Mercatino - Příspěvky

Zápisník smrti 3Zápisník smrti 3T. Ohba

Trojka je nezbytná k tomu, aby jste se mohli propracovat dál, ale o měsíc později už si nevzpomenete o čem vlastně byla :)

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životNikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životC. Voss

Tato knížka moji přítelkyni dokonale vystrašila, a má být proč, protože ode dneška už žádné kompromisy dělat nechci. Končím.
Bez tréninku je tato knížka k ničemu. Ale s tréninkem, kdy si budete zkoušet poznatky budete se určitě ze dne na den zlepšovat a tato knížka Vám nakonec dá, více než jste si dokázali představit.

Návrat Krále ŠumavyNávrat Krále ŠumavyD. J. Žák

Ach ta Šumava, člověk by se tam chtěl podívat, jen protože četl tuto knížku :) Je to tak dávno a přitom tak blízko. Komunismus jsme si tak zprotivili, že téměř o něm nic nevíme. Josef Hasil je hrdina, jak má být, bere na sebe obrovské břímě odpovědnosti a jediné co za tu odpovědnost dostává, je NIC.

Ďábelský párĎábelský párM. Dubuc

Tento komiks mění směr, přehodil výhybku. Což nic nemění na tom, že pořád jedeme ve stejném vlaku jménem PUPÍKY. Je to zážitek, který se rozhodně vyplatí zažít :)

Souboj krásekSouboj krásekM. Dubuc

ROK 2018 - měsíc květen. Tento rok a tento měsíc si budu pamatovat, protože jsem potkal PUPÍKY. Květen ve znamení Pupíků prostě stál za to, skvělý zážitek na který se jen tak nezapomíná.

Nad ošklivkami zataženoNad ošklivkami zataženoM. Dubuc

Dávejte pozor, Pupíky jsou vysoce návykové!!! Super originálni dárek pro toho na kom nám záleží. I dvojka pekelně dobrá. Jen chudák Nudle :(

Démon alkoholDémon alkoholJ. London

Otevřená zpověď, která odhalila démona ze všech jeho stran a úhlů. Možná máme štěstí, že Jack London začal pít a podal lidem toto svědectví. Je to kniha, která může zásadně změnit život, protože Jack bude přemýšlet o alkoholu za Vás, tak jak se sami nikdy neodvážíte.

Pouta přátelstvíPouta přátelstvíM. Dubuc

Víte o něčem co vám tak rychle dokáže zlepšit náladu jako Pupíky? Ohňostroj emocí pokračuje na plné obrátky a jedinou nevýhodou těchto komiksů je, že jich je tak málo.
Pouta přátelství dostojí svému názvu se vším všudy a na konci se budete ptát, jak je to jen možné, že mě to tak baví? Kouzelné.

Domeček pro panenkyDomeček pro panenkyC. Barker

Sandman je fantastickéj a proto se mohli více zaměřit přímo na NĚJ. Chce to zkrátit a osekat. Občas jsem se ztrácel ve světě fantazie, ale vždy když se objevil Sandman, stálo to za to. On je ta kvalita, chci jeho příběh, nic jiného !!!!

Nejseš nějaká namyšlená?Nejseš nějaká namyšlená?M. Dubuc

Dopuručil jsem tento díl kamarádce, a ona se mě ptala, jako jestli to vážně čtu? Odpověděl jsem jí, že mám rád prostě ty nejlepší věci, a tento komiks mezi ně rozhodně patří. A je mi jedno jestli je to pro puberťačky, nebo pro holky. Já se královsky bavil a rozhodně se bavit ještě budu, protože mi ještě pár dílu zbývá. Je to fantasticky návykové, doporučuju všem. Pánové nešklebte se a do toho, možná se budete bavit ještě více než holky. SUPER !!!

