Společnosti

Osm nepatrných okamžiků, osm větších rozhodnutí. Na začátku všeho je vždy velká tržnice a záleží pouze na tom, jak kdo nakoupí. Ne každý příběh však musí skončit prohrou. Hodnocení už je na jiných. Sbírka jemně propletených osmi povídek zasazených do současnosti poukazuje na stav dnešní společnosti postavené na bezcitnosti a materiálním životě. Prvotina Josefa Königa, který má za sebou především scenáristickou tvorbu, přináší minimalistické příběhy že života obyčejných lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373705/big_spolecnosti-d3P-373705.png 4.281
Povídky

Vydáno: , Omega

Kniha Společnosti

MMacicekk

Krátké netypické povídky se zajímavým vyústěním. Přečteno jedním dechem.

jaroiva
30.09.2020

Některé povídky mě opravdu dostaly. Nejvíc se mi líbila 4. povídka Vím, kam patříš. Nejvíc se mi pod kůži dostal epilog. Svižný styl, ale přitom k zamyšlení.

petrarka72
23.09.2020

Promyšlené propojení, prolog, epilog a povídka číslo 4. Jinak zapomenuto.

Maevie
14.06.2020

Výborná povídková knížka s excelentním prologem, kde z malého prostoru, který tento literární žánr nabízí, vytěžil autor maximum. Prostřednictvím několika pohledů na životy obyčejných lidí je nám předkládán obraz současné společnosti postavené převážně na materiálním životě.

Jurfinka
05.05.2020

Kniha mě moc nenadchla, nic extra mi nedala...

juliesze
28.01.2020

Přečetla jsem během hodinky po obědě. Je to uzoučká knížka s fantastickým prologem a epilogem. Mám a to, že se jedná přesně o ten typ povídek, který si přečtete s různýi náladami a vždycky na Vás bude působit jinak. Báječné. To je přesně to zajímavé, co se mi třeba líbí na Lásce nebeské, a to, že pokaždý, když se na ní koukám, tak mám z každéhu příběhu úplně jiný pocit a rozpoložení.

YA-girl
19.01.2020

Přiznám se, že úplně nejvíc se mi líbil prolog... a pak epilog :). Těch osm jemně propletených povídek mezi prologem a epilogem mi svým více či méně nápadným navazováním na sebe navzájem připomnělo Bábovky, ovšem na rozdíl od Bábovek bylo tohle mnohem víc k zamyšlení a mělo to určitou hloubku. Plus navíc nebylo třeba kreslit si do grafu, jak spolu jednotlivé postavy souvisí, protože jich zde nebylo mnoho ;). Kniha se mi četla dobře a lehce, líbil se mi autorův vypravěčský styl. Po dočtení jsem však malinko zklamaná, protože (v souvislosti s tím pro mě perfektním prologem) jsem čekala nějaký "wow efekt" - a ten se nedostavil.

applause
19.11.2019

Skvělá kniha ze života, u které jsem se bavila. Moc se mi líbilo, spojení některých příběhů postavami. U pár momentů jsem měla i husí kůži. Doporučuji.