Knihkupectví pana Livingstona

​Mladá archeoložka Agnes Martíová se z rodné Barcelony přestěhovala do Londýna v naději, že najde práci v jednom z britských archeologických muzeí. Když se však po několika měsících neúspěšného hledání chystá zklamaně vrátit domů, při melancholické procházce čtvrtí Temple zabloudí do útulného knihkupectví Moonlight Books. Bručounskému majiteli Edwardu Livingstonovi se bystrá dívka ihned zamlouvá, a tak ji zaměstná jako svou pomocnici. Třebaže se Agnes nevzdává svého archeologického snu, brzy propadá kouzlu onoho obchodu i jeho stálých návštěvníků, jako je přemoudřelý chlapeček Oliver Twist, horlivá čtenářka paní Dresdenová, mlčenlivý spisovatel píšící ve světle modré lampičky nebo Edwardova sympatická přítelkyně, nakladatelka Sioban, a zjišťuje, že Edward není zas takový misantrop, za jakého se vydává. Poklidný každodenní život knihkupectví však naruší krádež – drahocenný deník Edwardova předka zničehonic zmizí a Agnes se obává, že podezření padne na ni. A když se navíc vyšetřování ujme pohledný inspektor John Lockwood, archeoložka přijde o poslední zbytky klidu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480520/big_knihkupectvi-pana-livingstona-TkR-480520.jpg 485

Vydáno: , Metafora

La librería del señor Livingstone, 2017

Kniha Knihkupectví pana Livingstona

MarNe
03.12.2022

Edice 7lásky téměř nikdy nezklame. A tato knížka není výjimkou. Příjemné pohlazení po knihomolské duši v předvánočním čase. Lépe jsem si vybrat nemohla. Čtivé, prošpikováné citáty klasiků. Kniha plná očekávání, lásky nejen ke knihám, nechybí humor i pasáže k zamyšlení. Vřele doporučuji.

Booky84
20.11.2022

Krásná a milá kniha pro všechny milovníky knížek a knihkupectví. Přesně do takového knihkupectví bych chtěla chodit a potkávat jeho pracovníky a zákazníky – nádherná atmosféra. Zajímavé citáty a odkazy na knihy. Ideální čtivo pro pochmurné a studené dny, protože hned máte úsměv na tváři a teplo na duši.

mnohoknih
22.10.2022

Ráda se procházím v knihkupectví a v knihovnách a tahle kniha byla jedna taková příjemná procházka se spoustou malých štěstíček. Ať už se jedná o odkazy na knihy nebo citace z nich, případně citáty autorů. Příběh kniha v podstatě žádný nemá, jen si tak příjemně plyne a já se chumlám pod deku. A ano, mít u ruky horkou čokoládu je povinnost.

yonda
03.10.2022

Příjemné čtení při kterém se člověk rád zachumlá pod deku a je spokojený, že nemusí čelit londýnskému počasí.

Evina16
03.09.2022

Knihkupectví pana Livingstona je povinná četba pro milovníky knih a čtení. Užívala jsem si poklidný příběh, kouzelnou atmosféru knihkupectví, citáty klasiků - Ovidia, Shakespeara nebo cestovatele Richarda Francise Burtona: "Domov je místo, kde máme uložené knihy." A také jsem opět dostala chuť přečíst si knihy, na které odkazují zmínky na jejich hrdiny, třeba Geralta z Rivie (Zaklínač - A. Sapkowski), Phryne Fisherovou (Kokain Blues - K. Greenwoodová) nebo Ebenezera Scrooge (moje oblíbená Dickensova Vánoční koleda). Co nemělo chybu, byl Štědrý večer u rodičů Johna Lockwooda. A věta knihkupce Livingstona mi mluví z duše: "Chovám se divně od té doby, co jsem se naučil číst."

Ciarra
18.07.2022

Geralt z Rivie a čaj? To ne :D
Oddechovka s mnoha doporučeními na další knihy (někdy velmi neobvyklými).
Doporučuju :)

ivzu77
01.07.2022

Milé romantické čtení bez přemýšlení, příběh plyne v krásném prostředí anglického knihkupectví ... měla jsme chuť na Earl Grey a potěšily mne citáty a hlášky z knih velkých autorů.
Aby člověk mohl snít, nemusí zavírat oči, stačí, když bude číst.
Michel Foucault

TheMelorry
28.06.2022

Tato kniha by se dala popsat jako milá a kouzelná, z níž přímo dýchá atmosféra klidu, pohody, čajových dýchánků a spousty spousty knih. Nic zásadního se v ní nestane, a přesto obsahuje tolik. Mimo jiné, že každý z nás má na světě své místo a dříve nebo později se k němo dopracuje.
Vše skvěle doplňují citáty ze všech možných děl klasiků.