Batman: Kameňák a další příběhy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Muž, který se smál – Ed Brubaker (Criminal) a Doug Mahnke (Maska) stvořili příběh prvního Batmanova setkání s Jokerem, přímo navazující na komiks Batman: Rok jedna. V městě Gotham se začínají objevovat mrtvá těla s démonickým úsměvem. Na scénu vstupuje muž s bílou tváří, zelenými vlasy a širokým úsměvem a začne určovat, kdo a kdy zemře. A pokud ho Batman nezastaví, bude jeho další obětí. Kameňák – Co všechno člověk snese, než zešílí? Jak málo stačí, aby se z vás stalo monstrum? To řeší ten nejslavnější příběh s Batmanem v hlavní roli, temné dílo kultovního Alana Moora (Strážci, V jako vendeta) a perfektního kreslíře Briana Bollanda. Kameňák je příběh, který změnil celý batmanovský svět a který se sám stal kánonem – a teď u nás poprvé vychází v barvě! Dotisk knihy se stejným isbn vyšel v roce 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166832/big_batman-kamenak-a-dalsi-pribehy-166832.jpg 4.6265
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Batman: Kameňák a další příběhy

ArkAngel
01.08.2022

Oba příběhy, které kniha nabízí, nahlíží z různých úhlů pohledu na Jokerův origin, kdy můžeme sledovat, jak se z Red Hooda stal Batmanův Archnemesis. První část je takové modernější převyprávění jeho počátku a pak tu máme Moorův klasický Kameňák, ve kterém vidíme jeho možný civilní život a pak dojde ke slavné scéně, kdy Joker střelí Barbaru Gordonovou a unese jejího otce, aby jej psychicky mučil. Ve sbírce komiksového sběratele určitě nesmí chybět.

Massek
28.02.2022

Scénář Kameňáku je pro mě absolutní špička, perfektně vyladěný příběh od začátku do konce. Alan Moore se tady vytáhnul, byla to jízda a hlavně to vše perfektně šlape a zapadá do sebe. Čtením tohohle příběhu jsem strávil dost času, protože jsem ještě vytáhl stará čísla Crew 3-5/1997 a porovnával si černobílou verzi s novou kolorovanou. Ostatně mi to poradil sám Brian Bolland, tak jsem se držel rady od profíka. Mimo jiné je tu i nový český překlad, pro úplnost. Rozdílů jsem našel dost, ale zcela důsledný jsem určitě nebyl, poradíte kde je postava navíc?


Kopta
11.11.2021

Komiks žije. Možná až moc v určitém směru. Dva proslulé komiksy, které se představují v jedné knížce, která vás nenechá klidnými ať už přes Batmanův první větší střet s Jokerem a nebo i jeho legendární origin, který je po všech stránkách mrazivý, přesvědčivý a silný. S velmi tajemnou a silnou tečkou na konci. What a joke.

Paulus.1987
22.10.2021

Batman: Rok jedna od Franka Millera mě dostatečně navnadil k tomu, abych ve čtení batmanovských komiksů pokračoval. Rozhodl jsem se tedy sáhnout po této všeobecně chválené knize, která představuje dva zřejmě nejlepší komiksy s Jokerem.

Muž, který se směje, byl skvělým a napínavým příběhem, který vypráví o první konfrontaci Batmana a Jokera. Děj měl spád a ani na chvíli jsem se nenudil. A přitom to bylo jen „zahřívací kolo“…

Samotný Kameňák (český výraz bohužel postrádá dvojsmysl originálního názvu „The Killing Joke“) byl skvělou psychologickou sondou do Jokerova šílenství a samotného vztahu mezi Batmanem a Jokerem. Překvapila mě drsnost příběhu (Barbara Gordonová, scéna v lunaparku), ale to rozhodně není výtka, spíše naopak. Rovněž se mi obzvlášť líbila nádherná kresba.

Dobrý člověk ještě žije pak byla spíše takovou jednohubkou, tečkou, která nijak nenadchne, ale ani neurazí.

