Mercatino Mercatino komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Vždycky jsem hledal nějaký pořádný příběh z první světové.Dlouhou dobu jsem si myslel jako správný idiot,že Erich MARIA Remarque je žena a ta přece o válce nemůže nic vědět a proto jsem odmítal tehdy číst Ty její válečné knihy,a taky jsem myslel,že příběh je z 2.sv války. Po velmi dlouhé době jsem si přečetl výtah knihy na a na zadní stránce byl autorův životopis. Knihu na západním frontě klid jsem si vychutnal jako to nejlepší co kdy bylo v dějinách literatury napsáno a trošku mě mě mrzí že jsem se do toho nepustil mnohem dříve.

05.06.2013 5 z 5

Třetí přání 2 : zbytek příběhu (skoro) Třetí přání 2 : zbytek příběhu (skoro) Robert Fulghum

Kniha života,umění v knize od Fulghuma.Víte co,budeme všichni dělat,že jsou jenom dva díly a trojku pan Fulghum napsal nějakým nedopatřením a k příběhu nepatří.

20.04.2013 5 z 5

Poslední z Amazonek Poslední z Amazonek Steven Pressfield

Tento příběh mě fascinoval,strašně moc si přeji aby byl dle toho natočený film.Divoké,nezkrotné sexy amazonky,plundrující vesnice,znásilňující muže aby měli své potomstvo. Amazonky žijící v trikoně,skupince se svou malou hierarchií. Pomalu ztracená histrorie Amazonek znovuvracející se k nám skrze film by mne opravdu nadchla. Kniha je fascinující a kdo chce se ponořit do ztracených hlubin ať neváhá,protože skrz tuto knihu to bude stát za to.

20.04.2013 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha dočtena a je úplně bez života.Velmi těžké téma ke zpracování. Obsah mne nepobouril jako spíše rozesmutnil. No jsem si jistý že toto vícekrát pro své vlastní potěšení číst nebudu.

14.04.2013 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Vynikající autor. Kniha mě nadchla, i přes svou depresivní atmosféru celé knihy, to smlsnete jako jednohubku.

08.04.2013 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Je to kniha zvláštní řekl bych i přes svůj odpuzující obsah.Diváka přitáhne semkne a nepustí. A nakonec je z toho takový zajímavý pocit,protože musíte říct,vždyť to byl i přes to všechno skvělý příběh.

08.04.2013 5 z 5

Jaká je toto kniha,kromě toho,že je pravdivá. Je to kniha velice působivá.To znamená,že po přečtení už nikdy nebudete jací jste bývali. Je to kniha velice zábavná, milá a tato kniha je ke každému velice ohleduplná.Protože pan Carnegie si s každým povede svůj skvělý monolog,který nikoho nemůže nechat na pochybách,jak je toto pěkná knížka.

08.04.2013 5 z 5

Nádherná kniha která patří povinně do každé knihovničky každého zodpovědného čtenáře(sice jí taky nemám,ale koupím). Protože je to ten nejlepší druh knížky na světě,je to totiž knížka ve které budete neustále objevovat nová ponaučení,novou moudrost,nový úsměv,a taky novou sílu do života.Ať Vám slouží.

Za pokus nic nedáte Za pokus nic nedáte Paul Auster

Tak u této knihy jsem se tedy nasmál tomu chlápkovi až jsem se málem posral jak mi jej bylo líto,ale dobře mu tak.Toto je nejlepší Austerová kniha. Která obsahuje svěží dávku ponaučení.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Takže kdo viděl fim, byl asi jako já na padrť rozdrcen.A ohromen krásou úžasného filmu,který je považován za jeden z nejlepších filmů v kinematografii. Takže co Vám kniha může nabídnout? Nabídne Vám to samé jenže kniha je desetkrát lepší než film, a to opravdu nepřeháním.Film je oproti knize Oškubaná slepice.

Musaši Musaši Eidži Jošikawa

Je to lahůdka,píšu komentáře asi po roce přečtení,pamatuji si vše,ale nepamatuji si ostatní jména. Kniha mě ohromě překvapila svou propracovaností a zajímavostí,to,že nějaký příběh bude tak zajímavý mě nenapadlo ani za boha.Četl jsem to jen tak ze zvědavosti,jako aikidak, jsem se totiž potřeboval naučit nějaké tajemství,a těch jsem v této knize dostal požehnaně. Ale nejvíce se mi líbilo to jak šlápl na ten hřebík a jak byl na sebe naštvaný,že souboj s hřebíkem prohrál,jelikož opravdový válečník musí být připraven na každého nepřítele.

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Tak toto je nečekaná lahůdka. Skvěle každému padne do ruky. Zase Forsyth podává mnoho pravdivých informací podaných příběhem,nic lepšího nemůže čtenáře potkat. Strhující spádový děj,který má nečekané rozuzlení a dávkuje se ve skvělém tempu,mě nepřestal bavit na jediné stránce. Skvělé,čest spisovateli.

Exodus Exodus Leon Uris

Ari hrdina knihy, je obraz muže jakými bychom asi všichni chtěli být pokud bychom se museli v krizi postarat o ostatní. Kniha je úžasná výpověď jednoho národa. Je to kniha odvahy,vytrvalosti a neuvěřitelné síly. Kniha o znovuzrození a zmrtvýchvstání jednoho národa. V knize se čtenář dozvi mnoho zajimavých faktů o poválečné historii židů,kteří museli bojovat o své přežití i po 2 sv. válce.

