Mercatino - Přečtené 379


Návrat Krále Šumavy
? - květen 2018
Návrat Krále Šumavy 2012, D. J. Žák

Ach ta Šumava, člověk by se tam chtěl podívat, jen protože četl tuto knížku :) Je to tak dávno a přitom tak blízko. Komunismus jsme si tak zprotivili, že téměř o něm nic nevíme. Josef Hasil je hrdina, jak má být, bere na sebe obrovské břímě odpovědnosti a jediné co za tu odpovědnost dostává, je NIC.


Nad ošklivkami zataženo
? - květen 2018
Nad ošklivkami zataženo 2010, M. Dubuc

Dávejte pozor, Pupíky jsou vysoce návykové!!! Super originálni dárek pro toho na kom nám záleží. I dvojka pekelně dobrá. Jen chudák Nudle :(


Ďábelský pár
? - květen 2018
Ďábelský pár 2012, M. Dubuc

Tento komiks mění směr, přehodil výhybku. Což nic nemění na tom, že pořád jedeme ve stejném vlaku jménem PUPÍKY. Je to zážitek, který se rozhodně vyplatí zažít :)


Souboj krásek
? - květen 2018
Souboj krásek 2011, M. Dubuc

ROK 2018 - měsíc květen. Tento rok a tento měsíc si budu pamatovat, protože jsem potkal PUPÍKY. Květen ve znamení Pupíků prostě stál za to, skvělý zážitek na který se jen tak nezapomíná.


Pouta přátelství
? - květen 2018
Pouta přátelství 2011, M. Dubuc

Víte o něčem co vám tak rychle dokáže zlepšit náladu jako Pupíky? Ohňostroj emocí pokračuje na plné obrátky a jedinou nevýhodou těchto komiksů je, že jich je tak málo. Pouta přátelství dostojí svému názvu se vším všudy a na konci se budete ptát, jak je to jen možné, že mě to tak baví? Kouzelné.


Domeček pro panenky
? - květen 2018
Domeček pro panenky 2012, C. Barker

Sandman je fantastickéj a proto se mohli více zaměřit přímo na NĚJ. Chce to zkrátit a osekat. Občas jsem se ztrácel ve světě fantazie, ale vždy když se objevil Sandman, stálo to za to. On je ta kvalita, chci jeho příběh, nic jiného !!!!


Živí mrtví 5: Nejlepší obrana
? - květen 2018
Živí mrtví 5: Nejlepší obrana 2012, R. Kirkman

V tomto díle se dozvíte, že zombie jsou zcela v POŘÁDKU, jen lidé se ZBLÁZNILI :) Je to NEUVĚŘITELNÉ, ale krutě zábavné a o to přece jde. Že to nemá logiku? No a co, hlavní je, že krev stále stříká a magoru přibývá.


Živí mrtví 4: Touha je slepá
? - květen 2018
Živí mrtví 4: Touha je slepá 2011, R. Kirkman

Zabijeme všechny zombie, ale první se postřílíme všichni navzájem a ještě předtím si rozbijeme dršky :) Komiks mě nepřestává uchvacovat v tom, že se řeší všechno možné a přitom nic. Dokonalé.


Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemi
? - květen 2018
Živí mrtví 3: Bezpečí za mřížemi 2011, R. Kirkman

Komiks staví na paradoxech!!! Jaké místo může být bezpečnější než obrovská bývalá věznice? Na tomto místě nebudou mít hrdinové na růžích ustláno a své místo si zde musí vybojovat. Obdivuji celou skupinu, že tam tak bezstarostně vlezla. Zombie stále působí jako atrakce a v komiksu představují pouze nahodilé nebezpečí :)


47 róninů
? - květen 2018
47 róninů 2017, S. Sakai

Komiks nedosahuje kvality Usagiho příběhu ani v četbě ani v kresbě. Občas mi to přišlo takové mdlé, těžko jsem hrinům věřil. Ušákovi a ostatním zvířatkům prostě člověk neodolá. Všichni ti samurajové v tomto komiksu mi přišli stejně nakreslení jako přes kopírak. Ztotožnění s hrdinou zde neproběhlo. Líbil se mi začátek, kdy dojde k urážce samotného Asana a následnému trestu ve formě sepuku, pak to jde tak nějak volně a mám pocit, že i když se pořád něco děje, tak se vlastně neděje vůbec NIC.


