mijala mijala komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

ze začátku i připadalo, že čtu něco podobného jako jsou Hunger Games. svět byl vykreslen trošku podobně. jenže k žádnému zabíjení zde nedojde, tedy alespoň ne mezi soutěžícími. rozhodně mi to ale vůbec nevadilo. už dlouho jsem tento žánr, tak že jsem si u toho hezky oddechla. také se mi líbilo menší nastínění do historie příběhu, protože toho se v podobných knížkách většinou moc nedočkám. knížku tedy jedině doporučuji a už se nemůžu dočkat druhého dílu.

09.10.2014 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

dloho jsem se chystala na čtení, abych stihla jít do kina, ale pořád na to nebyl čas. konečně jsem si čas našla a okamžitě jsem se do knížky začetla. při čtení mi neustále hlavou běhaly různé teorie co, jak a proč. neustále se něco dělo a já byla vždy naštvaná, když jsem musela knížku odložit. konec byl hodně napínavý, i když trošku nesplnil moje očekávání. poslední dvojstránka mě ale navnadila na druhý díl, tak že rozhodně doporučuji přečíst a doufám, že druhý díl bude také takto zajímavý.

07.10.2014

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

O knížce jsem se dozvěděla náhodou. Moc tyto žánry knížek nečtu, ale líbila se mi anotace, tak proč to nezkusit. Ze začátku mi hodně vadilo střídání kapitol, kdy každá byla z pohledu jedné z dvou hlavních postav. Pak už jsem spíš hltala každé slovo a byla ještě víc naštvaná, že každá kapitola končila většinou něčím napínavým. Rychle jsem chtěla přelouskat jednu kapitolu, abych zjistila, co se dělo v jiném pohledu na celý příběh. Takhle to šlo skoro celou knížku. Zvratů tam bylo opravdu hodně, některé jsem tedy nečekala, a to jsem si představovala hodně věcí. Nejvíce mě ale dostal konec. Nemám co k tomu říct, protože jsem čekala něco mnohem jiného, namísto něčeho tak skoro až klidného. I tak knížku velmi doporučuji.

26.08.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

když jsem knížku začala číst, tak jsem věděla, že se mi bude líbit. začetla jsem se do ní už od začátku, ale pořád to nebylo ono, abych ji hltala. to se ale změnilo asi 200 stránek před koncem, který jsme četla jedním dechem. sice tam není žádná pořádná akce, ale postupné odkrývání případu bylo hodně dobře napsané. až jsem si kolikrát vodítka spojovala dohromady jako Strike. dlouho se mi nestalo, abych měla chuť číst v noci, tak že jsem se s touhle knížkou vrátila do svých skoro až dětských let, kdy jsem pozdě do noci četla Harryho Pottera. nakonec jsem dočetla po druhé hodině ranní a říkala si, že si musim koupit další díl, protože Cormoran Strike určitě zase zaválí, stejně jako Rowlingová, která se v knížce nezapře.

23.08.2014 4 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Už od konce druhého dílu, který mi hodně vyrazil dech, jsem se těšila na třetí díl. Když jsem se k němu konečně dostala, tak jsem se na začátku nějak nemohla začít. Trochu mi i vadilo rozdělení kapitol na Tris a Tobiase. Pár jsem tedy nečetla. Včera jsem tomu ale dala další šanci a hned jsem se začetla. Knížka byla napínavá, jako všechny díly, a nemohla jsem se dočkat, jak to dopadne. Konec mě ale hodně zarazil. V hlavě jsem měla hodně scénářů, částečně jsem se i trefila, ale jednou částí jsem se netrefila vůbec. Myslím si, že to nikdo nečekal, protože většinou knížky končí happy endem. Tahle částečně také tak skončila, i když se ho nedožili ti, od kterých se to čekalo nejvíce. Po takovýchto závěrech si vždy říkám, že to tak stejně muselo dopadnout, že jinak by to asi nebylo možné. Tak že s tímto pocitem knihu odkládám a dávám jí čtyři hvězdičky.

