mila2411 mila2411 komentáře u knih

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Za mě nejlepší díl už tak velice povedené série.

07.11.2023 5 z 5

Opět sqělý Čapek. Literární lahůdky. Jedna povídka lepší než druhá. Hrozně mě to bavilo!!!

05.11.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

V době vydání tak nějak povinnost to přečíst. Úplně jsem si z toho na zadek teda nesedl, ale uznávám, že zajímavé to je.

05.11.2023 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Cormoran potřetí. Kvalitu to drží s předchozím "Hedvábníkem" na "Kukačku" to rozhodně nemá. Tuna textu, místy se to trošku VLEČE. Přesto dočteno s celkem +++ pocitem, že to za to stálo!

04.11.2023 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

WAU! Ta to bylo mooooooc dobrý! Jako Šumaváka mě to zaujalo tématem. Nakonec to bylo úplně jiné něž jsem čekal, ale hrozně MOC dobrý! Dáno jako audio a díky XXXL výbornému Otakaru Brouskovi to byl zážitek. Jednoznačně jedna z KRIMI roku a TOP kniha 2022.

Osm Osm Radka Třeštíková

Opět hodně lidí, hodně příběhů a vše TAK nějak souvisí a krásně se to proplétá. Moc hezky se to četlo, nenudilo a bavilo. Radka umí a tahle kniha To jen a jen potvrzuje!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Za mě WOW. Moc veliké líbení!!! Sqěle napsaný, propletený a vypointovaný příběh. zatím asi NEJ Radka. Pěkné...

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

První povídková kniha byla geniální, druhá várka si zaslouží hodnocení stejné! Naprosto zcela uvěřitelné, lidské, výborné.

02.11.2023 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Další detektivka z Vnějších Hebrid a tam to vždycky stojí za to. Je to nejdřív takové pomalejší, ale pak už to jede. Závěr pravda snad až moc doslovně poučný, ale jinak super kniha.

01.11.2023 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Docela pomalý rozjezd, jinak (viděno po kompletním načtení) velice dobré série. Místy mi to připomínalo až moc Šifry páně Browna, francouzské prostředí pro privilegované je zajímavé. Dobrá knížka, dám další díl.

01.11.2023 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Chce se mi zanotovat: "Raději jsem neměla ten román, raději jsem neměla ho číst snad ani list!". Je to takové... zoufalé. Nudí to. Nebaví to. Proč tohle autor napsal ví asi jen on.

31.10.2023 1 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Hladové hry se zcela oprávněně staly natolik úspěšným artiklem, že autorka pokračuje. Když už není moc kam dál, jde se dozadu a vypráví příběh o tom "jak to všechno vlastně začalo". A musím bez okolků říct, že ANO. Líbilo se. Bavilo to moc! Pro ty co mají načteno se mnohé osvětlí, budoucí arcizáporák se postupně a uvěřitelně vyvíjí... pěkné, nečekané a to lepší. Jako audiokniha s vynikajícím M. Táborským je to XXXL zážitek.

31.10.2023 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Pěkné! Musím říct, že film mě nijak moc nebavil. Knížce jsem tak moc velké šance nedával, ale obavy byly úplně zbytečné. Originální, návykové, strhující... moc a moc fajn čtení. Hlavní hrdinka, děj v "ich" formě: užil jsem si to na 1oo% a určitě dám další díly.

31.10.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Poslednímu dílu se stalo to, co se stát muselo. Je to NUDA. Co více, místy nuda velice otravná. Doposloucháno z povinnosti a s poměrně velikým sebezapřením. Čekat až nějaké vyprávění skončí je asi to nejhorší co může knížku potkat. Tak tedy Kostko sbohem a snad už nikdy více.

31.10.2023 odpad!

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Uznávám že odvyprávět příběh Asada bylo nutné a je vlastně zvláštní, že se to děje až v osmém díle. Nebyla to nuda, ale přeci jenom než teroristé z Arábie je lepší sériový vrah ze Severní Evropy. Přečteno, odžito, jedeme dál.

31.10.2023

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Je na čase se s Finem Macleodem rozloučit. Poslední příběh je opět fajn čtení, je tu vše co mě neskutečně bavilo v minulých dílech: drsný kraj, drsní lidé. Část "krimi" funguje výborně. Trošku mě zamrzelo, že část "soukromí" autor pořešil tak nějak hodně šmahem, přál jsem hlavním hrdinům dojít ke šťastnějším koncům...

28.10.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První, zcela náhodné (kolega mi půjčil CD s audioknihou) setkání jak s Larsem tak s Joonou a hned láska na první pohled! Místy drsné až brutální, ale jinak 1oo% severská krimi tak jak má být!

27.10.2023 5 z 5

Samoživitelka Samoživitelka Karla Kubíková

Za mě velké, překvapivé a nečekané pozitivní setkání. Ano, v knize není snad jediný veselý či vtipný moment. Hlavní hrdinku bych za kamarádku nechtěl. Ale je to velmi uvěřitelné, reálné a přes tu nelaskavost tak nějak milé počtení. Poslechnuto coby audiokniha s pro mě také premiérovou, ale sqělou Lucií Vondráčkovou. Knížka, která "nepotěší" smutným námětem a neveselým dějem, ale můžu jen doporučit!

06.09.2024 4 z 5

Studňa Studňa Dominik Dán

Další odčtená "Dánovka", opět vše při starém, tradičně to výborně šlape, bez problémů funguje. Námět dle možností originální (kšefty s lukrativními pozemky), příjemně odvyprávěný příběh, jako vždy skvělé dialogy a uvěřitelnost vyšetřovaných i vyšetřujících... nevím jak do DD dělá, ale i po cca patnácté knize vím, že za pár týdnů dám rád další.

28.08.2024 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Ději předcházející díl "Moucha" byl před více než rokem moje první "Dánovka" a od té doby jsem přečetl cca 1o kousků autorových detektivek. DD se stal mým oblíbeným autorem. "Mucholapka" se odehrává souběžně s dalším výborným dílem "Bestie" a působilo to na mě, jako by na ni autor trošku neměl čas... Vyprávění je to opět příjemné, dialogy a hlášky hlavních hrdinů fungují, ale samotný příběh je takový nijaký. Od pátrání po sériovém vrahovi jsem od DD zkrátka čekal víc. Ani to tradiční zamotávání politiky ranných devadesátek zde nějak nefunguje. No, byly to i tak příjemné chvilky s výborným autorem, příště to určitě bude zase na 1oo%

09.08.2024 4 z 5