Mercatino Mercatino komentáře u knih

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Rod Daga Bjorndala je stejně mocný jako rod Corleonu v Kmotrovi. Je to především o moci, uctě k moudrosti a pokorou před pravdou. Naučí nás vidět věci v širších souvislostech, v souvislostech lásky, tradic a bezpečí krbu v tom nejútulnějším domě severského světa a to v Medvědím dole.

18.01.2015 5 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Knížka velmi dobře napsaná, vzhledem k tomu kdy byla napsána. Každopádně jsem přesvědčen, že zůstat chlapci na ostrově déle, všechny zvířata by tam podráždili. Osobně by jsem uvítal situování příběhu více do subtropických pásem, kde by se chlapci mohli více živit nějakými rostlinami. Jules Verne byl pravděpodobně vášnivý lovec a tuto loveckou náturu převedl i na dětičky. Např vyvraždění tuleňů je masakr dle mého i pro dospělého. Souhrnem nebýt toho střílení, knížka by byla více než použítelná pro mládež. Vykreslení charakterů je snad tou nejzajímavější casti knihy.

30.12.2014 3 z 5

Jejich jest království Jejich jest království Jeffrey Moussaieff Masson

Kniha vlastně nabádá k vegánstvi. Bohužel, v dnešní době je přiznat se k veganství velmi nebezpečné. Lidé pojídající maso se jen těžko přenesou přes to,že veganství je jim němou výčitkou k hromadnému týrání a vraždění. Knížka shrnuje základní zacházení se zvířaty,no pokud se to dá ještě tak nazvat. Kniha popisuje zacházení se živými mrtvolami. Knížka jasně ukazuje na našem postoji k zvířatům, že jsme se vlastně odpovědného postoje vůči zvířatům vzdali. Pan bůh s námi.

28.12.2014 5 z 5

Proč muži lžou a ženy pláčou Proč muži lžou a ženy pláčou Allan Pease

Dost dobrý. Jen to aplikovat a bude to fantastický. Každopádně kniha by se dala zkrátít o polovinu ne li více. Tak jednoduché, všem chlapům povinně. Vyzkoušel jsem rady z knihy a výsledky jsou velmi blahodárné.Ted přítelkyni mnohem více chápu a říkam si, to má v genech, to je dobrý, to chce trpělivost :-D

09.12.2014 5 z 5

Princip LOLA - Dokonalost světa Princip LOLA - Dokonalost světa René Egli

Dokonalost světa je velká myšlenka, která stojí za to abychom se nad ní zamysleli. Knížka shrnuje dle mého názoru to nejzásadnější z moudrosti lidstva tak přesvědčivým a jednoduchým způsobem, že nejde než se radovat. Kniha je dar. Jen je jí potřeba přijmout, myšlenky tak jednoduché, že pro kritické a složíte povahy mohou být velmi těžce stravitelné.

28.11.2014 5 z 5

Húrinovy děti Húrinovy děti J. R. R. Tolkien

Už se začínám dostávat do fáze, kdy Tolkienova říše příběhu je pro mne skutečnější, než skutečný svět. Další příběh, kde radost a naděje nemá sebemenší místo. A o tom to je, my věříme, že to dobře dopadne, i když už jsme dočetli příběh a se smutkem zdrceně víme co se stalo...
Ale My přesto všechno máme víru ve Středozem, víme, že Morgoth Bauglir musí prohrát, protože dobro, láska a naděje přátel Středozemě je nekonečná. Jsem připraven se postavit Morgothovi za Středozem.

09.11.2014 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

První knížka všech začínajících abstinentů.

12.10.2014

Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Proč muži chtějí sex a ženy potřebují lásku Allan Pease

Skvělá,kdo by to všechno tušil.Tak pánové držte se a slečny buďte tolerantnější.Pro všechny chlapy povinná četba,určitě to nikoho nezabije ani neuškodí.Skvělá kniha,jak čtu dámy už všechno vědí,je jim to známe,ale pro mne to jsou téměř převratné a velice důležité informace a díkyBohu za ně.

11.10.2014 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Povinná četba pro naše České fotbalové reprezentanty,určitě by to pomohlo. Fotbal je hra kde, bratrství a přátelství jsou na prvním místě. Pane Bass opravdu jste mne pobavil výhrou nad Barcelonou v gumových nafukovacích oblecích. Žasnu nad Vaši fantazií, klobouk dolů.

