(SPOILER) Já tenhle tip knih miluju. Sedneš, vypneš a čteš. V téhle se navíc ještě člověk dost pobaví. Což je velké plus.
Chápu, že snad každého muže odradit obálka, ta se fakt nepovedla.
Lottie ta byla boží. Ty hlášky. A její prořizlý jazyk. Huxley nám ukazuje své dvě tváře. První tvrdý Business men a druhá pohodový a vtipný chlapík. Upřímně nevím jaká tvář se mi líbila víc.
Fejkovy vztah/ fejkove těhotenství.
Tady to prostě funguje. A kniha se čte jedním dechem.

28.07.2023 4 z 5

Musí to být happy end Musí to být happy end Charlotte Lucas

Tak tato kniha je opravdu pohádku pro dospělé. Ze začátku mi dělalo problém se začíst a moc mě to nebavilo.
Naštěstí se to cca po 30 stránkách zlomilo a pro změnu jsem zas nemohla přestat číst a byla zvědavá na konec. Ikdyž jsem už věděla jak to skončí.
Co se tyče postav, tak Ella mě neskutečně vytáčela. Nevěřím, že by byl někdo až tak naivní. Na konci knihy ovšem otevřela oči a nad její minulostí jsem brečela.
Oscara jsem měla ráda už od začátku. Bylo mi ho strašně líto. A jak kniha postupovala bylo mi ho lito víc a víc.
Samozřejmě by to nebyla pohádky kdyby nebyl Happy end a jak ráda říkala Ella.

Nakonec všechno dobře skončí.
A když ne, pak to ještě není konec."

28.07.2023 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

(SPOILER) Ty kokos. Tak tahle kniha byla naprostá jízda. Tolik témat, které by daly na několik knih a tady je to všechno vecpany do jedny jediný.

Začneme hlavní hrdinkou Mickey. Tu jsem si oblíbila hned na první stránce. Je stejný blázen do Supernatural, DC a Marvelu jako já.
Přišla mi správná a to jaký měla strach o bratra. Který mě mimochodem strašně vytáčel. Copak by ho jedna sms zabila ?
Za to Julian pro mě byl záhadou už od začátku. Jednu chvíli takový druhou chvíli makový. Ale měla jsem ho ráda. Bylo mi jasné, že ho něco trápí, že ho něco děsí a já musela číst furt dál a dál abych věděla co.

A upřímně nečekala jsem to. Fakt ne. Čuměla jsem s hubou do kořán a nechápala.
Velké mega velké plus za mě má Mickey jak celou tu situaci zvládla a hodně, ale hodně velké mínus rodiče. Jak Mickey tak Adriana. Těm bych jednu flakla na probraní.

Pak tu máme ostatní postavy bratra Adriana, kamarádku Lilly a Julianovi spolubydlící Cassie a Auriho. (Na ty se mega těším v další knize).
I tyto postavy zde dostaly trochu svého prostoru a já si úplně moc zamilovala Lilly. Té jsem strašně fandila.

Celkově mě kniha úplně pohltila. A Ikdyž má tolik stran stačil mi den na přečtení.

28.07.2023 5 z 5

Zmrzlinářky Zmrzlinářky Jennifer Dugan

(SPOILER) Čekala jsem letní oddychovou romantiku a dostala jsem letní Královny dramatu.

Fallon byla někdy na ránu. To její vymýšlení scénářů. Kolikrát jsem si říkala no tak holka prober se. Neříkám, něco vtipné bylo, většina bohužel ne. Celkově mi její chování vadilo.
Chloe mi byla o dost sympatičtější. Asi tím, že její mozkové pochody nám nebyly odkryty. Ale přišlo mi, že ona je z těch dvou ta rozumnější. Někdy mi ji bylo fakt líto, jak se k ní Fallon chovala.

I jejich vztah neměl žádnou jiskru. Jak to přišlo, tak to i odešlo.

Každopádně co sem si zamilovala byl nápad. Miluju trip,festival,zmrzliny a ty jejich názvy ? Dali by jste si Hořkosladkou lásku, Cestu borůvkovým rájem ,Vanilkový zálusk nebo Dobu medovou? Mě se sbíhají sliny jen o tom píši.

Celkově nápad špatný nebyl. Jen zápletka pro mě byla prostě slabá.

