Mercatino - Přečtené 357


Umění být hodný
? - březen 2018
Umění být hodný 2009, S. Einhorn


Krevní pouto
leden - únor 2018
Krevní pouto 2010, P. Briggs


Živí mrtví 2: Míle a míle
? - únor 2018
Živí mrtví 2: Míle a míle 2010, R. Kirkman


Nevyžádané rady mládeži
? - leden 2018
Nevyžádané rady mládeži 2017, M. Vácha

Když jsem Nevyžádané rady dočetl, měl jsem pocit, jakoby jsem jí už četl nejméně tisíckrát. Tolik opakované téma znovu a znovu. Kniha nepřekvapí, ale povzbudí, vleje čerstvou krev a probudí dávno zapomenutý smysl pro život.


Zvuk slunečních hodin
? - leden 2018
Zvuk slunečních hodin 2008, H. Andronikova

Na této knize jde jasně vidět, že je prostě skvělá !!! Pokud čekáte něco úžasného, sáhněte po jiné knize. V tomto příběhu najdete pouze prostřenou tabuli smutku, osudu, nevyvratitelnosti a utrpení takového jaké je a občasný závan štěstí a radosti odněkud zdáli...


1Q84: Kniha 1 a 2
? - leden 2018
1Q84: Kniha 1 a 2 2012, H. Murakami

Budeš číst 768 stránek, a jediné co se na konci dozvíš, bude pěkný kuloví!!! Každopádně tato kniha je spíše pocit, než li příběh. Tato kniha je dojem, který téměř nedává smysl a jediné co Vás žene četbou kupředu je snaha se alespoň přiblížit tomu, čemu nejsme schopni uvěřit... Úžasné protikladné.


Měsíční píseň
? - prosinec 2017
Měsíční píseň 2009, P. Briggs

Tak tady se jede hned od začátku na plný plyn. Obrovské překvapení. Žádný čas na nějakou přestávku!!! To je jízda na jeden zátah. Nevím co jsem čekal, ale podle přebalu to vypadalo lehce nedůvěrýhodně a ono je to silně vyzrále fantasy s jasnými charaktery, které Vás nenachají na pochybách o tom, jestli se budete nudit, nebo ne !!! Tak těším se na tu jízdu, protože skoro všechny ostatní díly mají lepší hodnocení, než li tento první díl. Waw :)


Zkřížené hnáty
? - prosinec 2017
Zkřížené hnáty 2011, P. Briggs

odpad!


1Q84: Kniha 3
? - prosinec 2017
1Q84: Kniha 3 2013, H. Murakami


Bušidó - duch samuraje
? - říjen 2017
Bušidó - duch samuraje 2017, I. Nitobe

Co je důležitější, než-li vlastní čest pro samuraje a válečníka? Snad už jen věrnost svému panovi, která se snad povyšuje i nad samotnou čest, což je pro mě opravdu těžko pochopitelné. Komiks je zkrácenou a opravdu ochuzenou verzi tohoto krásného kutltůrního dědictví Japonska. Kresba absultuně nekoresponduje s obsahem a poselstvím. Zpracování komiksu je také dosti často zmatečné, celkově to působí opravdu ledabyle. Což je obrovská škoda, protože na téma bušido si dokáži představit opravdu velkolepější a úctivější zpracování. Každopádně pro zopakování si kodexu cti to stačilo.


Věci kolem nás
? - říjen 2017
Věci kolem nás 1954, K. Čapek

Čapek ten musel mít ve svém oku užasný pozorovací smysl, který dokázal proměnit v pohlazení pro duši i mysl. Nádhera, vrátím se k tobě ještě knížko :)


Anglické listy
? - říjen 2017
Anglické listy 2009, K. Čapek

Nejlepší anglický průvodce jaký asi kdy vyšel. Líbí se mi zaměření na ty nejpodstatnější věci, které tkví v malličkostech. Ta atmosféra, ti lidé, ty stromy a panebože v těch lenoškách, v těch se musí sedět...