Živí mrtví 6: Život plný utrpeníŽiví mrtví 6: Život plný utrpeníR. Kirkman

Vrtačky, kladiva, hořáky, hřebíky- masakr je na světě a byl to bestiální zážitek . Naši hrdinové objevili nový a neznámý strach a totiž strach ze SEBE SAMA. Tento díl, ukazuje na nové zrůdy, které se skrývají uvnitř nás, proto je tento díl vyjimečný, protože jasně ukazuje, kam se tato serie asi bude ubírat.

Živí mrtví 5: Nejlepší obranaŽiví mrtví 5: Nejlepší obranaR. Kirkman

V tomto díle se dozvíte, že zombie jsou zcela v POŘÁDKU, jen lidé se ZBLÁZNILI :) Je to NEUVĚŘITELNÉ, ale krutě zábavné a o to přece jde. Že to nemá logiku? No a co, hlavní je, že krev stále stříká a magoru přibývá.

Živí mrtví 4: Touha je slepáŽiví mrtví 4: Touha je slepáR. Kirkman

Zabijeme všechny zombie, ale první se postřílíme všichni navzájem a ještě předtím si rozbijeme dršky :) Komiks mě nepřestává uchvacovat v tom, že se řeší všechno možné a přitom nic. Dokonalé.

Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemiŽiví mrtví 3: Bezpečí za mřížemiR. Kirkman

Komiks staví na paradoxech!!! Jaké místo může být bezpečnější než obrovská bývalá věznice? Na tomto místě nebudou mít hrdinové na růžích ustláno a své místo si zde musí vybojovat. Obdivuji celou skupinu, že tam tak bezstarostně vlezla. Zombie stále působí jako atrakce a v komiksu představují pouze nahodilé nebezpečí :)

Živí mrtví 2: Míle a míleŽiví mrtví 2: Míle a míleR. Kirkman

Druhý díl nám ukazuje opět jasný cíl- sehnat si další díl, protože tento je neúprosně krátký a skvělý. Černobílá kresba je zásadní !!! Protože to co se nám vybarvuje jsou charaktery našich hrdinů, které ČERNOBÍLE rozhodně nejsou!!!

Živí mrtví 1: Staré dobré časyŽiví mrtví 1: Staré dobré časyR. Kirkman

Skupina lidí. která zázračně přežila proti obrovskému množství TÉMĚŘ nepohyblivých zombií :D V tomto komiksu jde pouze o jedno a to jsou mezilidské vztahy, kde ZOMBIE fungují jako DEKORACE, na což si zvyknete :)

47 róninů47 róninůS. Sakai

Komiks nedosahuje kvality Usagiho příběhu ani v četbě ani v kresbě. Občas mi to přišlo takové mdlé, těžko jsem hrinům věřil. Ušákovi a ostatním zvířatkům prostě člověk neodolá. Všichni ti samurajové v tomto komiksu mi přišli stejně nakreslení jako přes kopírak. Ztotožnění s hrdinou zde neproběhlo.

Líbil se mi začátek, kdy dojde k urážce samotného Asana a následnému trestu ve formě sepuku, pak to jde tak nějak volně a mám pocit, že i když se pořád něco děje, tak se vlastně neděje vůbec NIC.

Leonardo je géniusLeonardo je génius. Turk (pseudonym)

Ne, toto ne, čekal jsem kromě humoru i něco, co mě posune dále, bohužel. Do dalšího čtení určitě velké NE.

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetíDaredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetíB. M. Bendis

Na toto jsem se těšil, ale Dardevil nepřesvědčil ani jako hrdina, ani jako komiks, který by mě lákal k dalšímu čtení.

Kniha větruKniha větruD. Taniguči

Skvělá, skvělá myšlenka. Super konec :) Každopádně cítím, že to provedení někde vázlo...

Červený škorpionČervený škorpionS. Sakai

Usagi, Usagi, Usagi, ty mě nenecháš na pokoji. No tak další díl za námi a nezbývá nic jiného než čekat na další a nebo číst znovu, ty co jsem už četl, což by mi vůbec nevadilo. Tento díl super, sensei Suzuki na konci se zachoval jakosprávný borec. Potlesk i za Usagiho přesný sek.

