Společnosti

Společnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373705/mid_spolecnosti-d3P-373705.png 4 97 32

Osm nepatrných okamžiků, osm větších rozhodnutí. Na začátku všeho je vždy velká tržnice a záleží pouze na tom, jak kdo nakoupí. Ne každý příběh však musí skončit prohrou. Hodnocení už je na jiných. Sbírka jemně propletených osmi povídek zasazených do současnosti poukazuje na stav dnešní společnosti postavené na bezcitnosti a materiálním životě. Prvotina Josefa Königa, který má za sebou především scenáristickou tvorbu, přináší minimalistické příběhy že života obyčejných lidí.... celý text

Povídky , Literatura česká

Vydáno: , Omega

lulucinax
07.04.2024 1 z 5

Tak tenhle autor mi vůbec nesedl. Ani stylem psaním, ani obsahem. U některých povídek chtěl asi šokovat, což se nejspíš podařilo, ale kniha jde zkrátka mimo mě. Povídky jsou prý propojené, ale mně se propojily jen nepatrně a celkově mi přišly takové dost zvláštní.
No nic, aspoň si nemusím kupovat jeho další knihy, to je taky dobře :D

Fiddis
27.01.2024 3 z 5

Nějak nevím. Některé myšlenky a některé povídky byly zajímavé, ale ačkoliv byly povídky propojené, byl to takový "mišmaš" a mně se to propojovalo tak těžkopádně. Styl psaní mi byl ale sympatický.

katerina3633
26.06.2023 4 z 5

Povedené sbírka propojených povídek. Rozhodně doporučuji, chvilková čtecí záležitost, která zůstane v hlavě.

Susan94
12.06.2023 4 z 5

Nejvíc se mi líbila myšlenka Tržnice.
I jednotlivé povídky, které spolu souvisí byly moc povedené. Někdy méně je prostě více. Sice je to kniha na jednodenní čtení, i tak v čtenářovi zanechá nejednu stopu.

Sybelle
26.05.2022 4 z 5

Originálním způsobem zpracovaná série povídek na téma životních cest lidí. Asi hodně záleží v jakém rozpoložení povídky čtete. Osobně bych se po přečtení těchto povídek vyhnula onomu pomyslnému tržišti velkým obloukem.

Mermaida
02.12.2021 3 z 5

Krátká povídková kniha se zajímavými, ale zároveň i některými zvláštními povídkami. Taková na zamyšlení a dosti netypická. Slupnuto za večer.

MMacicekk
30.10.2021 5 z 5

Krátké netypické povídky se zajímavým vyústěním. Přečteno jedním dechem.

jaroiva
30.09.2020 4 z 5

Některé povídky mě opravdu dostaly. Nejvíc se mi líbila 4. povídka Vím, kam patříš. Nejvíc se mi pod kůži dostal epilog. Svižný styl, ale přitom k zamyšlení.

petrarka72
23.09.2020 2 z 5

Promyšlené propojení, prolog, epilog a povídka číslo 4. Jinak zapomenuto.

Maevie
14.06.2020 4 z 5

Výborná povídková knížka s excelentním prologem, kde z malého prostoru, který tento literární žánr nabízí, vytěžil autor maximum. Prostřednictvím několika pohledů na životy obyčejných lidí je nám předkládán obraz současné společnosti postavené převážně na materiálním životě.

Jurfinka
05.05.2020 2 z 5

Kniha mě moc nenadchla, nic extra mi nedala...

juliesze
28.01.2020 4 z 5

Přečetla jsem během hodinky po obědě. Je to uzoučká knížka s fantastickým prologem a epilogem. Mám a to, že se jedná přesně o ten typ povídek, který si přečtete s různýi náladami a vždycky na Vás bude působit jinak. Báječné. To je přesně to zajímavé, co se mi třeba líbí na Lásce nebeské, a to, že pokaždý, když se na ní koukám, tak mám z každéhu příběhu úplně jiný pocit a rozpoložení.

YA-girl
19.01.2020 3 z 5

Přiznám se, že úplně nejvíc se mi líbil prolog... a pak epilog :). Těch osm jemně propletených povídek mezi prologem a epilogem mi svým více či méně nápadným navazováním na sebe navzájem připomnělo Bábovky, ovšem na rozdíl od Bábovek bylo tohle mnohem víc k zamyšlení a mělo to určitou hloubku. Plus navíc nebylo třeba kreslit si do grafu, jak spolu jednotlivé postavy souvisí, protože jich zde nebylo mnoho ;). Kniha se mi četla dobře a lehce, líbil se mi autorův vypravěčský styl. Po dočtení jsem však malinko zklamaná, protože (v souvislosti s tím pro mě perfektním prologem) jsem čekala nějaký "wow efekt" - a ten se nedostavil.

applause
19.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha ze života, u které jsem se bavila. Moc se mi líbilo, spojení některých příběhů postavami. U pár momentů jsem měla i husí kůži. Doporučuji.

RenkaB
17.08.2019 5 z 5

Dost dobře napsáno a dobře se mi kniha četla. Jemné nitky protkané navzájem povídkami jakoby postupně vykreslovaly jemný vzor látky, kterou neuvidíte v celé své kráse, pokud nečtete pozorně a ty nitky vám utečou.
Čtvrtá povídka mne dostala, doslova. Po otočení na stranu, kde byl závěr povídky, jsem zůstala jak opařená. A po jejím dočtení jsem knihu odložila a jen zůstala sedět a musela jsem dojmy nejdříve vstřebat, než jsem knihu zase vzala do ruky a dočetla ji do konce. I tak se mi tato povídka mezi řádky stále vracela.
Jak říkám... hodně dobré čtení.

eva3992
09.08.2019 5 z 5

Kniha o osmi povídkách, které se vzájemně trošku proplétají. Současná témata, před kterými společnost zavírá oči. Bezcitné, materiální, současné, reálné, drsné, smutné.
Realita, od které spoustu lidí utíká, nechce ji vidět, slyšet, ale bohužel je tady s námi.
Moc pěkně napsaná knížka, která ve mně zanechala smutek a byla jsem zralá na panáka.

lailaj
07.07.2019 3 z 5

Obálka a snad ani nazev nic nevypovida o obsahu. Příběhy jsou hodně tvrdé a realistické. Líbí se mi odkazy jednoho příběhu na druhý. Nejvíc me dostal příběh o rybaření, ten byl hodně drsný.

Pupina
02.06.2019 2 z 5

Bohužel mi tento typ knihy vůbec nesedl. Asi problém odhalit poselství, které kniha nabízi.

smesnym
01.06.2019 5 z 5

Nejednoduchsá jednohubka, přečtena jedním dechem. Trpká ochutnávka života, jaký opravdu může být...

Luffi
14.05.2019 4 z 5

Čtivé, trpké, aktuální. Věřím, že v sobě měla víc poselství, než jsem zvládla odhalit. Jen škoda nic neříkající obálky.

povídky

Část díla