Mercatino Mercatino komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý Princ bude po celý život knihou,která dodává člověku druhý dech,úsměv do tváře,slzičku do očí,kapku pravdy do duše a odvahu do života. K

07.03.2013 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

No s knihovny jsem si to vypůjčil,protože už jsem nevěděl co bych si měl vlastně půjčit a toto mi tak nějak padlo do ruky.Koukl jsem na to,přečetl jsem si zhruba obsah. Jo válečný román,to půjde. No a nakonec mi kniha padla do ruky fakt dobře. Sice spíše než válečný román,je to romantický pojatý příběh z druhé světové. Ale je to skvělá,Taťána boží,oblíbil jsem si jí již od prvních stránek. A hrdina Šůra, opravdový frajer,který vážně nemá chybu.Jsem taky zvědavý jestli se někdy dočkám českého vydání dalšího dílu. Ale první bude vždy jedna z nejlepších knížek jaké jsem kdy četl.

26.02.2013 5 z 5

Zapomenuté umění naslouchat Zapomenuté umění naslouchat Michael P. Nichols

Je velmi důležitá pro všechny skupiny lidí.Umění naslouchat je skutečně zapomenuté a tato kniha vám toto krásné umění znova rozkryje.

Cestovatel: V říši Kublajchána Cestovatel: V říši Kublajchána Gary Jennings

Tuto část jsem dočetl někde za půlku, pak jsem knihu ztratil a teď ji nemohu sehnat. A z toho důvodu už si pár let zoufám, jelikož si tento nádherný román přeji v klidu dočíst.A tak upravuji komentář knihu jsem dočetl, a byl to místy velmi trpké zklamání.

11.12.2012 3 z 5

Cestovatel: Z Benátek do Kithaje Cestovatel: Z Benátek do Kithaje Gary Jennings

Tak toto je Marco Polo,takto bláznivě jsem si vždy představoval,že život Marka Pola vypadal než jsem si tento román přečetl. Je to tak strhující až se chvílemi budete muset nadechnout a popadnout dech. Vtipný,ano to je,vždy na úkor hlavního hrdiny. Nádhera.

Krev Aztéků Krev Aztéků Gary Jennings

Krásně živoucí román.Vzrušující,plný zvratů. Hrdina jaksepatří, nemůže a nikoho nezklame. Fantazie.

Šermířský mistr Šermířský mistr Arturo Pérez-Reverte

Kniha nejen o šermu, ale o cti, a povinnosti čest prosazovat. Moc pěkné,lehce stravitelné.

11.12.2012 5 z 5

Pět nejdůležitějších dovedností při jednání s lidmi Pět nejdůležitějších dovedností při jednání s lidmi Dale Carnegie

Ano v této knize je shrnuto a opět podáno to co už je v ostatních knihách. Takže nic nového vás nepřekvapí, pokud jste četli Jak získavat přátele, a Jak se zbavit starostí.

11.12.2012 3 z 5

Citadela Citadela Antoine de Saint-Exupéry

Toto je kniha na celý život, jak jsem jí měl v ruce poprvé,tak jsem jí přečetl jedním dechem, od té doby se k ní stále vracím, jako věřící ke své bibli. Četba v této knize nejvyšší moudrosti nikdy nekončí. Pokaždé můžeme objevit nový smysl věcí, nové uzly a nové myšlenky. Kniha si vyžaduje celkovou čtenářovu pozornost a soustředění, proto je dost čtenářů náročná.

Sicilián Sicilián Mario Puzo

Jednodušší než kmotr, hrdina který přiroste k srdci čtenářům.Robin Hood v sicilském podání.

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Kniha?Ne!!!Toto je vaše výzva,která přijde jen jednou za dlouhý čas.Historický román,který v dnešních podmínkách nemá obdoby.Strhující příběh.Ne!!!Toto je lavina zážitku,dobrodružství a lásky k našemu hrdinovi. Knihu si užijte,každému závidím jeho první přečtení :)