Balada o námořníkuBalada o námořníkuJ. Wolker

Tak jsem potěšený, že mám tu čest napsat první komentář k tomotu českému pokladu. Od první stránky jsem se nemohl odtrhnout. Četba této pětiminutovky patří k nejsilnějším zážitkům v mém životě vůbec. Při čtení jsem si připadal sám jako námořník, který se vznáší na vlnách divokých emocí. Toto je kniha, která jako dárek má nevyčíslitelnou hodnotu. Je to zážitek, s kterým lze těžko něco jiného srovnávat. Je to páka, která pohne srdcem a změní Váš život navždy. Pane Wolkere touto knížečkou jste mě dostal a mě nezbývá nic jiného, než celý Váš svět nyní prozkoumat. Děkuji Vám a těším se na další setkání.

SensoSensoS. Sakai

Je to zakončení serie Usagiho Yojimba? Pokud ano, pak jsem si to představoval úplně, ale úplně jinak. V každém případě je tento díl naprosto svůj. Na konci mi proběhly vzpomínky všech předchozích dílů a tento mi tam zapadl také a přitom vůbec né. Tento díl je tak nějak zvláštně dokonalý a není to tím, že jsou tam sci-fi prvky, ale spíše tím, že se loučíme s těmi, které jsme tak dlouho poznávali.

Léto na zabitíLéto na zabitíM. Dubuc

Jak je to krásný pocit, když tě něco dokáže příjemně překvapit, dá se říct téměř až šokovat :) Tento díl je můj první, a určitě né poslední, protože je to něco, co daleko přesáhlo mé očekávání :)

Město zvané pekloMěsto zvané pekloS. Sakai

Usagi se konečně vrátil, netrpělivé čekání se vyplatilo. Je to úžasná jednohubka a jak to někdo napsal v předmluvě u tohoto dílu. Usagi je ta nejlepší zdravá snídaně, kterou si můžete dát. Souhlasím s Lusa, příběh s babičkou byl perfektní a stojí za to přečíst i vícekrát.

Umění být hodnýUmění být hodnýS. Einhorn

Těžko aplikovatelná kniha, bohužel. Být hodný? Ano, každý úspěšný krok obsahuje prvek být hodný, ale stejně tak obsahuje vždy i jeho protipól. Autor zapomněl někde dopsat, jak být HODNÝ :) Jak to udělat?

Volání divočiny (komiks)Volání divočiny (komiks)L. S. Wagner

Velice pěkná předehra. Komiks nelze srovnávat s knihou, ale lze jej považovat za úspěšného sekundanta, kdyby jsem chtěl někomu ukázat o čem může být volání divočiny, klidně by jsem mu poskytnul tuto ochutnávku.

Komiks se mi velice líbil, a již přemýšlím o nákupu dalších dílu z této edice, jako je Robinson Crusoe, 20.000 mil pod mořem a Frankestain a další.

Spiknutí drakaSpiknutí drakaS. Sakai

Ani už nevím o čem to bylo, jen si pamatuji ten dojem- prostě úžasné :)

Nejkrásnější bývá šílenáNejkrásnější bývá šílenáJ. Seifert

Básně do kterých musím ještě asi dozrát. Jde vidět, že lidé byli v té době úplně někde jinde.

Ukradený měsícUkradený měsícL. Aškenazy

Takové milé povídámí, nějaký úsměv, nějaký smutek, občas se člověk podíví, že země je planeta červená. Každopádně skvělý relax a odpočinek a nyní jsou na řadě Dětské etudy.

Měsíční píseňMěsíční píseňP. Briggs

Dokonalé oddechové, stačí se jen uvolnit, otevřít oči, nadechnout se a vstoupit do světa pravidel vlčí smečky, ovzduší dominance, vůně krve, a touhy být sám sebou. Mercy jako průvodce tímto světem je úžasná. První kniha, kterou jsem si přečetl jen kvůli tomu, že se mi líbil přebal knihy a stálo to za to.

