mischa5364 mischa5364 komentáře u knih

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Jsem tak moc ráda, že jsem se přihlásila do této štafety, protože normálně bych si knihu nekoupila a to by bylo naprostá Škoda.

Celý příběh mě naprosto fascinoval. Úplně mě ztrhl. Místy jsem měla až husí kůži. Moc se mi líbilo, že se v knize zbytečně nic nenatahuje, děj krásně plyne a kniha se strašně dobře čte.

Andrew byl neskutečný. Potom všem čím si prošel zvládal vše s humorem. Nejednou jsem u jeho vyprávění uronila slzu i příběh Jamieho byl velmi emotivní. Dohromady tvořily úžasný pár. Krásně se doplňovali. Neskuteční a silní kluci.
V knize projdou nejednou zkouškou a jedna těžší než druhá.

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

První co Vás určitě na knize zaujme je obálka. Ta mě naprosto okouzlila a díky ní jsem po knize sáhla. Nečetla jsem anotaci nic šla jsem na slepo a zadařilo se.

Postava Redy se mi moc líbila od začátku. Věděla co jí čeká, smířila se s tím a šla si za tím. Někdy mi ji bylo neskutečně líto, přeci jen když víte, že na Vás čeká jistá smrt. Není ten život veselý. Reda, ale vše zvládla se vztyčenou hlavou. Ať už šlo o její život v království a nebo v Divem lese, kde jí čekalo nejedno překvapení.

Samozřejmě Reda není jediná postava v knize máme tu takzvanou legendu vlka - Eammon . I ten se mi moc líbil. Ten chlap byl držák. Vše čím se procházel vše co musel zvládnout. Neskutečný. Měl můj velký obdiv.

Jediný co mi na příběhu malinko vadilo, že někdy byl zbytečně zdlouhavý. Některé pasáže šlo trošičku zkrátit a hned by čtení aspoň pro mě bylo svižnější.
Ale ani to mě neodradí od vyššího hodnocení, protože tato Dark fantasy si to zaslouží.

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Tohle je první mafiánské romance, kterou jsem četla a byla hlavně o vztahu dvou lidí. Žádné krvavé scény, žádná přestřelka ani žádný únos, jak to z těchto knih známe. Kniha je silně zaměřena na rostoucí lásku mezi Giuliou a Cassiem.

Giulii mi bylo na začátku neskutečně líto.
18léta holka, která se má ze dne na den stát manželkou a matkou. Neskutečně mě ovšem překvapila, jak si dokázala poradit a s jakou gracii jí to šlo. Moc se mi líbilo, jak si postupem času získávala jak děti, tak i Cassia.

Cassio to byl oříšek. Prvních pár stránek jsem vůbec nevěděla co si o něm mám myslet. Ale ač působil na ostatní jako velký drsňák k Giulii se choval moc hezky. A k dětem taky.

Jak jsem psala výše zde nehledejte žádnou drsnou mafii a vše kolem. A mě se to vlastně moc líbilo. Celá kniha je zaměřena na vztahy jak mezi hlavními hrdiny, tak rodiny. Konec pro mě byl jak z pohádky, ale potom všem čím si to dva prošli, jsem jim to moc moc přála.

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Boží boží boží.
Dlouho jsem se u knihy tak nezasmála.
Naprosto miluju autorčin humor. Ona prostě umí. Úžasná romantická komedie. To jsem potřebovala.

Ryan byla úžasná už v prvním díle a já věděla, že bude i v druhém. Hazela jednu perlu za druhou. Její postava mi neskutečně sedla. Naprosto jsem si zamilovala i její babičku. Nevím, kterou z těch dvou mám raději víc.

Rhodos byl prostě svůj. Pravý opak Rayn a proto si myslím, že se k sobě tak moc hodí. Navzájem se krásně doplňuji. Rhodos ovšem v tomto díle překvapí a odkryje nám i svou druhou stránku. Bylo to malinko dojemný.

Za mě moc povedený druhý díl. Líbil se mi o špetku víc než první, ale za to prostě mohla Ryan, protože její praštěná povaha je mi blízko.
Krásná oddychovka romantika, kterou za jeden večer stáhnete. Ideálka. Navíc svět hokeje miluju. Takže další velké plus.

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Z knihy jsem byla trochu zklamaná.
Asi jsem čekala tak moc, protože anotace mě naprosto okouzlila, ale bohužel opak byl pravdou.
Sice mi samostatný příběh nepřišel tak špatný, ale něco mi tam strašně chybělo.