Za knihu moc děkuji @humbook @humbook_blogeri #spoluprace

19.07.2023 2 z 5

Poznej & důvěřuj Poznej & důvěřuj Nena Tramountani

(SPOILER) Máme tu druhý díl série Láska ze Soho.
Už v prvním díle mi Matylda přišla trochu vlezla a něco na ní mi prostě vadilo. No a tady tomu bohužel nebylo jinak. Jako chápu, že má strach o svoji nejlepší kamarádku, ale spíš mi přišlo jak kdyby se stavěla do pozice její maminky. A to nemluvím o tom jak se chovala k Anthonymu.
Anthony mi byl trochu víc sympatický, ale ani k němu jsem si bohužel nenašla cestu.
Vzájemná chemie mezi nima mi přišla malinko divná. Citila jsem jí tam opravdu až na konci v galerii. Což je pro mě prostě málo.

Neříkám kniha se četla krásně a já se těším strašně na 3 díl, protože Briony mi přirostla k srdci už v prvním díle.
Ale tady mi to prostě tolik nefungovalo jako u Liv a Noaha.

Za knihu moc děkuji @knihydobrovsky a @sberatelka.knih . #spoluprace

17.07.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tuhle knížku jsem si zamilovala. Viděla jsem ji všude na TikToku a věděla jsem, že to bude čtivo pro mě. A měla jsem pravdu.
Hlavní hrdinka Tate byla úžasná strašně moc se mi líbila, ale Miles? To byl prostě miláček a hltala jsem kapitoly z jeho minulosti. Kde nám vlastně autorka vypráví jeho minulost. Kterou jsem obrečela jako malá holka. Možná to na mě mělo i větší dopad tím, že jsem sama maminka. Nevím.
Každopádně příběh byl úžasný. Knížka je napsána tak, že se Vám od ní nechce odcházet a já se strašně moc těším na další knížky od Colleen, protože vím, že ona je můj šálek kávy.

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

Další kniha z prostředí Mafie. Já to miluju. Už od prvních stránek jsem se nemohla odtrhnout. Autorka se s tím neprdí a hned od začátku pěkně z vostra.
Danyho jsem si oblíbila hned od začátku u Rose mi to chvilinku trvalo nevím něco mi na ní malinko vadilo. Dodnes netuším co to bylo. Jejich příběh je úžasný. Plný bolesti, poznání, ale taky lásky. U konce jsem brečela jako malá holka a to hned dvakrát. Protože co mám děti prožívám tyto témata úplně jinak.
Kniha se čte jedním dechem, takže já mužu jen a jen doporučit.

BreakAway BreakAway Anabelle Stehl

Knihu jsem kupovala, protože mě uchvátila obálka. Takže jsem vůbec netušila o čem bude a ani s autorkou nemám žádnou zkušenost.
No a co si budeme asi to nebude můj šálek kávy. Upřímně jsem se sem tam nudila. Příběh byl zdlouhavý a chyběla mi nějaká akce. Ale hlavní postavy jsem si oblíbila. Lia úžasná mladá slečna, kterou potkalo co potkalo a bohužel i to se v dnešní době děje i to jak jsou na sebe lidé zlí. Noah byl miláček. Líbilo se mi jak se k Lie choval a jak se s celou situaci popral.
Takže bych řekla, že kniha je taková oddychovka, ale po druhé už po ní asi nesáhnu.

13.07.2023 3 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Byla jsem na knihu strašně moc zvědavá. Protože co si budeme bylo jí všude plno. Kniha mě zaujala nejen obálkou, ale také nádhernou ořízkou. Tu jsem si prostě zamilovala. A teď k samotné knize.
Už od začátku jsem tušila, jak kniha skončí. A stejně jsem pak plakala. Knihu jsem zhltla skoro najednou a strašně moc se mi líbila. Dustin prostě umí psát a tak mě vtáhl do děje, že se mi nechtělo odcházet. Chvíli po přečtení knihy jsem o tom Furt musela přemýšlet. Pro mě je tohle noční můra přijít o milovanou osobu. Ale co je lepší ? Mít ještě jednu možnost se rozloučit? Není to víc bolestivé ? Než když to přijde z čista jasna a člověk se s tím prostě musí porvat ?

Těžko říct. Každopádně si myslím, že kniha za přečtení stojí a já si jí naprosto zamilovala.

13.07.2023

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Pěkná oddychovka. Chtěla jsem knížku u který vypnu a nebudu muset nad ní nějak moc přemýšlet. A to je pro mě právě kniha Hypotéza lásky. Romanťarna hadr. Hlavní postavy se někde chovali trochu jako dva puberťaci, ale tak svoje kouzlo to mělo.
Moc se mi líbilo prostředí kde se kniha odehrává. I náhled jak to v takovém Světě funguje.
Za mě super oddychovka. Autorka píše čtivě. Těším se na další knihy od ní.

