Mercatino - Příspěvky

Den TrifidůDen TrifidůJ. Wyndham

To kniha byla napsaná v roce 1951? Fascinuje mě, že existují spisovatelé, kteří dokažou napsat sci-fi dílo, které je takovou dobu aktuální.

Tato kniha mě ohromila. Kdyby jsem věděl jak je dobrá, tak si ji přečtu již dávno předtím. Všichni kdo váhají, berte tuto knihu všemi deseti. Jak by jsem popsal tuto knihu jedním slovem? Hlubokozapouštějící :)

Boj o první místoBoj o první místoJ. Foglar

Krásný kontrast mezi povinnou školní docházkou a rozvojem v skautském oddílu. Kniha je úžasným vstupem do duše chlapce, který bojuje o svou čest, jako nikdo jiný. Nebojuje jen o první místo s třídním frajírkem Rudou, ale také o místo ve světě, ve kterém chce sám zůstat mužem. Tato knížka zůstane krásnou vzpomínkou na dnešní krásný slunečný den.

Aréna smrtiAréna smrtiS. Collins

Přijde to jenom mě, že dnes jsou všechny knihy napsány stejným stylem?

Dnešní knihy postrádají vlastní charakter. Vypadá to, že pokud by jste u většiny dnešních bestsellers spisovatelu zaměnily příběhy, ani by jste nepoznali co kdo píše.

Jednoduchý popisný styl bez vlastní autenticity mi nepřijde zábavný.

Po přečtení jedničky mě napadlo, že můžu ušetřit čas tím, že se zeptám přítelkyně na děj druhého a třetího dílu, který zrovna dočítala. Ušetřila mi spoustu času, protože jsem o nic jsem nepřišel.

Je zvláštní, že jsem poté četl Osadu Havranů od Štorcha a je to těžko srovnávat, ale v rámci boje o přežití Osada Havranů tento popcorn hezky rozcupovala.

Hunger games je slátanina všeho možného pro dnešní mládež a generaci, která povyšuje povrchní zábavu nade vše.

Osada HavranůOsada HavranůE. Štorch

Je to pětihvězdičkový relax. Eduard Štorch má vlastní styl psaní a opět mě překvapilo hlubší poselství knihy. Stejně jako u Lovců mamutů, kde se poukazuje na důležitost ohně. V této knize je vykreslena moc zlata, která dokáže změnit osud všech.

Svět bez stížnostíSvět bez stížnostíW. Bowen

Nádherná kniha. Překvapila mě, obejmula mě, oslovila mě a nakonec mě políbila svou moudrostí. Jená z mála knih u které jsem si přál ať je delší.

Jsi li šťastný, dej palec :)

HladHladK. Hamsun

Při čtení knihy Vás bude doprovázet pocit děsu, přejídání a úzkost jakou jste dosud nepoznali. Hlad je jednoduchá cesta k šílenství a skrze tuto knihu do něj nakouknete.

Zápisník smrti 3Zápisník smrti 3T. Ohba

Trojka je nezbytná k tomu, aby jste se mohli propracovat dál, ale o měsíc později už si nevzpomenete o čem vlastně byla :)

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životNikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o životC. Voss

Tato knížka moji přítelkyni dokonale vystrašila, a má být proč, protože ode dneška už žádné kompromisy dělat nechci. Končím.
Bez tréninku je tato knížka k ničemu. Ale s tréninkem, kdy si budete zkoušet poznatky budete se určitě ze dne na den zlepšovat a tato knížka Vám nakonec dá, více než jste si dokázali představit.

Návrat Krále ŠumavyNávrat Krále ŠumavyD. J. Žák

Ach ta Šumava, člověk by se tam chtěl podívat, jen protože četl tuto knížku :) Je to tak dávno a přitom tak blízko. Komunismus jsme si tak zprotivili, že téměř o něm nic nevíme. Josef Hasil je hrdina, jak má být, bere na sebe obrovské břímě odpovědnosti a jediné co za tu odpovědnost dostává, je NIC.

