mischa5364 mischa5364 komentáře u knih

Láska přes hranice světů Láska přes hranice světů Josie Williams

Umíte si představit vídat svoji lásku a nesmět se jí dotknout, mluvit na ní nebo si jen užívat společné chvíle? Vše toto musí Ryder snášet. Dokud není Maggie v ohrožení života a on neváhá ani minutu, aby svoji lásku zachránil. Tady ta YA se Vám dostane pod kůži. Ať už z pohledu Rydera, který nám tu popisuje život na druhé straně. A nebo z pohledu Maggie, která sice žije svůj život, ale stejně jako Ryder je osamělá.
Musím říct, že druhá strana je tu vykreslená užasně. Z toho mi šel až mráz po zádech. Konec knihy pro mě byl překvapením, trochu jsem počítala s jiným koncem.
Takže pokud sháníte oddychovku, mohu jen a jen doporučit.

13.07.2023 3 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Kniha pro fanoušky Riverdale? Yes tak to bude něco pro mě. A bylo. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Musela jsem číst dál a dál dokud všechny tajemství nebyly prozrazeny. Něco jsem těšila a u něčeho jsem četla s otevřenou hubou. Víc prozradit nemůžu.
Takže pokud mate rádi tajemno, fantasy a nadpřirozené schopnosti . Kniha Temné a kruté lži je přímo pro Vás. Já si ji zamilovala.

13.07.2023 4 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Pokud hledáte knihu na léto Příliv je to pravé ořechové pro Vás. Autorka nás zavádí do slunné Kalifornie. Kde se seznamujeme s Nicol a Danielem. Musím říct, že jsem se v knize nestihla absolutně nudit autorka nás nešetří a hned od začátku nas vtáhne tak do děje, že se prostě nedá odtrhnout. Její vykreslení Kalifornie byla dokonalá měla jsem několikrát pocit, že na pláži stojím s nima. Další věc Co musím vyzdvihnout je popis surfování. Upřímně jsem o něm věděla pěkný houby a teď ? Samotnou by mě to lákalo zkusit.
Co se tyče Nicol a Daniela ? Tam to prostě funguje už od prvního dne jejich setkání. Až mi z toho bylo horko.
Vedlejší postavy mají taky co do sebe. A v druhém dílu dostanou trochu více prostoru, ale to až v další recenzi na druhy díl.

Příliv - Temné hlubiny Příliv - Temné hlubiny Lucie Schánělová

Upřímně ani nemůžu říct, který díl se mi líbil více. První nám nabízí hodně Kalifornie, surfování a sexu a druhý? Druhý je pro změnu jedna velká emoční jízda. Kde samozřejmě nechybí surfování, ale už tu pro něj není tolik prostoru jako v prvním díle. Strašně moc se mi tu líbil Daniel. Bylo na něm poznat jak moc se posunul dopředu i přes jeho minulost. Máme tu dokonce i kousek Aljašky, kde se ovšem posere co muže. A tady odtud to byl pro mě neskutečný emoční zážitek. Prožívala jsem vše jak s Nicol, tak s Danielem. Bylo mi ho tak neskutečné líto. A i chápala proč se choval jak se choval.
Navíc v druhém díle dostává větší prostor i James. Nejlepší kamarád Daniela. Toho sem si zamilovala už v prvním díle. Jeho hlášky a vtip knihu posouvá zase o level výše.

Já doufám, že se v budoucnu dočkáme pokračování. Protože jejich příběh jsem si naprosto zamilovala.

Habibi Habibi Baja Dolce

(SPOILER) Harry žije dvojí život. Přes den zastává váženou funkci redaktora v rodinném nakladatelství, v noci je manažerem pochybného nočního klubu. Habibi, jak jej přezdívají v podniku neřestí, balancuje na tenké hraně zákona a morálky. Co se stane, když se jeho dva zcela odlišné světy propojí díky spolupráci s mladou a ambiciózní Cassie? Změní se jejich počáteční jiskra na spalující oheň? Vášnivá a temná romance Habibi vám strhne růžové brýle a odhalí skutečný svět bez pozlátka.

Můj názor
Miluju svět bez cenzury.
Tohle je kniha přímo pro mě. Najdete zde přátelství , sex, intriky,záhady, lásku a dokonce i trochu té něhy.
Habibiho jsem si zamilovala už od prvních stránek. Boha to je sexy chlap. A ta jeho prořízla pusa. Navíc potetovaný. Tomu prostě nejde odolat.
Na Cassie jsem si musela trochu zvyknout. Ze začátku mě přišla trochu nemastná/neslaná a malinko divná. Což se samozřejmě vysvětlilo a upřímně jsem čuměla jako blázen.
Chemie mezi nima byla úžasná, ale to jeho pravidlo žádné líbání mě, tak strašně štvalo. Každou stránku jsě čekala kdo kdy jak ho poruší.
Erotické scény byly top.
A celkově je kniha hodně, ale fakt hodně čtivá.

Navíc LocalX? Tam prostě chceš jít a užít si trochu zábavy.

Leť & zapomeň Leť & zapomeň Nena Tramountani

Ig starmanka_cte

V prvním díle trilogie Láska ze Soho se seznamujeme s Liv. Hned na začátku se seznamujeme s jejím ne moc povedeným životem. Přítel jí poslal k vodě. Ve školních novinách to vypadá, že dostane vyhazovat. No prostě na prd. Ovšem díky Matyldě ji svitne naděje. To ovšem neví, že jeden ze spolubydlících je Noah. Láska jejího života. A taky pěkný zrádce. A tady dostává kniha pořádný spád. Kniha je psané z pohledu obou aktérů. Miluju kapitoly Noaha a jeho Světa.
Zápletka je taky úžasná až mi slza ukápla jen mi tam něco chybělo. Možná ten konec byl moc rychlý? Možná víc nějaké akce ?

No uvidíme co nám přinese druhý díl, který vypráví o Matyldě a Antonym.

12.07.2023 4 z 5