Na plné koule
? - říjen 2017
Na plné koule 2017, P. Šíma

Hodně smíšené dojmy. Čtivo je lehce stravitelné. Autor umí dělat marketing, to jde na knize hlavně graficky vidět. Je to slepenec všeho možného. Knížka nedává v podstatě hlavu ani patu. Největší problém vidím v tom, že autor si protiřečí. Styl knihy je absolutně zmatený, autor si zapoměl sestavit priority. Píše o všem a v podstatě o ničem. Na posledních stránkách je shrnuto "vše podstatné", které ukazuje kolik zbytečného textu je v knize napsáno.


Rozvaliny Gorlanu
září 2017 (17.-22.)
Rozvaliny Gorlanu 2008, J. Flanagan

Toto je opravdu velice plytká záležitost. Působí to jako krátká knížka plná zbytečných věcí, kde mnoho podstatných záležitostí úplně chybí. Nějaká větší myšlenka, hlubší charaktery. Po dočtení knihy je jasné, že jejím největším mínusem je její předvídatelnost. Již na začátku knihy budete vědět jak kniha přibližně skončí. Žádná překvapení, nic nového a nic zajímavého. Stojí za to pokračovat ve čtení série? Za mě je to zbytečná ztráta času.


Bezměsíčná noc
? - září 2017
Bezměsíčná noc 2012, S. Sakai

Někdy mě ten Usagi začíná už štvát. Tváří se jako superhrdina, ale občas je to takový namyšlený trouba. Každopádně celý tento komiks zachránil nádherný příběh Kitsune.


Emoční rovnice
srpen - září 2017
Emoční rovnice 2013, C. Conley

Od knížky Emoční rovnice jsem dostal přesně to co jsem čekal. Jednoduché, přehledné lidské rady ohledně toho jak začít pracovat se svými emocemi a také jak je vnímat. Již delší dobu vyhledávám knihy, které se zabývají emocemi a zatím tato kniha mi přijde jako jedna z nejlepších. Svým poselstvím mi tak trošku připomíná knížku PRINCIP LOLA2. Rovnice mi opravdu pomohli k tomu, aby jsem pochopil velkou část toho jak s nimi začít pracovat. Každopádně jaký kniha na mě měla dopad budu muset dopsat asi až po nějakém čase. Tuto knížku si určitě ponechám a budu se k ní rád vracet, pokud si nebudu se svými emocemi vědět rady. Pan Chip Conley je opravdu sympaťák, ale šlo vidět, že je to spisovatel-psycholog amatér, což knížce vůbec neuškodilo, právě naopak, tím jí to přidalo na uvěřitelnosti a lidskosti.


Tři stíny
? - srpen 2017
Tři stíny 2011, C. Pedrosa

Toto je jeden z nejsmutnějších komiksů a i vlastně příběhů, který jsem četl. Kresba jako mi přišla jako vítr a hlas blížícího se konce příběhu.


Šedé stíny
? - srpen 2017
Šedé stíny 2010, S. Sakai

Toto je díl inspektora Ishida, kde mu Usagi pouze pokorně sekunduje, což každopádně vůbec příběhu nevadí. Protože Ishida je skvělý detektiv, který potřebuje prostor, aby dokázal jasně vykreslit své schopnosti.


Hon na lišku
? - srpen 2017
Hon na lišku 2016, S. Sakai


Milý Johne
srpen 2017 (05.-06.)
Milý Johne 2010, N. Sparks

Kniha Milý Johne mi pořádně rozhodila bublinky, opravdu jsem nečekal, že to na mě tak zapůsobí. Posledních 50 stránek, jsem už bez kapesníku ani nemohl číst, a vlastně i když si teď po pár hodinách na to vzpomenu tak se mi derou slzy do očí. Knížka je jednoduchá, psaná tak, jako by to vyprávěl každý z nás. Pěkné na této knize je fakt, že ač již na začátku přesně víme jak se příběh bude vyvíjet, konec překvapí. + kniha má spád jako vodopád, přečteno na dva zátahy + John, Savannah i Tim jsou dokonalá trojice + hrdiny jsem chápal a vytvořil jsem si k nim krásné pouto + jestli se ještě někdy zamiluju, tak si tuto knížku přečtu ještě jednou + sice je to román pro ženy, ale i jako kluka mě to přesvědčilo o tom, že si přečtu od autora další knížky časem :) Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2017. - kniha, jejíž první věta je otázkou Dnes se ještě podívám na film a zkusím si udělat porovnání.


