Batman: Kameňák a další příběhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Muž, který se smál – Ed Brubaker (Criminal) a Doug Mahnke (Maska) stvořili příběh prvního Batmanova setkání s Jokerem, přímo navazující na komiks Batman: Rok jedna. V městě Gotham se začínají objevovat mrtvá těla s démonickým úsměvem. Na scénu vstupuje muž s bílou tváří, zelenými vlasy a širokým úsměvem a začne určovat, kdo a kdy zemře. A pokud ho Batman nezastaví, bude jeho další obětí. Kameňák – Co všechno člověk snese, než zešílí? Jak málo stačí, aby se z vás stalo monstrum? To řeší ten nejslavnější příběh s Batmanem v hlavní roli, temné dílo kultovního Alana Moora (Strážci, V jako vendeta) a perfektního kreslíře Briana Bollanda. Kameňák je příběh, který změnil celý batmanovský svět a který se sám stal kánonem – a teď u nás poprvé vychází v barvě! Dotisk knihy se stejným isbn vyšel v roce 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166832/big_batman-kamenak-a-dalsi-pribehy-166832.jpg 4.6234
Nahrávám...

Komentáře (34)

Kniha Batman: Kameňák a další příběhy

knihovniceVS
05. října

Špičkový příběh na zabití... táhlého odpoledne...
Tu postřelenou knihovnici, vyřazenou z fondu pro veřejnost, jsem se snažila nebrat si osobně...
Nádherná grafika, skvělé barvy, tak úžasně ztvárněný déšť a kaluže jsem ještě neviděla.
A zase jsem o něco chytřejší, už vím, kde se vzal, tu se vzal, Joker :-)

Mercatino
28. února

Pro skalní fanoušky to asi bude poklad, pro mě to byla příjemná oddechovka u které jsem si pořádně odpočinul. Jsem si jistý, že se k tomuto komiksu ještě jednou vrátím...


fvalek
21. února

Myslím, že se mi v téhle nenápadné publikaci dostal do ruky poklad, protože se mi zdálo, že nikdo ještě pořádně původ Jokera nevysvětlil. Kam se pak hrabou publikace jako třeba Azzarellův Joker, které zase tak kdovíjaké nejsou. Než se vyjádřím k příběhu, rád bych upozornil na jednu věc - nechci znít jako fetišista, ale ta vazba knihy je dokonalá a tak luxusní. A ano, sáhl jsem si, několikrát... :3

Umístit Killing Joke doprostřed byl dokonalý tah, protože The Man Who Laugs příjemně naladí, ale nevyzradí to hlavní. Možná to přece jen bylo trošku jednodušší, ale byl to příběh plný napětí, který rychle odsýpal a měl zajímavou zápletku. Dá se říct, že je to takový počátek Batmana pro Gothamskou veřejnost. No a následující povídka zase Jokerův počátek a je to boží. Nikdo jiný než Moore by asi nedokázal udělat tak drsnou naturalistickou podívanou, která se rozhodně nedrží v korektní rovině. V Birds of Pray jsem četl část tohohle příběhu ze vzpomínek Barbary, ale vidět to bylo mnohonásobně lepší. No a co k tomu víc říct, než že je to řádně divoké. Navíc ta atmosféra a kresba... Rozhodně kanonická povídka ve světě DC. Finální povídka už jen takový zajímavý dovětek, ale pobavila.

Hodně se mi líbí vyobrazení vztahu Batmana a Jokera, který vznikl vlastně už od prvního střetu. Celkově mi pak tenhle první popis toho, jak Batman a Joker vzájemně fungují, a jak se k sobě chovají , přijde mnohem lepší než některé současné nápady s tím, že Joker Batmana zkouší, dostává z něj to nejlepší apod. (viz Konec hry aj.) To je blbost, jsou si prostě vyrovnaní a potřebují se navzájem, o tom to je... Tato kniha je pak celkově čistý nepřekombinovaný příběh, který si nemusí na nic hrát a vábit lidi přemrštěnou akcí a prapodivnými zápletkami.