Tieň vetra Tieň vetra Carlos Ruiz Zafón

Kniha vracející se zpátky nikoli pouze obsahem,ale i stylem a docela je možné,že by se tento autor mohl nazývat spisovatelem,který píše krásnou literaturu. Příběh přitahuje svým tajemstvím.Která mají v sobě něco zvláštního. Je to neuvěřitelně zajímavě napsaná kniha a nejenže stojí za přečtení,ale je to kniha,kterou si přečtu s radostí znovu.

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Detktiva Lebela jsem si ve své představivosti vytvořil jako inspektora Columba,hlavně když na někoho tzv. nechápavě zamrkal. Šakal byl skvělý celou knihu byl mým favoritem a po té jeho dřině jsem si upřimně přál ať prezidenta zastřelí. Ale spis Odessa je jasně lepší kniha aspoň pro mne.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Příběh,který už nikdy žádný spisovatel nikdy nepřekoná,nebo spíš by neměl překonat,nedokážu si to představit a asi ani nechci,aby bylo něco lepšího,prostě mi to nějak neleze do palice. Příběh nese nejkrásnější,nejvznešenější poselství v dějinách literatury.Příběh,který byl psán rukou spisovatelského boha. Pán prstenů se nenapsal, ten se rodil skrze čas a prostor,je to poselství samotných bohů Valar ;)

07.04.2013 5 z 5

Potomci Potomci Adalbert Stifter

Skvělá kniha, zasluhující si pozornost lidí uvažujících nad prostým smyslem života. Tak a mám poklad z výprodej.Potomci jsou nádherné povídky s velmi hlubokým nádech moudrosti a pochopení lidí.Neuvěřitelné,že to prodávali za 2 Kč. Opravdu výborná kniha.

04.04.2013 5 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

Je to dobrý,ale jde z tohoto románu vycítit,že pan Follett si zde pouze cvičí své spisovatelské pero.Čtení vás bude moc bavit ale na všem v této knize mi zůstal pocit jako by jsem přečetl román,který je pouze předehrou k něčemu lepšímu. Nádechem spisovatele.

21.03.2013 4 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

Kniha nezvykle krásná a drsná,jemná a hrubá. Ano lidi je to kniha plná protikladů.Ale především je úžasně nezapomenutelná a určitě zanechá otisk v duších čtenářů. Hlavní postava knihy neboli Linbabá(PENIS)je člověk se srdcem na pravém místě s kterým se dost z nás ztotožní,který prožívá hektický život plných osudových chyb,které ale nesou v sobě důležité poselství osudu.

Ale byla to obrovská potupa. Nejhorší, co nám lidé můžou udělat,je vyvolat v nás pocit hanby. Nejhorší věci co nám lidé dělají,vždycky udeří na tu část naši bytosti,která chce milovat svět.A nepatrná částečka hanby již cítíme,když jsme ponížení,je stud za to že jsme lidé.

Line,chlap si musí najít dobrou ženskou,a když jí najde,musí si získat její lásku.Pak si musí získat její úctu.Pak si musí vážit její důvěry.A pak to takhle musí prostě dělat tak dlouho,dokud jsou naživu.Dokud oba neumřou.O nic jinýho nejde.Tohle je nejdůležitější na celým světě.To dělá chlapa chlapem,jár.Chlap je chlap teprve,když si získá lásku dobrý ženský,získá si její úctu a zachová její důvěru.Dokud tohle nesvedeš nejseš chlap.

Pravdu měl Cháled Ansari.Palestinec. jeho definece mi stále zněla v uších.jeho jednoduchá nepřikrášlená slova vyjadřovala nejjasněji to ,co všichni vězni a každý,kdo žije dost dlouho,velmi dobře zná - že vždy utrpení jakéhokoli druhu se vždy týká toho co jsme ztratili. Když stárneme - když se za námi zavřou ocelová vrata,skutečná nebo obrazná - víme že skutečné utrpení se poměřuje tím co postrádáme.

Odešel bez poděkování,jak bylo u lidí,jež jsem léčilo obvyklé. Věděl jsem,že jednoho dne mě pozve na večeři do svého domu nebo mi přinese dárek jako ovoce nebo zvláštní vonnou tyčinku.Lidé vděčnost spíš projevovali,než by o ní mluvili, a já si na to zvykl.

Spravedlnost je úsudek,který je spravedlivý i plný odpuštění.Spravedlnost není dokonáná,dokud nejsou všichni spokojení,včetně těch kdo nám ublížili a my je trestáme. Spravedlnost není jen způsob,jimž trestáme ty,kdo páchájí špatné skutky.Je to i způsob jimž se je snažíme zachránit.

"Tohle tě zabije,Chálede,víš to ?"
"No tak moc kouřím.A co? Kdo by chtěl žít věčně?"
Nemluvím o těch cigaretách.Myslel jsem to co máš v sobě,co tě nutí kouřit jednu za druhou.Mluvím o tom co si způsobuješ tím,že nenávidíš svět. Někdo mi jednou řekl,že když si ze srdce uděláš zbraň,vždycky jí nakonec obrátíš proti sobě

A to nejdůležitější nakonec.
A pokud chceme poznat,zda je něco dobré nebo zlé- např. válka,zabíjení a pašování zbraní partyzánům, položme si otázku. Co kdyby se takhle zachoval každý.

10.03.2013 5 z 5

Theova cesta Theova cesta Catherine Clément

Cože,to snad není pravda !!! Výborná kniha,která lidem podává ty nejdůležitější pravdy ze všech hlavních náboženství a ukazuje to krásné a společné,jednoduché a přitažlivé.Docela mi to připomíná filozofickou knížečku Sophiin Svět ale s hlediska náboženství a proto je tak důležitá.Shrnuje to podstatné co by lidé měli znát pokud chcou mít alespoň malý přehled.

07.03.2013 5 z 5