Hlavní hrdinka Anglie mě strašně moc rozčilovala. Snažila jsem si k ní najít cestu, ale bohužel. Její postava mi vůbec nesedla. Za to její maminka. Tu jsem si zamilovala. Milovala jsem příběh z minulosti a strašně moc se bála dozvědět pravdu. Tušila jsem co se stalo tatínkovi Angie, ale stejně mi to zlomilo srdce.

29.05.2024 3 z 5

Dotkni se hvězd Dotkni se hvězd Lucie Horáková Auzká

Mám tu nějaké fanynky Lenky Lanczové? Já jsem její knihy jako teen milovala a přesně takový vibe pro mě měla tato kniha.
Nádherná a čistá romantika a první velká láska. Ach.

Celé prostředí zámku Šedý vrch jsem si naprosto zamilovala. Ikdyž někdy podle popisu to musel být mazec.
Hlavní hrdinka Bětka pro mě byla velká sympaťanda. Moc se mi líbil její vztah s tatínkem a jak zvládla celou tu věc se stěhováním. I Patrik byl velký sympaťák. Tahle dvojce k sobě pasovala už od začátku.
Každá postava v knize měla co do sebe. A já si celou partu strašně moc oblíbila.
Klidně bych za nima přijela na zámek a prožila s nima jednu grilovačku.

Kniha je určitě určena pro mladší čtenáře než jsem já, ale mě osobně to vůbec nevadilo. Ráda jsem se vrátila, do svých náct a příběh si dokonale užila.

Kráľovstvo podsvetia Kráľovstvo podsvetia Leshiana Višňovská

(SPOILER) Já jsem maximálně, ale jako fakt maximálně spokojená. @leshiana_author mě dokonale odzbrojila.

Vivien jako dcera mafiánského bosse má těžký život.
Bylo mi ji tak strašně moc líto.
Jak daleko dokáže člověk zajít, aby se vyhnul těžké situaci ?
Ona těch situaci v knize prožívá několik a se všemi se snaží vyrovnat, tak nejlíp jak to jde. A vždy to zvládla s hlavou vztyčenou. Neskutečně silná.
Za to Kasian? Neskutečný Bad Boy. Jsem neskutečně vděčná autorce, že z nej neudělala bábovku, jak to teď většinou v knihách o mafii bývá, ale Kasián zůstal Bad Boy až do úplného konce. A proto jsem ho naprosto milovala. Šel si za svým a šel i přes mrtvoli. Doslova.
No a pak tu máme Amudise. Toho snad miloval každý kdo knihu četl. Kasián ho vycvičit dokonale.

Celý příběh má hlavu i patu. Vše do sebe neskutečně zapadá. Autorka mě ani chvíli nenechala vydechnout . A to já prostě miluju. A neskutečně se těším jak to celé dopadne. Protože já si myslím, že to bude ještě slušný nářez.

Děkuji moc @venupress a @leshiana_author za takový dokonalý zážitek.

Havraní spolek Havraní spolek Maggie Stiefvater

Po přečtení knihy jsem si musela chvíli dát a nechat si vše projít hlavou. Na knihu jsem se strašně moc těšila, protože nadpřirozeno, jasnovidectví a magii mám ráda, když to samozřejmě není horor. Jenže bohužel. Zas takový wau to pro mě nebyl.

Strašně moc jsem se v celé knize ztrácela. Přišla mi lehce chaotická. Možná kdyby kniha byla psaná pouze z jednoho pohledu bylo by to lepší.
Co se tyče postav. Měla jsem ráda Gandeyho, neměla jsem ráda Adama a upřímně nevím co si myslet o Noahovi a Romanovi. Blue byla fajn na to, že to byla jediná holka v partě. Odvážná a nezávislá. To mám u hlavní hrdinky ráda.

Další věc co mě mrzela byl vražedný polibek ,, čekala jsem, že v knize dostane toto téma trochu větší prostor.

Samozřejmě pokud vyjde druhý díl sahnu po něm. Protože potřebuji odpovědi na určitě otázky, jen už asi nebudu čekat žádný velký zázrak.

A ještě bych tímto chtěla moc poděkovat humbook_blogeri a humbook za možnost si knihu přečíst

29.05.2024 3 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Po dlouhé době upíři fantasy, které mě naprosto dostalo. Miluju to. Knihu mám přečtenou už asi týden a furt jsem přemýšlela co bych vytkla, co se mi nelíbilo, ale já prostě nic nenašla. Upíři, intriky, smrt, souboj, ale najdeme tu i lásku. Prostě všechno co mám na fantasy ráda.