Na volné noze
červenec 2017 (29.-30.)
Na volné noze 2017, R. Vlach

Autor v této knize nikomu med kolem huby nemaže a přesto dobrými radami rozhodně nešetří. Líbila se mi na knize forma osobního přístupu, kterým nás autor provází složitými výzvami na poli podnikání. Občas jsem si připadal jakoby jsem s autorem vedl nějaký dialog. Kniha funguje skvěle i k sebereflexi a zjištění vlastních mezer a nedostatků. Protože autor v této knize odkazuje na mnoho různých webu, aplikací a softwarů, tak si myslím, že z tohoto důvodu kniha nebude moc dlouho aktuální. + soubor zajímavých poznatků na jednom místě + střízlivý pohled na freelance podnikání v ČR + autor nešetří dobrými radami + skvělá kniha do začátku podnikání + určená pro velký rozsah podnikatelů od menších i pro větší, každý člověk se pročte k tomu co je pro něj přínosem - roztahanost, dost krát by se věc dala shrnout do jednoho odstavce? - Facebook je základ, protože tam jsou všichni. Tady jsem byl docela zklamaný. - přišlo mi, že tato kniha je samo o sobě velkou reklamou na vydavatelství MELVIL a její knihy. - občas mi kniha přišla opakující se a zmatená. Vcelku to nebylo vůbec špatné, ale občas jsem měl pocit, že je to jen souhrn něčeho co jsem četl všude jinde. Celkový dojem z knihy je pozitivní, ale není to ten typ knihy u které by jsem si řekl, tak toto musím mít doma, protože je to bomba. Stačilo jednou přečíst a předávám dále.


Souboj v Kitanoji
? - červenec 2017
Souboj v Kitanoji 2012, S. Sakai

Velice silný díl. Trojice Otec-syn-učitel funguje v tomto díle absolutně sehraně. Pro mě jeden z nejlepších a nejpropracovanějších dílů ze série. Už se nemohu dočkat, jak po dočtení všech dílů to přečtu vše popořadě ještě jednou.


Batman: Smrt rodiny
? - červenec 2017
Batman: Smrt rodiny 2014, S. Snyder

Jokerová sadistická poezie v plné síle a ten jeho úsměv mi opravdu chyběl. Po Sovím Tribunálu nejlepší díl série. Batman a jeho snaha soupeřit s Jokerem je marná. Je to Genius, který by si také zasloužil být super hrdinou :D


Batman: Soví město
? - červenec 2017
Batman: Soví město 2013, S. Snyder

Na tomto díle se mi mnohem více než samotný příběh, líbily více příběhy vedlejší. Např. příběh o otci Alfréda, Freezovi, a elektrikářce Harper. Batman si udržel i v tomto díle vysokou úroveň, každopádně za prvním dílem pokulhává, a ani ta všechna akce tomu prostě nepomůže. Samotný příběh o ztraceném bratru se mi zdál trošku fádní a moc mě to nenadchlo. Takže vedlejší postavy drží prostě tento díl nad vodou, jinak by šel ke dnu.


Sex není zadarmo
? - červenec 2017
Sex není zadarmo 2011, C. Brown

Tento komiks je rozhodně odvážně šílený počin. Zajímalo by mě kolik čtenářů přemýšlelo nad tím, že navštěvovat prostitutky může být vlastně ta nejlepší věc na světě. Na mě to zapůsobilo tak, že jsem si to musel po dočtení vyzkoušet a zjístit co je na tom pravdy. Každopádně po mé vlastní zkušenosti nemohu souhlasit s tím jaký vede autor život ani jeho pohledem na dané téma. Každopádně kresba u tohoto komiksu je monotonní, téměř konzervativní, což je v dosti velkém kontrastu k životu hlavního hrdiny. Bez morální předsudků musím uznat, že komiks je - VYNIKAJÍCÍ S morálními předsudky musím uznat, že tento komiks je - ŠÍLENÁ ZÁLEŽITOST


