My z Ulice

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První český každodenní seriál Ulice slaví 15 let a vy máte možnost zavzpomínat na všechny důležité momenty a postavy. V knize se vám postupně představí jednotlivé rodiny, které z pohledu jejich členů vypráví své příběhy. Ty jsou doplněny fotografiemi a komentáři herců, kteří se rozepsali o svých postavách a samotném hraní v seriálu. V druhé části knihy můžete nahlédnout do zákulisí natáčení a vůbec poprvé se dozvědět, jak se takový seriál píše. Nebudou chybět ani fakta a zajímavosti o Ulici, opět doplněné fotografiemi. Připomeňte si 15 let s vašimi oblíbenými sousedy z Ulice!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460648/big_my-z-ulice-iG9-460648.jpeg 44
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha My z Ulice

Ales04
19. února

Dobrá knížka na osvěžení paměti k seriálu. Fajn jsou na konci ukázky ze zákulisí.

dawson321
17. února

Čtivě napsané postřehy vybraných postav ze seriálu Ulice. Škoda jen, že mnoho postav z Ulice v knize není vůbec zmíněno. Zcela tak z knihy vypadla třeba Digi, která měla v počátečních dílech dost velkou dějovou linku a dokonce se po čase do seriálu vrátila. A mohl bych takhle jmenovat další a další postavy, na které kniha úplně zapomněla, což je trochu škoda... Kniha má necelých 200 stránek a kdyby byla o trochu delší a podrobněji napsaná, tak by jí to jen prospělo. Nehledně na to, že podobný nápad představit jednotlivé rodiny a dějové linky Ulice už tu byl a to před pouhým půl rokem před vydáním knihy, když světlo světa spatřil časopis Fenomén Ulice (který byl navíc o téměř 300 korun levnější než kniha....). Nicméně pro fanoušky Ulice je to pěkné shrnutí a připomenutí si, co se v seriálu odehrálo.


Anna 13
29.12.2020

Když jsem knihu našla pod stromečkem, rozbrečela jsem se. Dojetím...

K seriálu Ulice jsem se dostala před zhruba sedmi lety, a to díky mé nejmilovanější babičce, která je největší fanynkou tohoto pořadu, jakou znám. Jen díky ní a jejímu nadšení, jen díky jejím podvečerům strávených u televize jsem se do Ulice mohla také zamilovat. A zamilovaná jsem dodnes. Nevynechám jediný díl a večery s Ulicí jsou chvíle, které ve svém životě opravdu miluji.

Vždycky budu patřit k lidem, co se tohoto seriálu zastávají a nedají na něj dopustit. Myslím si, že je to neskutečně dobře odvedená práce. Příběhy jsou uvěřitelné, postavy opravdové - život v Ulici plyne jako život u vás. Všechny ty postavy jsou jako živé, jsou vaše a vy s nimi prožíváte úplně vše. Tolikrát jsem nad jejich osudy plakala, tolikrát jsem se vytáčela nebo radovala...
Kéž by byla Ulice nesmrtelná. Kéž by tento fenomén, na který jsem neskutečně hrdá, z našich životů nikdy nevymizel.

Knížku jsem si nesmírně užívala. Hltala jsem informace o dějových linkách, které jsem neměla možnost vidět a které jsem znala jen z vyprávění babičky. Vzpomínala jsem na postavy, které již seriál opustily a na jejich příběhy, které jsem prožívala naplno. Dojímala jsem se nad láskou k postavám a nadšeně jsem si prohlížela fotografie. Kniha pro mě má nesmírnou cenu... i když není dokonalá.
Mohla by být hutnější, vymazlenější. Na to, čím je Ulice a co vše obsahuje - na to by možná nestačilo ani pět set stran. Určitě by to nestačilo. Více bych vše rozepsala, vytvořila časové osy, přizvala k vyjádření více herců, vytvořila propojenosti postav, jejich profily, přidala ty nejzásadnější momenty seriálu,... Mohlo by toho být opravdu víc. Ale možná jsem neukojitelná - jak jde o Ulici, tak určitě.
Chci vědět víc, zajímá mě úplně všechno. Kéž by třetí kapitola neměla konec...
V druhé části jsem zase nostalgicky vzpomínala na to, že stát v ateliérech pro mě bylo, jako ocitnout se ve snu.

Nemám to srdce dát čtyři hvězdy, i když by to bylo spravedlivější. Tato kniha pro mě bude jednou nádhernou vzpomínkou na to, co jsem tolik milovala.

Děkuji za ni. A děkuji za seriál, který mi každý den rozsvítí duši a rozbuší srdce.