Hlavní hrdinka Oraya měla můj velký obdiv. Žít v takovém světě a ještě se přihlásit do Kejari. To chtělo sakra mít koule. A ona je měla. Věřte mi. Holka je pořádný drsňák. Její tatíček Vincent se o to postaral.
Co se týče Raihna tak co si budeme, všechny jsme ho milovala už od začátku. Jen ve mě furt hlodal malinkatý červíček, že ten upíři kluk má něco za lubem. A měl. Sakra.
Jejich romantická linka je v knize opravdu pomalá. Moc se mi líbilo, jak na jejich vztahu pracovali. Budovali důvěru. Spolu byly dokonalý. Ovšem jak to tak v těchto knihách bývá, nic netrvá věcně. Bohužel.

No a tak tu musím zmínit konec. Lidičky moji já byla v naprostém šoku. Měla jsem nějakou představu co se stane, ale kniha mě naprosto překvapila a já čuměla jak péro z gauče. A to miluji! Vy to budete milovat! A budete stejně jako já naštvaný, že druhý díl ještě není.

19.02.2024 5 z 5

Muž v černém Muž v černém Sylvain Reynard

Muž v černém je pro mě napínavý romantický trochu kriminální román. Naleznete tu plno intrik, vraždu, nedůvěru, ale také zloděje umění, akci a samozřejmě i lásku.

Trochu jsem měla problém s hlavníma postavama. Vůbec nevím, ale chemii mezi nimi jsem občas vůbec necítila. Některé situace mi přišli až absurdní a trochu jsem se i nudila.

Ale když vezmu knihu jako celek. Byla fajn, ale nemyslím si, že bych se kdy k ni znovu vrátila.

29.01.2024 3 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

Tahle kniha pro mě byla emoční jízda. Tak dlouho jsem u knihy nebrečela jako u této. Celý příběh mě naprosto pohltil.

Emma je pro mě neskutečně silná mladá dívka. A to co se jí dělo pro mě bylo naprosto k nepochopení. Vše jsem s ní tak moc prožívala. Každý smutek nebo úsměv jsem prožívala.

Evana si člověk prostě musí zamilovat. Jeho nástup na scénu byl úžasný. U něj bylo hned jasný, že jiskra přeskočila. Emmě to trvalo o trochu dýl, ale vůbec se není čemu divit. A to jak se pak o Emmu staral ?
Dostával mě do kolen.

Cely příběh se neskutečně dobře četl ačkoliv je zde téma hodně kruté musela jsem okamžitě sáhnout po dalším díle, protože ten konec mi naprosto vyrazil dech.

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Uf. Nečekala jsem, že i druhý díl bude tak výborný jako první dokonce se mi líbil o krapet víc.

Konečně jsem si říkala, že bude mít Emma klid. Nastěhuje se k mamince a užije si konečně dospívání jak by každý měl, ale opak byl bohužel pravdou. Matka alkoholička, Emmu straší noční můry a na scénu přichází mamin nový přítel Jonathan, který se do Emmy zamiluje. Jak kdyby už tak neměla komplikovaný život.

Ethan v tomto díle je opět naprosto dokonalý. Jejich scéna ve stanu byla naprosto TOP. Strašně mě mrzel konec. Čekala jsem, že situace vygraduje, ale až tak ?

Jsem zvědavá co nás čeká ve třetí díle a jak to autorka cele rozlouskne.

U konce s dechem U konce s dechem Rebecca Donovan

Páni, tak toto byl úžasný závěr jedné z nejvíce emotivní série co jsem kdy četla. U konce s dechem mi dala všechno co jsem očekávala. Bylo to strhující, napínavé, místy frustrující ale nakonec i sladké a zamilované.

Emma utekla. Bojuje proti tomu, co chce její srdce, protože chce Evana ochránit před tím, aby ho zničila. A tak prožívá svůj první rok na Stanfordu. Bohužel svou prázdnotu zahání alkoholem. A jako by toho nebylo málo přijde další rána. A Emma se musí vrátit domů.

Evan se pokusil jít dál, pokusil se přestat milovat dívku, která mu zlomila srdce - dívku, která ho opustila. Ale nemůže, chce odpovědi. A tak Emmu po nějaké době opět potkává na pohřbu, ale už jí skoro nepoznava.
Samozřejmě by to nebyl Evan, který dostal nápad jak Emme pomoci.