25.09.2014 5 z 5

V německém zajetí V německém zajetí Jiří Beneš

Mám pocit strachu po přečtení této knížky, co všechno je schopen člověk činit.To bylo strašné, při čtení jsem onemocněl, těžko se to čte, velmi těžko a přece to čtení otevře oči k hlubšímu porozumění společnosti i sebe samého. Dosud jsem se na téma holocaustu nesetkal s podobnou knihou a teď chápu proč je tak málo čtená a hodnocená, protože tato kniha vyžaduje odvahu a pevnou vůli číst.

04.09.2014 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Nádhera, zamiloval jsem se do ni během pár stránek. A přece ani já bych ji zachránit nedokázal. Ta doba, doba pastí, strachu a temnoty v lidských duších, to přece není tak dávno.

07.07.2014 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Par roků v káznici mi přišla jako vykradačka Tuláka po Hvězdách od Jacka Londona. Jinak příběh mě na několika místech docela zarazil, zejména v případě, když odešel od Indiánů. A víceméně jsem měl občas pocit, že Motýlek se snaží utéct spíš sám před sebou než z vězení.

04.02.2014 4 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

Český Poklad.
Nechci být vašim pánem, ale služebníkem! Tak slibuji při památce Vojtěcha Vonta tím končím! Buďme svorní! Nevyzraďme nic co víme! Žlutá je barva naše!

23.11.2013 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Cítím se jako po přečtení velkého románu, hlava v oblacích historie. Zamyšlení nad otázkou co má kniha člověku dát, odpovídá kniha ve svých posledních strhujících kapitolách. Kniha mušketýrů není jen tak ledajaká komedie jak jsem se zprvu domníval, ale velmi vážná věc. Asi nejvýraznější postavou v knize je ta mrcha Mylady, která je v knize pečlivě psychologický rozkreslená a ten závěr, docela masakr a přece jsem rád, že ta kniha není ukončena klasickým happy endem.

10.11.2013 4 z 5

Jeho království - Jedenáct listů Marca Manilia Mezantiana z jara roku XXX. po Kristu Jeho království - Jedenáct listů Marca Manilia Mezantiana z jara roku XXX. po Kristu Mika Waltari

Jsem tichý a pokorný ve svém srdci. Mám za to, že celá historie kolem Ježíše je krasná ať je smyšlená, nebo nikoli. To není vůbec důležité, protože pokud tuto knihu pozorně dočtete, uvěříte.

27.10.2013 5 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Vítězný oblouk je v podstatě skvěla reklama na calvados a cigara. Je tam tolik popisu pití calvadosu a kouření až se mi z toho dostavil pořádný absťák.

27.10.2013 4 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Byla Božena Nemcová a její Babička a pak je tu Jindřich Šimon Baar a jeho Jan Cimbura. Kdo je to Jan Cimbura? Je to sedlák, který mi svým poselstvím připomíná muže, který sázel stromy. Je to doslova zapomenutý klenot literatury České. Člověk Cimbura v románu zvěstuje lásku, odívá se pravdou, váže v sobě čest, miluje spravedlnost, hledá mír a je šťastnou pomocí všem a všude, kde je tomu potřeba
Je zodpovědným čeledínem, spolehlivým hospodářem, vzorný m manželem, otcem k pohledání, dobrým přítelem, moudrým rádcem a hlavně nezapomenutelným hrdinou Jihočeského kraje a města Putimi. Kvůli této knize bych se tam i rád podíval na jeho rodný kraj.

26.10.2013 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Idiot je umělecké dílo, je to lehce stravitelné.A především, kniha se noří do hlubin duše a rozlévá se na stránkách knihy. Možná to opravdu není pro každého , ale pro mě za mě si myslím, že by klidně mohl psát i o hovnu a já bych to zhltl hned.

19.09.2013 5 z 5

Gaia vrací úder : proč se Země brání a jak ještě můžeme zachránit lidstvo Gaia vrací úder : proč se Země brání a jak ještě můžeme zachránit lidstvo James Lovelock

Nejvíce knihu vystihuje věta. Už nemáme myslet na trvale udržitelný rozvoj ale doufat a věřit pouze na trvale udržitelný ústup. To je dobré :D

06.07.2013 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Ryze panenský příběh o strhujícím přátelství dvou chlapců,který si nese v sobě lidské poselství a tu správný směr dětského přemýšlení.

17.06.2013 5 z 5