Chlast, děvky a bouchačky

Šestá kniha ze série Sin City je tak trochu jiná. Nejde totiž o jeden ucelený příběh, na který jsme byli zvyklí v předchozích dílech, ale o sbírku kratších povídek. Uvidíme staré známé jako jsou Marv (Prostě takovej normální sobotní večer, Tichá noc), Dwight McCarthy (Neviňátko v červeném), duo kriminálníků Douglas Klump a Burt Shlubb (Tlusťoch a Prcek), Gail a Miho (A vítězem se stává... ), ale i nové tváře jako nájemného vraha, kterého ve filmu stvárnil Josh Harnett (Náš zákazník, náš pán) nebo Modroočka, která sice vypadá jako anděl, ale je také profesionální zabiják (Modroočka, Blbě zahnout a Špatná cesta). Sbírka povídek „Chlast, děvky a bouchačky“ je lepidlem mezi jednotlivými ucelenými příběhy ze Sin City. Kniha vychází ve druhém vydání, první je už čtyři roky rozebráno. Nový překlad, tak jako u ostatních druhých vydání Sin City, lépe respektuje styl originálního textu. Nová grafická úprava dodává knize na atraktivitě. Vázaná verze má na hřbetu další díl obrázku, který se celý objeví po umístění všech 7 dílů Sin City vedle sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/106231/sin-city-chlast-devky-a-bouchacky-FME-106231.jpg 4.1109

Sin City 6.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

Booze, Broads, & Bullets, 1998

Kniha Chlast, děvky a bouchačky

Disease

Většina povídek sice spíš jen dokresluje atmosféru celé série, ale stále na vysoké úrovni.

Freedyn

Nejlepší vykreslené ženské postavy, jaké jsem kdy v komiksu viděla.

Lordan
28.10.2017

Millera a jeho Sin City mám hrozně rád. Tato kniha sestává z několika kratších příběhů zasazených do Města hříchů a každý příběh má jiného hrdinu. Osobně mám nejradši Marvův příběh Tichá noc, ve kterém se překvapivě nemluví a který má taky nejlepší kresbu. Tatínkova holčička a Blbě zahnout mají zajímavou pointu. Dost sem se pobavil u příběhu Tlusťoch a Prcek.
P.S.: Tvrdím pořád, že Miller umí nejkrásnější ženský :D

Tomas@S
04.10.2017

Dily ctu trochu na preskacku, jak mi ktera kniha prijde pod ruku. Svet Sin City znam uz z filmu tak nebyl problem zacit dilem 3 a pak treba 6, snad tuto serii nekdy dokoncim :-) Precteno za chvili, ma to tu spravnou Sin City atmosferu, proste se to neda odlozit dokud se neotoci posledni strana.

Aki12
14.04.2017

Chlast, děvky a bouchačky jsem si osobně moc neoblíbil! Je pravda, že Frank Miller je jedním z tvůrců, který zvládá krátké i delší příběhy. Krátké dokáže skvěle vypointovat, nebo je alespoň nabije tou správnou atmosférou. Ale i přesto je „Sin City: Chlast, děvky a bouchačky“ v konečném součtu nejslabším dílem v celé sérii

borknagar
29.10.2016

Každé čtení knihy ze světa Sin City je pro mě malým svátkem. Povídky z tohoto světa jsem zhltl a chci další. Miller dokazuje, že i krátké příběhy umí parádně. Vrcholem je pro mě Tichá noc, díky neuvěřitelné kresbě, atmosféře a celkovému vyzněním. Povídka beze slov (skoro), která jen podtrhuje to, v čem je Miller nejlepší. Super je opětovné zbarvení některých částí povídek. Letmé jednobarevné pošimrání kvituji, líbí se mi (u Modroočky nejvíce). Plný počet nedám, první dva díly Sin City stojí osamoceně na piedestalu geniality (Spolu se čtvrtým Žlutým parchantem). Avšak tyto povídky pobavily a jsem rád, že jejich stvoření mělo smysl........

DennisMoore
25.08.2015

Různě dlouhé (respektive různě krátké) povídky ze Sin City, z nichž nejraději mám Tichou noc (úžasný Marv kráčející sněhovou vánicí, navíc téměř beze slov) a Krysy. Všechno je to nějakým způsobem propleteno s dříve vydanými knihami, ovšem užije si i neznalý čtenář. Pokud si Frank Miller za něco zaslouží extra pochvalu, jsou to jeho (často doslova) smrtící pointy.

hroubek
03.05.2015

Hodně dobrá povídková sbírka ze Sin City. Některé povídky jsou opravdu boží(Zákazník má vždycky pravdu, A za dveřmi číslo tři, Modroočko, Tátova holčička, Špatně zahnout nebo Neviňátko v červeném) a pak jsou tu takové obyčejné(Obyčejná sobotní noc, Tichá noc, Špatně se svézt) a pak je tu ten zbytek, který mně osobně moc nebavil. Nejvíce se mi na této sbírce líbila postava Modroočky, která je nádherně nakreslená a to více je nemilosrdná a nebezpečná.