Ďábelský párĎábelský párM. Dubuc

Tento komiks mění směr, přehodil výhybku. Což nic nemění na tom, že pořád jedeme ve stejném vlaku jménem PUPÍKY. Je to zážitek, který se rozhodně vyplatí zažít :)

Souboj krásekSouboj krásekM. Dubuc

ROK 2018 - měsíc květen. Tento rok a tento měsíc si budu pamatovat, protože jsem potkal PUPÍKY. Květen ve znamení Pupíků prostě stál za to, skvělý zážitek na který se jen tak nezapomíná.

Nad ošklivkami zataženoNad ošklivkami zataženoM. Dubuc

Dávejte pozor, Pupíky jsou vysoce návykové!!! Super originálni dárek pro toho na kom nám záleží. I dvojka pekelně dobrá. Jen chudák Nudle :(

Démon alkoholDémon alkoholJ. London

Otevřená zpověď, která odhalila démona ze všech jeho stran a úhlů. Možná máme štěstí, že Jack London začal pít a podal lidem toto svědectví. Je to kniha, která může zásadně změnit život, protože Jack bude přemýšlet o alkoholu za Vás, tak jak se sami nikdy neodvážíte.

Pouta přátelstvíPouta přátelstvíM. Dubuc

Víte o něčem co vám tak rychle dokáže zlepšit náladu jako Pupíky? Ohňostroj emocí pokračuje na plné obrátky a jedinou nevýhodou těchto komiksů je, že jich je tak málo.
Pouta přátelství dostojí svému názvu se vším všudy a na konci se budete ptát, jak je to jen možné, že mě to tak baví? Kouzelné.

Domeček pro panenkyDomeček pro panenkyC. Barker

Sandman je fantastickéj a proto se mohli více zaměřit přímo na NĚJ. Chce to zkrátit a osekat. Občas jsem se ztrácel ve světě fantazie, ale vždy když se objevil Sandman, stálo to za to. On je ta kvalita, chci jeho příběh, nic jiného !!!!

Nejseš nějaká namyšlená?Nejseš nějaká namyšlená?M. Dubuc

Dopuručil jsem tento díl kamarádce, a ona se mě ptala, jako jestli to vážně čtu? Odpověděl jsem jí, že mám rád prostě ty nejlepší věci, a tento komiks mezi ně rozhodně patří. A je mi jedno jestli je to pro puberťačky, nebo pro holky. Já se královsky bavil a rozhodně se bavit ještě budu, protože mi ještě pár dílu zbývá. Je to fantasticky návykové, doporučuju všem. Pánové nešklebte se a do toho, možná se budete bavit ještě více než holky. SUPER !!!

Živí mrtví 6: Život plný utrpeníŽiví mrtví 6: Život plný utrpeníR. Kirkman

Vrtačky, kladiva, hořáky, hřebíky- masakr je na světě a byl to bestiální zážitek . Naši hrdinové objevili nový a neznámý strach a totiž strach ze SEBE SAMA. Tento díl, ukazuje na nové zrůdy, které se skrývají uvnitř nás, proto je tento díl vyjimečný, protože jasně ukazuje, kam se tato serie asi bude ubírat.

Živí mrtví 5: Nejlepší obranaŽiví mrtví 5: Nejlepší obranaR. Kirkman

V tomto díle se dozvíte, že zombie jsou zcela v POŘÁDKU, jen lidé se ZBLÁZNILI :) Je to NEUVĚŘITELNÉ, ale krutě zábavné a o to přece jde. Že to nemá logiku? No a co, hlavní je, že krev stále stříká a magoru přibývá.

Živí mrtví 4: Touha je slepáŽiví mrtví 4: Touha je slepáR. Kirkman

Zabijeme všechny zombie, ale první se postřílíme všichni navzájem a ještě předtím si rozbijeme dršky :) Komiks mě nepřestává uchvacovat v tom, že se řeší všechno možné a přitom nic. Dokonalé.

Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemiŽiví mrtví 3: Bezpečí za mřížemiR. Kirkman

Komiks staví na paradoxech!!! Jaké místo může být bezpečnější než obrovská bývalá věznice? Na tomto místě nebudou mít hrdinové na růžích ustláno a své místo si zde musí vybojovat. Obdivuji celou skupinu, že tam tak bezstarostně vlezla. Zombie stále působí jako atrakce a v komiksu představují pouze nahodilé nebezpečí :)

Živí mrtví 2: Míle a míleŽiví mrtví 2: Míle a míleR. Kirkman

Druhý díl nám ukazuje opět jasný cíl- sehnat si další díl, protože tento je neúprosně krátký a skvělý. Černobílá kresba je zásadní !!! Protože to co se nám vybarvuje jsou charaktery našich hrdinů, které ČERNOBÍLE rozhodně nejsou!!!

Živí mrtví 1: Staré dobré časyŽiví mrtví 1: Staré dobré časyR. Kirkman

Skupina lidí. která zázračně přežila proti obrovskému množství TÉMĚŘ nepohyblivých zombií :D V tomto komiksu jde pouze o jedno a to jsou mezilidské vztahy, kde ZOMBIE fungují jako DEKORACE, na což si zvyknete :)

47 róninů47 róninůS. Sakai

Komiks nedosahuje kvality Usagiho příběhu ani v četbě ani v kresbě. Občas mi to přišlo takové mdlé, těžko jsem hrinům věřil. Ušákovi a ostatním zvířatkům prostě člověk neodolá. Všichni ti samurajové v tomto komiksu mi přišli stejně nakreslení jako přes kopírak. Ztotožnění s hrdinou zde neproběhlo.

Líbil se mi začátek, kdy dojde k urážce samotného Asana a následnému trestu ve formě sepuku, pak to jde tak nějak volně a mám pocit, že i když se pořád něco děje, tak se vlastně neděje vůbec NIC.

Leonardo je géniusLeonardo je génius. Turk (pseudonym)

Ne, toto ne, čekal jsem kromě humoru i něco, co mě posune dále, bohužel. Do dalšího čtení určitě velké NE.

Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetíDaredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetíB. M. Bendis

Na toto jsem se těšil, ale Dardevil nepřesvědčil ani jako hrdina, ani jako komiks, který by mě lákal k dalšímu čtení.

Kniha větruKniha větruD. Taniguči

Skvělá, skvělá myšlenka. Super konec :) Každopádně cítím, že to provedení někde vázlo...

Červený škorpionČervený škorpionS. Sakai

Usagi, Usagi, Usagi, ty mě nenecháš na pokoji. No tak další díl za námi a nezbývá nic jiného než čekat na další a nebo číst znovu, ty co jsem už četl, což by mi vůbec nevadilo. Tento díl super, sensei Suzuki na konci se zachoval jakosprávný borec. Potlesk i za Usagiho přesný sek.

Balada o námořníkuBalada o námořníkuJ. Wolker

Tak jsem potěšený, že mám tu čest napsat první komentář k tomotu českému pokladu. Od první stránky jsem se nemohl odtrhnout. Četba této pětiminutovky patří k nejsilnějším zážitkům v mém životě vůbec. Při čtení jsem si připadal sám jako námořník, který se vznáší na vlnách divokých emocí. Toto je kniha, která jako dárek má nevyčíslitelnou hodnotu. Je to zážitek, s kterým lze těžko něco jiného srovnávat. Je to páka, která pohne srdcem a změní Váš život navždy. Pane Wolkere touto knížečkou jste mě dostal a mě nezbývá nic jiného, než celý Váš svět nyní prozkoumat. Děkuji Vám a těším se na další setkání.

SensoSensoS. Sakai

Je to zakončení serie Usagiho Yojimba? Pokud ano, pak jsem si to představoval úplně, ale úplně jinak. V každém případě je tento díl naprosto svůj. Na konci mi proběhly vzpomínky všech předchozích dílů a tento mi tam zapadl také a přitom vůbec né. Tento díl je tak nějak zvláštně dokonalý a není to tím, že jsou tam sci-fi prvky, ale spíše tím, že se loučíme s těmi, které jsme tak dlouho poznávali.

Léto na zabitíLéto na zabitíM. Dubuc

Jak je to krásný pocit, když tě něco dokáže příjemně překvapit, dá se říct téměř až šokovat :) Tento díl je můj první, a určitě né poslední, protože je to něco, co daleko přesáhlo mé očekávání :)

1 2 3 4 5 6 ... 9