Tak a víc vám nebudu prozrazovat. Celá trilogie pro mě byla jedna horská dráha, která za to naprosto stojí. A pokud se do knih pustíte nezapomeňte na kapesníčky, protože je budete potřebovat.

Léto porušených pravidel Léto porušených pravidel K.L. Walther

Ideální letní kniha (jo proto jsem jí četla v prosinci). Byl to moc krásný příběh o rodině, lásce, kamarádství, ale také o ztrátě a zármutek.

Upřímně na celé knize se mi nejvíce líbila hra Atentát. Hned bych si ji zahrála s nimi. Ani chvíli jsem se nenudila. Moc se mi líbilo jak Meredith s Witem k sobě pomalu nacházeli cestu. Jejich vztah se mi moc líbil. Sladká láska.

Celkem se kniha moc dobře četla. Pokud hledáte jednoduchý příběh s letní romantikou. Mohu Léto porušených pravidel jen a jen doporučit.

29.01.2024 3 z 5

Neměli bychom Neměli bychom Vi Keeland

Kancelářský románek s Enemeies to Lovers.
Neměli bychom bylo tak fantastické a zábavné čtení s dobrým a solidním příběhem, sexy hrdinou a odhodlanou a energickou hrdinkou.

Annalise jsem měla rada hned od začátku. Do knihy měla hodně vtipné uvedení. Za to Bennet joo ten byl takový ten klasicky machr, ale i s ním byla sranda. Chemie mezi nimi byla až hmatatelná a to ani nemluvím o sexuálním napětí.

Knihu jsem slupla za jeden večer a dostala jsem od knihy to co jsem potřebovala. Ví prostě umí. A já byla maximálně spokojená.

29.01.2024 4 z 5

Láska na hraně Láska na hraně Penelope Douglas

ᴊᴇᴅᴇɴ ᴢ ɴɪᴄʜ ᴊɪ ᴍᴀ. ᴅʀᴜʜʏ ᴊɪ ᴄʜᴄᴇ. ᴀʟᴇ ᴏɴ ᴏɴ sɪ ᴊɪ ɴᴇᴄʜᴀ.

Pane bože. Tak tohle byla neskutečná jízda. První co bych určitě řekla je, že kniha opravdu není pro každého. Ale protože já mám tyhle zvrhlosti ráda s chutí jsem se do ní pustila a nemohla se odtrhnout. Přemýšlím jestli jsem už nějaký takový příběh někdy vůbec četla. Autorka mě naprosto strhla. Miluju její styl psaní a určitě to není jediná kniha, kterou si od ní přečtu, protože knihu jsem zařadila jako nejlepší čtivo za rok 2023.

V knize se setkáváme s dívkou Tiernan, které mi bylo neskutečně líto. V některých situacích jsem měla slzy v očích za ní. Neskutečná dívka. A odvážná. Sice se jí situace potom trochu vymkla kontrole, ale já to na jednu stranu asi chápu.
Pak se tu setkáváme s chlapci Van der Bergi.
Strýček Jake a synové Noah a Celeb. Jake mě někdy svým chováním k Tiernan tak vytáčel. Honit si ego na mladý holce, ale zase se mi líbilo jak jsme sledovali postupně jak jí začíná mít rád. Další z chlapců tu máme Noaha no to je miláček. Toho si prostě zamilujete a jeho vtípky taky. A jako poslední tajemný Caleb. Upřímně jsem si půlku knihy myslela, že s ním fakt není něco v pořádku, když se choval jak se choval. O to víc jsem byla na konci zaskočená.

Navíc prostředí prostředí Coloradskych hor je naprosto kouzelné.

Strašně moc bych Vám chtěla napsat víc. Ale hold si knihu budete muset přečíst sami pokud Vás zajímá , který z nich ji má, který ji chce a který si jí nakonec nechá.

Moje hodnocení 10/5 ᴛᴏᴘ ᴋɴɪʜᴀ ʀᴏᴋᴜ 2023
Obálka 2/5 (Škoda originální je dokonalá)

Ig starmanka_cte

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Ježíš lidi já jsem z knihy naprosto unešená. Strašně jsem se bála když jsem viděla jaká to je bichle, ale stránky mi pod rukama utíkaly ani nevím jak.