15.08.2014 4 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Celou ságu mám už rozečtenou dlouho, tak jsem se nemohla dočkat, až dočtu zatím poslední vydaný díl. Pátý díl byl pro mě mnohem lepší než ten čtvrtý, tak že mi čtení šlo jako po másle. Konečně jsem si mohla přečíst příběhy mých oblíbených postav a tak. Ale občas mi některé věci přišly zbytečné, a to hlavně v druhé půlce této části. Jakmile jsem viděla, že název kapitoly neobsahuje jméno jedné z postav, což bylo ke konci docela často, tak se mi už ani tolik nechtělo do čtení. Některé kapitoly mě přímo nebavili, zde konkrétně kapitoly o Victarionovi. Když jsem se zbavila Davose, tak musel přijít on :D. Celkově se mi ale kniha hodně líbila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu, který doufám bude dřív, než všechno z předchozích dílů zapomenu. Nechápu jen jedno, Martin napsal dalo by se říci čtvrtý díl o jedné půlce postav a pátý o druhé půlce postav z toho důvodu, aby čtvrtý díl nemusel končit u většiny postav nedodělaně a my nemuseli čekat nějakou dobu na to, jak jejich příběh dopadne. Jenže pátý díl skončil tak, jak nechtěl, aby skončil čtvrtý, u některých příběhů hodně otevřeně. Proto si myslím, že kdyby postavy kombinoval tak, jako v předchozích dílech, tak by možná čtvrtý díl nebyl tak méně oblíbený, jako je, a úrovní by se vyrovnal pětce.

08.08.2014 4 z 5

Hostina pro vrány 2 Hostina pro vrány 2 George R. R. Martin

z první části čtvrtého dílu jsem byla docela zklamaná, chyběly mi moje oblíbené postavy. druhý díl byl pro mě ze začátku stejný, ale postupně jsem se do něj začetla a líbil se mi hodně. sice mi stále chyběly moje oblíbené postavy, ale oblíbila jsem si nové, a to hlavně Jaimieho a občas i Cersei, protože její namyšlené vnitřní hlasy mě hodně bavily :D. čekala jsem, že kniha skončí trošku jinak, aspon trochu ve stylu třetího dílu, ale co se dá dělat. od série se i tak nemůžu odtrhnout a musim číst dál, protože se nemůžu dočkat, koho dalšího nám Martin zabije :D.

20.06.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

na knížku jsem se chystala hodně dlouho. dnes jsem na ní měla konečně čas a tak jsem se do ní pustila a taky jsem ji hned přečetla. nevím pořádně, co si o ní mám myslet, za jeden den jsem to všechno zhltla a ještě jsem to asi pořádně nevstřebala. ale už ted vím, že se mi líbila a určitě ji doporučím dál. ještě nikdy se mi totiž nestalo, abych měla takhle na krajíčku, a to posledních asi 60 stránek :)

19.05.2014 5 z 5

Hostina pro vrány 1 Hostina pro vrány 1 George R. R. Martin

pro mě zatím nejslabší díl a předpokládám, že druhá část bude hodně podobná. kdyby Martin proházel trošku kapitoly mezi čtvrtým a pátým dílem, tak by to nebylo na škodu, aspon by se střídaly ty nudné s těmi dobrými. některé kapitoly, a to převážně ty o nový a neznámých postavách, mě opravdu nudí. už se nemůžu dočkat pátého dílu.

05.05.2014 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nejprve jsem viděla výborný film, tak že jsem si musela přečíst i knížku a nezklamalo mě to.

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Černý humor perfektní a knížka měla svižný děj, tak že jedině doporučuji.