Leonardo je génius
? - květen 2018
Leonardo je génius 2011, . Turk (pseudonym)

Ne, toto ne, čekal jsem kromě humoru i něco, co mě posune dále, bohužel. Do dalšího čtení určitě velké NE.


Nejseš nějaká namyšlená?
? - květen 2018
Nejseš nějaká namyšlená? 2009, M. Dubuc

Dopuručil jsem tento díl kamarádce, a ona se mě ptala, jako jestli to vážně čtu? Odpověděl jsem jí, že mám rád prostě ty nejlepší věci, a tento komiks mezi ně rozhodně patří. A je mi jedno jestli je to pro puberťačky, nebo pro holky. Já se královsky bavil a rozhodně se bavit ještě budu, protože mi ještě pár dílu zbývá. Je to fantasticky návykové, doporučuju všem. Pánové nešklebte se a do toho, možná se budete bavit ještě více než holky. SUPER !!!


Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí
? - květen 2018
Daredevil: Muž beze strachu!: Omnibus: Kniha třetí 2012, B. M. Bendis

Na toto jsem se těšil, ale Dardevil nepřesvědčil ani jako hrdina, ani jako komiks, který by mě lákal k dalšímu čtení.


Kniha větru
? - květen 2018
Kniha větru 2010, D. Taniguči

Skvělá, skvělá myšlenka. Super konec :) Každopádně cítím, že to provedení někde vázlo...


Červený škorpion
? - květen 2018
Červený škorpion 2018, S. Sakai

Usagi, Usagi, Usagi, ty mě nenecháš na pokoji. No tak další díl za námi a nezbývá nic jiného než čekat na další a nebo číst znovu, ty co jsem už četl, což by mi vůbec nevadilo. Tento díl super, sensei Suzuki na konci se zachoval jakosprávný borec. Potlesk i za Usagiho přesný sek.


Balada o námořníku
? - květen 2018
Balada o námořníku 1964, J. Wolker

Tak jsem potěšený, že mám tu čest napsat první komentář k tomotu českému pokladu. Od první stránky jsem se nemohl odtrhnout. Četba této pětiminutovky patří k nejsilnějším zážitkům v mém životě vůbec. Při čtení jsem si připadal sám jako námořník, který se vznáší na vlnách divokých emocí. Toto je kniha, která jako dárek má nevyčíslitelnou hodnotu. Je to zážitek, s kterým lze těžko něco jiného srovnávat. Je to páka, která pohne srdcem a změní Váš život navždy. Pane Wolkere touto knížečkou jste mě dostal a mě nezbývá nic jiného, než celý Váš svět nyní prozkoumat. Děkuji Vám a těším se na další setkání.


Senso
? - květen 2018
Senso 2016, S. Sakai

Je to zakončení serie Usagiho Yojimba? Pokud ano, pak jsem si to představoval úplně, ale úplně jinak. V každém případě je tento díl naprosto svůj. Na konci mi proběhly vzpomínky všech předchozích dílů a tento mi tam zapadl také a přitom vůbec né. Tento díl je tak nějak zvláštně dokonalý a není to tím, že jsou tam sci-fi prvky, ale spíše tím, že se loučíme s těmi, které jsme tak dlouho poznávali.


Léto na zabití
? - květen 2018
Léto na zabití 2013, M. Dubuc

Jak je to krásný pocit, když tě něco dokáže příjemně překvapit, dá se říct téměř až šokovat :) Tento díl je můj první, a určitě né poslední, protože je to něco, co daleko přesáhlo mé očekávání :)


Volání divočiny (komiks)
? - květen 2018
Volání divočiny (komiks) 2010, L. S. Wagner

Velice pěkná předehra. Komiks nelze srovnávat s knihou, ale lze jej považovat za úspěšného sekundanta, kdyby jsem chtěl někomu ukázat o čem může být volání divočiny, klidně by jsem mu poskytnul tuto ochutnávku. Komiks se mi velice líbil, a již přemýšlím o nákupu dalších dílu z této edice, jako je Robinson Crusoe, 20.000 mil pod mořem a Frankestain a další.