Odhalené emoce
? - červenec 2017
Odhalené emoce 2015, P. Ekman

Čekal jsem úplně, ale úplně něco jiného. Protože mám pocit, že občas nedokáži ovládat své emoce, zakoupil jsem si tuto knížku jako pomoc a řešení. Nebylo to ono, ale stálo to za to. Autor je velice skromný, s radami pro čtenáře zachází velmi opatrně a sám říká vše na pravou míru, že práce s emocemi je velice náročná, a že způsobů jak zvládat své emoce mnoho není. Na knize se mi líbil autorův opatrný a vědecký přístup. Kniha se mi četla dosti těžce, jelikož jsem při čtení procházel jakousi sebereflexi, a jak autor kolikrát vybízel vzpomeňte si na nějakou situaci, kdy jste např. pociťovali hněv. Prožíval jsem u čtení velmi náročné chvilky, kdy jsem musel uznat, kolik to krát jsem se zachoval velice nesprávně. Každé obrácení do sebe bylo bolestivé, ale nakonec mi tato kniha pomohla pochopit důležitou věc, že vnímat svoje vlastní pocity v počátcích a vyhodnocovat jejich dopady je stejně důležité jako vnímat pocity ostatních. Knihu určitě doporučuji i z důvodu, že je doplněná spousty fotografii, kde se vysvětluje jak každá emoce vzniká. Pomohlo mi to pochopit výrazy tváře lidí, u kterých jsem cítil, že cítí vůči mně nějakou emoci, ale nebyl jsem si tím jistý. Nyní jsem si jistý, že má skorotchýně cítíla vůči mě pohrdání. Ten výraz tam jsem u ní vídal nepřetržitě. Další věc, která se mi líbila, je rozdíl mezi úsměvem falešným a upřímným. Je tomu věnovaný velký prostor a považuji to za jednu z nejcennějších částí knihy.


Mimo řadu
? - červenec 2017
Mimo řadu 2009, M. Gladwell

Výjimečná kniha, která je skutečným přínosem pro každého čtenáře. Bylo zajímavé číst poprvé o slavných osobnostech jako o lidech, kteří nedosáhli úspěchu jen kvůli sobě samým, ale také příznivým okolnostem v jejich okolí, podmínkách které měli a tomu, že příležitosti dokázali vždy chytit za pačesy. Nejvíce se mi líbil výkzkum v oblasti Roseta a dopadu příznivých sociologických vztahu na obyvatele vesničky. Fascinovali mě piloti Jižní Koreje, kterým jejich hierarchické postavení zabraňovalo vykonávat své povolání v krizových situacích. A největší čočky jsem měl když jsem viděl soupisky hráčů různých týmu. Už vím proč mě nevzali v páte třídě na základní škole do házenkářského výběru. Rasové předsudky, zvýhodňování a celkový dopad na společenství je v této knize perfektně vykreslen. + autor nám předkládá řadu fascinujících výzkumů + po přečtení budeme již vědět, že pokud chcete být v něčem úspěšní, je potřeba vykonat spoustu tvrdé práce a být ve správný čas na správném místě + autor nám nenabízí žádné řešení, ale předkládá spoustu zajímavých a ohromujících zjištění, nad kterými jsem musel přemýšlet ještě dlouho po dočtení této knížky. Tuto knížku by jsem doporučil každému, je to přesně ta knížka u které vím, že jí musím mít ve vlastní knihovně, protože je to klenot v oblasti psychologie, který nikoho nemůže urazit, jen pomoct a nadchnout ostatní.


Jeden deň
? - červenec 2017
Jeden deň 2011, D. Nicholls

Plakat a za své slzy se nestydět. Hrdinové, kteří přes své rozdíly najdou k sobě cestu je vždy něco mezi zázrakem a pohádkou. Věřím, že je to možné, kéž by jsem něco takového prožil také... Nádherný konec.