13.07.2023 4 z 5

Chladný král Chladný král M. V. Jírová (p)

Já to miluju. Po dlouhé době kniha, která mě odrovnala. Po které když jsem ji dočetla si řekla no doprdele. Jsem velký fanoušek Dark romance , ale i fantasy. A tady je to obojí dohromady. Miluju hlavní postavy Mesilii a Kardese. Ukradl si mé srdce hned v první kapitole.
Chladný král mě tak moc chytl, že jsem ho měla přečteného za jedno odpoledne. Knížka byla strašně čtivá. Vůbec , ale vůbec jsem se nestihla nudit. Pořad se něco dělo. A takových zvratů?
Jako co?
A konec ?
Nutně, ale fakt nutně potřebuju druhý díl.

Kdyby Kdyby Simona Votyová

Plakala jsem. Oba příběhy mě hrozně vzaly a docela dlouho jsem nad knihou přemýšlela. Jak už se dozvíte v anotaci Nela je na párty znásilněna a pak ji čeká životní rozhodnutí. Nechat si dítě ? Nenechat ? Žít s pocitem viny ? Mít střídavolistý péči s nasilníkem?

Oba příběhy byly velmi silné. pocity hlavní hrdinky jsem vnímala a prožívala s ní. Moc se mi líbilo, že jedna čas byla psaná z pohledu hlavní hrdinky a druhá z pohledu všech.

Byla to moje prvotina od autorek a myslím, že ne poslední.

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Pro mě to byl příběh jako z pohádky.Ikdyž Donna mě někdy svou naivitou opravdu rozčilovala. A v některých věcech mi přišla jednodušší. Za to Sebastiana jsem si zamilovala od první stránky knížky. Nejvíc se mi na něm líbilo jak stál za rodinou a přáteli. Ten kluk prostě ví.
Co mě trochu mrzelo jak dopadl Malcolm. Já bych mu dala hajzlovi. Vybruslil z toho až moc dobře.
Takže pokud sháníte oddychovku na 2 večery ( to mi stačilo, abych knihu přečetla) mužu jen doporučit.

Twisted Games: Hry na ostří nože Twisted Games: Hry na ostří nože Ana Huang

Kdo si nezamiloval Rhyse už v prvním díle, ten si ho zamiluje teď. O Bridget ani nemluvím tu musí mít rad snad každý. Moc se mi líbilo, že se příběh odehrává v průběhu čtyř let. Že to není takové, že na sebe během týdne skočí. Jejich vztah se krásně vyvíjel. Ikdyž je to malinko klišé bodyguard a princezna, tady to sedlo jako prdel na hrnec. Jejich příběh se krásně čte. Ať už z pohledu Rhyse a nebo Bridget. Lásce hold neodoláš.
A já za sebe opět mužu jen doporučit. Autorka si opět získala mé srdce a já už se strašně těším na 3 díl.

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Je to čtivé, temné, hříšné, sexy a vtipné. Tak bych shrnula knihu Sparrow. Měla jsem ji přečtenou snad za jeden den a našla v ní vše počem moje dušička prahne.
Troy je prostě drsňák, který si nenechá nic libit a to jak se ho všichni bojí.
Sparrow je úžasná a nic mu nedá jen tak zadarmo. Líbí se mi jak se pomalu z hate/strachu stane láska. Určitě tu není takové to klišé, že když ji poprvé uvidí jeho/její kolena se podlomý.
Erotiky na mě akorát a o akci taky nebyla nouze. Byla to moje prvotina od autorky a rozhodně teď patří mezi moje BEST.

Moje vina Moje vina Mercedes Ron

Zakázána láska? No jako kdo by toto nemiloval. Miluju když jsou knihy psané z pohledů obou postav. Člověk pak lip ví co se jim odehrává hlavě. A tady to bylo sakra potřeba. Minulost jak Noah tak Nicholase stala za houby a každý se s tím pral po svém. Noah byla sice někdy na pěst ale upřímně ? Kdo v sedmnácti nebyl. Mě asi nikdy neomrzí BAD BOY a slušňačka. To se k sobě prostě jde. Jejich slovní přestřelky mě bavily. Celá knížka mi strašně rychle utekla a konec ? Ten miluju. Samozřejmě jsem se musela podívat i na film a ač se mi moc líbil, tak knížka je pro mě TOP.