Železný polibekŽelezný polibekP. Briggs

V této knize jsem objevil, že sebeovládaní je základním kamenem spolupráce mezi všemi lidmi. Kontrolovat svého vlka, kontrolovat svého démona, kontrolovat svou žízeň a touhu není snadné. Přijde mi, že Mercy nám krásně vykresluje jak na to :) Super, Mercy prostě nejde jinak než si zamilovat.

Nevyžádané rady mládežiNevyžádané rady mládežiM. Vácha

Když jsem Nevyžádané rady dočetl, měl jsem pocit, jakoby jsem jí už četl nejméně tisíckrát. Tolik opakované téma znovu a znovu. Kniha nepřekvapí, ale povzbudí, vleje čerstvou krev a probudí dávno zapomenutý smysl pro život.

Zvuk slunečních hodinZvuk slunečních hodinH. Andronikova

Na této knize jde jasně vidět, že je prostě skvělá !!! Pokud čekáte něco úžasného, sáhněte po jiné knize. V tomto příběhu najdete pouze prostřenou tabuli smutku, osudu, nevyvratitelnosti a utrpení takového jaké je a občasný závan štěstí a radosti odněkud zdáli...

1Q84: Kniha 1 a 21Q84: Kniha 1 a 2H. Murakami

Budeš číst 768 stránek, a jediné co se na konci dozvíš, bude pěkný kuloví!!! Každopádně tato kniha je spíše pocit, než li příběh. Tato kniha je dojem, který téměř nedává smysl a jediné co Vás žene četbou kupředu je snaha se alespoň přiblížit tomu, čemu nejsme schopni uvěřit... Úžasné protikladné.

Měsíční píseňMěsíční píseňP. Briggs

Tak tady se jede hned od začátku na plný plyn. Obrovské překvapení. Žádný čas na nějakou přestávku!!! To je jízda na jeden zátah. Nevím co jsem čekal, ale podle přebalu to vypadalo lehce nedůvěrýhodně a ono je to silně vyzrále fantasy s jasnými charaktery, které Vás nenachají na pochybách o tom, jestli se budete nudit, nebo ne !!!

Tak těším se na tu jízdu, protože skoro všechny ostatní díly mají lepší hodnocení, než li tento první díl. Waw :)

451 stupňov Fahrenheita451 stupňov FahrenheitaR. Bradbury

Po dočtení této knihy nikdy nebudu volat požárníky, ale HASIČE!!!

12.11.2017

Bušidó - duch samurajeBušidó - duch samurajeI. Nitobe

Co je důležitější, než-li vlastní čest pro samuraje a válečníka? Snad už jen věrnost svému panovi, která se snad povyšuje i nad samotnou čest, což je pro mě opravdu těžko pochopitelné. Komiks je zkrácenou a opravdu ochuzenou verzi tohoto krásného kutltůrního dědictví Japonska. Kresba absultuně nekoresponduje s obsahem a poselstvím. Zpracování komiksu je také dosti často zmatečné, celkově to působí opravdu ledabyle. Což je obrovská škoda, protože na téma bušido si dokáži představit opravdu velkolepější a úctivější zpracování. Každopádně pro zopakování si kodexu cti to stačilo.

29.10.2017

Věci kolem násVěci kolem násK. Čapek

Čapek ten musel mít ve svém oku užasný pozorovací smysl, který dokázal proměnit v pohlazení pro duši i mysl. Nádhera, vrátím se k tobě ještě knížko :)

25.10.2017

Anglické listyAnglické listyK. Čapek

Nejlepší anglický průvodce jaký asi kdy vyšel. Líbí se mi zaměření na ty nejpodstatnější věci, které tkví v malličkostech. Ta atmosféra, ti lidé, ty stromy a panebože v těch lenoškách, v těch se musí sedět...

18.10.2017

1 2 3 4 5 6 >