Vypravěčka
? - červenec 2017
Vypravěčka 2014, J. Picoult

Neuvěřitelné jak vysoké má kniha hodnocení a přitom je to podle mě zcela průměrný, nebo spíš podprůměrný román. Knížka, která se rozvine na několik příběhu, mě zavedla na dvě strany jednoho velkého konfliktu, každopádně ani jedna strana mě nepřesvědčila. Proč? Protože, pokud jste četli nějaké ostatní knížky o holocaustu, tak budete vědět, že tato je JEN ODVAR, hrající si na opravdové pochopení toho co se dělo. Hrdinům ani antihrdinům jsem nevěřil ani polovinu jejich myšlenek, což je u tohoto tématu špatně. Tímto stylem, kdy autorka zlehčuje utrpení vězňů v obyčejných věcech, zkresluje skutečnost. Popis toho, že ráno jsem vstala a šla na záchod před všemi ostatními, nemůže být tak jednoduchý, protože to bylo daleko těžší než si člověk dokáže představit. V podání Minky mi to přišlo jako běžná rutinní záležitost. Jde vidět, že to psal člověk, který viděl Osvětim leda jako turista při návštěvě. Netvrdím, že o těchto věcech by se nemělo psát, právě naopak, ale trošku hodnověrněji. Např. od českého vězně jsem četl knihu, která působí nejen hodnověrněji, ale byla prostě opravdická, možná protože se vydala rok po tom co se z něj dostal, tedy v roce 1946. http://www.databazeknih.cz/knihy/v-nemeckem-zajeti-23827 + libil se mi začátek, popisující vývoj malého kluka do role SS vojáka - nelíbila se mi nerealističnost, když Vás někdo praští kovou tyčí, tak prostě nemáte čas přemýšlet. - a skákali jsme hodinu na apellplatzu žabáky. Tu hodinu skákaní žabáku vysvětluje pouze jedna věta? Zkuste skákat žabáky deset minut :) Podobných věcí a nesmyslů je v knize opravdu mnoho. - víme, že v koncetraku se kradlo a z většiny vězňů se stali z nutnosti zrůdy, tento ženský koncetrační tábor mi připadal jako skupina plná pomáhajících a milujících se vězňů. Takže to byla idylka? - příběh o upírovi? Proč? K Čemu tam měl být, jaký hlubší význam měl dát. Jinak také pochybuji, že by jakýkoliv vězeň měl chuť a možnost psát román v koncetračním táboře a vyprávět jej dále někomu z německé strany. Co je to za blbost? Celkový dojem z knihy je, že to byla ztráta času. Knihu řadím do kategorie nafouknutá bublina, která se veze na celkovém úpadku vkusu čtenářů :) Zajímal by mě názor lidí co koncetrační tábor přežili na tuto knihu. Tato tzv. LOVESTORY není nic jiného než výsměchem k jejich utrpení. Za takto zpracované téma je to jednoduše na pořádný exemplární liskanec.


Ranhojič
26. červen 2017
Ranhojič 2004, N. Gordon

Ze začátku docela nuda, ale jakmile dorazil do Ishafánu tak to tempo nabralo takové obrátky, že jsem ty dojmy a emoce nestíhal zpracovávat. Závěr byl důstojným zakončením, které mě naplnilo hlubokým vnitřním mírem a pocitem, že se zavřením knihy se ve mě něco muselo změnit. + závod chatir, kde zavodník běžel podle mě snad 100 km, tak byl skvělý a měl jsem chuť hned potom si zaběhat + líbilo se mi vylévaní vařícího oleje do otevřených ran, to bylo super - roztahaná, - hrdina se choval i po vystudování jedné z nejlepších škol tehdejšího světa jako blbec


Kozel samotář a dítě
? - červen 2017
Kozel samotář a dítě 2008, S. Sakai

Tak tento komiks opět na nejvyšší možné úrovni. Je zajímavé, že v den kdy jsem to dočetl jsem se od kamaráda náhodou dozvěděl, že postava Kozla samotáře a jeho dítěte je zpracovaná i ve filmu, na který se určitě brzy podívám. https://www.csfd.cz/film/112367-vlk-samotar-a-mlade-namezdny-zabijak/prehled/ Už mám od Usagiho doma celou galerii obrazů na stěně a opravdu, když si nevím rady, jdu se poradit s Usagim.


Stíny smrti
? - červen 2017
Stíny smrti 2006, S. Sakai

Zatím nejslabší díl serie, ale hvězdičku jsem ubrat nemohl, protože i tento komiks si přečtu kdykoliv znovu a rád. Proč vztah mezi Usagim a želvami je tak ledabylý, věděl jsem, že tam ty želvy budou a čekal jsem hlubší provázanost vztahu mezi nimi.


Záblesky smrti
? - červen 2017
Záblesky smrti 2013, S. Sakai

Toto je skvělý díl Usagiho, který mi přišel opravdu velice zábavný :) Prostě Sakai to umí, umí, umí. Je to genius na kterého je spoleh. Ať vemete do ruky jakýkoliv díl, je to záruka dobře stráveného času.