Rozhodně tedy kniha, kterou by si měl přečíst každý, protože je velice důležitá a všeříkající, možná ale lehce narušuje tajemnost a respekt, který jsem do téhle doby z Jokera měl?? :)

Cynical_Spawn
13. února

Hlavním tahákem této knihy je "Killing Joke", ke kterému člověk dostane ještě jednohubku od samotného Briana Bollanda a krátký příběh "Muž, který se smál". Killing Joke je klasika, kterou prostě podle mého každý správný milovník Batmana a Jokera musí přečíst.
Vyobrazení jejich vztahu -kdy ač ani jeden z nich si to nechce připustit, na tom druhém jim svým způsobem záleží- je zde vykresleno jako v žádném jiném příběhu předtím.
Úžasná ilustrace oživená novým coloringem od nikoho jiného než B. Bollanda.
Žádná stránka zde není zbytečná, ačkoliv tvůrci byli omezeni prostorem, dokázali do tak krátkého díla vnést hlubší myšlenku, díky které příběh může mít tisíc a jeden konec...

R47
01. února

Dobrý příběh, ale nejsem z toho u vytržení. Na rozdíl od ostatních moorovek.

klempy2
15.11.2020

Obsahuje 2 hlavni pribehy. Tim prvnim je muz ktery se smeje a tim druhym je onen kultovni kamenak. Musim rict, ze uz chapu proc se z kamenaku stala kultovni zalezitost. Uzasna, ponura atmosfera, origin Jokera, uzasna kresba a jeste lepsi barvy. Uzasny jak Alan Moore na nejakych 40-ti strankach dokaze vytvorit celistvy pribeh, navodit uzasnou atmosferu a rict nam toho tolik. Libil se mi hlavne vztah mezi Jokerem a Batmanem a jejich spolecny okamzik na konci pribehu. Konec je potom otevreny, takze si kazdy z nas muze domyslet co se vlastne stalo....ale pokud jste cetli cely pribeh pozorne, tak na to prijdete. Muz ktery se smeje uz je potom takovy ten klasicky moderni superhero komiks ale hodne kvalitni a taky jsem si ho uzil. Kamenak je ale topka a Alan Moore mi dokazal predat pribeh a ikonicke sceny sceny, na ktere nikdy nezapomenu.

Aleen
17.10.2020

Mám přejokerováno. Asi na dlouho, nebo napořád. Do přečtení této knihy jsem měla šílence s úsměvem poměrně ráda, ale čtyři komiksy téměř po sobě, kde je on hlavním jmenovatelem bylo na mě příliš. Věřím v kvalitu autorů a jejich počinů, ale dost mě rušila kresba, která mi přišla jaksi "potrhaná", nevyrovnaná. Viděla jsem jakoby rozsekané obrázky a ty mi neumožnily si plně užívat hlavní i vedlejší postavy, hrdiny a antihrdiny. Je mi to fakt líto, ale ačkoliv cítím ten potenciál, já nebyla schopná jej plně využít.

DennisMoore
02.09.2020

Muže, který se směje, jsem už četl, patří k mým nejoblíbenějším batmanovským věcem a znám ho zpaměti. Jenže to neznamená, že jsem si ho rád nevychutnal znovu coby předkrm před Kameňákem, který jsem zatím neznal a který je... No prostě dokonalý. Typický Alan Moore napřed hrdiny i padouchy uvede, pak je rozebere na kousky a nakonec je před vašima očima skládá a nechává vás, abyste si každý kousek důkladně prohlédli. Takže ve finále trpíte s Gordonem, hltáte očima Jokerův shakespearovský monolog a cítíte na ramenou tíhu Batmanovy zodpovědnosti a jeho vzteku. A na konci se zasmějete i když se vám nechce. Závěrečná povídka je pak výborný epilog zcela v režii fantastického kreslíře Briana Bollanda.

1