Spiknutí draka
? - květen 2018
Spiknutí draka 2008, S. Sakai

Ani už nevím o čem to bylo, jen si pamatuji ten dojem- prostě úžasné :)


Nejkrásnější bývá šílená
? - duben 2018
Nejkrásnější bývá šílená 1996, J. Seifert

Básně do kterých musím ještě asi dozrát. Jde vidět, že lidé byli v té době úplně někde jinde.


Ukradený měsíc
? - duben 2018
Ukradený měsíc 1956, L. Aškenazy

Takové milé povídámí, nějaký úsměv, nějaký smutek, občas se člověk podíví, že země je planeta červená. Každopádně skvělý relax a odpočinek a nyní jsou na řadě Dětské etudy.


Umění být hodný
? - březen 2018
Umění být hodný 2009, S. Einhorn

Těžko aplikovatelná kniha, bohužel. Být hodný? Ano, každý úspěšný krok obsahuje prvek být hodný, ale stejně tak obsahuje vždy i jeho protipól. Autor zapomněl někde dopsat, jak být HODNÝ :) Jak to udělat?


Krevní pouto
leden - únor 2018
Krevní pouto 2010, P. Briggs


Živí mrtví 2: Míle a míle
? - únor 2018
Živí mrtví 2: Míle a míle 2010, R. Kirkman

Druhý díl nám ukazuje opět jasný cíl- sehnat si další díl, protože tento je neúprosně krátký a skvělý. Černobílá kresba je zásadní !!! Protože to co se nám vybarvuje jsou charaktery našich hrdinů, které ČERNOBÍLE rozhodně nejsou!!!


Nevyžádané rady mládeži
? - leden 2018
Nevyžádané rady mládeži 2017, M. Vácha

Když jsem Nevyžádané rady dočetl, měl jsem pocit, jakoby jsem jí už četl nejméně tisíckrát. Tolik opakované téma znovu a znovu. Kniha nepřekvapí, ale povzbudí, vleje čerstvou krev a probudí dávno zapomenutý smysl pro život.


Zvuk slunečních hodin
? - leden 2018
Zvuk slunečních hodin 2008, H. Andronikova

Na této knize jde jasně vidět, že je prostě skvělá !!! Pokud čekáte něco úžasného, sáhněte po jiné knize. V tomto příběhu najdete pouze prostřenou tabuli smutku, osudu, nevyvratitelnosti a utrpení takového jaké je a občasný závan štěstí a radosti odněkud zdáli...


1Q84: Kniha 1 a 2
? - leden 2018
1Q84: Kniha 1 a 2 2012, H. Murakami

Budeš číst 768 stránek, a jediné co se na konci dozvíš, bude pěkný kuloví!!! Každopádně tato kniha je spíše pocit, než li příběh. Tato kniha je dojem, který téměř nedává smysl a jediné co Vás žene četbou kupředu je snaha se alespoň přiblížit tomu, čemu nejsme schopni uvěřit... Úžasné protikladné.


Měsíční píseň
? - prosinec 2017
Měsíční píseň 2009, P. Briggs

Tak tady se jede hned od začátku na plný plyn. Obrovské překvapení. Žádný čas na nějakou přestávku!!! To je jízda na jeden zátah. Nevím co jsem čekal, ale podle přebalu to vypadalo lehce nedůvěrýhodně a ono je to silně vyzrále fantasy s jasnými charaktery, které Vás nenachají na pochybách o tom, jestli se budete nudit, nebo ne !!! Tak těším se na tu jízdu, protože skoro všechny ostatní díly mají lepší hodnocení, než li tento první díl. Waw :)


Zkřížené hnáty
? - prosinec 2017
Zkřížené hnáty 2011, P. Briggs

odpad!


1Q84: Kniha 3
? - prosinec 2017
1Q84: Kniha 3 2013, H. Murakami


Bušidó - duch samuraje
? - říjen 2017
Bušidó - duch samuraje 2017, I. Nitobe

Co je důležitější, než-li vlastní čest pro samuraje a válečníka? Snad už jen věrnost svému panovi, která se snad povyšuje i nad samotnou čest, což je pro mě opravdu těžko pochopitelné. Komiks je zkrácenou a opravdu ochuzenou verzi tohoto krásného kutltůrního dědictví Japonska. Kresba absultuně nekoresponduje s obsahem a poselstvím. Zpracování komiksu je také dosti často zmatečné, celkově to působí opravdu ledabyle. Což je obrovská škoda, protože na téma bušido si dokáži představit opravdu velkolepější a úctivější zpracování. Každopádně pro zopakování si kodexu cti to stačilo.