Maska démona
? - červen 2017
Maska démona 2011, S. Sakai


Ostří trav 2: Pouť do svatyně Atsuta
? - červen 2017
Ostří trav 2: Pouť do svatyně Atsuta 2011, S. Sakai

Dojezd prvního dílu Ostří trav, který nabral ještě na tempu a dramatičnosti. Smrt důležitých hrdinu, překvapení na konci jak se patří a ještě otevřený konec k tomu. Tak tomu říkám pokračování. + skvělé provedení druhého klanu ninju Komori ve stylu škaredých netopýrů + nádech Pána prstenu a putování společenstva je v tomto díle opravdu cítit, stačí jen zaměnit meč moci za prsten moci


Ostří trav
? - červen 2017
Ostří trav 2010, S. Sakai

Tak v tomto díle už mě pan Sakai vyvádí z normální rovnováhy. Začínám Usagiho absolutně zbožňovat, vždyť už to dostává doslova epický rozměr. Přijde mi fantastické, že každý díl se dá číst samostatně a přitom se tak krásně prolínají. + nádherně vykreslena část Japonské historie o vzniku ostrovů + v tomto díle tahají všichni hrdinové za jeden provaz + napínavé, a přes větší tloušťku než obvykle je to lahůdka


Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta
duben - červen 2017
Boxer: Pravdivý příběh Hercka Hafta 2015, R. Kleist

Každého příběhu, který se zabývá koncetračními tábory si moc cením, a proto jsem byl na komiks velmi zvědavý. Moje dojmy jsou spíše rozpačité. Vše mi přijde v tomto komiksu uspěchané. S žádnou postavou a vlastně ani s hlavním hrdinou jsem se nestihl pořádně seznámit. Je to škoda jelikož, jsem čekal mnohem více. + nejvíce se mi líbil na tomto komiksu závěr, byl důstojným zakončením + samotný nápad příběh převést do komiksové podoby - uspěchané, čtenář těžko hledá motivy hlavního hrdiny - krátké, ani jsem se nestačil rozečíst, a Hercko už opouštěl koncetrační tábor - bohužel jsem nedokázal zjistit, kdo vlastně hrdina komiksu byl a to si myslím, že je ta nejpodstatnější část


V jako Vendeta
? - červen 2017
V jako Vendeta 2005, A. Moore

Očekávání byla u tohoto komiksu obrovská, dlouhou dobu jsem se nemohl dočkat až se v knihovně uvolní a o to větší bylo moje zklamání po dočtení komiksu. Téměř tento komiks považuji za ztrátu času. Film se mi líbil mnohem více. + hlavní hrdina s jeho neobvyklým vystupováním byl pro mě největším plusem komiksu + znázornění koncetráku a vězně na cele číslo 5 mě také se mi líbilo - kresba mě nenadchla, těžko jsem rozlišoval postavy komiksu - v příběhu jsem se ztrácel jak kvůli kresbě, tak i kvůli velkému množství postav, které mi nepřišli tak důležité - občas mi tam chyběla přímočarost


Roční období
? - červen 2017
Roční období 2006, S. Sakai

Tento komiks mi přišel obestřen dosti fantasy prvky, které moc nemusím, ale v tomto případě mi to nevadilo, spíše naopak. A vůbec fantasy prvky ve všech dílech komiksu jsou velmi příjemným zpestřením bez kterých by to nebylo ono. + skvělá scéna, kde se dobývá mnišský klášter který se promění v hokejové kluziště + krásná kapitola generála Ikedy, který ukázal, že může zůstat samurajem i mimo zbroj + drsná kapitola s kreaturou Obakeneko, všecky ty stvůry v příbězích zbožňuji


Daisho
? - červen 2017
Daisho 2005, S. Sakai

Je to s podivem jak to, že Usagi není u nás více populární. Serie má všechno co má komiks mít a ještě něco navíc, kouzlo roztomilé a nemilosrdné japonské kultury. A přitom tato série zatím nemá žádnou chybu. V tomto díle se mi líbilo :) + krásná kapitola o výrobě japonského meče a významu, který pro samuraje má + miluji Usagiho románky a tento s princeznou Kinuko mě opravdu dojal + Usagi a Genosuke mají skvělou kapitolu v tomto komiksu, kde závěr mě mile překvapil


1 2 3 4 5 6 >