Mermaida Mermaida komentáře u knih

Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Můj bratr albatros a jiná rodinná zvěrstva Zuzana Hubeňáková

Opět skvělá a hlavně zábavná kniha autorky. V knize bylo plno kuriozitních pasáží, které mě nenechaly chladnou a já se usmívala od ucha k uchu a občas ze mě vyšlo něco čemu já (s dovolením i bez) říkám smích :-D
Opět jsem se skvěle pobavila.

01.04.2022 5 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Za mě trochu zklamání. Čekala jsem "strhující poválečné drama", ale já ho teda v knize nenašla. Kniha byla svým způsobem zajímavá, ale příběh mi přišel takový plytký a nijaký. Prostě jsem čekala od takový knihy, zabývající se takovým "procesem" daleko více.

26.03.2022 3 z 5

Brzy Brzy Morris Gleitzman

Z předešlých třech dílů jsem byla naprosto nadšená, četli se skvěle, pořád se něco dělo a nešlo si Felixe nezamilovat. Ne že by se v Brzy nic nedělo, ale už to podle mně nebylo ono, už mi to nepřišlo tolik čtivé. A popravdě mě ani tolik nebavil a nesedl mi děj, který se odehrává v chaosu po válce. Neříkám, že je kniha špatná, jen mi přišla jiná... Možná to bude i tím, že se odehrává v poválečném chaosu.
Take mám po dočtení tohoto dílu pocit, že je Felixův příběh takový neucelený, ale kdyby skončil dílem Když - tak bych tam naopak ten konec i vnímala.
Škoda, že u nás (zatím) nevyšel z této série díl s názvem “Now” - i když ani nevím, zda bych se v něm dozvěděla, to co by mě zajímalo - třeba to, zda se Felix stal nakonec doktorem.....?

15.03.2022 4 z 5

Když Když Morris Gleitzman

Tento třetí díl Felixova příběhu byl opět velmi čtivý a přišel mi více "dospělácký". Už v něm nebylo tolik toho naivního dětského pohledu. Přece jen Felix je o pár let starší a podmínky jeho života jsou stále kruté díky probíhající válce. Děj měl spád a Felixovo vyprávění vás chytne za srdce a jen tak nepustí. S každou stránkou se o něho bojíte, fandíte a doufáte. Krásně sepsáno - škoda jen, že už Brzy budu na konci...

10.03.2022 5 z 5

Potom Potom Morris Gleitzman

Čtivý, dojemný, ale i krutý.
To je pokračování příběhu, kterým nás provází Felix a Zelda. Dětí, kteří se snaží skrývat před nacisty. Příběh je vyprávěn z Felixova pohledu. Díky tomu nahlížíme na události z dětské perspektivy a možná právě proto, je to celkem smutné čtení, přestože se snažíte si udržet naději..
Už na mě čeká pokračování ...

04.03.2022 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

Re-reading = prvně čteno v červenci 2020 (v té době jsem neměla další díly), a proto jsem nyní četla znovu, abych se mohla pustit do pokračování...

Kniha je prvním dílem ze čtyřdílné řady o okupovaném Polsku z dětsky naivní perspektivy malého hrdiny Felixe, který utekl ze sirotčince, kde byl skoro čtyři roky, aby našel své rodiče, židovské knihkupce. Jeho víra v to, že najde maminku a tatínka je tak nějak svým způsobem “osvobozující”, přestože je to díky dané době, kdy se příběh odehrává, dosti nepravděpodobné. Chvílemi mi bylo až úzko (nejen z té dětské naivity)..
Kniha se čte lehce, jedním z důvodů je i to, že je psaná spíše pro mládež.

28.02.2022 5 z 5

Dívka č. 37 Dívka č. 37 Christian Gálvez

Kniha, která mě učarovala od prvních stránek. Prolíná se zde současnost a minulost, a právě minulost je vsazena do období 2. světové války ve Florencii. Hlavní představitel příběhu G. Wolf byl německým konzulem ve Florencii. Tato kniha vypovídá statečnosti, lidskosti, ale bohužel i krutosti té doby. Bylo to nelehké, ale dojímavé čtení. Překvapil mě spád a čtivost knihy, díky tomu jsem tento neobyčejný příběh (který má skoro 400 stran) přečetla za necelé čtyři dny...

27.02.2022 5 z 5

Příjemná kniha, která se hezky četla, a která měla v sobě hodně zajímavých myšlenek. Vypravěčkou je majitelka knihkupectví, která nám představuje pár svých stálých návštěvníků knihkupectví, které nějakým způsobem ovlivnily její život, nebo ona ovlivnila ten jejich...

22.02.2022 3 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Milé a příjemné čtení. Příběh na mě působil takovým kouzelným dojmem, líbilo se mi, že je plný knih a citací z nich. Postavy jsem si oblíbila, hlavně Agnes, Olivera a pana Livingstona.

02.02.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Třetí případ Kate a Tristana a zároveň má třetí kniha od autora. Kniha má spíše kratší kapitoly, což mně osobně vyhovuje. Přestože bych tento díl osobně zařadila spíše mezi detektivní romány než do thrillerů, tak je kniha napínavá a čte se jedním dechem. Během čtení jsem si myslela, že jsem na vraha přišla, a že je to nakonec moc okaté, ale konečné rozuzlení mě vytrhlo z omylu. Vůbec jsem pointu nečekala. Sečteno a podtrženo – opět skvělá kniha. Jak příběhem tak i čtivostí.