12.02.2014 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

S trojkou je tohle pro mě nejlepší díl celé série. Začátek nabitý, potom trochu příběh zvolnil, ale pak už se to rozjelo a nezastavilo. Posledních asi 200 stran jsem četla jedním dechem. Doteď si pamatuju, jak jsem četla kapitolu Bitva o Bradavice a sochy ožily a všechno se to dalo do pohybu. Sice zemřelo hodně postav, ale tak dalo se to čekat. i když smrt Harryho věrné přítelkyně mě překvapila. Nevim, co si tím Rowlingová kompenzovala. Závěr se také povedl, časové skoky do budoucnosti mám ráda. I když mi tam chybělo vysvětlení plno věcí, které byly v ději načrtnuty.

12.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pro mě jeden z nejlepších dílů celé série. Závěr byl výborný a bitva ještě lepší. Jediné, co mi hodně vadilo, byla smrt jedné z postav. Byla to moje oblíbená postava a chápu, že se to Rowlingové hodilo do děje, ale nikdy jí to neodpustim, a to i když vezmu v potaz úmrtí v poslední díle.

12.02.2014 5 z 5

Pro mě jeden ze slabších dílů. Samozřejmě mě to bavilo a četlo se mi to hodně dobře, ale abych řekla pravdu, tak si toho zpětně tolik nepamatuju jako u jiných dílů. Nejvíce mi tam vadily Harryho "ufňukané" stavy. I přesto si to ale stále drží úroveň a závěr mi hodně vyrazil dech.

12.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Po výborné trojce trošku mdlý začátek, ale pak jsem se do děje rychle dostala. Líbilo se mi poznat jiné kouzelníky z jiných škola a mimo Bradavice. Už ale bylo znát, že Harry dospívá, což se také projevovalo na jeho stavech. Závěr mě hodně překvapil, nečekala jsem, že Rowlingová začne tak brzo zabíjet a že se Voldemort už vrátí. Tak že hodnotím jak jinak, než plným počtem.

12.02.2014 5 z 5

Třetí díl je pro mě spolu se sedmičkou tím nejlepším z celý série. Nová zápletka, nové postavy, Voldemort se tolik neřešil, odhalení trochu ze studentskýho života Harryho otce. Celkově prostě pro mě nejlepší. Taky jsem ho četla několikrát, o čemž svědčí stav mé knížky :D.

12.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Co dodat, stejně jako jednička mě chytla i dvojka. Je to prostě Harry Potter, a proto jsem knížku četla několikrát.

12.02.2014 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížku jsem dostala v roce 2001 k svátku od tety. No nebyla jsem moc nadšená, ale abych tetu potěšila, tak jsem si přečetla pár stránek. Poté k nám za pár dní přijeli na návštěvu a abych dala najevo, že se mi knížka líbí, tak jsem před ní četla dál. Potom odjela a já neměla večer co dělat, tak jsem se pustila do čtení. No a kupodivu mě to chytlo a začetla jsem se do příběhu. S touto knížkou se u mě zrodila vášeň ke čtení a musela jsem si ji přečíst ještě několikrát. Jediné, co mi vadilo bylo, že jsem knížku nedostala o pár měsíců dřív, protože bych aspon mohla jako ostatní děti doufat, že k 11. narozeninám také dostanu dopis z Bradavic.

12.02.2014 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Po slabší dvojce jsem si řekla, že to teda už dočtu. Ale slyšela jsem, že je trojka nejlepší, tak jsem se pustila do čtení. Oproti dvojce se mi trojka líbí víc. Konečně tady byl pořádný děj a něco se tam opravdu dělo, ne jako v dvojce, kde pokaždé, když se něco dělo, skočili do postele. Jediné, co mi vadí, je, že jsme se nepodívali více do budoucnosti, protože to by mě zajímalo.

12.02.2014 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Jednička mě nadchla, dvojka už tolik ne. Co mi nejvíce vadilo byla absence děje. Když už se v příběhu zase něco dělo posouvali jsme se dál, tak hup do postele. Sice se mi to četlo dobře, ale pořád se tam opakovalo to samé.

12.02.2014 3 z 5