mijala mijala komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

O knize jsem hodně četla, tak že jsem si ji musela přečíst. Bylo to něco nového a začetla jsem se. I když tomu občas chyběl pořádný děj, se mi knížka četla dobře.

12.02.2014 4 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Už jenom proto, že je to Rowlingová, jsem si knížku nemohla nechat ujít. Začátek mě hodně navnadil, ale další stránky mě trošku zchadily. Popisovací část pro mě byla trošku nudná a nemohla jsem se knížky začíst. Pak už se tam alespoň něco začalo dít a chytla jsem se. Rowlingová se nezapře, ale Harry Potter to není. I tak jsem si knížku užila.

12.02.2014 3 z 5

Knihu jsem měla rozečtenou už dlouho, ale kvůli škole jsem se k ní moc nedostala. Oproti povinným školním textům se mi to četlo velmi dobře. Vše bylo vykresleno dobře, pokaždé jsem uvažovala, co to asi bude za záhadu. Nakonec se to ukázalo být jednoduché, ale i tak pěkné :).

12.02.2014 3 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Jakmile jsem dočetla jedničku, musela jsem na dvojku. Dvojka mě opět nezklamala. Chvílema byl děj trošku utahaný, nejvíc mi asi vadily stavy Tris a občas mi bylo protivná, ale i tak je to výborná knížka. A závěr? Co k tomu dodat. V hlavě jsem měla určitý scénář, co asi tak zjistí, ale že to bude až takto dovedeno do krajnosti, to mě opravdu nenapadlo. Musela jsem si závěr přečíst víckrát, protože ten byl na celý knížce nejlepší. Už teď se nemůžu dočkat třetího dílu a doufám, že film nezklame a bude se mu dařit jako Hunger Games.

12.02.2014 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Knížku jsem přečetla opravdu rychle, protože mě hned chytla. Líbí se mi vytvořený postapokaliptický svět, trošku něco jiného, od ostatních knížek. Také se mi líbí vykreslení hlavní hrdinky. Jediné, co mě mrzí je, že se jsme u výcviku a života mezi Neohroženými nezůstaly déle, protože to mě na tom bavilo nejvíce.

12.02.2014 5 z 5