Chlast, děvky a bouchačky

Šestá kniha ze série Sin City je tak trochu jiná. Nejde totiž o jeden ucelený příběh, na který jsme byli zvyklí v předchozích dílech, ale o sbírku kratších povídek. Uvidíme staré známé jako jsou Marv (Prostě takovej normální sobotní večer, Tichá noc), Dwight McCarthy (Neviňátko v červeném), duo kriminálníků Douglas Klump a Burt Shlubb (Tlusťoch a Prcek), Gail a Miho (A vítězem se stává... ), ale i nové tváře jako nájemného vraha, kterého ve filmu stvárnil Josh Harnett (Náš zákazník, náš pán) nebo Modroočka, která sice vypadá jako anděl, ale je také profesionální zabiják (Modroočka, Blbě zahnout a Špatná cesta). Sbírka povídek „Chlast, děvky a bouchačky“ je lepidlem mezi jednotlivými ucelenými příběhy ze Sin City. Kniha vychází ve druhém vydání, první je už čtyři roky rozebráno. Nový překlad, tak jako u ostatních druhých vydání Sin City, lépe respektuje styl originálního textu. Nová grafická úprava dodává knize na atraktivitě. Vázaná verze má na hřbetu další díl obrázku, který se celý objeví po umístění všech 7 dílů Sin City vedle sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106231/sin-city-chlast-devky-a-bouchacky-FME-106231.jpg 4.2116

Sin City 6.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

Booze, Broads, & Bullets, 1998

Kniha Chlast, děvky a bouchačky

PetrCepek

Kniha nabízí bez jedné tucet pestrých mikropříběhů, z nichž však v hlavě utkví jen Tichá noc a snad ještě Modroočka s Tátovou holčičkou.

Obyčejná sobotní noc 4*, Tlusťoch a Prcek 3,5*, Zákazník má vždycky pravdu 3,5*, Tichá noc 5*, A za dveřmi s číslem tři 3*, Modroočka 4,5*, Krysy 2*, Tátova holčička 4,5*, Špatně zahnout 4*, Špatně se svézt 3*, Neviňátko v červeném 4*

jarynek

Toto není jeden šťavnatý steak v podobě dlouhého příběhu, jako v případě dalších jiných Sin City knih ale "pouze" kupa malých delikates, které se dají konzumovat i samostatně, ale mnohé vyniknout o něco více právě spolu se steakem. Jasně, že se tam najdou i slabší kousky, ale pořád je to vše na vysoké úrovni s výbornými pointami. A kresba mi přijde kniha od knihy lepší (a ženy kniha od knihy krásnější).

Disease
23.09.2019

Většina povídek sice spíš jen dokresluje atmosféru celé série, ale stále na vysoké úrovni.

Freedyn
04.04.2019

Nejlepší vykreslené ženské postavy, jaké jsem kdy v komiksu viděla.

Lordan
28.10.2017

Millera a jeho Sin City mám hrozně rád. Tato kniha sestává z několika kratších příběhů zasazených do Města hříchů a každý příběh má jiného hrdinu. Osobně mám nejradši Marvův příběh Tichá noc, ve kterém se překvapivě nemluví a který má taky nejlepší kresbu. Tatínkova holčička a Blbě zahnout mají zajímavou pointu. Dost sem se pobavil u příběhu Tlusťoch a Prcek.
P.S.: Tvrdím pořád, že Miller umí nejkrásnější ženský :D

Tomas@S
04.10.2017

Dily ctu trochu na preskacku, jak mi ktera kniha prijde pod ruku. Svet Sin City znam uz z filmu tak nebyl problem zacit dilem 3 a pak treba 6, snad tuto serii nekdy dokoncim :-) Precteno za chvili, ma to tu spravnou Sin City atmosferu, proste se to neda odlozit dokud se neotoci posledni strana.

Aki12
14.04.2017

Chlast, děvky a bouchačky jsem si osobně moc neoblíbil! Je pravda, že Frank Miller je jedním z tvůrců, který zvládá krátké i delší příběhy. Krátké dokáže skvěle vypointovat, nebo je alespoň nabije tou správnou atmosférou. Ale i přesto je „Sin City: Chlast, děvky a bouchačky“ v konečném součtu nejslabším dílem v celé sérii

borknagar
29.10.2016

Každé čtení knihy ze světa Sin City je pro mě malým svátkem. Povídky z tohoto světa jsem zhltl a chci další. Miller dokazuje, že i krátké příběhy umí parádně. Vrcholem je pro mě Tichá noc, díky neuvěřitelné kresbě, atmosféře a celkovému vyzněním. Povídka beze slov (skoro), která jen podtrhuje to, v čem je Miller nejlepší. Super je opětovné zbarvení některých částí povídek. Letmé jednobarevné pošimrání kvituji, líbí se mi (u Modroočky nejvíce). Plný počet nedám, první dva díly Sin City stojí osamoceně na piedestalu geniality (Spolu se čtvrtým Žlutým parchantem). Avšak tyto povídky pobavily a jsem rád, že jejich stvoření mělo smysl........

Šitíčko
Šitíčko