Závěrem musím rovněž pochválit celkovou podobu knihy – nádherné desky, vazba i přebal. Viz komentář uživatele fvalek … Ano, také jsem si sáhl. :-)

knihovniceVS
05.10.2021

Špičkový příběh na zabití... táhlého odpoledne...
Tu postřelenou knihovnici, vyřazenou z fondu pro veřejnost, jsem se snažila nebrat si osobně...
Nádherná grafika, skvělé barvy, tak úžasně ztvárněný déšť a kaluže jsem ještě neviděla.
A zase jsem o něco chytřejší, už vím, kde se vzal, tu se vzal, Joker :-)

Mercatino
28.02.2021

Pro skalní fanoušky to asi bude poklad, pro mě to byla příjemná oddechovka u které jsem si pořádně odpočinul. Jsem si jistý, že se k tomuto komiksu ještě jednou vrátím...

fvalek
21.02.2021

Myslím, že se mi v téhle nenápadné publikaci dostal do ruky poklad, protože se mi zdálo, že nikdo ještě pořádně původ Jokera nevysvětlil. Kam se pak hrabou publikace jako třeba Azzarellův Joker, které zase tak kdovíjaké nejsou. Než se vyjádřím k příběhu, rád bych upozornil na jednu věc - nechci znít jako fetišista, ale ta vazba knihy je dokonalá a tak luxusní. A ano, sáhl jsem si, několikrát... :3

Umístit Killing Joke doprostřed byl dokonalý tah, protože The Man Who Laugs příjemně naladí, ale nevyzradí to hlavní. Možná to přece jen bylo trošku jednodušší, ale byl to příběh plný napětí, který rychle odsýpal a měl zajímavou zápletku. Dá se říct, že je to takový počátek Batmana pro Gothamskou veřejnost. No a následující povídka zase Jokerův počátek a je to boží. Nikdo jiný než Moore by asi nedokázal udělat tak drsnou naturalistickou podívanou, která se rozhodně nedrží v korektní rovině. V Birds of Pray jsem četl část tohohle příběhu ze vzpomínek Barbary, ale vidět to bylo mnohonásobně lepší. No a co k tomu víc říct, než že je to řádně divoké. Navíc ta atmosféra a kresba... Rozhodně kanonická povídka ve světě DC. Finální povídka už jen takový zajímavý dovětek, ale pobavila.

Hodně se mi líbí vyobrazení vztahu Batmana a Jokera, který vznikl vlastně už od prvního střetu. Celkově mi pak tenhle první popis toho, jak Batman a Joker vzájemně fungují, a jak se k sobě chovají , přijde mnohem lepší než některé současné nápady s tím, že Joker Batmana zkouší, dostává z něj to nejlepší apod. (viz Konec hry aj.) To je blbost, jsou si prostě vyrovnaní a potřebují se navzájem, o tom to je... Tato kniha je pak celkově čistý nepřekombinovaný příběh, který si nemusí na nic hrát a vábit lidi přemrštěnou akcí a prapodivnými zápletkami.

Rozhodně tedy kniha, kterou by si měl přečíst každý, protože je velice důležitá a všeříkající, možná ale lehce narušuje tajemnost a respekt, který jsem do téhle doby z Jokera měl?? :)

Cynical_Spawn
13.02.2021

Hlavním tahákem této knihy je "Killing Joke", ke kterému člověk dostane ještě jednohubku od samotného Briana Bollanda a krátký příběh "Muž, který se smál". Killing Joke je klasika, kterou prostě podle mého každý správný milovník Batmana a Jokera musí přečíst.
Vyobrazení jejich vztahu -kdy ač ani jeden z nich si to nechce připustit, na tom druhém jim svým způsobem záleží- je zde vykresleno jako v žádném jiném příběhu předtím.
Úžasná ilustrace oživená novým coloringem od nikoho jiného než B. Bollanda.
Žádná stránka zde není zbytečná, ačkoliv tvůrci byli omezeni prostorem, dokázali do tak krátkého díla vnést hlubší myšlenku, díky které příběh může mít tisíc a jeden konec...

1