Věci kolem nás
? - říjen 2017
Věci kolem nás 1954, K. Čapek

Čapek ten musel mít ve svém oku užasný pozorovací smysl, který dokázal proměnit v pohlazení pro duši i mysl. Nádhera, vrátím se k tobě ještě knížko :)


Anglické listy
? - říjen 2017
Anglické listy 2009, K. Čapek

Nejlepší anglický průvodce jaký asi kdy vyšel. Líbí se mi zaměření na ty nejpodstatnější věci, které tkví v malličkostech. Ta atmosféra, ti lidé, ty stromy a panebože v těch lenoškách, v těch se musí sedět...


Na plné koule
? - říjen 2017
Na plné koule 2017, P. Šíma

Hodně smíšené dojmy. Čtivo je lehce stravitelné. Autor umí dělat marketing, to jde na knize hlavně graficky vidět. Je to slepenec všeho možného. Knížka nedává v podstatě hlavu ani patu. Největší problém vidím v tom, že autor si protiřečí. Styl knihy je absolutně zmatený, autor si zapoměl sestavit priority. Píše o všem a v podstatě o ničem. Na posledních stránkách je shrnuto "vše podstatné", které ukazuje kolik zbytečného textu je v knize napsáno.


Rozvaliny Gorlanu
září 2017 (17.-22.)
Rozvaliny Gorlanu 2008, J. Flanagan

Toto je opravdu velice plytká záležitost. Působí to jako krátká knížka plná zbytečných věcí, kde mnoho podstatných záležitostí úplně chybí. Nějaká větší myšlenka, hlubší charaktery. Po dočtení knihy je jasné, že jejím největším mínusem je její předvídatelnost. Již na začátku knihy budete vědět jak kniha přibližně skončí. Žádná překvapení, nic nového a nic zajímavého. Stojí za to pokračovat ve čtení série? Za mě je to zbytečná ztráta času.


Bezměsíčná noc
? - září 2017
Bezměsíčná noc 2012, S. Sakai

Někdy mě ten Usagi začíná už štvát. Tváří se jako superhrdina, ale občas je to takový namyšlený trouba. Každopádně celý tento komiks zachránil nádherný příběh Kitsune.


Emoční rovnice
srpen - září 2017
Emoční rovnice 2013, C. Conley

Od knížky Emoční rovnice jsem dostal přesně to co jsem čekal. Jednoduché, přehledné lidské rady ohledně toho jak začít pracovat se svými emocemi a také jak je vnímat. Již delší dobu vyhledávám knihy, které se zabývají emocemi a zatím tato kniha mi přijde jako jedna z nejlepších. Svým poselstvím mi tak trošku připomíná knížku PRINCIP LOLA2. Rovnice mi opravdu pomohli k tomu, aby jsem pochopil velkou část toho jak s nimi začít pracovat. Každopádně jaký kniha na mě měla dopad budu muset dopsat asi až po nějakém čase. Tuto knížku si určitě ponechám a budu se k ní rád vracet, pokud si nebudu se svými emocemi vědět rady. Pan Chip Conley je opravdu sympaťák, ale šlo vidět, že je to spisovatel-psycholog amatér, což knížce vůbec neuškodilo, právě naopak, tím jí to přidalo na uvěřitelnosti a lidskosti.


Tři stíny
? - srpen 2017
Tři stíny 2011, C. Pedrosa

Toto je jeden z nejsmutnějších komiksů a i vlastně příběhů, který jsem četl. Kresba jako mi přišla jako vítr a hlas blížícího se konce příběhu.


Šedé stíny
? - srpen 2017
Šedé stíny 2010, S. Sakai

Toto je díl inspektora Ishida, kde mu Usagi pouze pokorně sekunduje, což každopádně vůbec příběhu nevadí. Protože Ishida je skvělý detektiv, který potřebuje prostor, aby dokázal jasně vykreslit své schopnosti.


1 2 3 4 5 6 >