20.01.2022 5 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Jak už tu bylo napsáno, opravdu krásná a dojímavá kniha. Ačkoliv má kniha na můj vkus delší kapitoly, tak se mi četla opravdu lehce. Bavila mě a hlavní hrdinka mi velmi brzy přirostla k srdci. Milý a poutavý příběh, který se četl jedna radost, i přesto válečné období, do kterého je zasazen. Během čtení jsem několikrát utírala slzy a u posledních stránek mi tekly nepřetržitě.

20.01.2022 4 z 5

Takový střípek do magického světa - o kouzelných tvorech.

31.12.2021 3 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Mé první setkání s autorem a za mě rozhodně "čtecí" spokojenost. Kniha na svých necelých 200 stránkách ukrývá silný příběh mladého muže, který se po smrti své milované utápí v depresích a alkoholu, a v totální beznaději. Bylo to na "vánoční čas" poměrně smutné čtení, ale četlo se to hodně dobře. Jen jsem u sebe zaznamenala při čtení jeden problém, a to na můj vkus až moc dlouhá (košatá) souvětí, ve kterých jsem se někdy až ztrácela. Ale až na tento pro mne "nelibí" fakt, jsem byla s knihou, příběhem a tím co mi dal - spokojená.

30.12.2021 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Tohle nebylo úplně vhodné "vánoční" čtení...
Byla to silná kniha, plná brutality a utrpení (a to jsem myslela, že po četbě různých knih z koncentračních táborů, mě už nic nepřekvapí - tak to jsem se teda pletla)...

26.12.2021 4 z 5

My z Ulice My z Ulice Ivana Chřibková

Pěkně zpracovaná kniha z prostředí seriálu. Čtenář si osvěží paměť i o postavách, které se již v Ulici nevyskytují, jako je pan Král nebo například rodina Nekonečných. Bylo to příjemné připomenutí, ale určitě mi tam chyběly některé postavy, které zmíněny nebyly. Jako bonus obsahuje kniha i řádku fotografií z natáčení.

22.12.2021 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Příběh se odehrává na poušti během jednoho dne, kdy odstřelovač William Tapp má na mušce pět lidí. Kniha se mi četla (až na začátek) celkem dobře. Měla spád, a přestože děj mi nepřišel zajímavý, tak byl celkem napínavý a já četla se zaujetím, jak to celé dopadne. Ale musím konstatovat, že autorova kniha Není úniku se mi líbila o dost více.

12.12.2021 3 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Já nevím... Já prostě nevím.
Do knihy jsem šla plná očekávání a dle recenzí i s tím, že to bude bomba. Za mě to ale bomba bohužel nebylo. Zhruba tak do sté stránky jsem se nemohla vůbec začíst, a když to začalo vypadat, že kniha konečně nabere spád, tak pak přišlo něco, co můj dojem vyvrátilo. S knihou jsem to měla jak na houpačce, chvíli mě nudila a chvíli zase docela bavila. Rozuzlení jsem odhadla a autorka mě v něm jen utvrdila, takže žádné "wow" se nekonalo.
Neříkám, že to byla špatná kniha - to vůbec. Jen mě zrovna asi nesedla. Každopádně, jak je vidět, své čtenáře si určitě najde.

08.12.2021 3 z 5

Společnosti Společnosti Josef König

Krátká povídková kniha se zajímavými, ale zároveň i některými zvláštními povídkami. Taková na zamyšlení a dosti netypická. Slupnuto za večer.

02.12.2021 3 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Tohle bylo velmi laskavé a dojímavé čtení, přestože není úplně veselé. A ačkoliv si nejsem úplně jistá, zda jsem "cílovkou", tak jsem ráda, že jsem jsem měla možnost si knihu přečíst. Tato kniha mě upoutala svojí nenápadnou a přesto krásnou obálkou, která dost vystihuje děj knihy. V druhé řadě jsem od autorky četla obě její předchozí knihy, které se mi dost líbily, a tak jsem si řekla, že zkusím i tuhle. A jsem za to ráda, protože mi sedla a četla se mi opravdu dobře. Byl to poutavý příběh, plný životních nástrah, ale také vroucné lásky. Dokonce mi ke konci i slza ukápla.

23.11.2021 4 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Jak už jsem při čtení podobných knížek (fejetonů) mohla zjistit, tenhle žánr není úplně pro mě... Ale u knih autorky Zuzany Hubeňákové to neplatí. Její knihy patří u mě do výjimek potvrzující pravidlo. A s Nejhezčí mezi krávami to nebylo jiné. Opět mě tahle knížečka a fejetony v ní dokázaly pobavit, vykouzlit úsměv na (depresivní) tváři a několikrát rozesmát i přes respirátor v MHD (čemuž okolní spolucestující úplně neholdovali - dle jejich pohledů plných nepochopení). :-D
Humorná povídková knížka plná střípků z autorčina života je určitě skvělým lékem do podzimních ponurých dnů a nejen do nich.. :-)

18.11.2021 4 z 5