michaela3483 michaela3483 komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nejlepší kniha od autorky. Celou dobu jsem byla napnutá a i když jsem nakonec vraha uhodla, zklamaná jsem nebyla.
Snad jen konec mi přišel takový neúplný. Ale jinak knihu doporučuji.

08.12.2020 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Knihu jsem si chtěla dlouho pořídit, už ani nevím, proč jsem ji tak moc chtěla. Po přečtení jsem byla dost zklamaná. Kniha se mi nelíbila, Bliss mi přišla spíš jako náctiletá puberťačka s problémem s alkoholem. Trapasy se stávají, ale bylo mi spíš trapně za autorku. Navíc některé části mi přišly zbytečné (nemoc) a kapku nepochopitelné (kočka).

Jsem ráda, že jsem měla knihu jen půjčenou, protože by mi zbytečně zabrala místo v knihovně.

04.12.2020 1 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Moc pěkná kniha. Místy zbytečně natahovaná, ale zas tolik mi to nevadilo.
Silný příběh se smutným koncem. Určitě si ji ještě někdy přečtu.

23.10.2020 4 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Z knihy mám rozporuplné pocity.
První polovina mě vyloženě nebavila, nudila a kdybych knihu nezvolila do Čtenářské výzvy, asi bych ji i odložila.
Ale pak se to zlomilo, i moje nálada na čtení se zlepšila a já se do knihy začetla. Bohužel jeden z posledních dopisů to zase zazdil a já se nutila do čtení. Konec byl příjemný, i když trochu přehnaný.

U téhle knihy jsem poprvé poznala, že záleží v jaké náladě čtu. Možná, kdybych měla lepší náladu, by se mi Levandulový pokoj líbil víc a časté nářky by mi tolik nevadili.. Za mě průměrná kniha, po které už nejspíš nesáhnu.

23.10.2020 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jako první jsem viděla film, poté jsem četla pokračování a Sama sebou... Nakonec jsem sáhla i po knize, abych to měla komplet.
Než jsem tě poznala se mi líbilo, ale film asi víc. V něm mi opravdu přišlo, že jsou city oboustranné a knižní pokračování mi dávala smysl. Možná jsem už prostě jen cynik.
Každopádně celou sérii doporučuji, stoji za přečtení a Lou člověku přiroste k srdci.

17.10.2020

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Konečně dotčena, asi po dvou měsících.
Nemohla jsem se vůbec začíst, styl psaní mi nesedl. Přišlo mi to celé takové zmatené, ale protože nemám ve zvyku knihu nedočíst, dala jsem jí ještě šanci a prokousala se ke konci.
Téma mě zaujalo, anotace nalákala, ale kniha taková mě zklamala.

17.10.2020 2 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Oproti druhému dílu se mi Sama sebou líbila o hodně víc a Louisa mi přirostla k srdci. První díl jsem pouze viděla zfilmovaný, ale nejspíš po něm brzy sáhnu i v knižní podobě, abych je měla přečtené všechny.

24.09.2020 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Třetí kniha od Jodi, co jsem četla a opět nezklamala.
Četla se jedním dechem a ten konec... Měla jsem na krajíčku.

26.08.2020 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Nenadchlo mě to.

22.08.2020 1 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Po knize jsem sáhla díky čtenářské výzvě a rozhodně jsem nečekala, že mě tak chytne.
Ke konci jsem měla i několikrát na krajíčku. Určitě zkusím nějakou další autorčinu knihu.

29.07.2020 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Je to druhá kniha od JP, kterou jsem četla. A už podruhé jsem byla unešena.
Toto téma se mě navíc osobně dotýká, takže jsem se nemohla od čtení odtrhnout.
Určitě doporučuji a sama sáhnu po další autorčině knize.

19.04.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

První díl jsem videla a byla jsem zvědavá na pokračování.
Kniha se četla dobře, ale chvílemi jsem se nemohla dočkat konce. Některé části mi přišli zbytečně zdlouhavé... a pak ten konec...

Úplně si nejsem jista, jestli se mi kniha líbila.

03.01.2020

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Pořád mě čtění této série baví.

Hra o trůny 2 Hra o trůny 2 George R. R. Martin

Nadšení trvá i u druhé knihy první části.

Čte se dobře a má spád... Hodlám přečíst všechny.

Dlouho se mi žádná kniha tolik nelíbila.

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Nejprve jsem viděla seriál. Ten se mi líbil natolik, že hodlám přečíst i knihy.

A jsem nadšená. Moc se mi líbí jak se střídají vypravěči. Kniha se čte výborně.

Jediné, co mi vadilo byl překlad. Obzvlášť u jmen vlků, kdy jednou byli pojmenováni anglicky, pak česky a zase anglicky.

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Patricia Cornwell

Dalo mi zabrat knihu dočíst.
Nemohla jsem se začíst a když se mi to povedlo, děj mi přišel rozkouskovaný, ne plynulý.

Za mě slabota.

28.08.2019 1 z 5

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Jediná kniha, kterou jsem nedočetla. Chtěla jsem ji do Výzvy 2018, poté co jsem ji naposledy odložila, už jsem po ní nesáhla.
Pustila jsem si filmové zpracování, ale ani film mě nenadchl.

27.08.2019

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nebýt čtenářské výzvy, nečetla bych ji a přišla tak o moc pěknou knihu. Neměla jsem problém se stylem, jakým je kniha psaná, naopak se mi líbilo střídání příběhů.
Rozhodně doporučuji.

05.08.2019 4 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Sáhla jsem po knize díky Výzvě. Není to jediná kniha pro náctileté, po které jsem v poslední době sáhla, ale na tuhle jsem příliš cynická.. takže za mě už nikdy více.

07.07.2019

Největší strašpytel zachraňuje dinosaury Největší strašpytel zachraňuje dinosaury Georgia Pritchett

Knihu jsem koupila synovi, protože zbožňuje dinosaury. Včera jsme dočetli a musím říct, že ač nejsem cílová skupina, kniha se mi líbila. Děj byl pěkný a obrázky povedené.

04.06.2019 4 z 5