Laru jsem si zamilovala hned na prvních stránkách. Nebyla to žádná uťapla holka, ale super, cool , sympatická slečna.
Za to Eric byl pro mě ze začátku jedna velká neznamená. Kolikrát jsem si říkala co má sakra za problém, že se k Laře, tak chová.

Bylo naprosto dokonalé sledovat jak se jejich vztah vyvíjí. Máme tu nenávist, přátelství a samozřejmě nakonec lásku. Pokud v této knize hledáte nějaké velké boom, tak se zde nekoná. Ale to vůbec nevadí. Protože autorka se nám tu hlavně snaží pořádně vysvětlit/popsat vztah Lary a Erica. Je to opravdu, ale opravdu slow-burn romantika.

V knize je nakousnuto i trochu toho fantasy, ale to si prý musíme počkat na další díl. Na který se já neskutečně moc těším.

Jo a na co samozřejmě nesmím zapomenout ? Na Laru a její tři prasátka. Dokonalé přátelství.

17.12.2023 5 z 5

Velké naděje Velké naděje Ava Reed (p)

V první řadě musím říct, že jsem fanoušek seriálu Greys Anatomy. Takže jsem věděla už od začátku, že se mi prostě kniha bude líbit. (Měla jsem pravdu).

Z příběhu jsem byla okouzlena. Ač když jsem knihu dočetla byla jsem fakt nasraná. (Pardon za ten výraz). Ale kdo četl ví. Čekat na druhy díl bude peklo.

Laura se mi líbila od začátku. Šla si za svým snem a to se mi moc líbilo. Mladá cílevědomá slečna co to má v hlavě srovnané.
Nash mě někdy malinko štval svým chováním. Někdy mi přišel až moc zdrženlivý a to v nesprávných chvílích.
Ale nakonec jim to sedlo a byli spolu neskutečně roztomilí.

I vedlejší postavy mají hodně co do sebe. Však kdo by se nezamiloval do doktora Iana?

Příběh je opravdu čtivý. Smála jsem se, plakala, byla nervózní, v šoku - hlavně z konce. Od každého trochu.

Navíc ta obálka ? Nejkrásnější za poslední dobu.

17.12.2023 5 z 5

Prokletá Mimzie Prokletá Mimzie Tess M. Puffrová

Mystery městečko. Nevlastní sourozenci. Hate to love. Duchové. A když to všechno spojíte musí to být prostě dobré čtení. A taky, že bylo.

Hlavní hrdinku Amy jsem si oblíbila hned. Milá holka co to neměla lehké (nevlastní bráška vůl) a strašně moc se mi líbil její vztah s maminkou. Udělala by pro ní cokoliv.

Ovšem Angelo? Bože ten mě tak strašně moc vytáčel. Choval se jako korunovaný vůl. V lásce jsem ho měla až u samotného konce knihy.

Co se týče tajemna, nebylo to tak strašný. Někdy jsem měla husí kůži, ale že bych se nějak extra bála to ne. Celé mi na tom něco smrdělo a na konci jsou četla doslova s hubou dokořán.

Kniha se četla skoro sama. Krátké kapitoly prostě miluju. od Tess to nebyla moje první kniha a určitě ne poslední.

17.12.2023

Polib mě Polib mě Stella Tack

Potřebovala jsem jednohubku na jeden večer a to jsem taky dostala. Kniha se četla doslova sama. Řekla bych, taková pohodová kniha, protože tady žádný extra drama nečekejte.

Hlavní hrdiny tu máme bohatou holku Ivy, kterou jsem si mega oblíbila. Bylo vtipný sledovat jak holka z bohaté rodiny jde poprvé nakoupit. Člověk by řekl, že bude mít frňáček trochu nahoru, ale vůbec. Je to
holka co stojí nohama pevně na zemi a jen se snaží zjistit kdo doopravdy je.

A pak tu máme Ryana. Mladý potetovaný bodyguard se smyslem pro humor. Práce je pro něj vším a sledovat ho jak kvůli Ivy mění svoje zásady bylo krásný.

Navíc tu máme ještě vedlejší postavy a to úžasného Alexe a Jeffa. I je jsem si moc oblíbila a mega jim držela palce pro šťastný HappyEnd.

Příběh je psány z pohledu jak Ivy, tak Ryana. Což já mám prostě moc ráda. Kniha je určitě pro mladší čtenáře, ale to mi vůbec nevadí. Já tyhle love story totiž miluju. Navíc ta obálka ? Nádherná.

17.12.2023 3 z 5